Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Szerintem az ÚT- vel az a legf?bb baj hogy mindenre próbáltak sabályt generálni. Amit elf is irt. hogy sok képzettségnél ésszerütlen köt?dések vannak, ez igaz, nyilván ezeket sokszor az adott karakter el?élete , gondolkodása is kötheti máshogy mint a ahogy a szabály leirja. Et??l függetlenül azt mondom hogy én már jó ideje ezzel a rendszerrel mesélek, és egy mesél?i felülvizsgálattal, meg egy jól átgondolt karakterakotási szándékkal jó dolgokat lehet bel?le kihozni, és nagyon változatos karaktereket lehet késziteni. Szerintem pont ez lett volna a lényeg, hogy ne legyen minden harcosnak ugyanaz a képzetség listája a karilapon, hanem mindenki mehssen az érdekl?dési körének megfelel? irányban. Ez jó bár a kidolgozása korántsem tökéletes

Link a hozzászóláshoz
Hali!

Van itten valaki, aki mar sokat, nagyon sokat jatszott Toroni fejvadasszal? Es egy kis hajlamot erez ra, hogy engem nagyon, nagyon beavasson eme "angyalka" rejtelmeibe?

Pliiiz!

Batka

Leginkább azt tudom tanácsolni, hogy soha ne feledd el: a toroni kaszthiarerhiában te csupán csak Pietor vagy (H?SÉGES)---> a renegátság fogalma számodra ismeretlen!! Toronban biztos, hogy vannak feljebvalóid, és az is biztos, hogy te valamilyen klánba tartozól. Soha meg ne forduljon a fejedben ellenszeg?lni a parancsoknak (mert kisgyermek korodtól folyamatosan a kasztok közötti különbségek tiszteletben tartására nevelnek, és így ez nem törtánhet meg.) El?fordulhat, hogy egy Famor meggyilkolását kapod feladatúl, javaslatom: teljesítsd a megbízást mert a feljebbvalód emberi ismernek és megtalálnak... ellenben a Famor test?rparancsnokát meglepheted és eljuthatsz az uraság hálóterméhez...

Fejvadász vagy, gyilkos, téged és fajtádat használják az árnyékháborúkban a Famorok, az Elendorok és egyéb hatalmasságok egymás ellen.

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

TT-n ugye én fejvadásszal játszottam, pdig fél éve más kaszttal játszom, egyesek tudják, mivel :) És most új dolgokat vettem észre. Pl, h nem rosszz egy női testben, vagy akár női fejvadásszal játszani.. Ki lehet jól használni, igaz, nekem nem sikerült.

Másik tapasztalt dolgom a Slan-csillag jó használata. Ugye kicsi, könnyen elrejthető, de egy szakavatott kézben mégis hatékonyan oszhatja a halált. Én ugy alkalmaztam, h egyik kezemben egy fejvadászkarddal harcoltam, másikból meg repkedtek kifele.

Hatékonysága több dologban is rejlik. Az egyik, mint már írtam, a meglepetés. Másik a fejvadász sebzésjáruléka, ami magasabb szinten elég jó, főleg ha torokra megy a támadás.. harmadik, ha még mérgezik is. Negyedik meg a mesterfokú fegyverdobás esetén meglévő íjász-szabály. Sebzése 'csak' K3, így nagyobb rá a valószínűsége, mint egy dobótőrnek.

Nos ezek lettek volna meglátásaim. Véleményetek erről? :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv Hunter!

A fejvadászok leggyilkosabb fegyverei mindig kicsik, és persze mérgezettek, hogy ez ebben az esetben egy slancsillag ötletes, de a hatás ugyan olyan.

Én is fejvadásszal voltam TT-n. Nekem bevált a jólismert és Gorvikban közkedvelt Kobrakard. Mást nem is nagyon használtam, bár abban a környezetben nem is nagyon volt szükségem másra. Egyébként nálam a dobótőrök sorakoztak szép számmal slancsillag helyett. A társamnál meg volt méreg. :twisted:

Női alakba sajnos nem került férfi lelkem, de ha ez meg is történt volna, nálunk sajna az NJK-k gyorsan elhullottak, ezért véletlenül sem tudtam volna kiélvezni ferde hajlamaimat. 8) De egy női fejvadász tényleg nagyon gyílkos. Volt már részem egy ilyen mellet kalandozni, de ő egyáltalán nem volt nőies, lévén, hogy egy szőrös játékos alakította. :wink: De gondolom Hunter te a nőiesség kijátszásáról és előnyeiről beszélsz...

Link a hozzászóláshoz

hááhhááá!végre én iss írhatok ide, mert TTre volt szerencsém összerakni egy fejvadászt, avgyis azegyik része fejvadi, és a másik részét mindeki tudja!nahh nem is ez a lényeg, hanem az, h végre én is kiélhettem a fejvadász adta morbid humort, a tipikus mindegy mi van a kezemben azzal ölök címűt!a nöi testet nekem is sikerült mettapasztalanom!DE! hunter pont e volt a lényege, h férfi lélekkel női testben nem tudod eljáccani a nőt, mert az hmmm ahhozkéne mondju a karakternek jóóó pár év mire egyáltalán kezdi megszokni....szerintem.

a TTs karakteremnek két fejvadász kardja volt a fő eszköze, amivel jól elvoltam, igaz nálunk egyetlen egy henteleés történt az is én voltam és akkor csak két tőr volt nálam ;) éjjen a hátba szúrás, és a kétlezes harc MF, ezek akkora előnyök tudnak lenni amik szinte behozhatatlanok, egy magas szintű fejvdásznál - nem azt modndm, h legyőzhetetlen, de nagyon csak ütős tud lenni...- szerintem (főleg rendes kombóban)

én most játszottam előszőr fejvadit, de ugy érzem nem vallottam vele túl nagy szégyent, és igencsak élveztem :)

a slan csillag hajígálás is egy megfelelő, és hatahtós támadás, de sajna teljes vértezetű lovagok (alias konzervdobozok ellen) vajmi keveset ér még sebzés járulkék esetén is! az egyetlen esély ijenkor a fegyver dobás MF => íjász szabály, ahogy azt hunter is kifejettte :)

Link a hozzászóláshoz

Elátkozott: Igen, nagyjából arra gondoltam.

Kukac: Persze, nem lehet csak ugy áttérni a női szerepbe.. Igaz, nálunk TTn az NJK bárd tökéletesen azonosult a boszi testével.. meg azért egy okos fejvadász rá tud játszani.. :)

A slan-csillagot értelemszerűen nem egy teljesvértes lovag ellen használjuk. mint ahogy a dobótőrt, meg az ilyenekt sem.

Látom akkor még sokaknak volt fejvadászkardjuk TTn :) Ebből is látszik, h az milyen hatásos fegyver :)

Link a hozzászóláshoz

hmmmm az elég mókás lenne ha slan-csillagal meg tudál sebezni egy konzervest.KM-ként még íjászszabájjal sem engedéjezném csak ha bejelnti h mondjuk a sisakrostélyon a lukra dob.

Egyébként a fejvadász kari élvezetes tud lenni főleg mondjuk amikor egyedül mész és meg kéne ölni vmi fejest.Na azt zsír kijáccani.

Lenne egy két kérdésem:én a fejvadit mindig úgy képzeltem el h kissé halgatag "viszahúzódó" feltűnést kerülő ember.Ezzel mondjuk micsinálsz egy fogadóba.szal amíg vmi más karival kártyázok,iszok,nőzök vagy ilyemsi micsinál egy fejvadi?nálam az eredménye passzivitás szerepjáccás terén(és vmi hasonló gonddal küszködök a HAL

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem régebben volt egy gorviki "fejvadászom". Az idézőjel annak szól, hogy alapvetően csak a kasztja volt nagyjából fejvadász.

A szituáció elég sablonos (kicsit Codexes); adott egy gorviki kisnemesi család, amely egy "árnyháború" során elvesztette szinte mindenét, 3 túlélő kivételével, a legidősebb fiú meghalt.

Él a "fejvadász" nővére, Ranagol papnője.

A "fejvadász", akit a család taníttatott ki egy fejvadászfaluban. természetesen hírből sem ismeri a fejvadászkardot, kobratáncot, illetve egyéb, csak belső tagoknak tanítható titkokat. Kizárólag általános technikai ismereteket, illetve Ramiera használatot, illetve a fejvadászok "hatékonyságát" (elméletben). Ez a személy lett volna felelős a család későbbiekbeni árnyháborús tevékenységéért, ezért potenciális pénzforrás egy klán számára.

A "fejvadász" egy tipikus "nemesi ficsúr" (értsd bajvívó kaszt) álcájában szokott tetszelegni, meglehetősen tenyérbemászó módon, ha kell. Alapvetően a tőrkard/hárítótőr technikát alkalmazza.

Alapvetően lényegtelen dolgokról sokat tud fecsegni, megpróbálja a kiszemelt áldozatokat (akikről információ kell) kiborítani (mint a James bond), elhitetni velük minél jobban az álcáját.

Link a hozzászóláshoz

Ghiranszk!

Igazábol nem tudom, hogy most miért szólok, hozzá, hisz semmi értelmes mondanivalóm nincsen! De azért valami hülyeséget írok. :twisted:

Azért ne kelts vele túl nagy feltűnést, mert az nem jó... Úgy szoktam, hogy beöltözök, kisnemesnek, vagy parasztnak és senki nem fog tőlem kérdezni semmit, így a feladataimat elvégezhetem és nem származik, majd belőle semmi gondom. :roll: Na ez szerintetek milyen? Ja és álcázás és álruha mindig szerepel a képzettségeim között.

Link a hozzászóláshoz

Lithasz mki!

Megis kapod Bálint, ha jól emlékszem!

Az álcázás fontos, de egy harcban, vagy valahol nem lehet a végletekig álca mögé bulyni!

Ha egy paraszt játszi könyedséggel megöl 3-4 orvtámadót, ráadás valami fantasztikus fegyverrel, vagy harcmodórral! Furcsa nem!

Meg minnél jobb vagy és több a megbízásod annál nagyobb az esélyed a lebukásra. Ez csak akkór veszélyes, ha igazi ellen van a környéken+veszélyesek!

Bocs csak hozzá akartam szólni!

Legyetek hűek hazátokhoz!

Link a hozzászóláshoz

Teljesen igazad van The Hun!

Ezt is próbálom számításba venni és már nagyon várom a hétvégét, hogy talán most te is mesélsz majd és alkalmazni tudom karkterem tulajdonságait... De vigyázz, most mindent ki fogok játszani! :twisted:

Készülj egy jó kalanddal!

Ja és megint rövid, hosszú betű s problémád van!

Ja és a búlyni nem bújni akart lenni??? :roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A fejvadász persze sokkal jobb egy titkos küldetésre, mint pl.: egy lovag

Amikor Gorwickban Pyar lovaggal voltam, fejvadász társam sokkal szabadabban mozgott mint én,. :?

És a lovagi erkőlcs is megnehezítette a dolgomat.

Persze játékostól is függ, de nekem igen nehezen ment 1 éves tapasztalattal is.(milyen rég is volt)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

huh, nagyon rég rájöttem már hogy a fejvad a nekem való karakter... nemegyszer férfi karit is játszottam, de az igazi lehetőségek mindig és mindenkor a nőben vannak :P ha szép a kari, szinte bármilyen férfit megkaphat és az ágyban nemigen visel senki fegyvert :twisted:

egyébként meg a legtöbb férfi nem gondolná egy gyenge nőről hogy milyen hentelős szörnyeteg lehet belül.. :twisted: vagy csak nem értékeli eléggé és ha ott van, nem is nagyon törődnek vele :P

a fejvadjaim elég visszahúzódóak, maguknak valóak, nem mintha nem tudnának akár tenyérbemászóak islenni, de ahhoz nagyon sok kell, mert nagyon büszkék...:P van is mire nekik :twisted: és mindent megfigyelnek, legalábbis igyekeznek.. óvatosak :)

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Milyen jól is fogalmaztál ott, hogy csak az átlag pasikat emlegetted Manndil. Ha a KM-ed lennék már is tudnám a karaktered gyengepontját :P ez pedig a megszokás. Sok pasi valóban nem hord ágyban fegyvert, viszont az igazán tapasztalt kalandorok szinte mindig tartanak eggyet a "párna alatt"... Vigyázz mert lehet, hogy egyszer a meglepetést, egy kivételes alkalommal, nem te hanem partnered fogja okozni. :wink:

Link a hozzászóláshoz
...egy gyenge nőről hogy milyen hentelős szörnyeteg lehet belül.. :twisted:

Üdvözlet!

Mivel a téma a fejvadászok mentalitása, szerintem egyik fejvadászhoz sem illik a belül hentelős szörnyeteg jelző. A mértéktelen és stílustalan gyilkolásnak elég sok hátulütője lehet.

Női fejvadászhoz: koránt sem biztos, hogy a legcélszerűbb az, ha egy női fejvadász kiemelkedően szép, ha meg nem szép akkor meg nem biztos, hogy az épp esetleg adott esetben magas rangban élő célpontja bármit is akar vele kezdeni az ágyban. 8)

Üdv:

Link a hozzászóláshoz

Üdv! :)

igen, ez gyenge pont lenne, csak ügyelek a dolgokra... de előfordulhat persze, hogy nem tűnik fel... akkor meg magamat átkozhatom :roll:

jól fel kell mérni az áldozatot..

a hentelős szörnyeteg kifelyezést meg az ellentétek érzékeltetésére írtam, mert ennyire nem vagyok véreskezű...

egyébként meg még ilyen aljas fogást, mint amit írtam, nem csináltam soha, csak nő esetén sokkal könnyebb ilyeneket véghezvinni :twisted: és lehet hogy egy haramiabanda nem öl meg rögtön... az pedig fél szabadság, és megmenekülés..

de igazatok van, a túl szép nők könnyen feltűnnek, ezért nem jók fejvadnak :)

Link a hozzászóláshoz

Szerintem előny, ha egy fejvadásznő különösen szép. Mint már mondtátok, ezt az 'adottságot' sok midnenre fel lehet használni. Ha viszont nem oylan körökben tevékenykedik éppen, ott van a sminkkészlet, és az álcázás/álruha képzettség.

Fordítva kicsit nezebb a dolog, de kis rákészüléssel ugy is megoldható :)

Ez már kicsit túl lett ragozva...

Odv:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha egy fejvadásznő különösen szép, az nem baj, ha egy olyanb áldozatról van szó, aki magas rangban van erről pár regény is ír... De általában, rejtheti, ha akarja/kell a szépségét, hisz, egy átlagos 1 ezüstös gyilkosság miatt senki sem csípné ki magát. (úgyis véres leszel alapon...) Ynev világán, jó női karival lenni, hisz vezető pozíciókban férfiak vannak, a nők csábíthatnak a kalandban és sok trükköt alkalmazhatnak, szal jó karakter ez a fejvadász és pont a sokoldalúsága miatt szeretem. (meg a mentalitása is tetszik!) :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát ennyi pozitívum után mostmár tényleg kiváncsi vagyok, hogy hogyan is játszik egy nő a fejvadásszal. Sajnos nem sokszor volt alkalmam a szebbik nemmel együt szerepjátékozni, és olyankor is csak kóstolgatták Ynev világát, így újatt nem tudtak mutatni. De egy igazán tapasztalt női fejvadászt mostmán szívesen letesztelnék. 8)

Előfordúlt, hogy ismerősök játszottak nőkkel, mármint férfiak női karakterekkel, de sajnos az un. nőiesség még véletlenűl sem volt kijátszva... Ez persze érthető, hiszen kissé kínos jelenet ha két férfi flörtöl egymással, én és sokan mások legalábbis röhejesnek tartanánk. (Ezen okok miatt persze nem is értem, hogy akkor miért is születtek meg azok a karakterek, de mindegy.) Az tény, hogy férfiként nem tudunk női karakter, pláne fejvadász, fejével gondolkozni.

Link a hozzászóláshoz

Én már tapasztaltam :) Ugyanis bő fél éve együtt játszok egy hölggyel, aki fejvadászt alakít, szoval láttam, miket lehet elérni mondjuk egy 'kétaranyas mosollyal' - ahogy ő nevezte. :)

Ez ugye azért szerepjáték, próbálunk tőlünk eltérő jellemeket, fajokat kijátszani. Miért ne lehetne az eltérő nemet is? Kétségkívül nagy tapasztalatot igényel ez a dolog, ezt régen nekem is mondta vki. Majd én is szivesen kipróbálnám akár egy játék erejéig. De csak majd...

Link a hozzászóláshoz

Alohahoi!

A női Jk sajnos a mi körünkből hiányzik, de az eddigiek alapján igen felkeltette az érdeklődésemet a fejvadász, de egyenlőre nem női. :P

Végülis a női JK-nak fantasztikus lehetőségeket nyújt ez a játék, persze ez is inkább a KM-től függ. :?

Sosem lehet tudni ki egy képzett gyilkos, ameddig le nem veti álcáját!

A hétvégi kalandban erre a tényre sor került, a JK kivel összebarátkoztam egy Kráni fejvadász volt, ki a társamra vadászott! :shock:

Link a hozzászóláshoz
Én már tapasztaltam :) Ugyanis bő fél éve együtt játszok egy hölggyel, aki fejvadászt alakít, szoval láttam, miket lehet elérni mondjuk egy 'kétaranyas mosollyal' - ahogy ő nevezte. :)

Van az öt aranyas is ;) pláne az új külsőben...

Hát ennyi pozitívum után mostmár tényleg kiváncsi vagyok, hogy hogyan is játszik egy nő a fejvadásszal. Sajnos nem sokszor volt alkalmam a szebbik nemmel együt szerepjátékozni, és olyankor is csak kóstolgatták Ynev világát, így újatt nem tudtak mutatni. De egy igazán tapasztalt női fejvadászt mostmán szívesen letesztelnék. Cool

Hogy hogyan játszik egy nő a fejvadásszal? Majdnem ugyanúgy mint a férfi. Az én karakterem nem sokban különbözik legalábbis azoktól, hiszen hiába szép (amiről nem is ő tehet ráadásul...) attól még nem hezitál, ha ölni kell, nem kíméletesebb, és bizony nem is ügyetlenebb. Elég durva dolgokat csinált már meg, ezt a társaim is tanusíthatják.

Emellett pedig játsza a szerepeit, a családja miatt, azaz udvari kisasszony, és a legszebb ruhákat varratta meg magának, viszont mindegyiket trükkösre ;) bajban egy mozdulat, és máris lehet bennük harcolni.

Szóval kicsit vegyítve van a nőiesség, de csak a megjelenés és egyebek terén, és ennek másik oka is van... de igazából fejvadász ő is, aki erre a munkára született, és nem is tudna mást tenni.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...