Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Nefi én csak támogatni tudlak! igenis kell hogy egy boszi konyitson valamit a fegyverforgatáshoz is mert 1.kerülhetsz olyan helyzetbe hogy nincs aki a szépséged miatt megmentsen:) 2.a mananélküléség:) és ezt tapasztalatbol tudom az els? karaktereim között inditottam egy boszit és rögtön az elején kidobtam neki a 18-as er?t(néztek is a kolegák mikor megcsillogtatatm testi er?met:) Élveztem a vele valo játékot (6.szintig vittem), a parti fele már a kegyeimért törte össze magát, de sajnos nem mindig tudtak segiteni rajtam ha bajba kerültem igy nem bántam meg hogy KP-mat egy mesterfoku fegyv.használatra(rövidkard) és Mf haritofegyverre költöttem:) hiszen nem eccer okoztam meglepetést az ellenfeleimnek:) mind csak a törékeny n?t látta bennem:) és ha tul er?snek bizonyultak a haritofegyverrel es védekez?harcal kihuzhattam még a többiek a segitsegemre siettek:)

Link a hozzászóláshoz

Nos itt jegyezném meg hogy attol hogy 18 as er?m volt a tobbi értékem nem sikeredett olyan kimagaslora álloképesség:9 gyorsaság:10 én nem ugy képzelem el at er? tulajdonságot a karakteremnél hogy a 18-as egy kigyurt állat, hanem én ugy számitom hogy a testsulyához képest mennyit képes még elbirni igy a 60kg boszim max 80-90kg-ig képes volt megemelni, de a saját testsulyának megfelel? dolgokat ellenben bármikor könnyedén meg tudta emelni, és cipelni:)

Link a hozzászóláshoz

Az utazások során, az erd?ben él? vadállatokat nem különösebben hatotta meg a szépségem mikor megtámadtak, az orkoknak sem voltan az a kimondott szépségideálja, a törpék jobban szerették volna ha szakállat növesztek , az elfek pedig kifejezetten csunyának találtak:)

Tehát nem mindig használhatja ki egy boszorkány a szépségéb?l adodo el?nyöket és sajnos varázslataira sem mindig hagyatkozhat mivel az Inkvizicio keze messzire elér és mi sem hiányzott a nyakamba mint egy boszivadász:)

Ja, arrol hogy T

Link a hozzászóláshoz
[...] egy harcos/boszi igazán kemény tud lenni.

(Ha viccelek általában mosolygok hozzá...)

A végét nem volt könnyü elolvasni, de ugye ez most nem komoly :roll:

Nefadar: 2 mágikus tör + fegyverhasználat MF + kétkezesharc MF [+ belharc]

Szvsz ennél ütösseb nem kell egy boszinak -lásd Csepp és tenger - ez 57 kp azaz 4. tsz.

Vagy a Shalafi-módszer: pszi roham + Halál csókja :lol::lol::lol:

Link a hozzászóláshoz
Esetleg dobót?röket vagy fúvócsövet használhatnak a boszorkányok a t?r mellett. Persze mindet mérgezve. Nagy ritkán el?fordulhat, hogy t?rkardot vesznek a kezükbe, de ccsak ha nagyon muszáj.

sosem muszály semmi legfeljebb meghalsz :) nos szerintem ha egy boszorkány közelharcba keveredik az már régen rossz szint úgy a varázslóknál... Persze ha meg van a 16os er? akkor akkár pallosal is harcolhat... Mint már a boszorkány köztudott a cselszövésekr?l híres és másal végeztetti el a piszkos munkát... Lásd sportoknál van irányit? ? a szerepjátékban az irányitó

Link a hozzászóláshoz

<quote>

Nefadar: 2 mágikus tör + fegyverhasználat MF + kétkezesharc MF [+ belharc]

Szvsz ennél ütösseb nem kell egy boszinak -lásd Csepp és tenger - ez 57 kp azaz 4. tsz.

</quote>

Ez ugye csak vicc volt? nektek mit jelent az h a boszi nem egy harcos kaszt? azt h akkor fegyverhasznalat mf ketkezes harc mf es runa torokkel rohangal??

mar elnezest a boszinak olyan tarhaza van varazslatokbol amik mind arra jok h a boszinak sehol semmikepp ne kelljen strapalnia magat ilyen hulyesegekkel h harc, amit barmelyik kaszt megirigyelhet.

ti pedig az egesz kasztot elpocsekoljatok ilyen kukasaggal h ketkezes harc mf...

brrr

yupp: egyebkent visszaterve arra h a boszit mit szokott forgatni:

a szavakat, a ferfiakat, es a szoknyajat!

nem torkardot es tort...

Link a hozzászóláshoz

Bituman azért mert a boszorkány mágiahasználo attol még tanulhat harci képzettségeket vagy neked minden egyes mágiahaszálod közvetlenül be van kapcsolodva a manaháloba és igy kifogyhatatlan a manája??? Mert attol hogy ilyen meg olyan spell-jei vannak még nem jelenti azt hogy mindenkor használni tudja pl:

1.papi csend mágia és máris mehet a sohivatalba(tapasztalat)

2.mérgek (nem eccer szivtam már meg ezzel is)

3.Azok a lények amelyekre nem at az asztál és mentál magia

Én minden mágiahasználo karakteremmel probálom azt elérni harcértékekben hogy ha nem tudom használni a mágiámat legalább addig életben maradjak amig a többiek a segitségemre nem tudnak sietni mert az igaz hogy igencsak ütösen lehet használni minden varázshasználo kaszt spell-jeit de ahhoz bizony el kell érni egy bizonyos szintet és addig az acél az egyetlen dolog ami segithet benne :lol:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Bituman szerintem a kasztmentalitásra célzott az imént. Jelzem teljes mértékben egyetértek vele. Egy mágiahasználó sohasem a harcot tekinti els?dleges területének, hanem a mágiát. Egy boszi különöséppen. Az mf fegyverhasználat, meg a többi pedig a harc útját járó veteránok sajátja.

Pl. Informatius vagyok, de újabban járok gyúrni is, de nem napi nyolc órát és nem szedek tömegnövel?t, stb hogy meglegyen az alakom. Gyúrok, hogy a felesleges energiáimat levezessem. Pontosan erre való a mágiahasználók fegyverhasználata. Ha a mentalitást nézem gyakoribb a fehér holló egy Darton szentélyben, mint az mf fegyverhasználat képzettség egy könymolynál.

Ja! És hogy tartja fent a szintet? Aki sportol tudja, hogy a csúcsformát csak rendszeres napi edzéssel lehet fenttartani. Ez hogy fér össze a napi ódexolvasással és vajálkodással?

Ha ikerkaszt, az más tészta, mert ott a mentalitás is módosul, mert a harcos kasztot is felvette, de ilyenkor persze a boszi képességei is nehezebben - jóval nehezebben - fejl?dnek.

Ez az én véleményem.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Én is bituman és spartas oldalát támogatnám. Azzal kiegészitve, hogy a manapont egy boszi esetében nem mindig kényes kérdés. Gondolom - a leirtakból, de ha tévednék szólj Bean - te a férfiak "felhasználásához" és egyéb kis cselszövésekhez is használnád a boszi mágiáját. Pedig ha egy igazi boszorkány el akar érni valamit és a mágiájához kell nyúlnia, akkor az vagy kezd? vagy az ellenfél már nem játékszer.

Igy én azt mondanám, hogy a boszi fegyvertára a szavai! Aztán persze a teste. (itt most nem a K szerinti forditásra gondolok, hanem a kinézetére, megjelenésére)

Link a hozzászóláshoz

Mint irtam nem kaszabologépet kell csinálni a boszibol én csak azt javaslom nem árt az a két képzettség amit irtam, mivel szerintem egy jo életut kalandban nem csak arrol szol egy boszi élete hogy állandoan intrikál meg embereket láncol magához, hanem az elején bizony el?fordulhat hogy harcolnia is kell, mint az én boszimnak, nem volt valami vér profi és szamomra a fegyverhaszn. mf. azt jelenti hogy egy adott fegyverrel megtanulod a külömbözö harci helyzetekben a legel?nyösebb támadási és vedekezési modszereket hiszen mindenki tudja hogy a t?rkarddal nem kaszabolni hanem szurni kell :lol:

Link a hozzászóláshoz
Nekem még sohasem kellett támadót dobnom boszorkánnyal. Pedig gyakran játszom vele ;) A harcot mindig a csapat többi tagjára hagytam eddig. Nem nagyon haltam bele :twisted: :twisted: :twisted:

Puszi

Kathin

én nem merem kipróbálni, mert nekem kéne és tuti, hogy belehalnék :evil:

nem ilyen mentalitású vagyok, szvsz ki tudnám rendesen is játszani, de nem szeretném

Link a hozzászóláshoz
<quote>

Nefadar: 2 mágikus tör + fegyverhasználat MF + kétkezesharc MF [+ belharc]

Szvsz ennél ütösseb nem kell egy boszinak -lásd Csepp és tenger - ez 57 kp azaz 4. tsz.

</quote>

Ez ugye csak vicc volt? nektek mit jelent az h a boszi nem egy harcos kaszt? azt h akkor fegyverhasznalat mf ketkezes harc mf es runa torokkel rohangal??

mar elnezest a boszinak olyan tarhaza van varazslatokbol amik mind arra jok h a boszinak sehol semmikepp ne kelljen strapalnia magat ilyen hulyesegekkel h harc, amit barmelyik kaszt megirigyelhet.

ti pedig az egesz kasztot elpocsekoljatok ilyen kukasaggal h ketkezes harc mf...

brrr

yupp: egyebkent visszaterve arra h a boszit mit szokott forgatni:

a szavakat, a ferfiakat, es a szoknyajat!

nem torkardot es tort...

Dear Bituman: Nem, egyáltalán nem viccnek szántam, de had idézzem magam, egy oldallal elöbbröl:

"Szvsz ha a boszinak fegyvert kell használnia, akkor az már régen rossz..."

Teljesen igazad van, egyet is értünk, de Nefi nem a boszi-mentalitásról kérte ki a véleményünket, hanem hogy milyen fegyvert forgasson ha mindenáron harcolni akar... :roll:

Egy mágiahasználó sohasem a harcot tekinti els?dleges területének, hanem a mágiát. Egy boszi különöséppen. Az mf fegyverhasználat, meg a többi pedig a harc útját járó veteránok sajátja.

Amen.

Link a hozzászóláshoz

Spartas: nem áll szándékomban leállni veled vitatkozni, emrt egyrészt igazad van, másrészt egyet értünk és egyébként is utálok számokkal dobálózni...

...viszont nem birom megállni hogy ne száljak vissza :lol:

A Cepp és tenger még a Gorduin ciklus korai szakasszában játszódik, következés képpen mindeki Tier-je még nem az a hent-gép aki pár év múlva a Thekszeli Tharr szentélyben egyszerre három kardmüvésszel végez minden komolyabb megeröltetés nélkül. [Az alkalmazott varázslatai alapján nem hinném, hogy 5-6. szintünél magasabb lenne... söt, azt is megkockáztatom, hogy esetleg még annyi se.]

Magasabb szinteken [8+] már valóban akkora HM bónuszt szereznek a harcos kasztok amit nem lehet ledogozni, de 8. tsz alatt a fegyverhasználat mf és kétkezes harc sokat kompenzálhat a harcérték hátrányból. Egy kardmüvész ellen míg így sem lenne sok esélye, de teszem azt egy pappal, tolvajjal, bmel, stb szemben igenis megállja a helyét.

Föleg ha sikerül elérnie, hogy alábecsüljék, és csak a törékeny nöt lássák benne... 8)

[Ez egyébként igen hatásos fegyver harcosokkal szemben is. Milyen férfi az, aki kezet emel egy védtelen nöre??? :wink: ]

Egy boszorkány lehet rámenős is. És ha már eltekerted a "célpont" fejét azt csinálhatsz amit akarsz!

Egyetlen eset van, amiböl nincs az a bájos nöi mosoly ami kihúzna. Mikor a babonás néptömeg boszorkánynak kiállt ki valakit. És mit ád Uwel, néha még igazuk is van... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Hát én ehhez a harcértékszámításhoz nem fűznék hozzá semmit, de ha boszinak kéne kezébe adni fegyvert, én biztos egy áldozótőrt adnék mivel az olyan passzolós. Ezen kívül egy fáklyát. --Senki sem szeret megégni. És nem utolsósorban egy erszénnyi sulymot. A táposabb ellenfelek kedvéért szakállasat, és kicsit nagyobbat. Mert még ha nem is érdekli a sérülés;a bénulás,vagy a görcs már fogja. És nem kell hozzá MF sem.

De mindenek előtt én is azt hiszem hogy már *********** ha fegyverhez kell nyúlnod. És ha teszem azt 200éve járod Ynevet akkor meg főleg kell elég tapasztalatodnak lenned ahhoz hogy tudd megvédeni magad mások által.

Link a hozzászóláshoz
Hát én ehhez a harcértékszámításhoz nem fűznék hozzá semmit, de ha boszinak kéne kezébe adni fegyvert, én biztos egy áldozótőrt adnék mivel az olyan passzolós. Ezen kívül egy fáklyát. --Senki sem szeret megégni. És nem utolsósorban egy erszénnyi sulymot. A táposabb ellenfelek kedvéért szakállasat, és kicsit nagyobbat. Mert még ha nem is érdekli a sérülés;a bénulás,vagy a görcs már fogja. És nem kell hozzá MF sem.

De mindenek előtt én is azt hiszem hogy már *********** ha fegyverhez kell nyúlnod. És ha teszem azt 200éve járod Ynevet akkor meg főleg kell elég tapasztalatodnak lenned ahhoz hogy tudd megvédeni magad mások által.

Bocsi- én voltam. :roll:

Link a hozzászóláshoz

nem tudom egy tűzvarázslót próbáljunk meg egy fákjával elégetni meg szerintem egy tök átlagos városi őrnek is van anyi esze hogy a fákját/fa/ kettévágja egy kard csapással meg hát elég egy dobó tör esetleg ramiéra és nesze neked fákja nem is beszélve az íjról és a nyílpuskákról a lándzsákról és egyéb szálfegyverekről...

Tegnap egy játék során egy jk azt hitte hogy neki fog szaladni az njk ha így lett volna az njk esett volna vagy 5 métert /egyszerü város örről van szó/ de a bejelentésemre a jk meglepődött hogy inkább csak a karddal megvágni próbálta nem akkartam elhini azt ami a srác arcára kiült... érdekes azért mert egy njk kezében rövid kard van és városőr nem kéne lebecsűlni a képességeit... és a fegyverforgató tudományát... nos úgy döntöttem hogy ebből az njkából csinálok nekik egy komolyabb ellenfelet... és hát kidolgoztam rendesen a városőrt és a kardot tetőtöl talpig leírtam képet is kerestem hozzá /Noir az én oldalamon volt, ezúttal találtam/ kiváncsi vagyok mit fognak szólni egy olyan njk-ához ami még a jk-áknál is csiszoltabb és kidolgozottabb karakter...

Link a hozzászóláshoz
nem tudom egy tűzvarázslót próbáljunk meg egy fákjával elégetni meg szerintem egy tök átlagos városi őrnek is van anyi esze hogy a fákját/fa/ kettévágja egy kard csapással meg hát elég egy dobó tör esetleg ramiéra és nesze neked fákja nem is beszélve az íjról és a nyílpuskákról a lándzsákról és egyéb szálfegyverekről...

Tegnap egy játék során egy jk azt hitte hogy neki fog szaladni az njk ha így lett volna az njk esett volna vagy 5 métert /egyszerü város örről van szó/ de a bejelentésemre a jk meglepődött hogy inkább csak a karddal megvágni próbálta nem akkartam elhini azt ami a srác arcára kiült... érdekes azért mert egy njk kezében rövid kard van és városőr nem kéne lebecsűlni a képességeit... és a fegyverforgató tudományát... nos úgy döntöttem hogy ebből az njkából csinálok nekik egy komolyabb ellenfelet... és hát kidolgoztam rendesen a városőrt és a kardot tetőtöl talpig leírtam képet is kerestem hozzá /Noir az én oldalamon volt, ezúttal találtam/ kiváncsi vagyok mit fognak szólni egy olyan njk-ához ami még a jk-áknál is csiszoltabb és kidolgozottabb karakter...

WOW!

Nem semmi hogy a nagy kalandozók csak városi környezetben gondolkodnak. És mondcsak kedves barátom egy mérgeskígyóval mit tennél, vagy több más állattal szemben? Szerintem többet érsz egy fáklyával mint bármilyen másik rúnafegyverrel vagy mivel. Egy szóval nem írtam hogy közelharcnak kell lennie. A kérdés az volt mit adnék a kezébe, hogy megvédje magát. Nyugodtan mondhattam volna hogy kahrei nyilpuskát. De abban nem lett volna semmi boszorkányos. :roll:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...