Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

ha valakinek 20-as az ereje, akkor lehetne arra képes, hogy egy pallossal egy körben egyszer tudjon támadni?

Ha meg van a 20-as vagy afeletti Ereje és 16-nál több az Ügyessége és a Gyorsasága akkor, egyszerre két pallossal tud harcolni úgy, hogy egy pallossal körönként támad... Ez azt eredményezi, hogy körönként 2-szer támad pallossal... Nagy előnyben a barbár, és persze az erősebb testfelépítésű fajba tartozó harcosok.... Mondanom sem kell, amikor vadork harcos 2-szer támadott körönként pallossal.... (2 pallos, 16 feletti Gyorsaság és Ügyesség) <-- ott voltam a karakter kidobásánál.... :oops: :shock: :roll:

Link a hozzászóláshoz

Asszem az ET-ben le van írva, hogy 16-os erő felett a pallossal bónuszok nélkül 1 szer lehet támadni 17nél már +1sp 18 +2 sp ugyanúgy, csak 17-től kapsz plussz spt. A gyorsaságnak meg semmi köze ehhez, a pallos nem gyors fegyver, hanem nehéz. Kétkezes harcnál, meg ugyanúgy mint az et ben. Ne hozzunk új szabályokat inkább járjunk utána és a könyvek alapján dolgozzunk. 16 ügyesség és gyorsaságnak semmi köze ehhez. Bőven elég a 16 os erőküszöb meg a feláldozott kp-k meg a tanulási idő. Szerintem ne hozzunk új szabályokat! Tök fölösleges, ha már egyszer kidolgozták! :evil:

Link a hozzászóláshoz
Asszem az ET-ben le van írva, hogy 16-os erő felett a pallossal bónuszok nélkül 1 szer lehet támadni 17nél már +1sp 18 +2 sp ugyanúgy, csak 17-től kapsz plussz spt. A gyorsaságnak meg semmi köze ehhez, a pallos nem gyors fegyver, hanem nehéz. Kétkezes harcnál, meg ugyanúgy mint az et ben. Ne hozzunk új szabályokat inkább járjunk utána és a könyvek alapján dolgozzunk. 16 ügyesség és gyorsaságnak semmi köze ehhez. Bőven elég a 16 os erőküszöb meg a feláldozott kp-k meg a tanulási idő. Szerintem ne hozzunk új szabályokat! Tök fölösleges, ha már egyszer kidolgozták! :evil:

Igazad van én is ezt mondom...Mindent túl akkarunk bonyolitani de tökre felesleges...

Link a hozzászóláshoz

na a vendég én lettem volna...

Nos eszembe jutott még egy kérdés nem tudom hogy valaki emlékszik-e hogy a heroes3-ban az ogrének milyen fegyvere volt... ha valaki nem tudná akkor egy bot végén valamilyen állat koponyája... milyen értékei lehetnének egy ilyen fegyvernek (tipikusan zúzó fegyvernek használható :shock: )

Link a hozzászóláshoz

Az a játék örökzőld :wink: , még a mai napig is jó. Vágom, hogy melyik ogréról beszélsz, személy szerint úgygondolom, az a fegyver valóban átmenet a furkósbot és a sámánbot között. Egyszóval zúzófegyver. De az értékeit viszont kedved szerint alakíthatod hiszen sokminden függ a sújától és a hosszától. Valamivel jobb lehet mint egy furkósbot!

Link a hozzászóláshoz
Az a játék örökzőld :wink: , még a mai napig is jó. Vágom, hogy melyik ogréról beszélsz, személy szerint úgygondolom, az a fegyver valóban átmenet a furkósbot és a sámánbot között. Egyszóval zúzófegyver. De az értékeit viszont kedved szerint alakíthatod hiszen sokminden függ a sújától és a hosszától. Valamivel jobb lehet mint egy furkósbot!
kösz elátkozott :) egyik kedvenc játékom :)
Link a hozzászóláshoz

Az egyik haverom mesélte, hogy van neki egy haverja aki az Elf íjat mint rövidbot is használja, azt mondja, hogy megtanult vele bánni és nagyon haszos, hisz legolas is azt csinálja a Gy**űk*U**an. De nem is ez a lényg, hisz ők már nagyon régen használják így azt az íjjat. Na erről mi a véleményetek?

Annak a botnak nagyjából mint egy hosszúbotnak, +1sp -1ké +1té +2vé nagyjából. A koponyákat cserélni kell. :twisted: :lol:

Link a hozzászóláshoz

Meg aztán nem is érne vel semmit.Ha ugyanis az ütéssel sérülést akar okozni, akor kell, hogy annak az íjnak súlya legyen és hogy elég merev islegyen.Namost az ílyak(kivév persze a Shadoni páncéltörőt) nem arról híresek, hogy olyan irdatlanul nehezek lennének.És persze ha merev lenne, nem lehetne vele túl messzire lőni és ha a gazdálya túlságosan megfeszíti el is törik.

Link a hozzászóláshoz

Hail everyone!

Hétvégén volt Leviathan-nal egy elég komoly vitánk a körönként támadások számáról. Azóta tisztáztuk, de itt szeretném mindenkinek elmondani, mire jutottunk, mert biztos másoknál is felmerült a probléma.

Elsö Törvénykönyv 88. oldal:

Körönként 2szer támadhat, aki:

:arrow: erre alkalmas fegyver forgat (tám/kör=2) ÉS EZEN FELÜL Ügyssége és Gyorsasága eléri, vagy meghaladja a 16-ot!

Gyerekek, ez így le van írva!!!

:arrow: dobófegyverekkel 2szer támadhat bárki, akinek Ügyssége és Gyorsasága eléri, vagy meghaladja a 14-et

:arrow: kétkezes harccal, mindkét kezében két egykezes fegyvert forgat

Körönként 3szor támadhat:

:arrow: Slan-csillaggal és Kharei ismétlö íjpuskával bárki

:arrow: Mással nem!!!

Körönként 4szer támadhat bárki:

:arrow: kétkezes harccal, mindkét kezében 2 tám/kör-ös fegyvert forgatva 16-os (vagy nagyobb) Gyorsasággal és Ügyességgel

:arrow: Chi-harccal magasabb szinten, az ott leírtaknak megfelelö támadás lehetséges.

Négy támadásnál nem lehet többször támadni!!! És a fenti feltételek NEM ADÓDNAK ÖSSZE!!!

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

A körönkénti többször támadást én is úgy értelmeztem ahogyan gangler leírta. Bár volt egy kis vitánk az MTK 69. oldalon leírtakkal kapcsolatban.

- közelharc két fegyverrel: a taktikák jók.

Kérdés: lehet-e egyszerre védő taktikát és védekező harcot használni?

- támadások száma: ha nincs meg a gyorsaság és ügyesség bizonyos kasztok tapasztalattal is elérhetik a több támadás, ez jó. Az egyik JK ezt úgy értette, hogy ha valakinek megvan a GY és Ü akkora azokkal a fegyverekkel is kétszer támadhat körönként aminél a tám/kör egy.

Ha jól tudom a HBG-t az MTK után adták ki. Ti hogy használjátok a kiegészítő támadás képzettséget?

MTK

Link a hozzászóláshoz

gangler én is ezeket a szabályokat használom és általában akikkel eddig játszottam szintén.A második törvény könyvet mi felénk elég sokan használják,legalább is bizonyos részeit.

szerintem lehet védő taktikázni védekező harcba.bár fegyverektől függ.Km-el ezt a játék elején érdemes tisztázni+Sima védőtaktikába nem vissza lehet támadni, védekező harccal együtt szerintem már nem .(persze ha a km nem figyel én visszaszoktam :) )

Woodman Mtk "Ezért magasabb tapasztalati szintena Haros főkasztbatartozó karakterekkörönkéntmár többsör támdhanak függetlenülgyorsaságuktól és ügyességüktől.Ez a szabályaz összes olyanközelharc fegyverre igaz,amelynél a tábláztban 1 vagy több támadás serepel"

Link a hozzászóláshoz

Igen, de ha egy fegyver már alapból is 2x támad, akkor a harci láz tám/kör 2je nem adűdik hozzá!!! Az nem szorzószám... :? (Ugyanez vonatkozik Chi-harcra is)

Pl.: Ha egy harcos törrel támad (2 tám/kör) + 16 feletti az Ügyessége,Gyorsasága + elérte a 6. TSZ-t és megkapja a két támadást akkor is csak 2x támad! Mert ezek a bónuszok NEM ADHATÓK ÖSSZE.

Link a hozzászóláshoz

az ember fia/lánya csak akkor támadhat körönként 4szer, -mint gangler irásából is kiderül - ha kétkezes harca van a két fegyver, amit használ megengedi a körönkénti 2 támadást, és az ügyessége, és a gyorsasága is eléri, v meghaladja a 16ot...

pl:dobótőr...

ennél több támadásra nem hinném, h van lehtőség, kivéve a chi-harcot.v belső idő...

szal íjjal még 20as gyorsaágnál, 19es ügyességgel, (vagy forditva) se lehet többszür támadni, mint amennyi a fegyvernél le vagyon irva...pl elf íj:tám/kör 3....

szal hiába 20as mind a gyorsaságom, imnd az ügyességem, akkor sem nő a fegyverrel végre hajtható támadások száma, mint ammennyi megvan adva...tehát nem adódik össze, nem szorzódik össze...na.szvsz

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem mindenkinek!

Az előzőekhez: Ne feledjük azt se, hogy hivatalosan minden támadás 2 szegmenses, tehát ha valaki olyan villám, hogy megadatik neki a körönkéti négyszeres támadás luxusa (Chi harcot most ne nézzük) akkor az így is elpazarolt minimum 8 szegmenst a 10 szegmenses körből.

Egy csata során nem csak támadások vannak, az elhárítás, vádekezés is nagy szerepet képvisel és ezek is külön mozdulatsorok, külön időt igényelnek---> így kiteljesedhet a 10 másodperc, akár mennyit is támadjon az illető.

Link a hozzászóláshoz

cather: Igazad van neked is, ám ezt a fajta megoldást a játék stabájnyelvére nem igazán lehet.

Azzal kapcsolatban, hogy úgy harcolok, hogy az egyben védekezés is az benne van az ugrásbonuszban (minden 5% plussz 1 VÉ-t jelent) vagy ÚT. szerint az Akrobatika képzetségben vagy a kézváltásban és stb...stb.

(Nem feltétlenűl jó mindent túlbonyoli, vannak dolgok amik képzetség függőek és nem pedig a karakter veleszületett tudása.)

A körönkénti 2-nél töbszörös támadás a kiváltságosoké! (Maradjon meg ez az előnye a tőrtáncosoknak és a harcművészeknek, Szerintem.)

Üdvözletem!

Link a hozzászóláshoz

A Ganglerrel tisztáztuk a támadások számát. Bahamuth-tal viszont megegyeztünk, hogy az alkarvédők bónuszai nem adódnak össze a fegyverek meg egyéb értékeivel, de lehet vele külön védeni. A másik, hogy mazsival beszéltem, és egyetértek azzal, hogy a lábszár és alkarvédők együttes használatáért kéne adni egy MGT-t.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

Sneer

Nálunk is pont ez a mondat volt a vita oka.

Az egyik JK azt mondta hogy a tsz elérésekor azzal a fegyverrel is kétszer támadhat amelyiknél a tám/szint egy.

Ebben az esetben nem sok értelme lenne a gyorsabb de kis sebzésű fegyvereknek, vagy a több (kettő) támadást biztosító képzettségeknek (pl: kiegészítő támadás, harci láz).

Szerintem a szint csak abban az esetben számít ha nincs meg az Ü és GY, ezen a szinten támadhat csak kétszer azokkal a fegyverekkel amelynél a tám/kör kettő.

Woodman

Link a hozzászóláshoz

az arénába valaki csatázot már és ha igen ki nyert???

nem tudom ki hogy van vele de egy bot nagyon jó fegyver... használható szúrásra és zúzásra is távol lehet vele tartani az elenfelet... egyszere több elenfél ellen lehet harcolni így... erről szeretném kikérni a véleményetek szerintettek milyen fegyver???

Link a hozzászóláshoz

Hát ergo a fegyverekhez nem sokat értek de egy kicsit törtem a fejemet a kérdéssel kapcsolatban. Milyen fegyver a bot? Az ETk-ban három féle bot van.

-Rövid

-Hosszú

-Fúrkós

A rövidbot ideállis védekezésre és kisseb támadásra is. Könnyen beszerezhteősége és olcsósága miatt csak a tekintély az ami meggátolná naggyob terjedését. Mindazonáltal kíváló fegyver utasoknak parasztoknak nincsteleneknek.

A furkósbot az már másik játék. Az is kíváló védekezésre és támadásra eggyaránt. De ezt már minden gond nélkül el lehet látni szögekkel tüskékkel fém pántokkal a nagyobb sebzés és roncsolás érdekében. Ezzel eggyüt csökken a fegyver védekzési értéke és a gyorsasága is és nő a költsége is.

A hosszúbot viszont már jó támasztéknak lehet vele félretolni az aljnövényzetet és a csapdák keresésére is használható.( mennyivel olcsóbb módszer akkor mikor pl.: egy lyukat láttok a falba és feláldozom eggyik ujjam(neagyisten kezem) felkiáltással beledugod a kezedet a lyukba. A hosszúbot ilyen dolgokra is jó és a harcban sem az utolsó(apropó nincs olyan harcmódszer amiben a botot közepénél fogva forgatják mindkét végével ütnek vele? Talán a dipada ilyen erre pontosan nem emlékszem)

Összegzésképpen a botok "univezális", alantas olcsó megbízhtaó könnyen beszerezhető és jó fegyverek(és zúzó fegyverek is).

Link a hozzászóláshoz
Hát ergo a fegyverekhez nem sokat értek de egy kicsit törtem a fejemet a kérdéssel kapcsolatban. Milyen fegyver a bot? Az ETk-ban három féle bot van.

-Rövid

-Hosszú

-Fúrkós

A rövidbot ideállis védekezésre és kisseb támadásra is. Könnyen beszerezhteősége és olcsósága miatt csak a tekintély az ami meggátolná naggyob terjedését. Mindazonáltal kíváló fegyver utasoknak parasztoknak nincsteleneknek.

A furkósbot az már másik játék. Az is kíváló védekezésre és támadásra eggyaránt. De ezt már minden gond nélkül el lehet látni szögekkel tüskékkel fém pántokkal a nagyobb sebzés és roncsolás érdekében. Ezzel eggyüt csökken a fegyver védekzési értéke és a gyorsasága is és nő a költsége is.

A hosszúbot viszont már jó támasztéknak lehet vele félretolni az aljnövényzetet és a csapdák keresésére is használható.( mennyivel olcsóbb módszer akkor mikor pl.: egy lyukat láttok a falba és feláldozom eggyik ujjam(neagyisten kezem) felkiáltással beledugod a kezedet a lyukba. A hosszúbot ilyen dolgokra is jó és a harcban sem az utolsó(apropó nincs olyan harcmódszer amiben a botot közepénél fogva forgatják mindkét végével ütnek vele? Talán a dipada ilyen erre pontosan nem emlékszem)

Összegzésképpen a botok "univezális", alantas olcsó megbízhtaó könnyen beszerezhető és jó fegyverek(és zúzó fegyverek is).

nekem is hasonló a véleményem :) de kiváncsi lennék a többiek véleményére is

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...