Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Mr.Bean : etz írtam én is az utóbbi (ide tartozó) hozzászólásaim valamelyikében. Hogy Kránban nincsenek normál értelemben vett Ranagol-papok, de lehetnek gorviki Ranagol-papok, akik Kránba próbálnak jutni, hogy ott bizonyítsanak. De mint ahogy ebben a bizonyos hozzászólásomban írtam, nekik ugyanannyira bizonyítaniuk kell az életben, mint egy parasztnak vagy egy fejvadásznak. És Kránban nem valószínű, hogy egy kisebb hatalommal rendelkező Ranagol-papnak (értsd kb 8-10 TSZ alatt :D ) esélye lenne a túlélésen kívül téríteni (térítés Kránban majdnem egyenlő a tiszteletkivívással, amit Kránban elérni hááááát kissé nehézkes). Tehát ezt csak egy nagy hatalommal rendelkező pap tehetné meg. De az meg miért menne Kránba, ha tudja, hogy ott még így is könnyen meghalhat, Gorvikban (sőt akár azon kívül is) viszont jelentős hatalomhoz juthat.

TAO

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Hogy miért menne Kránba? Mert így és csak így bizonyíthatja Ranagol és a világ elött, hogy kiemelkedett, hogy felsőbbrendű, hogy méltó Ranagol kegyére. Sok Grovicki pap indul meg élete delén, alkonyán Kránba, hogy tapasztalatait felhasználva a kosfejes nagyúr elött bizonyíthassa rátermettségét. Mondjuk ezen tettük csak kis mértékben logikus, de vannak közülük, akik aFekete Határ túloldalán jelentős hatalomra tesznek szert. De igazatok van. Kránban kimondottan pap nem nagyon akad...

Link a hozzászóláshoz

Mi az hogy normal értelemben vett Ranagol-papok???

Akkor Arelnek sem lehetnek papajai? Õk nem foglalkoznak a hivők lelki üdvével? Nincs egyházuk?Azért mert Kránban nem akkora befolyással bir a Ranagolita egyház attol még ugyanolyan szervezetet alkotnak mint Gorvikban.nem tudom neked milyen kép él a fantáziadban Kránrol de mivel csak arra lehet hagyatkozni amit a konyvekben leirnak ezért nem sok minden kézzelfoghato van, és még amellé is hozzáteszik hogy nagy része legenda.

A másik pedig szerintem a Ranagol papoknak nincs szüksége hagyományos értelemben vett "téritésre"(mivel ez Kránon és Gorvikon kivül elég veszélyes lehet) ez inkább abban nyilvánul meg hogy cselekedeteikkel probálják alátámasztani a Ranagol által hirdetett igéket.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Kránban nem lehet és nem is érdemes téríteni. Okai:

1. Mindenki Ranagol törvényei szerint él, és az Õ Isteni hatalmát tiszteli.

2. Ha valaki hagyná magát megtéríteni, az alacsonyabb rendű lenne a papnál. És mivel azokon egyébként is uralkodik az erő jogán - lásd Ranagol első törvénye amit csak úgy emlegetnek, hogy a Változás Törvénye - ezért nem is igazi térítés.

Krán szerintem egy folyton forrongó, soha meg nem nyugvó hely, ahol nap mint nap háborúra kényszerül mindenki. Tartomány, család, de még az egyén is vívja a napi háborúit. Az erős megmarad, a gyenge elbukik. Kialakult képem nincs róla, hisz ami tegnap igaz volt Kránra, az mára teljesen megváltozhatott. Most a külső tartományokról beszélek, ahol óránként változhat a helyzet. A belső tartományokról sohasem mondtam semmit sem, mert nincs róluk elég információ. Sejteni lehet csak, hogy a káosz szekták uralják, amiknek tagjai mind mind valamilyen kései, vagy korai aquir. Nem tudni.

Link a hozzászóláshoz

Ezzel sajnos nem tudok egyetérteni mivel ha ugy lenne ahogy irtad elég hamar "elvérezne" az ország.Szerintem Kránban igencsak nagy az ugynevezett "rend" a a kaosz ellenére mivel a Toroninál sokkal egyszerűbb kaszrendszer uralkodik mépedig a kiemelkedettek és a nem kiemelkedettek de ez nem azt jelenti hogy minden nap halomra öldösik egymást az emberek meg egész nap ütközeteket vivnak a szomszéd tartományokkal inkább azt hogy kihasználják a kinálkozo lehetőséget a feljebbjutásra, ez abban nyilvanul meg hogy az emberekben nem alakul ki az erzelmi alapon nyugvo barátság csakis egyéni erdekeiket tartjak szem elott de még az sem elképzelhetetlen hogy kialakul ilyen.Én valahogy ugy képzelem el hogy mikor már egy hatalmi tenyezo pl egy tartományur vagy egy szekta hatalma nem megkérdojelezhetetlen akkor felvonulnak a hadseregek vagy a háttérben a fejvadászok és aki tuléli megerosdve kerul ki tehat vagy elvezti vagy megerositi a hatalmát.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A háború fogalma mindigis túlterjedt az egyszerű mészárláson. Itt az intrikák, politikai cselszövések és a tényleges fizikai harc bonyolult művészetéről van szó, ami elengedhetetlen a túléléshez. Vérengzés lehet hogy nincs minden nap, de aki az egyik ágában elbukik a háború művészetének az menthetetlenül elpusztul. A Summariumban van egy nagyon jó írás Krán-ról, hogy milyenek is ott valójában a viszonyok. Lás klánok és szövetségek, céhek rendszere. Szal a lényeg. Adron papjaként nem fogok arra tévedni még véletlenül sem :) Egyedül ott esélyed sincs. Egyedül még a leghatalmasabb gorvixki bíborosnak sincs esélye, csak pártfogóval.

Link a hozzászóláshoz

Miért goldolod hogy mindenütt hemzseg az übertáp supergiga hatalomszavakkal operálo lény?Egy biboros ha még csak 10.szintű is igen sokra viheti Kránon belül mert Ranagol hatalmat ad neki is ugyanugy mint a többi kegyeltjének legyen az kráni vagy gorviki, miért kellene pártfogo?Az eccerű parasztnak és nomádoknak elég ha elkiállt egy hatalom szavat és máris rohan amerre lát, az aquirok meg csak akkor dugják ki a fejüket a a föld alol mikor a Tizenharmak rájukszolnak vagy olyan haboritja meg területüket akivel jobb minel gyorsabban végezni.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nem kell oda nagy hatalmú valaki. A kűlső tartományokban édeskevés a teljes értékű -értsd született - aquir, de még ott is könnyen jeltelen sírba kerülhet a 10. szintű bíboros. Miért? Mert nem egy ember jön ellene és nem szemtől szembe. Méreg a pohárban, egy kés a hátba, három mesterlövész a tetőn, egy banara felkúszik a kövek repedésein és kontaktméregként hatásosan kifejti ártó szándékát szerencsétlen gorvickira... A lényeg, ha Kránban nincs pártfogód, vagy nem vagy több oldalról, több szövetség, céh, vadásztestvériség, lovagrend, fejvadászklán által védelmezve, akkor senki vagy. A senkit pedig bárki eltiporhatja, akár még a molnárok céhe is.

Megjegyezném, hogy a legutolsó molnárlegény is intrikál úgy mint Gorvick bármely bíborosa. Indok? A természetes szelekció :) Úgy mesélnék kráni krónikát :twisted:

Az aquir-okról. Rengetg olyan aquir van, amelyik nem ismeri el a tizenhármakat uruknak, mert a hatalmuk legalább megegyezik velük. Akkor biztos előjönnének, ha Ranagol fattyai parancsot adnának nekik, de akkor a tizenhármakat söpörnék a szőnyeg alá és nem egy egyszerű gorvicki bíborost... Én örülök, hogy az aquirok elvannak magukban odalent, az ófa maradékai mellett, meg a feketeacél teléreknél.

Harmadszori módosítás: Láttál már dühöngeni egy kráni nomád sámánt? Jobb hogy nem... (forrásanyag: Pokol)

Negyedszeri módosítás: A tizenhármakat pedig két dolog érdekli. Pontosabban három.

1. Ne erősödjön meg senki, aki a helyére pályázik

2. Eliminálja a testvéreit

3. Õ foglalhassa el Ranagol trónusát.

Szerintetek, akinek ilyen ambíciói vannak fog törődni egy 10. szintű gorvicki pappal, amikor százszámra vannak neki kiemelkedett, fanatikus hívei?

(Fentebb sokat idéztem, illetve használtam a Summariumból.)

Link a hozzászóláshoz

1.Amelyik aquir nem ismeri el a Tizenharmak hatalmát az szerintem nem sokáig huzza.

2.Attol hogy egy saman kráni és tombol attol meg nem biztos hogy ellenfele lehet egy 10.szintű Ranagol papnak.

3.Egy gorviki biboros mogot eleve van politikai hattér és partfogás hiszen egy biboros gorvikban minimum egy tartományurnak felel meg, ha nincs nagyobb hatalma.

4.a hatalom mértéke relativ.

Link a hozzászóláshoz

Attol hogy Gorvik nem szol bele Krán belső ügyeibe attol meg részese lehet mivel kereskedelmi és politikai szintérén ugymond "közösek" a céljaik.Kránban nagyon sok Gorvikbol betelepült család klán és egyéb szervezet él akkor ugyan mitől le lenne esélye egy biborosnak?????

Mogorvai Chei, Vaskezű, Airun ők mindegyike legendás alak de játéktechnika szempontbol 15-17.szint között mozognak az én és sok hasonlo társam véleménye szerint akkor ha ők összehaverkodtak és meg is ölték(pontosabban elpusztitották a testét) a Tizenhármak egyikét akkor kérdem én egy 10.szintű biborosnak ugyan mennyivel kisebb esélye van jatéktechnikai szempontbol???(nem azt mondtam hogy magaval a Tizenharmakkal fog parbajt vivni,csak annyit hogy átmegy megszerzi Ranagol tanitásinak kráni valtozatának irásait majd visszamegy Gorvikba))Vagy itt senki nem tudja mennyi időbe tellik elérni a 10.szintet???akárhogy nézem 90 mana az 90 mana és élég szép papi magiák vannak főleg Ranagolnál aki szerinte a lehető legjobb szférákat adja Természet halál Lélek.

nem értem ezt az álláspontot nekem is kedvenc orszagom krán de azért nem esek ennyire tulzásba vele kapcsolatban a papok kieg. is megirta voltak vannak es lesznek gorviki Ranagolpapok akik átkelnek a Fekete Határon és Dicsőségben térnek meg Gorvik földjére!!!!

Link a hozzászóláshoz

Nem, a PP csak annyit mondott, hogy vannak és lesznek papok, akik átmennek Kránba a dicsőség megszerzéséért :twisted: :D . Azt nem mondta, hogy volt már olyan, aki visszatért Gorvikba...

Egyébként nem akarok veszekedésbe bonyolódni, maradjunk az egészséges vitánál ;) .

Lehet, hogy én eltúlzom kicsit Krán brutalitását... de szvsz Mogorva Chei + az összes nagy kalandozótársa is simán meghalnának, ha olyan helyzetbe kerülnének Kránban. Más kérdés, hogy Arel lehet feltámasztaná Chei-t, de attól még meghalna Kránban.

TAO

Link a hozzászóláshoz

TAO: Ha jól emléxem, akkor volt olyan pap, aki visszatért Kránból. Ezt leírják külön!

Amúgy Krán télleg túloztok Krán kegyetlenségéről. Nem anyira durva,kegyetlen, csak úgy poénból is megölöm ország az! Most hirtelen nem tudom máshoz hasonlítani (de valszeg ha gondolkodnék se tudnám...mert nincs még1 Krán).

Az az igazság, h az első TK-ban megalkottak egy Kránt, és ezt a Kránt a Summáriumban teljesen átírták, vagyis nagyvgonalakban maradt, de azonkívül változott. Szal mindenki döntse el neki melyik teccik jobban, hiszen mindenki olyan M.A.G.U.S világban játszik, amilyenben akar!

Link a hozzászóláshoz

Gemnek teljesen igaza van, a közigazgatás (nem találtam rá jobb szólt) az teszi Kránt olyanná mint amilyen. Az életfeltételek nem olyanok mint Ynev más részein, sokkal rosszabbak és emiatt mindenkinek küzdenie kell az életben maradásért. A gyenge elpusztul az erős kiemelkedik. Ebben van a lényege Ranagol vallásának és ebben a hitben működnek a fejvadász klánok is Kránban. Aki nem bírja meghal vagy elmenekül...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Teljesen félreértitek amit mondtam, vagy túlságosan félreérthető voltam.

Ranagol azért hozta létre országát, hogy túlélje az isteneket is bilincsbeverő törvényt, miszerint mindennek pusztulnia kell elöbb, vagy utóbb. Megteremtette a változás törvényét, hogy választott népe ne tudjon megszilárdulni és ezzel egyidőben ne tudjon eltespedni, mint ahogy láttuk ezt pl Cranta és Kyria esetében. A változás törvénye kimondja, hogy _minden_ változik. Az általad betöltött pozícióra az alattad állók versenyeznek, te pedig a feletted álló pozíciójára törekszel. Nincs megnyugvás és nincs kegyelem. Ezek inhumán törvények és követőik egészen a legújabb korokig csak inhumán népek voltak. Ne is várjátok hát, hogy valamiféle emberség is felmerülhet ezekben a törvényekben.

Amikor betelepítették a nomádokat - nem egészen szelíd módszerekkel - Kránba és a külső tartományokban feldúsúlt az emberek lélekszáma az volt a feltétele a betelepülésnek, hogy Ranagol törvényeit elfogadják. Aki nem fogadta el és emberséges maradt, azt könyrtelenül kihasználták és elpusztították. Az, hogy nem fúl az egész egy vérgőzös mészárlásba pontosan a kialakuló érdekszövetségeknek lehet köszönni. Mindennaposak a klánháborúk és mindennaposak a klánokon belüli intrikák is. Ez így megy _több_ _ezer_ _éve_. És akkor még nem is beszéltem az évenkénti haláladóról... Miért várjátok hát, hogy bármiféle emberségesség, vagy csak annak a csírája is előforduljon odaát?

És az erőviszonyokról.

"Ebben a világban szakadatlan harc dúl, mindenki harca mindenki ellen. Aki gyenge, veszít; büntetése halál. Aki erős, győz; hutalma, hogy újra harcolhat. A harcnak szigorú törvényei vannak; mindíg a győztes határozza meg azokat" - Summarium

Én szeretem megtartani a borzongató hatását a kifakadásnak: "Kránba veled!" :) Na meg 5. szintű paranoid skizofrén vagyok 6. szintű szadistával ikerkasztban és azért mesélek mindíg Dark MAGUS-t :) Egyébként vicces, hogy Krán tényleg nem a halálról, hanem az életről, pontosabban a túlélésről szól.

Link a hozzászóláshoz

Egyetértek spartassal.. ő jobban meg tudta fogalmazni, amit én is meg akartam. Nem, Krán nem a halálról, hanem tényleg a túlélésről szól. Krán nem kegyetlen (ezt félreértettétek, nem kegyetlennek, brutálisnak akartam leírni Kránt). Csak a pyarroni elveknek az. A krániak pontosan azért gyilkolnak, hogy a gyengéknek új lehetőséget adjanak egy jobb testben való születésre, egy erősebb életre. Tehát itt sem a halálról van szó. De pyarronita felfogás úgy látja, hogy csak a halálról szól. Na most akkor érdemes egy olyan országba menni / élni (akár gorviki bíboros vagy, akár nem), ahol teljesen normális az, hogy megölnek azért, csak mert megtehetik, mert erősebbek? Erősebb pedig mindig mindenkinél akad... főleg Kránban!

TAO

Link a hozzászóláshoz

Azt hogy érdemes vagy nem érdemes olyan országba menni ahol barmikor megölhetnek nem fog visszatartani egy olyan embert aki egy Ranagol hive, kettő már bizonyitotta rátermetségét még ha Gorvikban is lett biboros (hiszen ott sem egy sétagalopp megszerezni és megtartani ezt a cimet), három ha visszatér oriási tisztelet fogja övezni (mint Szent Ercole-t aki szintén megjarta Kránt), négy aki minél nagyobb tetteket visz végebe a Kosfejes Ur szolgálatában és ebbe beletartozik az erősebb legyőzése még ha saját hittársa is hiszen a változás törvénye kimondja hogy senki és semmi nem állando akkor az hamarabb és nagyobb hatalommal térhet visza az élők sorába és ez az ami miatt mennek nem pedig azért mert önkéntes hullajelöltek lennének.

Öt még ha nem is Ranagol hivő valaki és megjárja Kránt akkor bizony nem kis tiszteletre tehet szert hiszen mint én is irtam nagyon nehez feladat de nem lehetetlen!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Aki nem Ranagol híve és megjárta Kránt az vagy az Istenek kegyeltje - Mogorva Chei, és Aurin al Marem, na meg Vaskezű Alex is jóban van Dartonnal -, vagy hihetetlen szerencséje volt, vagy volt elég esze, kitartása és elég kegyetlen volt ahhoz, hogy túlélje. Nem lehetetlen, de iszonyatosan nehéz feladat. Az, hogy egyedül, csak magára számítva tegye ezt meg, az meg szinte lehetetlen. Minimum kell pár feláldozható szövetséges, akik az út során kidőlnek majd úgyis. A Változás törvénye él.

Aki Grovickban nevet és rangot szerzett csak annyit ér el Kránban, hogy - talán - ember számba veszik.

Ha visszatér Kránból, akkor Gorvickban szentként fogják tisztelni. Más kérdés, hogy Pyarron hogy fogadja ;)

Senki sem halni megy Kránba. Akkor már érdemesebb és kevésbé fájdalmas felakasztania mágát. Kránba azért mennek, hogy hatalomra tegyenek szert. Ha idő elött kidőlnek, akkor majd a követező életben, de semmi más nem számít, csak a hatalom.

Igazad van, nem lehetetlen, de ezt senki sem monta. Talán van pár százalék esélye egy megfelelően kegyetlen embernek. :)

A véleményem az, hogy Kránnak meg kell maradnia annak aminek eltervezték. Ynevre szakadt pokolnak. Mumusnak.

Ja és mégegy. Szerintem teljesen mindegy, hogy hanyadik szintű a karakter. Ha nem elég kegyetlen, nem elég talpraesett, nem elég eszes, akkor el fog bukni. Ez igaz a 25. szintű ősmágusra éppúgy, mint az első szintű tolvajra. Nem számít más, csak a túlélés és a hatalom.

Link a hozzászóláshoz

Én erre csak azt tudom mondani hogy a Birodalmi fejvadászokhoz 7.szinten lehet csatlakozni (igaz hogy utana még kapnak egy jo kis kiképzést)és ha az a szint elég Ynev legrettegetteb szervezetéhez akkor a 10.szint bőven elég arra hogy Kránban ha nem is minden félelem nélkül de meglehetős biztonsággal jarkáljon az ember.

Link a hozzászóláshoz

Figy... 7. tsz-en csatlakoznak a fejvadászok a Birodalmi Klánhoz. Akkor ott még kapnak gey baromi erős kiképzést, ami több évtizedekig tart(hat)! De ettől még ha egyedül vannak, ugyanolyan " potenciális áldozatok ", mint bárki más. :) . Õk csak azért olyan durvák, mert mögöttük áll a klán... mint már írtam egyszer, az a lényeg, kik támogatnak. Egy gorviki bíboros ha egyedül (!) van Kránban, akkor majdnem 100%, hogy csak idő kérdése, mikor hal meg. Még egy 1. TSZ fejvadásznak is esélye van tovább élni, ha mögötte áll egy olyan klán...

Link a hozzászóláshoz

Maximum annyit ér ha mögötte áll egy klán hogy van aki vérbosszut fogadjon érte de ez semmiben sem csökkenti az életbenmaradássi képességeit nem tudom nálatok mi a táp de nálunk már igencsak brutális egy 10.szintű karakter legyen biboros vagy akár egy harcos, akinek már nem kell ijedeznie ha elég okos ahhoz hogy életben maradjon annak tök mindegy hogy hová kerül mivel okosan használva erejét igencsak nagy meglepetést okozhat még Kránon belül is.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...