Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Beszélünk itt rácsszekrezetről, gondold el, ha különböző arányú ötvözetekből készült lapok, speciális gyantákból, egyéb kötőanyagokból (amik reakcióba is lépnek a két szomszédos lappal) készül egy rétegesen kovácsolt anyag. Megolvasztod, a gyanta kifolyik belőle, a kötő rétegek elkeverednek, stb. állítsd helyre a réteges szerkezetet. Főleg ha a létrehozásához mágia is kellett.

Ki beszélt itt gyantárol meg egyéb kötöanyagrol? Vas-abbit-ezüst meg a te véleményed szerint magia.Na mármost ott abasziszban mondjuk megcsinaljak az abbitacélt de nem használjak fel rögtön mert ugye mondjuk szallitanak belole fizetség gyanánt akkor ott már nem lessznek képesek olyan fegyvert csinalni belőle amilyet akarnak?

Link a hozzászóláshoz

Ugy látom itt már senki nem akar értelmesen forumozni mert mindenki csak azokat a részeket emeli ki amelyek teljesen lényegtelenek a hozzászolásaimbol.

CS nem tudom miért zavar téged a kedves jelző de ha bánt akkor nem fogom használni, viszont ha visszaolvastál volna akkor nem irtad volna remélem hogy nem volt alapom vitatkozni.

TheElf akkor a mithrillbol készült teljesvért is ugyanolyan vastag lessz???mert az emberek csak a vastagságban hisznek?elég nehezen képzelek el annyi mithrillt ami egy akkora vastagság eléréséhez kell.Hiszen mint érzékeltetik velünk ritka és nagyértékü fém.

de ugy látom senki nem olvasta azt az irásomat hogy napetig vitatkozhatunk ezen mert egyikünk kezében sincsenek perdöntő bizonyitékok márpedig anélkül nehéz is meggyözni valakit a másik igazárol.

Link a hozzászóláshoz

Br. Bean... akkor itt most tisztázzunk valamit. Ez egy olyan téma, amit nagyon sokan rosszul tudnak :

Mithrillből NEM KÉSZÜL SEMMI (fegyver, vért). Ahol ezt írják, elírták. Ez pont olyan, mint az abbit és az abbitacél. Abbit fegyver nincsen. Abbitacél fegyver van. A mithrill esetében ugyanígy van. A mithrillből még nem készül semmilyen fegyver, vért. Előbb a mithrill-ből LUN

Link a hozzászóláshoz

Nos nem tudom hogy miért gondolod hogy abbit fegyverről beszéltem én az abbiacél fegyverekről irtam.Tisztában vagyok vele hogy az abbitot mint ÖTVÖZÖ anyagot használjaák ezért nem is kell belőle annyi, igy nem is befolyásolhatja nagy mértékban az acél eredeti sulyát csak az olyan fizikai paramétereit amely az ellenáloságára vonatkoznak.

A másik attol hogy a mithrillből lunirt kovácsolnak attol még mithrill az alap és abbol készul csak a neve változott a te irásod szerint mert ha arra gondolsz hogy a mithrillt egy bizonyos anyag elkészitéséhez használják fel mert önmagában igen drága lenne de attol még szerepel benne igy joggal nevezhető mithrillnek.

Még eggyetlen bizonyitékot tudok felhozni az igazamra mégpedig szintén a vérteknél szereplő anyagot vettem észre mégpedig a bronzot amit mint tudjuk réz és ón ötvözete ami eleve könnyebb az acélnál de a vértnél mégis több kell a vért elkészitéséhez még pedig azért mert a fizikai behatásokkal szemben joval elmarad tarsanal igy vastagabra kell késziteni hogy ugyanolyan védelmet biztositsunk de mint a tablazat is mutatja még akkor sem lehet megközelteni a kivant értéket.Az MGT mint neve is mutatja mozgás korlátozo, tehát ha valami ugyanakkora méretekkel rendelkezik mégis jobb mozgásteret biztosit a harchoz és még a sullya is joval kissebb és plussz védelmet is nyujt akkor szerintem azt a következtetést lehet levonni hogy az adott anyagbol készült vérthez kevesebb alapanyagot kell felhasználni legyen az abbitacél vagy "lunir".Példának tudom felhozni még a Lovagregény cimű filmet ahol szintén ezt a modszert alkalmazták igaz ott az acélt tökéletesitették.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Mikor fejeződik be ez a vita? Mr. Bean-t nem lehet meggyőzni és mindenki fújja a maga igazát. Ha egy klubban lennénk azt mondanám van értelme, de így nem sok.

És most kiabálok: ELÉG EBBÕL !!!

Értelmetlen, felesleges és csak felnyomjátok a vércukor szintet.

Na. Tehát. Kérdés: Hogy szerzi egy slan a kardját? Ez nálam mondjuk éppen aktuális is lenne ;)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlök mindenkit én egy még nem regisztrált látogató vagyok aki azért ír most Mr Bean nevében mert szerencsétlent röhögőgörcs kínozza.

Szóval tisztelt spartas kérlek nyugtass meg hogy kérdésed csak humor volt... A Slan kard nem egy olyan fegyver amit bárhol megvehetsz. A pénzbeli értéke csak a miheztartás végett van feltüntetve a listán. De ha mégis komolyan kérdezted akkor adok pár tippet.

Slan kard szerzési módszerek:

-iratkozz be egy nappali tagozatos vagy levelezős gyorstalpalós kardművész tanfolyamra és persze sikeresen végezd el

-ha meglátsz egy kardművészt nagy valószínűséggel van nála egy ezért próbáld meg elkérni tőle vagy öld meg

-rabolj ki egy kardművész iskolát de ne csak egy kardot hozz el

Szeretnék bocsánatot kérni mindenkitől hogy más nevében írok de ezt sajnos nem tudtam szó nélkül hagyni! Viszlát!

Link a hozzászóláshoz

1.Máskor fogalmazd meg a kérdést pontosan mert sem én sem skadealer nem vagyunk parafenoménok, ugyanis a kérdés eleve egy paradoxon ugyanis egy kardművész nem szerzi hanem kapja fegyverét és ugyanugy megtalálhatoak iskoláik mint a harcművészeknek az más tészta hogy vannak magányos mesterek is akik csak pár tanitványt oktatnak.

2.A karművészek slan kardot használnak tahát ennek forgatását ismerik ugyhogy azt kezd vele amit akar.

3.Ugyan mit lehet irni arrol hogy hogy kapja meg a kardját ha egyszer ez egy fantáziavilág, és jol irtad KM-ként azt mondasz amit akarsz de ha jartas vagy a Japán kulturában akkor merits abbol (de ugye nem is lehet a földi történelmet, fizikát, és minden egyebet viszonyitásként használni), ezt tudom javasolni hiszen minden amit irok vagy irtok nem szentirás igy támadhato akár igy akár ugy.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

1.Máskor fogalmazd meg a kérdést pontosan mert sem én sem skadealer nem vagyunk parafenoménok

Teljesen igazad van. Máskor megpróbálok figyelni erre. A korret kérdést lásd fent.

A tanításról már nem egyezik a véleményünk. Ahogy a fentieket elnézem soha nem is fog :(

2.A karművészek slan kardot használnak tahát ennek forgatását ismerik ugyhogy azt kezd vele amit akar

A kérdés az, hogy egy _nem_ kardművész mit tud vele kezdeni. Mert egy harcosnak egy kardművész - hacsak nincs kiváló indoka erre - nem fogja megtanítani ezt. Eleve nehéz is lenne, hiszen összefonódott a filozófiával és a pszi-vel is.

3.Ugyan mit lehet irni arrol hogy hogy kapja meg a kardját

Ebből csak az derült ki, hogy kardművészt csak a harcértékei és a pszije miatt játszottál. Rengeteg olyan kalandot láttam - sajnos csak kibicként - amiben a kardművész elő sem vette fegyverét. Sokkal jobban elintézte a dolgot pár odavetett szóval. Bár ez is jk függő. Az előbb említett karakternek élet,rend jelleme volt és ki is játszotta ezt, nem csak felírta a karakterlapra. Az ő alapsztory-ja volt az, hogy a slan tőrét elrabolták tőle gaz tolvajok. Hite szerint, ha két holdhónapon belül nem szerzi vissza és kardkészletét nem egyesíti, akkor nem érdemli meg az életet... A többit el tudod képzelni ;)

Itt felmerül még egy kérdés. A slan és kardja közötti viszony. Vajon egy egyszerű pór ellen kivonná e fegyverét, vagy csak egy méltó ellenfél ellen?

Japán nem létezik Yneven. Volt rá kísérlet - Enoszuke kieg. - de valahogy kilóg Ynev hangulatából. A kérdéseket többek között ezért tettem fel. Hangulatilag mennyi illik bele Ynev koncepciójába?

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Először is szeretném azzal kezdeni hogy tisztelt The Angry One részére írok pár sort. Nos a 3-6 éves iq szint jogos volt de nem rám barátom hanem a válaszomra. A válaszom viszont szándékosan lett olyan mivel a kérdés talán még azt a szintet sem éri el. Az hogy ti ismeritek egymást és tudjátok miről van szó az nem jelenti azt hogy más is érti. Ha azt kérdezte akkor kérdezze úgy!

Másodsorban pedig Spartas. Te tényleg furcsa ember vagy. Felteszel először egy kérdést értelmetlenül majd kapsz rá egy hozzáillő értelmetlen választ mire te megmagyarázod hogy milyen hülyeség ez a válasz. Ha hiszed hanem tisztában vagyok a "tippjeim" bolondságával nem véletlenül írtam azokat. Viszton abban nem vagyok biztos hogy iskolák nem léteznek hiszen vannak harci stílusok melyeket nem pusztán csak egy "mester" űzhet és taníthat. Véleményem szerint igen is vannak iskolák ahol a tanulást már kisgyermekkorban kezdik el lásd például mondjuk a shaolinokat. Véleményem szerint ha iskolák nem lennének csak mesterek akkor ritka lenne a kardművész mint a fehér holló ezért talán nem is lehetne játszható kaszt. Persze ez csak az én véleményem. De tegyük fel neked van igazad és csak mesterek vannak. Biztos hogy nincs két teljesen egyforma ember és mivel a kardok is egyediek kell hogy a tanítványt ismreje a harcmester és a kovács is egyben de kis túlzással akár azt is feltételezhetnénk hogy ez a két foglalkozás akár egy testben is elfér ha érted mire gondolok. Igazából nem akarok ebbe a témába belefolyni nagyon hiszen félreértés volt az egész de megkérnélek tisztelt Spartas hogy ne járasd le magad mégjobban! kisbetűvel van írva a neved a forumon ezért írtam én is kicsivel úgyhogy ne fenyegetőzz kérlek mert ha jól tudom egy szamuráj egyszer azt mondta kb 500 éve hogy: "A tudattlanság nem bűn, csak akkor, ha arroganciával párosul."

Köszönöm figyelmeteket és mégegyszer elnézést a félreértésért.

Link a hozzászóláshoz

Még egy dolog Spartas! Kérdezted hogy nem kardművészek mit tegyenek a slan karddal ha szereznének egyet. Gondolom tudod hogy létezik elég sok "underground" kaszt is és ilyen például a ninja is. Igazából most nem lényeges hogy miket tud vagy egyéb adatai pusztán csak annyit szeretnék mondani hogy a kaszt leírás végén található egy mondat: "Minden ninja álma hogy egyszer legyen egy slan kardja." Az hogy hogyan szerez és ha szerez hogyan védi meg magát ha meglátja nála egy igazi slan az már más téma.

Link a hozzászóláshoz

Mr. Bean: Engedelmeddel amit mondtál abban te is tudod hogy van egy súlyos következetlenség: Az Abbitacél vért jobban és nem ugyanúgy véd, magyarul nem ugyanolyan védelemre csinálják meg, ráadásul az egyes részek vastagságánál a kovácsolási eljárást nehezen lehet úgy átalakítani, hogy egy erősebb anyagot finomabban munkálj meg, ez pedigg komoly akadáy a vékony vért elméleteddel szemben. Ha nem ugyanolyan védelemre csinálják akkor viszont feltehetőleg ugyanolyan vagy hasonló kialakításra, ez kb azonos vastagságot jelent: Előny, ismertebb.

Miért hibás a vékonyabb vért elméleted?

  • Mert a párnázás és a posztó rétegek súlya ettől nem csökken, magyarul a védelem csökkenése gyorsabb mint a súly csökkenése.[/*:m:wjpntupk]
  • Mert közel lehetetlen elkészíteni[/*:m:wjpntupk]
  • A nehézvértet maximális védelemre készítik, a vastagabb pedig jobban véd[/*:m:wjpntupk]
  • A nehézvértek nyújtotta védelemben bizony keményen benne van a vért súlya is: Nehezebb embert nehezebb hátralökni, stb.[/*:m:wjpntupk]
  • Amikor az első abbitacél vértezetek készültek nem tudták mennyivel jobb, a teljes vastagsággal jobb védelmet, stb. találtak, miért GYENG
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Megpróbálok jobb ember lenni és nem személyeskedni.

Tehát a kérdéseim:

1.: Egy slan, mikor eléri azt a tudásszintet, amikor mestere úgy itéli meg, hogy kardot kaphat... Ez a folyamat hogyan megy végbe? Mikor jön el a pillanat, családi örökségét használhatja-e, vagy a mestertől kap kardot, vagy egy zarándokútra kell kelnie a kardkovácshoz, hogy ott elkészítsék neki?

2. Egy kardművész milyen viszonyban van a fegyverével. Hasonlít-e ez az elf ijhoz, vagy csak érzelmi kapcsolatról van szó? Mennyire becsüli meg és mennyire ragaszkodik hozzá. Más fegyvert szívesen forgat-e?

3. Az eltulajdonított fegyverekhez milyen a viszonyuk. Megpróbálják e visszaszerezni és ha igen miért? Kötelesség - valamilyen fogadalom - , vagy bosszúvágy?

- Netes kasztokat nem ismerem és nem használom. Túl táposak, vagy nem férnek bele a világomba. Az ezekről szóló érveket sajna nem értem...

Remélem most egyértelműre sikeredett. A PM-et pedig kérésnek írtam és nem fenyegetésnek. Hogy is fenyegethetnék egy olyan embert, akivel sohasem találkoztam? (Egyébként a fórumlakók közül eddig senkivel sem találkoztam ;) ) Nincs alapja. Ha fenyegetésnek érezted, akkor most remélem ezt sikerült tisztázni.

Link a hozzászóláshoz

Most visszatérnék a vértekhez. Véleményem szerint nem hibás a vékonyabb vért elmélet. Egyenként válaszolnék a dolgokra.

Egy vért súllyában nem a párnázás a számottevő.

Miért lenne lehetetlen? (fantázia világ,törpe kovácsok,stb...)

A vastagabb jobban véd. 10cm vastag kartonpapír vagy 1cm acél...hmm... az abbitacél ötvözet erősebb ezért nem kell annyira vastagnak lennie.

Nehezebb embert nehezebb hátralökni ez igaz de ha sikerült mondjuk el is esik akkor milyen könnyedén fog felkelni?

Nem gyengítik a vértet sőt sokkal inkább javítottak a dolgon. Tegyük fel ugyanolyan vastag nehéz stb mint a sima acél vért látták mennyivel jobban véd. De a mozgékonyság is fontos méghozzá nem is kicsit ezért készítettek egy vékonyabb könnyebb vértet amiben mozgékonyabbak gyorsabbak a katonák és még egy kicsivel mindig jobban véd mint normális acél társa.

Okot a "gyengítésre"...hmm...szerintem ezt lásd fentebb!

Titkos összetevő? Hát lehet hogy tévedek de ha minden igaz az alapanyagok nem titkosak hanem az adalék arány a titkos és az abbitot megszerezni nehéz és főleg drága.

Szóval nem biztos hogy megmarad a szerkezete. Ismétlem """nem biztos""". És ha mégis?

Tényleg nincs ellenérv a súlyra vonatkozóan. Csak is annyi hogy nincs leírva. De lehet hogy azért nincs leírva mert a történet írók és szabály alkotók úgy gondolták hogy ez magától értetődik.

Ha én az acélhoz ötvözök még anyagokat miért veszítené el eredeti súlyának 3/5 részét vagy bármennyit is??? Én erre a kérdésre szeretnék választ kapni. Előre is köszönöm mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

TheElfnek:

1.A poszto meg a többi nem szamit bele a pancél sullyába mivel az nem szerves része a pancélnak csak alá veszik fel hogy tömpitsa az ütéseket a páncélok sulya a fém sullyára vonatkoznak mivel ha voltal mar életedben muzeumban akkor az ott kiállitott vérteken sincs poszto meg egyéb bélés.

2.attol hogy egy anyagot fele vastagságura kovácsolnak az miért lehetetlen? kevesebb anyagot kell felhasználni ennyi titka ha csak nincs kovács szakmunkásdiplomád ugyanugy nem tudhatod hogy lehet vagy nem mert Yneven,a ti allitásotok szerint más a helyzet igy ugyanannyira van igazad mint nekem vagy barkinek

3.Nem gyengitették csak rájöttek mivel minden logika és jozan ész azt diktálja hogy ha eccer pancélt gyártok ami nem olcso mulatság akkor miért használjak fel a jobb minőségű anyagbol amibol kevesebbel ugyanazt érem el?erre varjal gombot

4.Attol hogy vastag miért védene jobban???ekkora hülyeséget régen hallottam már már bocsánatot kérek de ezt ugye te sem gondoltad komolyan

5.látod megint az értelem villong mert ha elolvasod az elejétol akkor megérthetted volna a problémat mégpedig azt ogy nem a sulycsökkenéssel van a problémám hanem a drasztikus sulycsökkenéssel

6.Ha eccer sem a földi realitások sem a törvénykönyvben leirtak alapjan nem lehet egy problémát megoldani akkor milyen jogon mondod hogy az én elméletem a rossz és a tiéd megállja a helyét?ennyi erővel akár azon is lehetne vitatkozni mekkora a gravitácio Yneven.

7.vérteket azért készitenek hogy védelmet nyujtson a sérülésekkel szemben akár távtámado akár közelharci fegyvertol szarmazzon és ebben a suly egyáltalán nem kap szereped sőt inkább hatranyként szolgált ézért probáltak minél jobb anyagokat kifejleszteni hogy minél kevesebbet keljen felhasználni belőle ha ez neked nehezedre esik felfogni akkor sajnálom.

8.az abbit titkos összetevői hol vannak megemlitve nem név szerint csak ugy hogy vas-abbit-ezüst meg titkos összetevő?

Link a hozzászóláshoz

skadealer: Kezdjük az elején: A vastagabb vért jobban véd ügyben azonos vagy közel azonos anyagokról volt szó, de ugyan már próbálj átjukasztani 10 centi kartonpapírt.

Az abbitacélnál a titkos összetevőket említik hivatalosan is.

Minden abbit tartalmú tárgy könnyebb jelentősen mint az abbitot nem tartalmazó.

A törpe kovácsok nem csak a nehezen megmunkálható anyagokkal tudnak jobban dolgozni.

Az abbitacél kapcsán leírják összesen 3 helyen tudják megmunkálni, te azt állítod mindenhol. "Le van írva, van indoklás de ha mégsem" akkor nem MAGUSt játszol.

Ha a vért merev, eleve akadályozza azt hogy mozgj, nem csak a súlya miatt. Nehézvértrezetek, ha abbitot tartalmaaznak akkor sem tesznek lehetővé mozgékonyságot.

Az Abbit (nem abbitacél) anyagában is mágikus, ahhoz hogy az ötvözete is mágikus legyen MINIMUM 10% arányban kell az anyagban abbitnak lennie. Akad még számos más összetevő is ami segíti. Ha az abbit jelentősen könnyebb és a többi össztevő is könnyebb, az abbitacél szerkezete lazább (rugalmasabb, jobban is nyeli el az energiát, stb) akkor ez újabb ok. Soroljam?

Link a hozzászóláshoz

most megállom és nem szólok be senkinek... :lol:

MODERÁLÁST KÉRNÉK!

ebböl már elegem van. Nem tudjuk egymást gyözködni. Nem is érdekel engem már, hogy kinek van igaza. Kialakult két oldal. És félek, hogy ezt a vitát sokan átültetik más dolgokhoz is, és ott úgy fognak hozzáállni. Ezért most mindenkit megkérek, hogy ezt hagyjuk abba. Ennek már nincs értelme. Vagy elfogadtok valamit, vagy nem. Jó, hogy egy fórumon lehet vitázni. De nem KELL. És ennyit nem is szabad. Itt már durva indulatok szabadulnak el. Én a továbbiakban nem szólok hozzá a dolgokhoz. Nálam itt elpattant a húr, csak durva viták és hasonlók lesznek itt, úgy látom.

Csak ennyit akartam.

Link a hozzászóláshoz

Egy utolso osszefoglalás az érveimből mert lehet hogy csak egészében fog látszani a lényeg:

1.hivatalosan nincs leirva hogy az abbit és "titkos"összetevői ilyen drasztikus sulycsökkentést okaoznának hogy 1kg acél térfogatának megfeleve csak 0.4kg legyen

2.A vérteknél leirt sulyokbol sem lehet ezt a kövekeztetést levonni 100%osan mert a hadviselés egyetlen szabálya akár földi akár ynevi is győzni mindenáron és ezt bizony vagy a létszámfölény vagy pedig az ugynevezett "haditechnika" amibe a vértek is beletartoznak fogk eldünteni , igaz hogy van a magia is de egyedül azzal nem lehet fenntartani a hosszutávu hatalmat hadseregre mindenképpen szkség van.

3.Mint minden a haboru is pénzbe kerül legyen az a földön akár yneven és nem mindegy mennyibe kerül mert ha az abbital készült fegyverek nem haladnák meg a sima acélbol készült fegyvereket mind minőségben mind tulajdonságaikba és bizony ha a suly szamit egy fegyvernél szamottevően mint sokan álltjak akkor nem érné meg a ráforditást márpedig az abasziszi falanx nem ezt a benyomast kelti.

4.Ne irtam sehol hogy nem fog a suly változni hanem arra probáltam rámutatni hogy az ötvözés mint kifejezés arra használják hogy egy fém tulajdonságain változtassanak ugy hogy az alap fémmel vegyitik tehát ha vas az alap akkor annak sulya is fog jelentősen dominálni és nem az abbité vay más titkos öszetevőké.

5.Egy fantáziavilágnak is kell alapolat adni, igy a földi viszonyok nagyrészt helytáloaknak kell lennie különben az egész világnak nem lessznek viszonyitási pontjai.

6.Nem értek eggyet Con Salamderrel hogy ez vita eldurvult volna hiszen sem anyázások sem egyéb becsületsértések sem lettek leirva, ha ebben a vitában nincs teljes eggyetértés az nem baj hiszen az idetévedő nezelődő majd magában elönti szerinte kinek van igaza vagy mindkét oldal sületlenségeket irogat.

7.Ugy látom a hozzászolok nagy többsége egy partihoz tartozik igy amit ir természetesen azt a véleményt fogja tükrözni amit a játékok alatt a tarsaival kialakitottak.

Nekem nem kenyerem a vita de azt nem állhatja senki hogy itt barki is megcáfolhatatlan bizonyitékokkal rendelkezik egy csak Yneven létező dologgal kapcsolatban.

Link a hozzászóláshoz

Azonos vagy közel azonos anyagok. Elf barátom te tényleg ennyire hülyének nézel? A hasonlat enyhén túlzás volt igaz de soha nem hallottál még átvitt értelemről? Na mindegy megyek tovább.

A titkos összetevőkhöz csak annyit hogy mondtam nem biztos hogy jól tudom ha neked van igazad hát legyen ez annyira nem lényeges a többihez képest.

Minden abbit tartalmú tárgy könnyebb??? Nem tudok róla. Itt is hangsúlyoznám hogy lehet hogy nincs igazam ez sem zavar. Viszont ha jól tudom a fegyvereknél nincs feltüntetve hogy egy abbitacél kardnak mennyi a súllya vagy ára ellenben a páncéloknál. Akár az is igaz lehet hogy - egy régebbi dolgot visszahozok - hogy a fegyvereknél nem csökkentik az alapanyag mennyiséget ugye pl a harci kalapács ha jól emléxem. Mivel az árak nincsenek feltüntetve ezért lehet elképzelni azt is hogy az abbitacél vagy mithrill vagy lunír tökmindegy milyen fegyverek árai arányosan de jóval magasabbak a normálishoz képest mint a páncéloknál.

A törpe kovácsokat nem tudom miért hoztad fel. Talán a szűklátókörűséged miatt. Nem kívánok foglalkozni vele.

Összesen 3 helyen tudják megmunkálni? Biztos vagy benne hogy 3??? Lehet hogy tényleg nem MAGUSt játszom de akkor néhányan pedig a józan paraszti ész hiányában szenvednek.

A következő sort te írtad:

Ha a vért merev, eleve akadályozza azt hogy mozgj, nem csak a súlya miatt. Nehézvértrezetek, ha abbitot tartalmaaznak akkor sem tesznek lehetővé mozgékonyságot.

"nem csak" a súlya miatt. Igazad van de látod? A súly is igen meghatározó tényező ezesetben. És én egy szóval sem írtam hogy az abbittól felgyorsulnak az emberek. Csak a szavaimat forgatod ki és értelmezed félre.

Sorolhatnád az okokat tovább mert ez semmit nem magyaráz meg. Nem a kérdésemre válaszoltál. A lazább szerkezet a rugalmasság és az energia elnyelés még mindig nem azt jelenti hogy a súlyukból ilyen drasztikusan veszítenének sőt!

Ha van kedved sorold nekem tovább ha nincs akkor hallgassunk mindketten Con Salamanderre és keressünk másik témát. Rád bízom a döntést.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Isten őrizz, hogy az abbit-acél témához hozzászóljak :) :) :), de a vérteknél volt egy kis pontatlanság. Egy lovag, harcos sohasem venne fel olyan vértet, amiben nem tud mozogni. Kompromisszumot köt ugyan, hogy a mozgása milyen gyors és összetett lehet, de a mozgásában drasztikusan nem lehet korlátozva függetlenül a vért súlyától. Azon szerencsés kevesek közé tartozom, akik viselhettek már teljesvértet - sisakkal mindennel - és meglepően hatékony viseletnek éreztem. Nem vagyok izomkolosszus - olyan 8-asra becsülöm erőmet - de tudtam menni, kicsit hajolni, jól láttam a sisakból, a lábam és a kezem a harc síkjában könnyedén mozgott. És a vértezet nem volt a testemre méretezve! Egy lovag, aki elkészíttette saját vértezetét úgy készítteti azt el, hogy ő jól tudjon benne mozogni. Ha kicsit erősebb, vagy ügyesebb vagyok még táncolhattam is volna benne ;) A súly pedig. Amit felpróbáltam közel 27 kiló volt pallos nélkül. A súly eloszlik a testen. Fura érzés, de olyan, mintha a vállad, a felkarod, a mellkasod és a derekad viselné a páncélt. A gerinc nem kap nagy terhelést, mert a hátvért gyakorlatilag rögzíti azt. A legtovább a vért alatt viselendő posztóruhát és a vért - milyen szó illik rá... - hámját kellett felvenni. Ez egy bonyolult "szerkezet", ami gyakorlatilag a fém elemeket tartja az emberen. Súlyát nem tudom, de elég vastag volt és meglepően meleg. A páncél tulajdonosa elmondta, hogy az alsó posztóvért a fémvértet átütő nyilak és a zúzófegyverek ellen volt, de legfőképpen azért, hogy a fém elemek ne tudjanak a testbe vágni mozgás közben. Ehhez a vérthez nem volt sodrony kiegészítő, erről nem tudok írni. Azt elsősorban az illesztéseknél és a hajló pontoknál feltáruló rések védelmére használták. Erre a sodronyvért helyett sokszor használtak gyűrűs vértet, vagy lemezes posztóvértet. Hát ennyit akartam leírni a teljesvértekről.

Link a hozzászóláshoz

Én így a magam nevében azért megköszönném neked Spartas hogy megosztottad tapasztalataidat. Igaz sok dolog már ismert volt számomra de persze sajnos csak olvastam vagy hallottam róluk én nem voltam olyan szerencsés hogy fel is próbálhassak egyet. Õszintén irigyellek érte. Úgy vélem a MAGUS-ban ismert MGT csak azt a negatív tényezőt jelenti ami addig szerepel amíg az adott karakter annyira hozzá nem szokik a vért vagy pajzs viseléséhez amíg szinte egyé nem válik vele s a harcmodorát is úgy választja fejleszti hogy ne jelentsen igazán hátrányt a vért/pajzs. De most azt hiszem követem példádat és ehhez a témához inkább én sem szólok hozzá többet mert Con Salamandernek igaza van. Folytathatnánk ezt az örökkévalóságig anélkül hogy dűlőre jutnánk. Mi úgy gondoljuk nem lesz könnyebb mások úgy hogy igen. Részemről téma lezárva addig amíg valaki írásos bizonyítékot nem mutat bármely álláspontról. És azt is leszögezném hogy ha nem nekem és Mr Bean-nek lenne igaza akkor mindenkitől bocsánatot kérek és meghajlok az írás elött.

Link a hozzászóláshoz
TheElfnek:

1.A poszto meg a többi nem szamit bele a pancél sullyába mivel az nem szerves része a pancélnak csak alá veszik fel hogy tömpitsa az ütéseket a páncélok sulya a fém sullyára vonatkoznak mivel ha voltal mar életedben muzeumban akkor az ott kiállitott vérteken sincs poszto meg egyéb bélés.

2.attol hogy egy anyagot fele vastagságura kovácsolnak az miért lehetetlen? kevesebb anyagot kell felhasználni ennyi titka ha csak nincs kovács szakmunkásdiplomád ugyanugy nem tudhatod hogy lehet vagy nem mert Yneven,a ti allitásotok szerint más a helyzet igy ugyanannyira van igazad mint nekem vagy barkinek

3.Nem gyengitették csak rájöttek mivel minden logika és jozan ész azt diktálja hogy ha eccer pancélt gyártok ami nem olcso mulatság akkor miért használjak fel a jobb minőségű anyagbol amibol kevesebbel ugyanazt érem el?erre varjal gombot

4.Attol hogy vastag miért védene jobban???ekkora hülyeséget régen hallottam már már bocsánatot kérek de ezt ugye te sem gondoltad komolyan

.

.

.

7.vérteket azért készitenek hogy védelmet nyujtson a sérülésekkel szemben akár távtámado akár közelharci fegyvertol szarmazzon és ebben a suly egyáltalán nem kap szereped sőt inkább hatranyként szolgált ézért probáltak minél jobb anyagokat kifejleszteni hogy minél kevesebbet keljen felhasználni belőle ha ez neked nehezedre esik felfogni akkor sajnálom.

1. A MAGUSban leírt súly a vértezet és a MAGUSban feltüntetett ahhoz tartozó összes összetevő összsúlyára vonatkozik. Innen ugye az állításod téves, arról árulkodik, hogy olyanban nagy a szád amiben az alapot sem ismered.

2. Pl. a dolgot úgy hívják, hogy józan ész. Ugyanis egy vékonyabb dolgot sokkal nehezebb jól megmunkálni az illesztéseknél mint egy vastagabbat. Egyik esetben 1 miliméter tűrésed van másik esetben 1/3 mm. Mindezt egy nehezebben megmunkálható anyagnál stabilan, fontos, erős szerkezeti elemnél (nem díszítés, nem maratod, kovácsolod) bevállalod?

3. No comment, szerinted a vértezet kialakítása nem korlátoz mert merev? DE. A Súly csak másodlagos, a védelem csökkenése és nem áll arányban a mozgékonyság növekedésével.

4. A való életben sem így működik. Vajon miért?

7. Aha, a való életben is ezért igaz az, hogy ami páncélvédelemre van fejlesztve, ott minden mást ennek rendelnek alá. Lásd A-10A, nehéz harckocsik, stb. de a vértek történelmi fejlődése IS a mozgékonyság rovására való erősítésről szól.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...