Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Ez viszont nem lenne jogos, és tudod miért? Mert ugye a kis ember a teljes támadási magasságtartományt ki tudja használni amit megszokott, sőt felfelé kap extra sávot, ellenben védekeznie csak felül kell könnyebb a dolga, igaz lehet hogy lendületből átütik a védelmét. A harc alacsonyabbról nem ezt a helyzetet mintázza hanem amikor a támadható magasság tartomány csökken, felfelé nyújtózkodva kell harcolni... stb.

Link a hozzászóláshoz

Réeg nem voltam gondoltam benézek és láttam valami érdekeset. Azt hittem itt nem kellene személyeskedni vagy valami ilyesmit hallottam. Úgy látom ezt a főelme nem tudja kihagyni és nem bírja ki anélkül hogy bele ne kössön akármibe is. Na mindegy mert ilyenekért kaptam a fenyegetéseket hogy megkapom a közellenség titulust. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Szerintem a törpök nem kapnak semmi plusszt, hozzá vannak szokva. Szal egyetértek.

Na akkor most egy jó hülye kérdés... Ti használjátok a STP rendszerét a mágusnak? Kicsit lassítja a játékot, és mi sem használjuk már 1 éve, de ti? Szerintetek jó vagy rossz? A fegyverek mikor fognak minusz STP-t kapni? Mert szerintem ez hárításkor tehát, ha a támadás nem megy be akkor kéne egy feleződött sebzést adni a hárító fegyver ellen. Nos? :wink:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

STP-re mi azt találtuk ki, hogy amikor a fegyvert megszerzi a karakter felírja annak stp-jét a karakterlapra és minden 50 alatti támadásdobásnál levon belőle egyet, 01 esetén 10-et. Acél pengénél 50 fölött szoktuk adni az stp-t. Rossz minőségű 30, kiválló minőségű 75. Abbit-acél fegyvereknél duplázni, Mithrill és lunír fegyvereknél négyszerezni szoktuk. A varázsfegyvereknek végtelen az stp-jük. (Sokszor adok olyan varázsfegyvert, aminek csak ez az egy tulajdonsága él :) ) Az élezés kérdését nem feszegettük. Azt pihenők alatt "automatikusan" megteszi a karakter. Páncéloknál ugyanez, de azt szoktuk engedni javíttatni. Akkor az stp aranyba kerül a javítás teljesvértnél. Bőrvértnél stp-ként 10 réz. E kettő között mozog a javítás. Köteleknél és egyéb, a kalandokban "terhelendő" eszközöknél általában szoktunk stp-t írni, de gyakori, hogy ezt a km vezeti.

Link a hozzászóláshoz

Ez a varzstárgyaknak végtelen az STPje szöveg ez nagyon nem jön be, ugyanis a varázstárgyak sérülésénél a rúna megsérülésére külön van szabály, ha sérthetetlenné tennéd a tárgyat akkor ez nem élne, akadnak olyan tárgyak amiknek a mágikus kovácsolási eljárás (és csak ez, nem bármilyen más mágia) törhetetlenséget is biztosít, de ez RITKA, és ez a kivétel. Megjegyzem a fegyvert is lehet javítani, és képzettség kérdése, varázslatok is sebeznek, stb. Az 50 alatti dobás pedig igen gyakori...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Azt írtam le ami nálunk megszokott. Egyébként _nálunk_ varázsfegyvert csak varázsfegyver tud rongálni. Tehát egy mágikus páncél csak varázsfegyverektől rongálódik. Ezeket élezni sem kell. Az áldás és szertartás varázslat hasonló eredményt ad, de ezeket nem engedem használni nem "militáns" pap karaktereknek fegyverre és ha igen, akkor is csak az ő személyes fő fegyverére. Eddig jól működik ez így. Az igencsak _ritka_ varázsfegyvereket - úgy ötödik szinten adok egyet a party-nak és nem fejenként :twisted: - így még jobban megbecsülik...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

"Isten útjai kifürkészhetetlenek..."

"A KM útjai kifürkészhetetlenek..."

Ergó a KM Isten... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Innentől kezdve a KM mondja meg, hogy mit tilt az Isten és mit nem. Lásd az élet és a gyarapodás Istennőjét, amint politikusokat és uralkodókat mészárol. Bár ez egy hivatalos kieg-ben le is van írva :(

...Kezdve az hogy minden olyan áldás amit ismernek, hasznos az isten számára is...

Ezzel csak azt mondtad el, hogy foggalmad sincs arról, hogy hogyan gondolkodik egy pap. Az, hogy mit ismernek, és hogy azt mikor alkalmazzák két teljesen szeparált dolog. Ranagol papjai is ismerik a gyógyítás varázslatot mégsem alkalmazzák _senkin_!! Miért? Mert teljesen kerékbetörné az elveiket.

Link a hozzászóláshoz
Ezzel csak azt mondtad el, hogy foggalmad sincs arról, hogy hogyan gondolkodik egy pap. Az, hogy mit ismernek, és hogy azt mikor alkalmazzák két teljesen szeparált dolog. Ranagol papjai is ismerik a gyógyítás varázslatot mégsem alkalmazzák _senkin_!! Miért? Mert teljesen kerékbetörné az elveiket.

Hogy kinek miről nincs fogalma azt hagyjuk, de megjegyzek neked egy dolgot, annak az istenségnek lesznek militáns papjai, aki ezzel maga is egyetért, ha pedig a pap militáns, és az isten is, akkor a megáldott megszentelt fegyverek, és az azokhoz kötődő győzelmek, eredmények, mind erősítik az emberekben, fegyverforgatókban az istenről kialakult képet. Magyarul az az adott isten érdekében áll. Mellesleg a pap érdekében is.

A Ranagol pap és a gyógyítás kapcsán, hogy nem alkalmazzák, az sem feltétlenül igaz, de ott viszont igaz, hogy a gyógyítás látványos alkalmazása, nem az isten elveinek képvsiselete, felvállalása, nem erősítené az istenről alkotott képet. Ahol ez az elvekkel ellentétes dolog, ott nem is nevezném a papot militánsnak. No ez amit előadtál kb. akkora csúsztatás volt mint Shadowrunhoz egy pár felszerelési tárgyat tartalmazó kiegészítőtő alapkönyvek közé sorolnod, stb.

Link a hozzászóláshoz
Nem, mind a kettő egy külön képzetség, ezért ezeknek külön meghatározásai is vannak. Azért mert mesterfoku ökölharcos vagy nem fogod megkapni a mesterfoku fegyverhasználat bónuszait. A Mf ökölharcnál, ha jolemlékszem csupán csak a k6-os sebzést kapod meg.

Jól emlékszel, de ezen felül akadnak egyéb különbségek is mindkét esetben, és szerintem a kérdés elsősorban a mesterfokú fegyverhasználat mellé felvehető egyéb dolgoknál érdekes, itt viszont a helyzet egyértelmű: A legtöbb képzettség nem használható ökölharcban. Ha kiegészítő támadásnak könyököst akarsz adni, stb. no akkor azt a KMmel érdemes letisztázni.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

TheElf: Szerintem hagyjuk abba. Látszik, hogy két teljesen különböző világot építettünk fel magunknak és két teljesen különböző világról vitázunk. Neked az tetszik, nekem ez. Kár ez folytatni, hiszen már kezd átcsapni veszekedésbe. Én is meg vagyok győződve az igazamról, Te is mondod a magadét. Maradjunk abban, hogy leírtuk a tapasztalatainkat és pont.

Az ökölharcról egyezik a véleményünk Elátkozott. Bár úgy lenne logikus, ha megkapná a plusz 10 té/vé-t és a plusz 5 ké-t, de nem kapja meg. Szabályfüggőknek: Nincs benne a leírásban :)

Link a hozzászóláshoz

Spartas: A gond alapvetően ott van, hogy a fejvadászok pont ettől vadulnak el, és vesztik el az eredeti jellegüket, ha betartatod velük azt amiről szólnak és a regények, az alapkönyv, a rúna javasol, akkor nem lesz a kaszt veszélyes, egy orvgyilkos, a fejvadászok képességeivel, pszijével és kicsit csökkentett harcértékkel SOKKAL veszélyesebb. Az ütközés egyébként pont a slan pszinél van.

Az ökölharc mesterfok és az alapfok között jelentős a különbség így is és amúgy is olcsó képzettség, nem lenne túl jogos a módosító, ellenben a harcművészeti stílusok már drágábbak, és azoknál elképzelhető a mesterfok a szokásos módosítóókkal.

Link a hozzászóláshoz
Spartas: A gond alapvetően ott van, hogy a fejvadászok pont ettől vadulnak el, és vesztik el az eredeti jellegüket, ha betartatod velük azt amiről szólnak és a regények, az alapkönyv, a rúna javasol, akkor nem lesz a kaszt veszélyes, egy orvgyilkos, a fejvadászok képességeivel, pszijével és kicsit csökkentett harcértékkel SOKKAL veszélyesebb. Az ütközés egyébként pont a slan pszinél van.

Az ökölharc mesterfok és az alapfok között jelentős a különbség így is és amúgy is olcsó képzettség, nem lenne túl jogos a módosító, ellenben a harcművészeti stílusok már drágábbak, és azoknál elképzelhető a mesterfok a szokásos módosítóókkal.

Nos azzokban benne vannak a mesterfokra vonatkozó módositók... de nekem nem jönnek be azzok a stílusok persze kivétel a sárkány stílus éppen ezokból kérdeztem meg a dolgott (szal saját harcművészeti stílust akkartam:) ) kösz hogy válaszoltok a kérdésemre :!:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...