Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Egy kidolgozás szerint azt olvastam, (Hogy hól ne kérdezzétek) hogy Kránban annak az eséje, hogy egy jékának ereiben Aquir vár folyik csupán 5%, tehát elég alacsony :!: És ez még nem jelenti azt, hogy képes vagy elsajátítani a nyelvet. Egy tőrténetben olvastam mej eléggé jól tükrözte a túlélési esélyeket a Kráni krónikák című műben. Több mint valószínű, hogy 8 tanítványból legalább hat cafatjaira robban a hatalomszavak hejtelen kíejtése miatt és legalább egynek szétrohad a torka a folyamatos gyakorlástól. Tehát csak egy marad életben és neki is nagy hátrányai vannak ha hatalomszavakat használ.

Ne feledjük, hogy az ilyen személy már Mortelnek számít. A hatalomszavakat pedig a következő képpen lessz képes alkalmazni:

:arrow: Első-második tapasztalati szintjén csupán csak védekezésre alkalmazhatja a maximum 1K5 OP-ját :!: :!:

:arrow: 3-4. tapasztalati szinten Egyszókra :!:

:arrow: 5-6.tsz-en Töbszókra :!:

:arrow: 7-8.tsz.en Önszókra :!:

:arrow: És csak 9.-szintől leszenek képesek alkalmazni a Holt-egyszókat.

Minden eggyes hatalomszó kiejtése sérülést okoz halandó ember alkalmazójának beszéljen akár korcs vagy szolga nyelven (ezen kettőn kívűl más szóba sem jöhet) :!: :!: :!:

A maradandó sérüléseket csakis papi mágiával ill. Hatalom italával gyógyíthatók (tehát ennél az utóbbinál nem sérűl hanem gyógyul a felhejtója.) ((Ide ez van leírva..))

Tehát:

:arrow: Egyszók kiejtésekor: k6 fp sérülés (ebből 1 maradandó)

:arrow: Töbszók kiejtésekor: k10 fp sérülés (ebből 2 maradandó)

:arrow: Önszók Kiejtésekor: 2k6+2 fp és k3 ép sérülés (ebből 4 fp és 1 ép maradandó)

:arrow: Holt egyszók kiejtésekor: 3k6+3 fp ésk5 ép sérülés tőrténik (ebből 6fe és 2 ép maradandó)

Tehát hogy bármeik fejvadásznak lehet-e Op-ja annak kicsi az esélye deha mégis van akkor is kevés az esélye hogy tűléli a nyelv elsajátítását ésha ez mégis sikerűl akkor is nagyon csínnyán kell vele bánnia és fontos megjegyzés, hogy nem ismerheti az összes hatalomszavat... (A km döntése elbírálni, hogy mennyit és mejiket ismeri, de már egy is hihetetlen hatalom lehet.)

A hatalomszavak elleni védekezés pedig az Aquírokkal ellentétben az felhasználónál NEM lessz atómatikus :!: :!: kb ugyan az lehet a szitu mint a Pszi roham megfékezésénél... Ha a támadó több op-ot lő varázslatába mint te az ellenhatalomszavába akkor szívsz :wink: :!:

Viszont a védekezéshez már felhsználhatod a saját ÉP-det is mintha Op-lenne :!: (de vigyázni kell)

Noss erről ennyit remélem értelmezhető az írás :roll: :wink:

Link a hozzászóláshoz

Na végre egy hét alatt csak most tudtam nethez jutni (itthonról). :lol:

Egyébként tényleg iszonyat nehéz egy kránival játszani, de nem lehetetlen, ha van hozzá kedved és kellőképp ismered a kráni elfet is, akkor áldásom rád és a karakteredre+járjatok sikerrel. Nekem, még nem halt meg egy karakterem se, de remélem nem is fog, eddig sikerült megúszni. Ez egy kránival főleg, ha krán elf az akkor nem tudom mennyire nehéz/könnyű életben maradni??? Hisz rengeteg a kötöttsége és állandóan figyelik. Egy renegát fejvadász, okvetlenül halott fejvadász, nincs kiút a klánból? Az ereni embervadászok klánról (Fehér Tigrisek Fejvadászklán másik nevén) nics bőveb leírás, mint amit a Fejvadászok könyvében lehet találni?

Link a hozzászóláshoz

Kránon belűl mint tudjuk mindenki klánokba tömörűl. Legyen szó akár a köcsögösökről vagy a szakácsokról vagy a szénaszállítókról vagy a fejvadászokról.

Mindegyik klánban ha bárki is valamej úton hibát követ el akár ki is tagadhatják. Tudni kell, hogy a kitagadottakat nem csak a saját klánja szivatja tövább. Kétségtelen, hogy előbb utóbb halálát leli valaki által akinek már nem lessz szüksége rá és kizsigerelte maradéktalanúl..

A renegátoknál más a hejzet ha saját klánja ellen cselekszik akkor vérbosszút kiálthatnak ki rá és megfelelő vérdijj fejében más klánok is segíthetnek kézrekerítésében (Fontos továbra sem feltétlen kell csak a fejvadászklánokra gondolni :!: )

Egy ilyen renegátnak ha nem áll senki a hátterében (valamej másik klán kinek haszna volna belőle esetleg néhány segítőtárs) akkó legfeljebb eggyetlen napja lessz hátra az életéből a vérbosszú kikiáltása után.

Link a hozzászóláshoz

Nefeledjünk el még egy aprócska tényt a Kráni renegát elfel kapcsolatban. Hogy elszöksz az oké de méris :?: :?: :?: Ez nagyon fontos kérdés lenne. Ok nélkűl soha nem fox klánod ellen cselekedni. De ha mégis renegát lettél ne feledd, hogy csupán első szintű VAGY és sajna a nyomodba k3 tapasztalatiszintell magasabbak fognak loholni, eléggé sokan....

Mindenesetre nagyon jó kis fogócska lessz a Kránból való menekülésedből, de az is lehet, hogy 1 óra alatt vége a játéknak...

Link a hozzászóláshoz

Szegény Dorak Arten eléggé kilátástalan a hejzete. De hogy megvígasztaljam van nekem is egy ilyen sorsű Kráni elfem Verion megtartója épp menekűl a Aiy' Ummaszirasz ház fejvadászai ranagol papjai és még egy független Elf lovagrend lovagjai elől 2 fivérével. Úgysem fognak kijutni Kránból ám ha még is sikerűl eléggé hátrányos hejzetbe kerűlnek, hisz a Kráni és az Elf nyelven kívűl mást sajna nem beszélnek :wink: CSÚNYA KIL

Link a hozzászóláshoz

Akár nyílvánosan ki is végezhetnek. Szal akkor kráni elffel nem lehet megszökni Kránból. De más klánoknál??? pl az Ereniek nem igazán törődnek velük, csak a nagyobb és tapasztaltabb "egyedekkel"...

Nektek melyik fegyver vált be akcióban? Nekem általában a fejvadászkard megteszi főleg, ha mesterfokon van :twisted: ... Nos?

Link a hozzászóláshoz

Bálint: én úgy tom, hogy a szóban forgó tonfa alakú fejvadászkard Gorvikban használatos de olyat is hallottam, hogy a fejvadászkard értékei vonatkoznak más birodalmakra is de a tomfa alakú úgymond Gorviki stílusu penge csak Gorviki fejvadászoknál használatos.

Nekem bejött a Lagos és a Pugos a fejvadászkard is a kedvenceim közé tartozik akár csak a Ramiéra és a Sarlókés. Hequar is bevált az kráni elfemnél... Mara Sequor és a Sequor még nem volt karakterjeim kezében.

Link a hozzászóláshoz

hát az bizti, h eredményes, ja és ugy mellesleg, bárki meglátja nálad eme fegyvereket, és van fegyver ismerete egyminimális szinten is, szinte azonnal kik kétszerezi, h ki vagy te, és akkor már nem oly muri, a móka...

nahh a Via Sheni Fehér Tigrisekhez, vagy másnéven ereni embervadászokhoz még annyit, h leginkább e klán sorai közt találkozhatunk khál fejvadászokat, és azok is álltalában, mint testőrök, vagy mint a harcos részük...

erre lennék igazán kiváncsi...tehát ki mit szól hozzá??

Link a hozzászóláshoz
Egy kidolgozás szerint azt olvastam, (Hogy hól ne kérdezzétek) hogy Kránban annak az eséje, hogy egy jékának ereiben Aquir vár folyik csupán 5%, tehát elég alacsony

Ki az isten mondta, hogy én Mortel akarok lenni! egy egyzsrű sequator és kész!!! annak nem kö aquir vér!!!

(kicsit le vagyok maradva, sorry)

Link a hozzászóláshoz

hátakkor:

http://www.alvilag.hu/druid/fantasy/egyszervolt.html

ide felpakoltam a karakterem előtörténetét. kissé novellaszerű, és inkább burkoltan vannak benne a vágyai/mentalitása, mintsem hogy szárazon leírjam, hogy "kitartó, fontos neki a becsület, stb..."

nekem speciel ez a féle/fajta fejvadász a szimpatikus (észak lángjai-ban Rosanna két testőre (tudom, tudom, az egyik nem is volt embervadász, de jól játszotta.. ;) , plusz ha kicsit belegyúrjuk a pyaron-i Ascyra-t (remélem jól írtam..) a Dale Avery-s Renegádból. kém / testőr. figyel és cselekszik amikor kell. helyzetet ismer fel, és ahhoz alkalmazkodik. de vannak érzései, és elvei...

egy gorviki/kráni/istenhátamögötti egyszerűen nem szimpatikus.

uff

Link a hozzászóláshoz

Azért a fejvadászok "császárai" ég szerintem mindig Kránban élnek, és nem istenhátamögötti hely az....csak idegen egy picit. Az az igazság, hogy el kell ismerjem: Jól írtad a fejvadász nevét :lol: :twisted:

Dorak Arten, Elátkozott: Lényegtelen, hogy ki írta, és miért, de amúgy ez nem így van. Ez minden klánban más, és más. Egy nagyon névtelen, ősimúltam sem rendelkezőben van asszem az 5%. Amúgy legjobb esetben meg 40%. De ez egy picikét táp kateegória...amúgy ha mégis sikerül neki megdobnia, és képes használni, akkor azt Korcsnyelven, vagy szolganyelven teszi :?:

Link a hozzászóláshoz

Clonemastr:

a kráni fejvadászokkal csakcsupán az a baj, hogy nem játszható kaszt. szerintem. lásd menekülés, levadászás, halál..

az emberek azért akarnak kráni fejvadászni, mert 1. olvasták a renegádot, 2. táááááááááááp...

ott van a fejvadászos kivonat a kiegészítőknél. játékalapnak nem jó (egyszerűen unbalancedek a kasztok, gondolkodás nélkül halmozták benne a tápokat -itt egy Mf, ott egy Mf, látens varázslásm ilyesmi..), de nagyon sok jó, főleg hangulati és alapozó elem is van benne...

na ebből remekül kiderül, hogy miért nem lehet kráni fejvadászt játszani.

egyébként szerintem a gorviki is így működik.. persze ha valaki azt vallja, hogy egy ranagol hívő délolasz világ emberkéinek nézeteit remekül ki tudja játszani, hát hajrá. de ha valaki azért gorviki fejvad, mert "6. szinttől kobratánc", az gáz...

persze vannak kivételek, de ezek nem életutak. pl egy ismerősöm mesélt úgy, hogy az egész party kráni fejvadász volt (nem több100éves, hanem 1. szintű, de volt marasequorjuk.. :), és menekültek. asszem kb 2 alkalom volt az egész. a hegyek lábáig sem jutottak el...

uff

Link a hozzászóláshoz

Szóval a lényegre térek: Ebből majdnem semmivel nem értek egyet :cry:

Már ne haragudj, de még az első törvénykönyven is benne van, hogy játékos lehet kráni fejvadász. A kráni varázsló a tiltott. Az az igazság, hogy ameddig a fejvadászos kiegészítőt el nemolvastam, én is úgy gondoltam, hogy táp. De ha kijátszod, akkor nem az. Persze ehhez jó sok tapasztalat kell, de attól ,még nem lehetetlen. Szóval, ha valami nem lehet játékos a Birodalmi fejvadászklán, amivel nem szabad összekeverni a kráni fekvadászklánokat álltalánosságban. Mert az valóban nem játszható. És a renegátban ezek voltak, szóval szerintem te nagyon kevered őket!

A másik pedig, hogy te honnan veszed, hogy fejvadász karakter csak renegát lehet. Mert ezt írtad! NEM: attól még hogy a klán érdekében jár, nyugodtan kalandozhat.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem mindenkinek.

:arrow: Első hozzászólásom a mai napra a következő és druidnak szól. Olvastam karaktered előtörténetét és nagyon teccet. A szokásos mester tanítvány viszonyból kihoztál egy eléggé fordulatos sztorit ez bejött, és ahogyan elnézem eddigi hozzászólásaidat kellemes játékot is nyújt a JK.

:arrow: A második hozzászólásom Clonemastr-nek szól a 9. oldalon vagy egy írásom amiben körülbelüli leírást adtam a Kráni mortelek által alkalmazhatott hatalomszavakról (megtanulásának eséjeiről és hátrányiról a részletek eldőntése sztem a mindenkori KM feladata.)

-Ezzel kapcsolatban még annyit, hogy a hatalomszavak által nyújtotta lehetőségek miatt nem érdemes JK-nak ijen hatalmat adni a kezébe még akkor sem ha végső esetben nyúl hozzá (lásd: Renegát).

:arrow: Harmadik hozzászolásom újra druidnak szól. Honnan veszed, hogy Kránban csak és kizárólag jellemtelen gyílkológépek élnek. Ez nem igaz azt mondod, hogy igazi eszméik nincsenek ezt is megcáfolnám. Ranagol dogmái szerinted micsodák :?: Ha valami hát azok az igazi eszmék mej egy igazi vadásznak a túléléshez kellenek és hidd el jóval nehezebb azok szerint eljárni és ragaszkodni hozzájuk Ynev különböző tájain.-Hisz mint tudjuk tűzzel vassal kergetik azokat akik ezek szerint léteznek. Ugyanakkor Krán táp-e :?: , a többi birodalomhoz viszonyítva igen de ezt inkább úgy kéne megfogalmazni, hogy erős. Ehez kapcsolatos megjegyzésem: A kráni fejvadászok elsősorban kránban kalandoznak és a JK valószínűleg szabad klánból származnak és nem a Birodalmi fejvadászoktól. Ha még is elhagyja Kránt számítania kell űldözőkre és ezen kívűl a nagyvilághoz is alkalmazkodnia kell különben rövidúton mágján végzi...

Mégegy megjegyzés: bár van kránból karakterem nem használja a rituális fegyvereket, idnítottam már Gorvokból is de annak sem adtam meg a lehetőséget a kobratáncra, szerintem elsősorban a "cserkészés" a feladata az igaza fej"vadásznak" és nem a tökéletes szemtől szembeni harc kivitelezése hisz ha minden jól megy a találkozás végén nem kerűl sor harcra mert az áldozat minden bizonnyal halott...

Link a hozzászóláshoz

Sztem arra az esély, hogy egy kráni fejvadász bárhol is kalandozzon, nincs esély. Minig van feladat, és nem engedik el őket. A másik, hogy esetleg az ellenséges klán simán levadássza őket.

JK kráni fejvadásszal csak úgy érdemes jáccani, hogy a klántól kap feladatokat. Máshogy is lehet, de az nem egészséges.....

Necro: Én nem a kobratáncért vagyok gorviki fv! Volt már olyan karim, akinek kobrakardja sem volt, csak ramierája.

Link a hozzászóláshoz

Jó rendben én nem is ellenzek semmifél fajta fegyverstílust hisz fejvadász kardjaim nekem is voltak és vannkak (bár jelen pillanatban jobban bejön a fátyolpenge :twisted: ) csak a fejvadászaim harci fejlesztésével nem sokat törődtem, inkáb megismerkedtem a hasbeszélés, szájrolólvasás rejtelmeivel mint a kétkezesharcal.

Kránban valóban vagy csak renegeát lehetsz mej nem egyenlő a hosszú élettel egy reális KM-nél vagy pedig a klánod megbízásábol kerűlsz kisebb nagyobb megbizatások erejéig Kránon kívülre- de az meg JK társaidnak nem tesznek jót.

Az utóbbi esetben addig érvényesül rajtad a "Hallom és engedelmeskedem"- eljárás (mej idézet elhagyása halálos bűn lehett) amig nem leszel szabadvadász vagyis játéktechnikailag 13. Tapasztalati szintű.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...