Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Ugyanakkor én és mindenki is képes lenne úgy megoldani az esetleges merényletet, hogy mire fényderűl gyilkosságra addigra már rég visszajutottunk megbízoinkhoz vagy a klánunkhoz (az első esetben akár már a kapot pénzt költjük egy fogadóban az utobbiban lehet, hogy már egy másik feladat megoldásán törjük a fejünket...) De ha lehetőség nyílik egy ilyen megoldásra én szívesebben választom azt. Fontos, hogy ne legyek időhöz kötve mert akár hetekik szívhatom az üldözőim vérét :twisted: mert nem olyan könnyű észre venni egy álcázott fejvadászt, és ki gondolná, hogy a hozzád védelműl kirendelt emberek között van... persze ez nem mindig sikerűl és így nagyon közel kerűlvén az vadászokhoz akár meg is dögölhetünk. -De ez csak egy játék és mint tudjuk egyszer mindenki hibázik Mert:

"A világban szakadatlan harc dúl, mindenki harca mindenkivel. Aki gyenge az veszít- büntetése halál. Aki erős győz- jutalma, hogy újra harcolhat"

És ez igaz a fejvadászok életére! Ha egy ilyen egyszerű misszióban amire egész életében nevelték :hogy kutasd fel ezt, öld meg azt... kudarcot vall meg is érdemli a halált. :!: :!: :evil: :!:

Link a hozzászóláshoz

igen ez teljesen igaz, én elég régóta csak kráni mortellel játszok, és én nagyon élvezem. Tudni kell jól kijátszani, és az enyém sem vérengző vadállat (annyira), igaz káosz-halál jelleme van, de nem minden esetben gyak le mindenkit aki az útjába kerül csak azokat akik belekötnek, de ez meg benne van a mentalitásában és a jellemében...

Link a hozzászóláshoz

Én még régebben olvastam róluk egy egészen jó kiegészítőt, "nev fejvadászai"néven. Szerintem, ha az alapján dolgozod ki, és természetesen előtte elolvasod a renegát c. alapművet :lol: akkor jól ki tudod majd játszani. Szerintem az egyik legtöbb tapasztalatot igénylő, ámde leghangulatosabb!!! kaszt. Bár nem teljesen értettem, hogy mért kell vinek aquir vér, hgy mortel legyen, de azért el lehet még ezt is fogani.

10/10

Link a hozzászóláshoz

A kráni fejvadászok nem attól gonoszak, mert krániak (bár kétségkívül van köze hozzá, hiszen tudjuk, hogy mik az alap életelvek Kránra), hanem attól, mert oylan a beosztása, a rangja. Értelmetlenül hangzik, de nem tudom pontosabban elmondani. Van ugye a mortel: kegyetlen, és ezért elismert helye van a klánon belül. Da van a Messor, akinek rengeteg esetben Renda jelleme, tehát egyátalán nem gonosz. k a "testőrök". Tehát ezt értettem beosztás alatt.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem mindenkinek.

A Renegát c. könyv tényleg nagyon jó alkotás és valójában ajánlatos mindenkinek aki bármijen módon kapcsolatot kíván teremteni Krán fejvadász klánjaival. Ezen kívűl ajánlom még a legelndák és enigmák sorozatból a Kráni krónikák c. fejezetet. De a legfontosabb eszköz, hogy megértsük a kráni eszméket: a Summárium ide vágó részét kell elolvasni.

Hunter: Krán egyáltalán nem gonosz (ha nem emberi esetleg pyarroni szemszögből nézed) csupán csak és kizárólag saját érdekeit képviseli. Krán nem gonosz csupán kegyetlen ezért is vann az ott élőknek tőrvényszerűen Halál,Rend jelleme.

Ebből következik, hogy a kráni fejvadászok sem gonoszak a fent említett Káosz,Halál jellem "véletlen" lehet. Sőt a kráni fejvadászok sokkal nyugottabbak és megfontoltabbak mint a gorviki vérmérsékletű fejvadászok, ez a több ezer év alatt összegyűlt tapasztalatnak tudható be. A kráni fejvadászok nem engedhetik, hogy az érzelmeik írányítsák őket gyengeségnek tartják és, hogy ezt elkerűljék inkább nem is kerűlnek senkihez sem közel, és nem bíznak senkiben ez annak is betudható, hogy a meridiánjaikon kívűl szinte mindenkiben riválist látnak.

"Mindenki ellenség, vagy eggyik pillanatból a másikra azzá válhat; ne bízz hát senkiben, mert a vesztedet okozhatja. A bizalmat az érzelmek szülik: a szeretet, a féltés, a ragaszkodás. Az érzelmek tehát a gyengék sajátja; alsóbrendű dolog amit kerűlni KELL."

Ez és az előző örök korokra érvényesülő eszme és a környezet ahol nevelkednek az mej a legjobb fejvadászokká tette a krániakat, a fojamatos ármánykodás politikai változások és az örökös klánháboruk folyamatos munkát is biztosítanak nekik. Tehát a kráni fejvadászok gondolkozás módja és viselkedése kötöttnek mondható hisz aki nem-e szerniti eszmék szerint él az hamar a kosfejes eggyik oltárára kerűlhet.

:arrow: Említve volt a messor és a mortel, a különbséget szerintem mindenki tudja. A mortelek nem gyilkolásra születnek de kíméletlen ölő gépezetet nevelnek belőle ám ezalatt a kiképzés alatt a gyengék hamar kirostálódnak.

Link a hozzászóláshoz

Az olvasmányokról szóló első résszel 1etértek!

A másodikkal pedig félig: Télleg nem engedhetik, hogy az érzelmeik irányítsák őket, de ez részben Ranagol tanításai miatt van, és csak másik részben a kiképzés miatt. De az már nem igaz szerintem, hogy minenkiben riválist látnának. Akkor nem maradtak volna fönt ennyi ideig, hanem egymást kiirtanák. lásd Sötét elfek.

És azt sem értem, hogy mért pont a meridiánban bíznának, ha másban nem: ő is ugyanolyan mint ők, cak rengban felettük áll. (sequatorok esetén: Messor, mortel; Messor: primessor; mortel: primortel.)

És a maradékban teljesen igazad van!

Link a hozzászóláshoz

Egy szóval sem mondtam, hogy bíznak meridiánjaikban csak kénytelenek nekik engedelmeskedni. A pontos fogalmazásom az volt, hogy SZINTE nem bíznak senkiben. :wink:

Ez a szinte pedig lehet egy idegen egy másik klán követe egy alattuk álló klántárs vagy épp egy velük egyrangú társuk.

Az eszmékhez is írtam, hogy azt semm lehet minden szituban betartatni de ha lehet akkor 75%-ban-e szerint cselekednek.

Link a hozzászóláshoz

Igen, mert ha a klánja ellen cselekedik, akkor ugyebár renegáttá válik, és az neki, Kránban, nem egy szerencsés dolog...és szerintem ahhoz több kell, mint hogy valaki bízik a saját képességeiben. Kell neki ösztönzés, hogy van értelme ezer meg egy másik fejvadászon, és az őt üldözőkön átverekednie magát, sokszorosan kockáztatni az életét. Szerintem azt a luxust, hogy valaki Kránban renegát legyen, csak egy szabad vadász engedheti mg magának!

Link a hozzászóláshoz

Ez így van de nem hiszem, hogy képes lenne erre megfelelő támogatás nélkűl. Ha nem áll egy rivális klán a háta möbött mej befogadná őt vagy nincsenek segítői akkor valószínűleg hamar egy kosfejes oltáron találja magát.

Ui: talán idevág egy előtörténet mej Amathilról és két fivéréről szól, hogy mért is fordűltak házuk ellen, milyen összeesküvés célpontjai lettek és most kik elől kell menekűlniük. Megtalálod az "Ez vagyok én"-nél. (Elfek)

Link a hozzászóláshoz

Mi az, hogy a gorvikiakat nem köti eszme???? És Ranagol akkor mi??

Én tudom, hogy Krán nem gonosz. Már. De réggeben az a kép alakult ki bennem. Ezt most próbálom helyretenni magamban. senkiben. Se a karakterem, sem én nem bízok senkiben.

Egy kráni nem fog félni. Ellenkezik az elveivel. Az is érzelem....

Attól meg pláne nem, hogy leleolezik. Akkor eltűnteti a bizonyítékokat.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...