Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Nekem hála égnek játékommal soha nem akad az utamba egy kis paraszt akit le kéne vágnom. Tehát addig nem állok senki útjába amíg nekem, vagy klánomnak nincs hasznom belőle olyankor is csak azokat pusztítom el akik valóban az ellenfeleim lesznek a kis parasztot pedig kikerülöm... és így nem lessz probléma vele ha pedig mégis kiktatom 10m ről egy nyílvpuskával az pedig nem rituális fegyver :lol:

Link a hozzászóláshoz

Clonemastr: szeretném még megköszönni neked a segítségedet a fejvadászok könyvével kapcsolatban. (már meg van a nyomtatott verzió is :lol::lol: ) Próbáltalak privátban is utólérni de mivel vízhang nem érkezett nem vagyok benne biztos, hogy megkaptad. Tegnapi éjszakámat is végig olvastam és tényleg igazad volt, hogy szeretném én ezt a könyvet... mégegyszer köszi :wink: :!:

A másik : már volt róla szó, hogy egy fejvadász hogyan oldja meg a misszióit és esetleges áldozatát, hogyan pusztítja el. Én mondtam, hogy lehet, hogy veszéjes dolog nem álcázni a halottat nem tőrődni azzal, hogy mivel nyírom ki, de nem is hagyok soha rituális sebeket rajta mert töbnyire sikerűl megúszni, hogy szabadúszó legyen a karakterem én sokkal jobban szeretem a függetlenséget és inkáb renegát leszek vagy kiváltom magam a klántól ha lehetőségem van rá. (töbnyire)

Link a hozzászóláshoz

A rituális vágások... nos azok rituális vágások. Erről többet nem is tudok. De ha meg is tudják állapítani akkor is csak annyit fognak mondani: Egy kobra volt, és? Nem fontos, hogy mit használsz egy olyan helyen ahol nem látnak, ha meg nyílt harcról van szó akkor meg egy sima hosszúkardot használsz és meg van oldva. Az egyik haveromnak, volt egy karija, aki mindig egy Predoci egyensekardot használt és mellette ott lógott a ramiera+sequar. És senkinek se túnt fel. Lehet, hogy a KM hibája, bár elég jó kalandokat mesél... szal nem hinném. :roll:

A megváltásról még annyit, hogy szinte lehetetlen :!: és senki se akarjon regényhős lenni. Egyszerű :arrow: Összetett ezt kell követni és így élvezetes lessz a fejvadásszal való játék.

Link a hozzászóláshoz

üdvözletem.

Talán kemény fogalmazás volt, inkáb azt mondanám, hogy a kiváltás alatt nem fizetséget értek, hanem saját magam hejett tanítok ki valakit a klánnak persze a jóváhagyásukkal de utánna függetlenséget kérek, ha szükségük lessz rám persze segítek csak éppen megfelelő ellenszolgáltatás fejében. Persze tom, hogy vannak birodalmi klánok ahol ez nem jöhet létre pl Krán szabad klánjai és mondjuk Toron meg Gorvik. Viszont létezhetnek más kicsi újszülött névtelen klánok ahol még nem igazán tudnak kb 200-as létszámukkal mit csinálni egy függetlennek lenni kívánó JK-val szemben mert ha ellenségesen nyílvánulnak meg akkor megszökik és, hogyan találnák meg befolyásos kapcsolatok nálkűl? Nem feltétlenűl kell a karakternek oriás klánokból származnia. Regényhősnek nem is kell lennie, a fejvadász az fejvadász akár független akár nem. Az előbbinél kötött, alárendeltje a klán fejeinek, az utóbbinál pedig saját érdekeit képviseli vagy megbízói érdekeit pénzért cserébe. Jáccotam már mind két lehetőséggel is legyen az Toroni Iker vagy Gorviki (akárki). Most épp csak egy Fejvadászom van (független) bár elégg sok ellenfele van. Az "Ez vagyok én"-nél megtaláljátok, véletlen vendégkén írtam de csak egy vendég által írt karaktertőrténet van ott.

Link a hozzászóláshoz

Elátkozott: Nem kaptam privátot, de nagyon szívesen! :wink:

Szerintem sem lehet megváltani magad, éppen azért, mert akkor minden fejvadász ezen törné a fejét, és nem a küldetés sikerén egy egy bizonyos értelemben ez ártalma lene nekik. Meg amúgy sincs nagy értelme hogy megváltsd magad, elvégre, nincs is obb, mint az utadban álló társaidat, a rend érdekei miatt megölni :twisted: :lol:

De ekor érdemes már egy picit a renegátságon elgondolkozni...

Link a hozzászóláshoz

Nagy szervezetekben természetesen nem is saját akaratomból fogok meglépni, hisz nekik köszönhetek mindent, de ha tőrténik valami ami miatt mennemkell hát megyek :

:arrow: Vólt egy Iker fejvadászom akit Tharr papjai különleges vallási ragaszkodása miatt kitanítottak papnak. A klán szólgálatában külhoni szolgálatott tett amit sikkerrel teljesített. 2év szabadidőt kapott. Végűl hazaszólították ő egyből el is indúlt ám a tengeri út végén hajótörést szenvedett, és egy cápával való viaskodás közben elvesztette fél lábát. Megjelent feljebb valója előtt aki kiröhögte és elküldte mondván:" Roncsokra nincs szükségünk, takarogy szedulár" vagyis megfosztotta rangjátol is. 5 kalandott teljesített fél lábbal külhonban mert önkéntes számüzetésbe ment. Egy Kahrei tőrpe végül megváltotta hátrányosságától és visszatért Toronba, hogy visszaszerezze becsületét. Ez sikerült de nem az ikreknél járt el hanem Tharr papjainál, ők adták vissza elvesztett rangját és tették meg 5/6-os szintjére az egyik rendház testőrparancsnokává. Végül a rendház szolgálatában vesztette életét. Végül is eredeti szervezetétő független volt... :lol:

Link a hozzászóláshoz

Van egy fejvadászklán, az Erigowi Embervadászok klánja, abban nagy a lazaság, bár vigyáznak a tanítványokra. Szal én is úgy jöhttem el, hogy kiérdemeltem és amúgy is kellett egy megfigyelő aki évente egyszer visszatér és közli a messzi történő dolgokat. Én is leírtam ezt abban a fórumban. Az a kari még mindig él, bár már 2 szer is vissza kellett léptetnem 6 tsz ről 1 esre ennek oka a gyakori KM váltás. :evil:

A klán szolgálatában is lehetsz szabad, most nem a Kráni/Gorwiki fejvadászokra gondoltam, hanem az egyszeri és lazább klánok tanítványaira. Nem írtam le, de ha majd a karim visszatér a klánba majd tanító lessz és tulajdonképpen mester válik, majd belőle, ha addig el nem hullik. Remélem nem fog.

Link a hozzászóláshoz

Hozzá lehet szokni, de nem ajánlom senkinek sem. Nagyon rossz. Egymás után kétszer mondták azt, hogy most máshogyan mindent az alapokról, mert a társatoknak új karija van. Szal hülyeség miatt kellett visszafokoznom.

Minél több a klán egyedi vonása a rejtett és titkos tudása annál nehezebben engednek el egy fejvadászt. Pontosan azért amint mondtad, mert sok kis (és nagy) titkukat tudhattad meg.

Link a hozzászóláshoz

A könyv a kedvenceim közé tartozik... Szal a legtöbb klán rendelkezik, hagyománnyal és féltenivalóval. Valami olyat kell tenni amivel kiérdemli a szabadságot, pl sok-sok küldetés, lojalitás stb. De igazad, van, egy szóval se merném állítani, hogy könnyű ezt véghezvinni. Ezért van sok-sok rövid életű renegát. :twisted: Õk megpróbálták az "egyszerűbb", de veszélyesebb utat. Ez se lehetetlen, de az egyik legveszélyesebb és legfárasztóbb módszer a szabadság eléréséhez. Egyébként egy fejvadász, nem akar csak úgy pikk-pakk renegát lenni, kell egy nyomós ok. pl ha úgy érzi, a klán korlátozza... vagy a kalandvágy. :roll:

Link a hozzászóláshoz

A szökéshez pedig továbra is érvényesűl a nyomós indok. A kalandvágy szerintem nem tarozik közélyük, hisz bevetései a világ legkülönbözőb pontjaira is elkalauzolhatják. Talán a függetlenség mej ott motoszkálhat néhány klántag fejében. Nem is azért menne el mert nem szereti klánját vagy nem adná az életét érte, hanem mert kiváncsi arra valyon egyedűl, hogyan állná meg a helyét a világban.

Link a hozzászóláshoz

Cheten említettem meg TheElf, hogy a fejvadászok csak eszközök. Ez így van, de egy fejvadász ezt nemm így fogja föl. Hanem új cél/kihívás egy új küldetés. De ha viszont erre a fv rájön, és magába gondol, akkor már elveszik a kötelék közte és a klánja között. Sztem akkor akar elmenni, és renegáttá válni. Nekem ez a véleményem erről.

Link a hozzászóláshoz

Hunter: Igazad lehet végülis minden szervezet esetében is. Egy cél elérésének érdekében minden embert eszköznek vetnek be. Ugyanakkor ez a cél lehet magasztos is, ami érdekében az fv bármikor adná az életét. Minden fejvadász tudja, hogy őt azért istápolják azért emelték ki a pórból mert életveszéjes küldetésekre akarják felhasználni őket. Ha sikerreljárnak akkor meg elismert tagjai lesznek klánjuknak... Tehát ebben az elképzelésben is amit te írtál csak néhány szélsőséges esetben fog megcsömörleni az fv. Amikor mondjuk kilátástalan a hejzete az emelkedés irányában ((pl Kráni sequatorok- bár már ők is a második fokán álnak a ranglétrának.))

Link a hozzászóláshoz

Igazatok van a kalandvággyal nincs gond, hisz azt mindig megkapja. :lol: Tehát ha rájön, hogy ő csak egy báb... igaz, egyik haverom abból a célból kalandozik fejvadásszal, hogy őt elküldték felderíteni, meg a külvilágról információt szerezni. Ez az ő saját klánja, ne is kérdezzetek többet róla, mert nem tudok túl sokmindent. Egy klán magától csak nagyon ritkán enged el egy fejvadászt. De már hallottam olyanról is, hogy megjátszotta a kari a halálát és jó messze klánjától elkezdett kalandozni, majd lebukott, majd kiszabadult, majd újra kalandozott és így tovább. De tény, hogy a renegátság nagyon veszélyes dolog. Ezért gondoltam, hogy kell, hogy legyen egy másik út is ami járható. A kiváltásról meg annyit, hogy ki kell érdemelnie. Ez csak a kisebb klánokban lehet megcsinálni, de már kránban ezt nem. Hisz vagy egy jót röhögnek és kiynírnak, vagy egy jót röhögnek és megkínoznak, majd törlik a memóriád és újra ott fogsz tartani, ahol elkezdted volna. Bár itt is a halált tartom valószínűbbnek. :?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...