Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Clonemaster szerintem te ne játszál fejvadásszal mert nem érted a lényegét. Gyakás és egyebek nem a játék lényege hanem az ahogy a célszemély elpusztítására megtervezed a rajtaütést vagy a behatolást, úgy hogy senki más ne tudja meg ki volt a tettes csak azok akiknek meg kell halniúk, vagy azok akiket meg kell ezáltal félemlíteni. Ha ez jól jön össze akkor tényleg ismered egy fejvadász tetteinek lényegét, a testőri szerepet a barbárom is el tudja játszani. És kránban a Mortelek a nyerők, de kérdezd csak meg Nefadart ő specko ebből a kérdésből.

Link a hozzászóláshoz

Crowstone: szerintem te félrértelmezted Clonemastr írását. Õ nem azt írt, hogy a fejvadásszal csak gyakni lehet, sőt pontosan az ellnekezőjét: "A fejvadász nem azért fejvadász, hogy mindenkit legyakjon." Korábbi hozzászolásai alapján is azt mondom, hogy Clonemastr egésszen jól játszhat ezzel a kasztal.

Megjegyezném, hogy egy messzort nem érdemes összehasonlítani a barbároddal, miért? Megmondom: mert a barbárod egy pillanatig sem huzná olyan ellenségek ellen, akik ellen egy messort rendelnek ki. Egy testőri szerepet eljátszani mondjuk mortelek ellen, nem lehet ép gyerekjáték, nem hinném, hogy a barbárod akadáj volna egy mortelnek.

Kránban honnan veszed, hogy a mortelek a nyerők, ó dehogy ők csupán bábok, akiket gyilkolásra képeztek. Jelszavuk: "Hallom és engedelmeskedem." :roll: :wink:

Link a hozzászóláshoz

Crowstone: Remélem legközelebb egyel többször elolvasod amit írtam :wink: Az volt a lényeg, hogy pont nem gyakásra való a Messor, és én ezért szeretem.

Szerintem sem tudja egy barbár eljátszaqni egy testőr szerepét. Bár nem ezért van a fórum, hogy a barbárokról beszéljünk, hanem hogy a fejvadászokról. De szerintem, egy barbárral alapból nem testőr feladatokat kell játszani. Illúzióromboló, nem?

Jó, ennyit a barbárokról, bocsi a téma terelésért :oops:

Szóval visszatérve a fejvadászokra: Szerintetek mi a legjobb varázslat, amit egy pap/varázsló "rakhat" a fejvadászra, egy adott típusu küldetésben?

Link a hozzászóláshoz

Ha az illető varázsló, a társam akkor, hogy milyen varázslatot mormol el rám, az mindig az adot szituációtol függ, de mondjuk ha a kráni példáknál maradunk, nem hinném, hogy a feljebvalók ennyire megkönyítenék a fejvadász dolgát. Egy fejvadász támaszkodjon csak a rendelkezésére álló tudásra és felszerelésre.

Ha esetleg az aktuális mágiahasználót nem is ismerem, föl sem merűl bennem, hogy elfogadjam segítségét. Legyek bármekkora veszélyben a legfontosabb törvényt sohasem szegem meg : "Ne bíz senkiben!!"

Link a hozzászóláshoz

OK köszi a kioktatást fiúk.

Varázslatra pedig max láthatatlanság, a többire nincs szükség mert akkor már tényleg elég hogy egy szimpla barbár nuku intelektussal odadübörögjön láthatatlanul, csendaurában, elemi erőaurával felvértezve. Még ha olyan hülye is hogy bekopog az ajtón akkor is képes likvidálni az ellenfelet. Max egy vari fedezi fel vagy egy igazi fejvadász testőr. A többiek csak anyit vesznek észre hogy száll a testőr faltól falig, száll a vére mindenkire és lassan kibontakozik egy nagy test. Inkább arról írjatok ti hogy oldanátok meg egy küldetést ami a következő: (sok változatot kérek, de fejenként csak egy írható) Célpont: Kráni varázsló akit véd a céh, csak a nevét tudod, a klán segítsége egy fürkész (ha jól emlékszem ez egy mágikus fémlap nyomkövetéshez). A többi rád van bízva, a teljesítés időpontja 1 hét és még a hely sem ismert. A fürkész viszont kb 3 napnyi távolságot mutat északra egy város felé. Egy hétig várom itt a fórumon az ötleteket és a terveket a fejvadászoktól. + infó csak priviben a jelentkezőknek 3 nap múlva kedden.

Link a hozzászóláshoz

Nemártana ehez tisztában lenni a fejvadász képességeivel. Én speciel UT szerint játszok, és nem mindegy, hogy a karakter rendelkezik-e arctalansággal, és auraleplezéssel, színészettel, ékesszólással, lélektannal, álcázással, álöltözettel, mint ahogyan az sem mindegy, hogy ezeket milyen fokon használja, hozzá kell tenni, hogy a kráni előkelő belső fejvadász kasztok melyikébe is tartozom, mert mint tudjuk egy mortelt a hatalomszavak is segíthetnek, de egy sequatort már nem. Ezen részletek nekem meglehetősen fontosak ahoz, hogy teljesíteni tudjak egy ilyen feladatot.

Link a hozzászóláshoz

Ok Elátkozott Kb. 6.tsz karakter egy kisebb kráni ősi fejvadász klán. Híre nincs úgyan nagy de azért a környékeny rettegik a nevüket. Külső tartományokból való, mint ahogy az ellenfél is. A karielképzelés lehet Rúnás vagy saját UT-s is. Ezt rátok bízom én csak arra vagyok kiváncsi hogy oldjátok meg a felmerülö kiszámítható nehézségeket a kari fejével indokolva minden ötletet.

Link a hozzászóláshoz

Küldtem egy privit, bár meglehetősen hiányosra sikerűlt. Egy ilyen megbizatást élőben a KM segítségével könnyebben megvalósítható, mint csak a saját elépzeléseinkre támaszkodva. Az NJK-knak is nagy szerepe lehet egy ilyen sztoriban, sőt kifejezetten csak az ők félrevezetésével, hibáikkal valósítható meg. Bár sokminden függ a fejvadász tudásátol, nomeg a KM joindualatátol és a szernecsétöl is. Tehá ez egy eléggé összetett megbizatás, kaland.

Link a hozzászóláshoz

Nefinek és Elátkozotnak is igaza van. Persze nem minden megkötés nélkül gondoltam a küldetést de Elátkozotton kívűl senkit nem érdekel ez a dolog. Tényleg sokat segíthet a KM a játékosnak és sokban akadályozhatja is. Én arra lettem volna igazán kiváncsi hogy egy varázsló akinek jó testőrsége mágikus védelme, magas városi rangja, ezen kívül befolyásos a varázslók szövetségében és a mágikus védelmekről még nem is beszéltem, mindezeket hogyan milyen képzetségek felhasználásával, milyen nehezen tudja megoldani egy fejvadász akinek van helyismerete, ismeri a helyi alvilágot de nem a város embere.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szerintem a varázsló testőrségére célzott a hölgyemény :) Mondjuk van is benne valami. Ha a varázsló nem bízik a testőreiben, szövetségeseiben, akkor óhatatlanul is elmarja maga mellől őket, vagy beáldozza valami ügyben ezeket a forrásoka. Máris nyílik a védelme. Fél-egy év alatt a varázsló teljes szövetségi rendszerét szét lehet zilálni egyetlen kardcsapás nélkül. Megfelelő tárgyak a megfelelő helyen megtalálva, egy-egy hamisított irat, levél, ami a varázsló, vagy annak szövetségese kezébe kerül, stb. A módszer hosszadalmas, de mindíg működik :) Mondjuk nem kevés ész - a klán stratégája pl képes ilyesmire - és stratégiai érzék kell hozzá... No meg türelem, türelem, türelem.

Link a hozzászóláshoz

spartas: csak az kerűlte el a figyelmedet, hogy az aktuális, Crow által említett feladatra kb egy heted, ynevi mércével 5 napod van. Amúgy én is az általad vázolt intrikákkal teli megoldások híve vagyok, bár kedvelem a jelenktéktelen résztvevők lemészárlását is, hogy csökkentsem a potenciális ellenfelek létszámát. Bár ezt csak akkor teszem ha tudom, hogy ellenségeim NEM győzhetnek ellenem, és semmi eséjem a lebukásra. (Bár Crow által említett próbatételben mindent megfontoltan, nagyon körűltekintően, óvatosan kell csinálni, hiszen a körűlmények nem engedik meg a "szorakozást" :twisted: .)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nem kerülte el a figyelmemet és nem is száltam síkra a dicsőségért vívott küzdelemben. Egy hét roppant kevés idő erre. Gyakorlatilag felkészületlenül kell egy nálánál sokkal erősebb ellenfelet likvidálnia. Ha nincs isteni szerencséje, akkor ez a feladat gyakorlatilag lehetetlen. Felkészülés nélkül. Ha kap információkat, álcát, hamis személyazonosságot, téglát, akkor esetleg, ismétlem _esetleg_ megtévesztheti a varázslót. És ha még hozzáveszem, hogy eleve nem a stílusom a direkt módszer és mindíg a darkos MAGUS-t veszem alapul :) Szóval csak azt írtam le, hogy szerintem Kathin mire gondolt. De egy óra múlva jön úgyis és akkor majd elmondja konkrétan, ha akarja.

Link a hozzászóláshoz

Három nap menetelés és két nap akció egy varázsló ellen aki nyakig beásta magát? Mindezt szálegyedül? Akkor egyszerűen rá kell szabadítani egy nagyobb fenevadat! És a teljes öt nap a rendelkezésedre áll. A nagyvad megeszi a kisebbet :twisted emberismeret, hadvezetés, etikett, helyismeret. Minek ide fejvadász :wink:

Puszi

Kathin

Link a hozzászóláshoz

Kathin:Akkor legyen már inkáb Bannara. Ha valami hát az veszéjesebb mint egy fejvadász akkor az talán az élő méreg.

Valóban megoldhatatlan ez a feladat, de Crow szerintem csupán az ötletekre kiváncsi, hogy mégis mit tennél egy eleve halálra ítélt megbizatásban egy fejvadásszal. És mivel egy fejvadásznak nem állnak rendelkezésére szörnyetegek, csak saját maga erejében bízhat. Én tégla nélkül is egy viszonylag jól kivitelezhető megoldást írtam, és nincs másra szükség hozzá mint: Szinjátékra, Arctalanságra 2-3 fokon és Auraleplezésre 4 fokon meg álcázásra 3 as fokon. 6. szintig ezen képzetségeket talán el lehet sajátítani. (egy kis tulzással) És ha ezen tudás rendelkezésére áll a fejvadásznak, akkor sikerrel járhat, mégha bele is hal.

Link a hozzászóláshoz

A jó fejvadász bármilyen helyzetben fel tud sorolni 15 módszert a célpont megölésére, itt is ez a helyzet, de nem árt némi alkímiai ismeret, netán méregkeverés, stb. van a helyszínen 3 napod, vagy 4, és még útközben is készülhetsz, majdnem ugyanennyi ideig. Igen, a fél várost ki kell írtani, igen, ez kicsit nehéz szövetségesek nélkül de megtehető. A környező szántókat, stb felgyújtod, ott nincs tűztől védő rúna, ha a város felé tűzvész jön, akkor bizony a varázsló és az őrség is cselekszik, ha bejutsz a városba megmérgezed a kutakat, a tömeges gondok nyomán el lesz foglalva az őrség, és a varázsló testőrsége is, innen már csak amikor kimozdul egy megfelelő rajtaütés és pár jó (mérgezett) nyílvessző is elég lehet.

Link a hozzászóláshoz

Hát nem hittem volna hogy a fejvadászok töbsége így beijed egy varázslótól. Pedig csak 3 napra van a korgától (remélem jól írtam a klán székhelyének megnevezését) ami azt jelenti hogy van helyismereted van alvilági kapcsolatod, tehát tudsz információt szerezni csak most erőszakosabban kellene felépnetek, mint pl: The Elf ahogy ajánlotta, ha a karaktereitek ezt a feleadatot nem képesek elvégezni már értem miért lettek renegátok, a félelem nagy úr (kivéve Nefadart, Elátkozottat, és The Elfet).

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...