Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

SirTom TT mese előkészületek - The Walking Dead


Recommended Posts

Back.

Először is gratulálok mindannyiótoknak, nem gondoltam volna, hogy mindenki eljut idáig. Szép teljesítmény, gratula.

Ahogy azt az elején írtam, max 6 főre tervezem a mesét és általában a játék napjára ki is szokott esni sok ember. Most ez nem így néz ki, így az egyik szemem sír, a másik nevet. Nem szívesen tolok ki a két utolsó játékossal, hogy dolgoznak a karaktereken, aztán a végén nem fognak tudni játszani. Mindenesetre azért még itt a 3. forduló, nameg a helyszínen is játékképes kell legyen mindenki, aki játszani szeretne. Szóval még nincs veszve minden remény kedves Fenix és Aion Gildes. Meglátjuk mit hoz a 27-e este.

Előreláthatólag egyébként 20 óra környékén érkezem (kelet felől :)).

3/a

Jön tehát a 3. forduló. Kicsit előre dolgoztatok már, adtatok kapaszkodókat a kapcsolatok mellé, most mégis azt kérem, hogy egészítsétek ki. Ez is a színesítés része, hisz minden a karakterekkel és kapcsolatokkal töltött perc segíti a mese alatt az együttműködést (vagy épp gátolja :mrgreen:). A feladat tehát egyszerű, kell valami rövid (de tényleg rövid) sztori, ami megmagyarázza a kapcsoltokat. Ott ahol gyűlölet, vagy erős kapcsolat alakult ki, ott ez legyen kicsit hosszabb, hogy érzékelhessük a dolgot.

A harmadik forduló kiegészül még pár dologgal.

3/b

Keress minden karakterednek fotót. Lehetőleg ne arcképet, hanem teljes alakosat, hogy el tudjuk képzelni a karidat (a képeket használni fogjuk a mese alatt is, meg hát a karakterlap része).

Ehhez a feladathoz 3 extra kérésem is lenne:

- a képet linkeljétek (ha valamilyen oldalon találtátok), vagy mellékeljétek (de ebben az esetben csak finoman a fájlmérettel).

Lehetőleg azért ne 100x100 pixeles legyen a kép, hogy lehessen szerkeszteni, nagyítani/kicsinyíteni. A link tehát jobb lehet, mint egy mellékelt fotó, de ezt rátok bízom

- a kép fotó legyen, nem manga, meg hasonló cuccok. Úgy képzeld el, mintha a karaktered egyik családi fotóját hordozná magával.

- a kép ne legyen ismert színész, legyen ismeretlen a figura (elkerülendő, hogy a képen szereplő Tom Hanks filmjeivel foglalkozzunk játék helyett).

3/c

Minden karakternek legyen mottója. Nem ökörség, hanem valami rá jellemző.

Példa:

Wiliam Wallace (Rettenthetetlen): "Szabadság!"

Niobe (Matrix): "Vannak dolgok, amik változnak, és vannak, amik nem."

3/d - "Mindenkinek van egy álma"

És eljövé a világvége.... vagy legalábbis valami olyan, ami totálisan felborítja eddigi életeteket. Sok minden hiányzik a régi világból, de egy dolog van, ami iszonyatosan... Ha csak még egyszer "forró vízben fürödhetnél", "ehetnél egy hamburgert", vagy "félelem nélkül olvahatnád az újságot a klozeton", "vagy kiálthatnál egy nagyot egy háztetőn", stb...

Igen, minden karakternek van egy álma, amit szeretne megvalósítani. Találjatok ti is ki egy ilyet és írjátok be a karaterhez (Álmom: ...). Ezek apró dolgok, nem kell túlspirázni, meg lehetőleg legyen változatos, tehát érdemes a többiekét meglesni, hogy ne ismételjétek. Az emberek rendkívül sokszínűek, elenyésző az esélye, hogy mindenkinek pont ugyanaz a picike dolog számít...

Sok sikert.

És még1x gratula az eddigiekhez.

ps:

Önként jelentkezőt szívesen fogadok, aki érez magában erőt arra, hogy az így elkészült karakterekhez karakterlapot gyártson. Van esetleg ilyen közöttünk?

Link a hozzászóláshoz

Tao:

Nem lesz jó. Nem életcélt, vagy a karakter nagy álmát kellene betenni, hanem valami egyszerű dolgot, ami kézzelfogható és a normál (hétköznapi életben) probléma nélkül megoldható lenne. Most, hogy ekkora káosz van, a legelemibb igények kielégítése is renfdkívüli nehézségekbe ütközik, így biztosan van valami minden karakternél, ami - ha csak pár percre is, de - boldogsággal és a teljesség érzésével tölti el.

Érzékletes példa erre: az űrhajós végre "leszáll" a tengerre (8 hónap űrben töltött idő után). Kilépve (na jó, kiemelik a tengerészek) a kabinból azonnal cigit kér az egyik matróztól... Rágyújt, vigyor önti el az arcát és felsóhajt: - Végre!

Na valami ilyesmire gondoltam.

Link a hozzászóláshoz

Sajna nekem sincs most sok időm, de azért összedobtam egy alap karakterlapot. Ha másnak nincs rá ennyi ideje sem, akkor végső megoldásként használhatjuk ezt. Remélem nem felejtettem le róla semmit.

A saját karaktereim vannak benne, a pirossal kitöltött részeket, valamint a fényképet kell lecserélni mind 3 munkalapon.

Tudna valaki majd nyomtatni nekem is karakterlapot? Holnap elutazom, és onnantól kezdve én táborig nem vagyok elérhető. Előre is köszönöm!

Még valami: az egyik karakterem életkorát változtattam 24->38 éves lett, mert nem fért össze a fényképpel. Remélem ez nem probléma.

Link a hozzászóláshoz

ööööö:

".... a francba veletek, állandoan kötözködtök, mindig csak rinyáltok ahelyett hogy beleadnátok még egy kis energiát, még egy kis izzadtságot s tovább küzdenétek. vér és kin nélkül nincs gyözelem!" - Joe Dimaggio -

nem , még nem találkoztak , de a kocsmában beszédtéma az orosz akinek az a furcsa orája van, biztos komcsi kém...

és nekem mint a falu legfelsö bikájának el kell intéznem. Hajrá Bulls!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...