Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Én még azt nem értem, hogy egy pallosnak miért vannak ilyen rossz értékei. Szvsz gyenge ahhoz képest, hogy az egyik legjobb lovagi fegyverként írják le. :?

SzittttttyaSzékely: Te mágusozol vagy népiszerepjátékot? Elég furcsa nekem ez a székelyes dolog, nincs gondom a székelyekel, mert szeretem őket, meg talán a mágus világát is feldobhatják, de ez Ynev. Megmagyaráznád minek a székelyeket Ynevbe tenni? :roll:

Link a hozzászóláshoz

Kezdjük visszafelé:

Alkyone: Az átlag 12.5, de csak azért hogy kötözködjek :twisted:

Ettől függetlenül nagyon is igaz amit írtál. A pallos ha talál akkor annyi az eneminek, csak milyen szánalmas érzés amikor valakit megsuhintasz úgy istenigazából, és dobsz 3db 1-est.........Az igaz hogy 5 ép, de akkor is bosszantó :)

Bálint: a pallos nem a legjobb lovagi fegyver, mert az inkább a lovagkard. A pallost tornákon kívül nem is nagyon forgatták, mert harctéren 5 percnél tovább nem használható, ez pedig a lovag halálát jelentette volna.

Aztán a toporroól még nem is hallottam, de érdekelne ha valaki elmagyarázná hogy ki mikor hol és miért forgatja, stb.... Ja és hogyan néz ki pontosan.

Off:

Venes drága, a filmet nem ő rendezte, de benne volt a forgatókönyvírásban, ezért írtam hogy tarantino film..... :) Ja és persze játszik is benne :))) Amúgy Robert Rodrigez rendezte, aki az egyik szellemi atja a tarantino-nak és a hozzá hasonló rendezőknek.

On:

Bejla: a pilum egy olyan fegyver amit a rómaiak használtak a falanxharcosoknál. Vlójában egy dárda, aminek fa törzse volt, a végén pedig egy nyárs szerű hosszú szurony. ez kb 40cm-es volt rajta. A fegyver különlegessége, hogy csináltak belőle olyan változatot amit a fém és a fa találkozásánál elgyengítettek egy kicsit, így miután eldobták és becsapódott egy pajzsba (azt feltehetően átütötte, vagy csak beleszorult), hiába próbálták leütni, csak annyit értek el hogy a gyengített résznél a pilum elhajlott, de teljes súlyával zavarta a pajzshasználót. Pláne ha már vagy 3-4 darab lógott belőle :)

Más a láncos buzogánynak, meg a buzogányoknak általában eléggé elcseszték szerintem is az értékeit, bár:

Nézzük a különbségeket a fegyverek között.

A buzogányfélék, kivéve a bordázott buzogányokat, nem igazán használhatóak merev vértek ellen. Lepattan, a tüskés eltörik stb. Láncvért esetén már más a helyzet, talán az ellen a legfájdalmasabb sebet ejtő fegyver, mert ha a láncszemeket belepréseli a húsba az igen csúnya sebet okoz (ami a fegyverolajaknak, meg az eddigi levágott emberek vérének köszönhetően feltehetőleg el fog fertőződni). De ezen kívül egy páncél ellen sem igen hatásos.

Tehát mi marad? az ellenfelet fejbe kell csapni. Ez esetén viszont brutális, de inkább csak akkor ha az ellen nem hord kemény anyagból készült fejvédőt. Ekkor ugyanis könnyen lecsúszik.

A buzogány akkor tud még durva lenni ha csupasz (értsd csak ruha van rajta nem páncél) felületet támadnak vele, mert zúzott, törött testrészeket hagy hátra.

Ezzelszemben a kardok sokkal használhatóbbak, mivel könnyebb vele célozni, messzebre ér, és ha csupasz felülettel találkozik akkor tutira vág hasít :) Fejen viszont a kardok nehezebben kezelhetők, mert a koponya igen kemény, és könnyeben lecsúszik róla a penge.

Talán ezek azok amiért is a nagyon fejlett hadászatú birodalmak, nem nagyon használtak buzogányokat, hanem inkább kardokat. Lsd akár az egyiptomiakat, vagy a rómaiakat.

De a buzogány védelmére legyen mondva, hogy amint kitalálták a bordázott buzogányt abban a pillanatban felvirágzott iránta a kereslet. Reszkessetek lovagok :) Jön a konzervnyitó :)

Még annyit hogy a buzogányokat főként várvédelemnél használták, mert a feljövő emberek először a fejüket juttatták fel :) Azt mg inkább buzogánnyal volt jó szétcsapni :)

Link a hozzászóláshoz

Necro: én úgy tudom, hogy a pallos (netán lovagkard) értékeit megtolták az UTben, szóval még brutálisabb eszköz lett...

Nagyon jó az aláírásod.. :) de a régi sem volt rossz. :P

A buzogányok értékei szerintem sem ragyogóak. Másrészt hogy is néz ki egy bordázott buzogány? Vannak elképzeléseim, de nem vagyok biztos felőle.

Link a hozzászóláshoz

A buzogány nem csúszik le a páncélról ha elég erőt visznekaz ütésbe.A páncélos ellenfél ellen a buzogány igen hatékony eszköz, ha elég erős vagy, mert ha nem is töröd át a páncélt, könnyen ehorpadhat egyerősebb csapás alatt.A bordázott buzogány pedig brutális fegyver, mer átvágja magát a páncélon és azt egy laza csuklómozdulattal elfordítva, a páncélon máris ökölnyi lyuk tátogn.

Link a hozzászóláshoz

ha már imnednképp teljes vértezetű emberke ellne kell mennem, és van lehetőségem megválasztani mivel, akkor leginkább a csatacsékányt ajánlom mindnekien, és utána jühete a csatbárd - inkább kétkezes - és aztán a harci kalapács, és scak azek után ajánlom indnekink - előszöris - a shadleki buzogányt... :D ,és csak utána a többit... buzogányok, és végül, de nem utolsó sorban a kardok, páncél ellen a pallos a leghatékonyabb... szvsz.... vagay villámot a teljes vértben lévőnek... :D és éljenek a bm-ek....

Link a hozzászóláshoz

brrr. az istenek szeszélyei kisimerhetetlenek...soha nem tdod meg, hogy végülis mért is kell meghallnod, ha egy isten nevevében cselekszl, és az ő kegyeiben halsz meg...brrrrrr....

maradok a földön, és a talajon...inkább egy rendes bm-i villámot avalagába annak a konzervdoboznak, oszt elég az... a fém vezeti kellően az áramot... :D , ok a villámot... :D

Link a hozzászóláshoz

A tollas és a bordás buzogány tényleg nagyon ütős páncél ellen de a sima akármekkora erővel próbálsz is ütni nem sokat ér..... Ritkán van élló cálpontod, és ha mozog akkor könnyen lecsúszik egy jól beolajozott páncélról.....

d3st köszi :oops:

Villámból, meg egy kis láncvillám álá BM és nincs ki meg nem fekszik :)

Mr. Bean: szólj ha a haverodnak sikerült is ez a manőver akár egyszer is :)

Link a hozzászóláshoz

nézd gem; ha már elkezdesz vihartáncot járni, és én oly állapotban vagyok, h tenni is tudok ellene, és hallom/látom/észlelem, h te épp ropod a táncodat, és közben ugye látom, h valami nincs rendjén, hát akkor igencsak közelről megismerkedhetsz egy hajjtó bárddal... :D

ja azt már ismered :P :roll: :oops: :twisted: :D

"kiállok, és elkezdek kántálni.... - cimű rész... :twisted:

bocs, h bszólok, de azért egy 5k6os vihar már megfexi a gyomromat.... de akkor is szétkaplak...

Link a hozzászóláshoz

au...au..au...

nem hinnám,h ez annyira etikus, és ráadásul eléggé veszélyes is, mivel egy sámán, ha már elkezdi a vrázst, akkor mindneképp befejeződik, akár meghal közben, akármi történik...

pallost dobni... :shock: :roll: :? :oops: :wink: .... bizonyára nem túl egészséges, de nehogy nekem azt mondja valaki, h pallossal nem tom milyen messze, szájba csak 20 levonás a támadásból... én ugy tudom, h igen 20 levonás, ha nagyobb testájat "célzol" pl törzs, láb- hasonlóak, de 40, ha már fej, vagy hasonló méretű...és annál kissebek...egy akkora fegyverrel...mondjuk tök mindegy, hogy nem teljesen kapja telibe a száját... :evil: :roll: :wink: :!: :D:lol: 8)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...