Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Volna egy kérdésem. Közel három heti fontolgatás és ötletgyűjtés kellet ahoz, hogy egy Anath-Akhan klán béli kakraktert indítsak. Én szeretek sokat rágódni az előtőrténeteken és megalkotni szorakozásom tárgyát. Szokásommal ellentétben most egy félelfet dolgoznék ki (mert eddig az összes FV-m ember volt...) viszont a kráni gyepűvidékről származik, a Hat vihar tőrzséből... Hosszú hányatott sorsát eléggé jól meg tudtam fogalmazni, még egy regény tőrténetét is belekalkuláltam, a Pokol c. könyvről van szó... Mindegy ez már nem lényeg.

Arra volnék konkrétan kiváncsi, hogy Ru Shienonban főlnevelnének-e egy kráni hadi árvát aki ráadásúl félelef és 9 esztendősen kerűlt hozzájk. Nem is arra konkrétan, hogy főlnevelnének-e, hanem inkább arra, hogy vajon százalékban meghatározván mennyire tudnák átnevlni. Erre a válasz magamban már megfogalmazódott, de kiváncsi volnék vajon ti mit mondtok.

Link a hozzászóláshoz

Hú, boccs megfeletkeztem róla, hogy nem mindenki hallot az Anath-Akhan klánról. Dióhélyban csak annyi, hogy ez egy renegát kráni fejvadázs klán mej Yllinorban Che király othonában egy Ru Shiennoni névre halgató iskolát vezet... Itt töbnyire a birodalom ellen képeznek ki fejvadázsokat...

Hogy ő hogyan lett félelf és mért pont egy nomád tőrzs eggyik asszonya hozta világra azt a karakter sem tudja, és megmondom őszintén maga az anya sem, hogy mikor fogant.

Link a hozzászóláshoz

Figyu, ott a chat, a fórum 100%-a + a könyvek amiket kiadtak a m.a.g.u.s. -hoz. Csak a rövid beszólások miatt írtam, de tényleg miért akar, most mindenki kráni fejvadászokkal játszani? Látom megtetszett, de miért? Tudom, a krániak elég misztikus népség és sok érdekes dolguk van, de ne csináljuk már azt, hogy mindenki velük játszik. Én megoldottam azt is, hogy Sirenarba beengedtek egy embert és egy ott született félelf karim távozott onnan később, majd fejvadász lett a Fehér Tigrisek Fejvadászklánban. Lásd az előtörténetek közt. Semmi sem lehetetlen, hisz ez Fantassy.

Link a hozzászóláshoz

ÓÓ nem én nem kráni tipikus fejvadászt dolgozok ki. Soha sem volt egy fejvadászom sem átlagos, mindegyik egyéniség vólt... Az Anat-Akhan klánn kapcsolata kránnal meg olyan mondjuk mint Krán kapcsolata Pyarronnal. Hogy a félef mért származna Kránból megmondom mert ettől különleges. A félelem Ranagol hatalmától soha sem fogja teljesen elfeledtetni vele a birodalmat... Amúgy az előtőrténetet befejeztem és majd közzéteszem az Ez vagyok énnél, hiszen kiváncsivolnék Hunter véleményére.

Konkrét választ arra, hogy mért szeretnek kráni FV-vel jáccani talán magyarázat az, hogy Ranagol dogmái a Kráni vezéreszmék egy igazi gyilkos tudásának alapjai. Engem legalábbis ez csábított és nem a krániakkal járó táp, és mindent meg is tettem annak érdekében, hogy még csak egy rühes Sequorja sem legyen az FV-nek csak az Eszmék! :wink: Ez az igazi kihívás, bár az bizonyos, hogy ritkátn hosszúéletű a karakter.

Link a hozzászóláshoz

Nos mit ertesz azon hogy átnevelik-e ?

Mert attol hogy valaki olyan eszmevilágban nő fel hogy a legerősebb maradthat életben, attol még nem lessz valakiból pszihopata eszeveszett gyilkologép, nem tudom de az ETK-ban van egy kedves kis mondat amit figyelmedbe ajánlanék a Ranagol vallása cimű résznél valahogy igy hangzik : "mindegy hogy az egyén paráználkodik, lop, csal, gyilkol vagy csak otthon kertészkedik a kertjében ha megtartja a fő szabályt mégpedig a kiemelkedettek mindenek felett állnak" tehát attol hogy valaki Ranagol földjéről származik és mint irtad 9 éves az nem jelenti azt hogy mindennap emeberáldozzásal és gyilkossággal találta szembe magát amitől valamit is torzult volna kialakuloban lévő identitása.

Az Anat-Akhan is a fekete határ tuloldalárol érkezett és Chei király bölcsen döntött hogy engedi letelepedni őket amiért ők hűséget esküdtek neki de nem hiszem hogy azon kivül hogy nem áldoznak embert teljesen levetkezték volna eszmeiségüket hiszen a Sötét Úr nem engedte volna hogy elhagyják Kránt ha szerintem 1. nem tervez valamit velük 2. nem-e arra volt kiváncsi hogy mekkora esélye van az országot elhagyo klánoknak és egyéb szerzeményeknek az Õ és a tizenhármak beavatkozása nélkül hiszen ha belegondolunk akármennyire ősi vagy erős klán ha nem akarja nem mennek sehova:)

Link a hozzászóláshoz

Istenem. Szerinted őt ez mennyire fogja érdekelni. Lényeg, hogy élhet és saját tőrvényei szerint, csak vigyáznia kell a Pyarroni eszmék sértetlenségére... :wink:

A Pyarroni szabájokat én eddig nem igazán tuttam megfogalmazni magamban. Egy Pyarroni ügynők mit tart szem előt cselekedeteivel kapcsolatban?? (Csakhogy a vadászoknál maradjunk.)

Link a hozzászóláshoz

szerintem pont az a jo a fejvadászban hogy akármelyik oldalon is álljon

"A cél szentesiti az eszközt" filozofia szerint cselekszenek annyi megkötéssel hogy ha nem a "gonosszab"(szerintem ez baromság) fajtábol kerül ki akkor nem fog ok nélkül gyilkolni hanem minél kisebb áldozattokal járjon a bevetés de háát háboru nincs veszteség nélkül:)

Link a hozzászóláshoz

Mr. Bean: Igen, ez a lényege a fejvadászságnak. Ésszel kell cselekedni, semmit sem közvetlen, csak ha muszály, és persze effektíven. Na jó a piszkosmunka néha ránk marad, de hát ilyen az élet. Valamilyen szintű megromlottság azért van a fejvadászokban, még, ha valami nagyon tiszta rendből is származnak, hisz ölniük kell, minden nap, vagy csap másnap, vagy ritkábban. A lényeg az, hogy sohase lessz jó ember, de nem lessz hülye. Azok akik valahol elrontják már az elején kiesnek, egy élet nevű verseny válogatja a fejvadászklánbelieket. A gonoszság, meg szerintem is hülyeség, de egy szint azért van amibe még beletartozhat/kell tartoznia. Fej nélkül nem lessz úgyse fejvadász. Remélem nem voltam túl zavaros.

Elátkozott: Szerintem csak arra figyel, hogy minél jobban végezze munkáját. Semmi több. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Megfogadom tanácsod bálint.

A fejvadászokkal alkotott (jó-e vagy rossz-e) véleményekkel kapcsolatban én is eggyetértek. Szerintem sem nevezhető eggyik fejvadász sem szentléleknek, még az északi embervadászok sem.

Tehát a pyarroni ügynök is bármit bevet a szent cél érdekében...

valahol olvastam is egy ügynökrőlm aki beépűlt egy Kráni tersius eggyik seregébe és ott magas rangot ért ell. Amikor nagy szerepet válalt a dúlás idején Ópyarron lerombolásával kapcsolatban, a város urai nem tutták eldönteni, hogy ennyire igyekszike fentartani álcáját vagy elárúlta őket...

Link a hozzászóláshoz
Nefadar: Látom megdöglesz a Kráni fejvadászokért :lol: , akár merre nézek töbnyire róluk írsz. Feltételezem elég sokat is tucc róluk, sőt néhány hozzászólásodnál azt vettem észre, hogy erőszeretettel jáccol ilyen karakterekkel. Tudnál nekem tippeket adni, hogyan jáccol egy Kráni FV-vel, hátha eltudok lesni egy két fogást.. :wink:

Mondtam, hoy ennyire, de nekem soha senki sem hisz. A tippekre ha kérdeztek szívesen válaszolok, de mindegyiket mindenki a saját mentalitása alapján játsza ki, én imádok gyilkolni szerepjátékban és más játékokban is emiatt nekem viszonylag könnyű játszanom a káosz-halál jellemű mortelt...

Link a hozzászóláshoz

Gyilkolni is akkor jó ha méltó ellenféllel teszed azt. Szóbahoztad a mortelt. Kiváncsi volnék, te használsz hatalomszavakat?? (Szerintem az elrontja a játékot, ám a kaszt megkötése, hogy képes légy erre a tudásra, ám a halandók képtelenek védekezni ellene.) Mint tudjuk Krán belsejében tudomást sem vesznek a külvilág dolgairól, így talán érthető a legfontosabb kérdés, a morteled hol kalandozik? Ha Kránon belűl teszi azt klánja szolgálatában úgy a hatalomszavak használata segíthet a túlélésben, ám kránon kívűl SEMMI nem álhat az utadba. Ez utóbbi esetben pedig kár eggyáltalán mortellel jáccani hiszen fejvadászok nem csak Kránban léteznek. Ha viszont valóban Kránban szolgálsz az a vadászokkal való szereojáték igazi ínyecsége lehet. (Kár, hogy nálunk Kránon belűl senki sem válalkozik rajtam kívűl életút lemesélésére, :cry: én pedig inkább jáccanék!)

Link a hozzászóláshoz

Hát egy mortel nem nagyon megy ki Kránból, hacsak nem szabad vadász, vagy nincs vmi különleges feladata. Kalandozni sehol sem kalandozik. Se Kránban, de azon kívül. És ha mégis kimenne egy hatalomszavakat használó, akkor is előbb-utóbb lenne vki, aki rájön kilétére, és akkor már csak szólnia kell egy főembernek, aki nem lesz fukar a legjobb kalandozocsapatot felbérelni ellene.De ez csak az egyik variáció. Mert egy kráni mortelnek nincs is sok op-ja, és ami van, az is gyengíti magát. Tehát sztem nem lehetettlen legyőzni.

Link a hozzászóláshoz

A Birodalmi Fejvadászklán hmm...az ászok ászait találhatjuk soraik kozott és mint tudjuk csak bizonyos szint elérése után képzik ki őket és utána hááát szerintem csak az igazán profi KM-ek tudnak kordában tartani egy vagy egy csapat ilyen fejvadászt mert mint tudjuk sok mindent lehet kalandozásnak venni Yneven de az biztos nem a szabadosság jellemzi azokat a meséket amelyekben ilyen karakterekkel jaccanak de szerintem idális megcsömörlött játékosoknak akik egy kicsit unják az ugynevezett "állando szivást" , mert azt ugyan nem állitom hogy nem lehet ellenfelet krealni elleneuk de ha a jatékosok a hatalmat ami a kezukben osszpontosul jol használják akkor sikeresen vehetik az akadályt.

A hatalomszavakrol pedig annyit hogy nem egyrészt nem sokkal rendelkeznek ketto maradando károsodást szenvednek tole de utolso csapásként használva nem sokan maradnak életben elhangzása után:)

Link a hozzászóláshoz

Egy kráni mortal csak olyan kalandban jó JK ahol hozzá hasonló tudással rendelkező társakkal van eggyüt, különben a többi JK kihullik mellőle!

Valóban egy érdekes játékhoz vezethet a vele való missiók teljesítése, csak ez nem mennyen a többi JK kárára. A hatalomszavak akkár is nagyon veszélyesek ha éppen hátrányos hezetbe is juttatja a mortelt. De ha jólemlékszem ezeket a sérüléseket lehet gyógyítani, papi mágiával stb. Mind1

A minap teszteltem le előszőr egy Anat Akhan klán béli vadászt :lol: Teccet a játék, mitöbb teccik a kaszt és az azt övező legendák! Jó három hetet készűltem erre a partira, és azt kell hogy mondjam ez alőt a fejvadász előt is szép jövő áll :wink: .

(Bocsesz, ezt a hírt közzé kellet tennem.)

Link a hozzászóláshoz

Igazad van én is meglepődtem ezen de nálam egy megbízható barátom forrásában az szerepel, hogy papi mágia képes gyógyítani azokat a sérüléseket, hogy milyan pap az illető az már mellékes.

Ezen kívűl még a hatalom itala is pozitív hatást gyakorol a Aquír hatalomszvak kiejtése közben okozott sérülések enyhítésére. ( A forrás az internetről származik.)

Link a hozzászóláshoz

Már bocs, hogy ezt mondom, de ti aztán nagyon korlátoltak vagytok. :roll: Egy Kráni fejvadászt ha elküldenek valahová ahol kell hatalomszavakat használia akkor azt majd meg is gyógyítják majd. Nem fogják pl a legjobb embereiket eilyesmivel terhelni. Elküldik őket a balga pyaronitákhoz vadászni egy szenvedő betegen melyiküknek nem esne meg a szíve. Meggyőgyítják, majd megöli a papot ennyi, vagy ott vannak a gyógyulás különböző formáji, pl varázsó regenerálása, különböző, mágiküs erejű gyógyfüvek, melyek megvásárolhatók valamely herbelistánál sok-sok pénzért, vagy megölik őt és elveszik tőle. Nagyon sok járható út van. És a hatalom italát a boszorkány is megissza a manaája érdekében. Sőt készíti is.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...