Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Nos sokan érdeklődnek a fegyverek iránt. Aki úgy gondolja, hogy érdeklik a középkori fegyverek, vagy a mágusban fellelhető fegyverekről akar bővebb felvilágosítást, esetleg ezekkel kapcsolatban van kérdése, észrevétele, az írjon ide bátran.

DE!

-----------------------------------------------------------------------------------

Ha meglátom hogy valaki egysoros válaszokat ír, föleg ha tartalom nélkül(igen egyetértek, én is így gondolom stb...) vagy esetleg chat helyett használja ezt a topicot, akkor nagyon keményen és következetesen törölni fogom a beírásait.

----------------------------------------------------------------------------------

Kérek mindenkit, tartsa tiszteletben ezeket. Jó fórumozást mindenkinek:

Necromancer

Link a hozzászóláshoz

Az elf íjról, ha tudnátok nekem részletes leírást, elkészítési módot adni azt megköszönném. Ami még érdekel, hogy valóban mágikus nyílvesszőket lő ki, mint ahogy az az UT-ben le van írva? Továbbá azt írják, hogy a Sirenari Erdőjárót, mikor felavatják saját maga készíti el az íját, de azt írják karakter nem tudja magának elkészíteni.

Link a hozzászóláshoz

Leviathen: Sztem a nyílvessző nem mágikus. Csak az íj. AAaz elkészitése pedig a következő: A harcos álmában meglátja azt a fát, amiből az ő íjja készül. Megtalálja, lemetsz belőle egy darabot, majd viszi az elfíj-készítő mesterhez. Aztán asszem csak a készenléti rituálénál kovácsolja bele a mester a harcos lelkének egy darabját. Én erre emléxem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

Az elf íjról én is szeretnék többet megtudni, konkrétan saját kézben milyen értékei vannak, illetve milyen speciális tulajdonságai lehetnek (szeretném ha példákat is írna erre valaki)? Nekem az ETK van meg és az abban szereplő értékek mire vonatkoznak (bárki kezében, elf kézben, saját kézben)? Egy elf harcos Yllinori Sas mikor kaphat, készíthet vagy mikor, kivel készíttethet elf íjat.

A válaszokat előre is köszönöm

Woodman

Link a hozzászóláshoz

Szóval: Az elf íj mágikus tulajdonságúnak minősülő fegyver. Nagyjából olyan, mint az abbitacél.

Szerintem a vesszők nem mágikusak, azt külön kell elintézni. Szerintem lehetséges, hogy az íjjal együtt a harcos kap egy tegez nyilat is, de ezt is abból a fából kell készíteni, emiből az íjat. Ezt lehet azal indokolni, hogy az ő lövési stílusához vannak készítve a nyílvesszők... van aki kicsit ívben lő, van aki pont célre tart... etc...

Yllinori, és más kiszakadott elf soha nem birtkolhat saját elf íjat. Másét ugyan elveheti, de az nem az igazi. Elf íjkészítő mesterek csak Elfendel-ben, és Sirenarban vannak. Szóval csak az innen származó karakter tarthatná meg a fegyvereit. De Harcos, barbárok... szerint, ha az elf elhagyja hazáját, kiszakadottá válik, akkor elveszik a fegyvereit, esetenként a levéltőrét tarthatja meg. Én csak azt nem értem, hogy mi van akkor, ha azt mondom a családnak, hogy: "elmentem egy hétre vadászni, ne keressetek." Egy hét alatt, a világ másik felén van, és elf íjról csak a használója tudja a helyét, a készítő mester csak akkor tudja meghatározni az IR

Link a hozzászóláshoz

Most ne haragudjatok, de nincs időm beírni mindent.Amint lesz egy kis szabadidőm, minden fegyverhez fogok hozzászólni.FÕleg @huszár beírása keltette fel az érdeklődésemet.Ha gondolod viszek majd neked egy tervrajzot az alkarvédőbe épített tűvetőről.Egyik ismerősöm megpróbálta a valóságban kivitelezni, de időhiány miatt csak a tervekig jutott.

Link a hozzászóláshoz

Nos, most hogy mindenki kiviccelődte magát, kezdődhet az érdemi hozzáirogatás. Innentől kezdve akárcsak egy nem megfelelő beírást látok kitörlöm. Remélem mindenkinek világos, semmi egyetértek veled, én is így gondolom meg satöbbi, jó? Nahhh kezdjük.

Sequor-mara sequor: Nefi mit is szeretnél pontosabban megtudni róluk? Ez nem derült ki abból amit írtál. Szerintem minden info megvan róla a könyvekben :)

Leviathan: Sajna még nem láttam róla részletesebb leírást, vagy ha igen nem emléxem hogy hol :) De annyit tudok hogy nem lő ki semmiféle mágikus nyílvesszőt :)

Thappsy szerintem egy elf ilyet soha nem tesz, még ha kiszakadott lesz akkor sem. Nem igazán az elf gondolkodást mutattad be ebben a pár sorban :)

Link a hozzászóláshoz

nem tom, de én azt mondom, h annyi, amiennyit nem szégyellek... egyszer megesett, h csak azért nem irtam fel több fegyvert a karlapomra, ... mer nem volt hova, mármitn a karlapon...

venes: mihez kezdesz 1,2 tőrrel???

egy nem talál, a másik alig 3 fp sebzés.... és most mi tévő legyek... elfutni sincs idő, se hely, ergó pusztakézzel.... egy hosszú karddal... szal ha már dobótőrrel hadakozom,akkor a minimum az 6db...

Link a hozzászóláshoz

Venes, láttad a desperado című filmet? Abban van egy késdobáló srác, akinek egy speciális mellénye van, amiben kb 8 db dobótőr volt, + az övében vagy 4. Namármost itt jön egy olyan gondolat, hogy mekkora egy dobótőr? Ugye nem ugyanazt jelenti mint a tőr dobva. A dobótőr általában egy kb 10-15 cm hosszú fémlap, aminek egyik vége nehezebb és ez van kiélezve. Innentől kezdve, lehet egy karakternél a hátizsákban akár 20-30 db is meg kéznél 10-15 is. lsd csuklópánt, mellény, öv, bokatartó, combpántok. Ha viszont egyszerűen a vívótőrt akarod dobni akkor max 2-5 db és utánpótlásból sincs sokkal több.

Viszont ezért cserébe a tőrrel lehet közelharcot folytatni, a dobótőrrel viszont NEM. Ezért én a köv értékeket használom a dobótőrre: ké 10 (nagyon gyors fegyver) Té 12 (hatékony támadó eszköz, és eléggé meglepetésszerű) vé 0 sebz: k6-1 t/kör:2 (esetleg 3 ha van kétkezes harcod felvéve, ilyenkor az egyik támadásra járnak a rosszabb kezes mínuszok)

Link a hozzászóláshoz

ühüm... ez egy elégg ésszerű elgondolás, csak egy dologba tudok belekötni, és mégpedig csak azért mert már próbáltam, méghozzá abba, h van kisebb, nagyobb, ilyen-megolyan dobótőr.... annyi biztos, h rendes övvel, meg tokkal min 12-15 db hordohat magánál az ember, még a plussz tokokban... hát a legtöbben az a nagyszerű, h nem is lehet látni, h honnan is vette elő tőrt, ami beléd állt....

a dobótőrt, meg ezentúl dobópengének kellene nevezni, mivel - tudtommal - ez a hivatalos megnevezése, és igy már első olvasásra is le lehet vonni a külömbséget... szvsz

szal a dobópenge különlegessége - és emiatt az ára is - a kiegyensúlyozottságában, vagyis a súlyeloszlásában keresendő...

van olyan, amelyiknek van egy kis csavargatható része, amit a csavar részvel rözitesz, majd egy kis kialakitott "sinen" tologathatod, igy egy kicsit befolyáshatod a súlyeloszlását, és ezáltal szinte mindent: a röppályán keresztül szinte azt is meg tudod pontosan határozni eláltal, h miylen méllyen is álljon bele az ellenbe...

nah elnézést, h ebbe is beleütöttem a randa orromat...

Link a hozzászóláshoz

szerintem:egy dobótőr vagy dobó penge mérete:maximum 25 cm-er lehet.továbbá ha tartasz magadnál 19 dobótrt akkor annak van súlya is meg hangja.tudjátok azok is csörögnek.emellet a súlyt is figyelembe kell venni mert ha van 15 dobótőröd meg 1 tőrkardod meg 1 tőröd meg még páncélod,meg ruhád is az eléggé megterheli az embert.szóval ha a történelmi tényeket vesszük alapul akkor nem szoktak maguknál 5-6 tőrnél egy kardnál és egy páncélnál többet hordani.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

Úgy tűnik az elf íjról senki nem tud többet. :(

Szerintem, ha valakinél sok dobótőr van (pl: tolvaj) akkor elég nehezen tud lopakodni, tehát mielőtt lopakodik le kell tennie valamennyit. Harcban viszont miért ne lehetne nála akár 20 dobótőr is

Más:

Ki Mit Tud a lángkardról és a lángtőrről (értékei)?

Az ETK-ban úgy írják egyszerű hosszúkard és tőr, de a pengéje úgy néz ki mint a lángnyelv. Emiatt nem mások az értékei?

A válaszokat előre is köszönöm

Woodman

Link a hozzászóláshoz

az elf íj értékeit, és egy két fontosabb momentumát már leirtam, de ha gonodlod woodman, akkor bemásolom róla ama kis leirást, amit az UTben találni...

én pedig amondó vagyok, h lopakodásnál mért is nem lehet egy erre szakosodott, képzett, és gyakorolt tolvajnál 6-8-10 dobópenge, különböző helyeken felkötve, elrejtve, stb...????

Link a hozzászóláshoz

Miért csörögnének azok a dobótőrök? Nagyon egyszerü tokba kell rakni őket, legfeljebb rászán pár ezüstöt és?

Az Elf íj emlékezetem szerint jól le van írva a Summariumban (sokan nem szeretik, de szerintem jó). A kedvedért kölcsönkérem és bemásolom a amit találok az Elf íjról. Ez kb. 1 hét.

A lángkardról:

Ordani Láng kard:

Az ordani hagyományos fegyver, mind a tűzvarázslók, mind a lángőrök - és némely esteben a Főnixek és Papok - fegyvere ez. Különlegessége a penge iv formájából adódik. A kard általában egykezes hosszúkard. A pengének viszont van egy ive amelyből alul és fölül egyaránt kis karmok állnak ki - lángnyelvet formálva.

Értékei:

Ké:6 , Té:14, Vé:17, Sebzés: k10+1 Tám,/kör:1

Ordani Tűz kard és Láng tőr:

A normál fegyvertől ezek is alakban térnek el. A tűzkard tüzet formál meg, s ebből adódnak előnyei és hátrányai is. A lángtőr a normál tőrhöz képes csak egyetlen változáson esett át: a kovácsolástól függően lehetnek előnyei és hátrányai: 1.eset: +1 Sp, +1Vé, -1Té , 2.eset: +1Sp, -1Té

A Tűzkard értékei:

Másfélkezes kard, Ké:6 ,Té:12, Vé:14, T/kör:1 ,S:2k6+1

Ebből nem jön le (nem az én írásom), de szerintem a lángkardot a papok és tűzvarázslók használják. A Tőrt mindenki. A Tűzkardot pedig, szerintem a Főnixek.

A kicsapó fegyverekhez is van valamim (ez sem az enyém):

Tarantula karvédő

A furcsa név egy fura fegyvert takar. Kinézetre nem különbözik a szokásos alkarvédőktől. Az igazság az, hogy itt van egy közbeiktatott réteg, azaz az egész szerkezet 1-2 centi vastag. Abbitból készültek a legjobb darabok. Ez biztositja, hogy elég erős legyen és védőértéke ne változzon. A közbeiktatott rétegben egy kahrei-gilron szerkezet van - pontosabban - egy 5 csö kivezetésen keresztül kahrei-nek nyilvánitott nyilpuska van beépítve. Ezek egy gombra aktivizálva kivágódnak. Persze nem nagy a hatótávolsága, csupán a közelharcban eredményes.

Link a hozzászóláshoz
Miért csörögnének azok a dobótőrök? Nagyon egyszerü tokba kell rakni őket, legfeljebb rászán pár ezüstöt és?

A kicsapó fegyverekhez is van valamim (ez sem az enyém):

Tarantula karvédő

A furcsa név egy fura fegyvert takar. Kinézetre nem különbözik a szokásos alkarvédőktől. Az igazság az, hogy itt van egy közbeiktatott réteg, azaz az egész szerkezet 1-2 centi vastag. Abbitból készültek a legjobb darabok. Ez biztositja, hogy elég erős legyen és védőértéke ne változzon. A közbeiktatott rétegben egy kahrei-gilron szerkezet van - pontosabban - egy 5 csö kivezetésen keresztül kahrei-nek nyilvánitott nyilpuska van beépítve. Ezek egy gombra aktivizálva kivágódnak. Persze nem nagy a hatótávolsága, csupán a közelharcban eredményes.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...