Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Szóval.

hogy tisztában legyetek a rúnák árával.

a rúnamágia jelmágiának minösül ár tekintetében.

Egyébként mindegy is szinte, mert gyakorlatilag ugyanaz az ár.

Aki elolvasta az ETK varázstárgyak résznél a bevezetést, nem volt annyira lusta, azt tudhatja, hogy minden egyes a varázstárgyba fektetett manapontért 1,5 aranyat kér átlagosan a készítö. Ez lehet 1 is, ha meg van szorulva, de lehet akár 4-5 is. (manánkánt!!!). Erre az árusok, ha tisztában vannak a mágikus tulajdonságokkal, akkor rátesznek egy pár százalékot (10-15). De a kész rúnakardok elég ritkák. Majd' mindig csináltatni kell. Szóval én ideálisnak találom a 2 arany/mana összeget. Ha persze a varázsló kap rá idöt, akkor nem ilyen drága, nem kell sietnie. De ki tudja? elkérhet bármennyit, hisz rá vannak szorulva...

Erionban a rúnákat is keményen mérik. Nem félnek 6-8 vagy akár 10 aranypénzt is elkérni a rúnákért. (persze ez is manánként értendö). Szóval egy 63 Mp-os rúna egy átlagos helyen, idöt hagyva a varázslónak körülbelül 100 aranyba kerül. Egyébként a rúnafegyvereken elég sok hely kell, hogy felírhassák a rúnákat (ez persze relatív, de a néhány centiméter is sok... :) szóval nem is igazán az ár a gond. Hanem a személy. Mert ugye nem szaladgál minden úton egy 7. vagy magasabb szintü varázsló... :) szóval a legtöbb ilyet (ált. bérvarázsló) Erionban lehet fellelni. Másutt piszok szerencse/hatalom/kiváló ismerettségek kellenek. Tehát meggondolandó, hogy fizessünk-e a rúnákért erionban. Ugye valószínüleg csak itt találuk, és a 8 aranyas árszorzó melett ez kb. 500 aranyat jelent egy 63 Mp-os rúna esetén....

huhh, most egyelöre ennyi :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Jó, akkor még lenne ide egy pár érvem.

Az első, hogy honnan tudja egy varázsló, hogy hány manapontos a rúnakard amit csinált. Fogadni mernék, hogy még csak nem is ismerik Yneven a manapont fogalmát :) Tehát mond egy húzós árat attól függően, hogy neki mennyibe került a dolog és a "megrendelő" mennyire van megszorulva.

2. Nincs az a varázsló, aki ép ésszel idegeneknek osztogatná az általa készített varázstárgyakat. Hallottatok már a szimpatikus mágiáról. Azt a formulát pedig ami a rúnában van leírva, azt csak nagyon-nagyon kevesen ismerik. Ergó nem mindenki tudja elvágni/áthelyezni a szimpatikus viszony fonalát. Innentől az árak kapnak egy _szorzót_ és ismeretségi alapon megy a dolog. Barát barátjának már nem. Persze, ha a varázsló halott egész más a történet...

Egyébként továbbra is fentartom, hogy a varázstárgyakért meg kell küzdeni és nem egyszerűen megvenni.

Link a hozzászóláshoz

Nos CS :arrow: valóban iagazad van...tényleg ritkák az ilyen varázslók...de szerintem nem csak Erionban található ilyen varázsló..hanem más nagyobb városokban is fellelhető..persze kevesebb van belőlük és nehezebb megtalálni...de lehetséges...szvsz

Spartas :arrow: Erre én csak annyit mondanék hogy valahol igazad van és valahol meg nem...mert az igaz hogy yneven szerintem sem ismerik a mana pont fogalmát sem...de azt viszont figyelembe kell venned hogy a magus 1 számokra épülő rendszer...és neked ilyenkor szerepjátékosi szemmel nem pedig a JK szemével kell nézned a dologt...szvsz...tehát nem úgy megy a dolog hogy csak mond 1 árat oszt kész...hanem úgy ahogy Con Salamander lírta szvsz..

Link a hozzászóláshoz

Nem mondtam, hogy nem lehet máshol találni, csak ritkák, mint a fehér holló. Erionban pedig többen is "foglalkoznak" ezzel. Valóban ott is nagyon nehéz találni.. És csak úgy nem is igen csinálnak senkinek. Egy idegennek meg nagyon ritkán. Ezért valóban kaphat szorzót, de szerintem ez már bele van kalkulálva... Gondolj csak bele , 100 arany mekkora összeg!

Link a hozzászóláshoz

Tulajdonképpen az itt felszólalókak mind igaza van. A manapont így számilag nem jó, de ha azt mondjuk, hogy a 63 mp rúnakard az alap majd a következő fokozat a közép és így tovább, akkor ezt lehetne manapontként szorozni, ahogy azt már Con Salamander is mondta. Csak egy dolog még elég lenne csak azt az 1 aranyat szoroznám, hisz, csak gonoljatok bele 1 arany mekkora öszeg! Bár az is igaz, hogy csak ismerősnek csinálnak a Varik és akkor sem biztos, hogy nagy összeget fognak kérni! Hisz a társainak szükségük van a plusszokra és ők őt védik, szal ingyen megcsinálja nekik és cserébe még 10 évig totális hűséget fogadnak, vagy megölik őket. De hát erre mindenki gondolt már gondolom... És az is igaz, hogy meg lehet venni, de én inkább egy erős ellenféltől venném el szívesebben... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Lám lám..itt már nem esett szo a runák ugymond "kovácsolásárol":)

De most nem ebben a témában szeretnék ismét vitába szállni.

A könyv szerint a magikus tárgyak egy magiaban felvértezet világban valodi hatalmat kolcsonoznek a karaternek és igen "tápossá" tehetik és ezzel felborithatják a játékegyensulyt.

A következoket tudom felajánlani eddigi jatékaim tapasztalataibol:

-a fegyvereket nem fontos mindenáron runázni elég ha nemesfémmel ötvözött pengét használunk ehhez a következőt javaslom

-ezüst,arany,platina : képesek sebet ejteni az előholtakon és többi mágikus lényen de csak fele vagy negyed sebzést

-abittacél - nálunk 63mp-os runának felel meg tehát értékei is e szerint határozandok meg

-feketeacél:) vagy mithril : 126mp-os runának felel meg

A következö dolog amit ajánlani tudok :

a varázsloval nem runáztatjuk hanem egy bizonyos tulajdonsággal ruháztatjuk fel ez joval olcsobban kijöhet és a magia hatására ugyanugy sebződnek a magikus lények pl:

-elemi tűz,viz,lég,föld vagy ezek kombinációja egyetlen hatranya hogy kardban formázva 5kör a hatoidejük de még mindig lehet az idő mulásával és nemi pénz szerzése utan időmágiával befolyásolni:)

Nálunk ha egyszeri kalandrol van szo és elég magas szinten játszunk akkor a Km mérlegeli mely varázstargyak férnek bele a kalandba vagy pedig kidob egy bizonyos összeget es abbal a manapont*1.5 arral kell kigazdálkodni a kivant targyat.

A parti belefoghat egy régészkedésba és esetleg sikerül kideriteni egy régi temetkezési hely vagy egy romváros pontos helyét ahol találhatnak bizonyos magákikus tárgyakat.

Esetleg szolgálataik fejében is kérhetnek ilyet, vagy a hozzá szükséges alapanyagokat hiszen a partiban esetleg van egy mágiahasználo is:)

A fent emlitették hogy a varázslok nem szivesen készitenek varázstárgyakat mert a targyszimpátian keresztül vissza lehet hatni rá, nos az én elméletem szerint ez akkor lehetséges hogy ha a varázslo a saját személyes aura varázsjlével irja fel és nem pedig a használojéval akinek a konyv szerint harom hetig kell tanulnia hogy kell leirnia ruákkal a saját nevét.

Most igy futoloag ennyit ha lessz kérdés a leirtakkal kapcsolatban akkor megprobálok valaszonli ra legjobb tudásom szerint.

Link a hozzászóláshoz

1. a 126 mp az 123 Mp akart lenni... :)

2. egy abbit-acél kétkezes buzogány ugyanannyit sebez, mint az acél társa? ( a súlya a 2/5-e...) :)

3. ti csak úgy játszotok a mithrill meg feketeacél cuccosokkal? :)

4. egy abbit-acél rövidkardnak több a TÉ-je, mint egy mara-sequornak vagy egy nehézlovas kopjának, több a KÉ-je, mint a puszta öklödnek és annyit sebez, mint egy szablya (ez az utolsó talán még reális)? és hogy a VÉje annyi, mint egy hárítótörnek? És egy abbit-acél rövidkardot nem annyira nehéz beszerezni... :) a hosszúkardról vagy esetleg a szablyáról nem is beszélek. az abbit-acél szablya jobb, mint a jann-szablya?... :)

Ezek nem kötekedések, csak felhívtam a figyelmedet, hogy szerintem ezek túlzások. Szerintem abbit-acél: ké +1 TÉ +2 VÉ +2 sp +1 legfeljebb.

Link a hozzászóláshoz

Egy szoval nem irtam hogy mithrill vagy feketeacellal jatszunk csak ugy szamit a fegyver értékeibe és egyszer volt szerencsém feketeacélhoz mikor egy versenymodulban birodalmi fejvadászokal kellett nyomni.

2.Szerintem ha suly szamitana a fegyvereknél akkor mithrill nem is sebez???Ennyi erővel akkor a samu kalapács jobban sebez egy pallosnál?

3.Az egész négyes felvetésedet nem értem

5.a jann szablya a jannok kezében bir olyan értékekkel kettő az a sima acélra értendő tehát ergo ha az is abbitbol lenne akkor az is jobb ertekkkel birna.

Link a hozzászóláshoz

Hmmm. a mithrill már mágikus (az abbit-acél NEM, a törpe család ugyanis nem mágikusat készít, még ha a gilron-papok azt is) .

És borzasztóan éles, és nem csorbul ki. Ellenben a mithrill buzogány sem sebez többet, söt! igaz, ha tüskés, akkor lehetnek a tüskék speciálisak, de a zúzófegyvereknél a súly a mérvadó. Pl. láttál te már akár csak abbit-acél harcikalapácsot?

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom te láttál e már mithrillbol keszült kalapácsot?

Mert ha igen akkor én is lattam abbit acélbol készültet.

Az abbit acél igenis magikusnak tekinthető mivel nemesfémként szerepel és mint ilyen bir bizonyos magikus tulajdonságokkal hiszen mar egy varázslonak is nehezebb elpusztitania mint a sima fémet.

És szerintem a zuzofegyvereknél nem a suly számit hanem az hogy mekkora ereje van az illetőnek aki forgatja mert ugyan mit ér az a fegyver amit meg sem bir emelni?de ha még a suly szamitana akkor is fogja és csak egy bizonyos reszen boritatja be abbittal.

Link a hozzászóláshoz
Nem tudom te láttál e már mithrillbol keszült kalapácsot?

Mert ha igen akkor én is lattam abbit acélbol készültet.

Az abbit acél igenis magikusnak tekinthető mivel nemesfémként szerepel és mint ilyen bir bizonyos magikus tulajdonságokkal hiszen mar egy varázslonak is nehezebb elpusztitania mint a sima fémet.

És szerintem a zuzofegyvereknél nem a suly számit hanem az hogy mekkora ereje van az illetőnek aki forgatja mert ugyan mit ér az a fegyver amit meg sem bir emelni?de ha még a suly szamitana akkor is fogja és csak egy bizonyos reszen boritatja be abbittal.

nos szentem a nemes fémek az élőholtak teknitettéből mágikusnak tekinthetők csak lásd pl. a vámpírokat a vámpírok amelett hogy élő halottak egy betegség sújta őket (hát szentem nem élőhalottak de hát legyen) ami a napfényre érzékenységet és a vér nem tud a testükben kicserőlődni nos lényegében ez egy bacilus... és köztudott hogy a nemesfémek bacilus ölő hatásuak ... és ez a reális dolog volt egy tengeri hajó ahol a katonák ón kupákból ittak nos ők hót betegek voltak míg a tisztek akkik nemesfém kupákból ittak semmi bajuk nem volt egészségesek voltak mint a mak tehát nem is mágikusak hanem inkább baktérium ölő hatásuak és akki nem hisz nekem nézzen utána egy nagy orvosi lexikonban... de jogos lenne egy fantázia világban hogy mágikus tulajdonságaik legyenek... Lásd pl. Arany vagy Ezüst fegyver csöken mondjuk a sebbzés de mágikus és őlőholtak ellen nő így szerintem egyensúlyos lenne... ja és a fegyver STP pontjai csökenek...

Link a hozzászóláshoz

Nem, nem láttam. Mert ott szerintem a súl számít. Persze, az illetö ereje is. De akkor szerinted miért ZÚZÓ fegyver? mert zúzni kell vele. a súly miatt sebez annyit. ennyi erövel akkor a fél kilós buzogányok is elterjedtek lehetnének. mert olcsóbb elöállítani és lehet vele rendesen ütlegelni. A pallosnak is a súlya a leginkább mérvadó. Javítson ki valaki (ne mr.bean) ha nem így van...

Link a hozzászóláshoz

hát a zúzó fegyverek titka tényleg a sülyukban van csak úgy szólok hogy van súlyelosztás is és egy fegyvernek minél jobb az elosztása az illtő kezében könyebbnek érezheti de a pont ugyanakkorát csap...

Szal a pallosról meg enyit hogy hasonlitsuk a vikingek karjaihoz (lásd13.harcos) nem az éleségükről voltak híresek az erő és a súly volt ami dominált

Link a hozzászóláshoz

Nem akarok okvetlenkedni, de szerintem az abbitacél, mithrill, stb "felszerlésnek", pont az a lényege, hogy könnyebb, ezáltal könnyebb bánni vele (nem kell akkorát emelni), keményebb, tehát élesebbre fenhető, ez a kettő a plusz KÉ,TÉ magyarázata, illetve, hogy jóval szívósabb +Vé

Azt, hogy mágikus fogadjuk el, tudtommal ezeket bányásszák legmélyebbről, így ők :?: már közeli kapcsolatban voltak a "föld szellemével" innen a mágikus tulajdonságok.

És eleve: Ha már enyyiért vesztegetik ezeket és a megmunkálásukért is jóval többet kérnek, ERÕSEN indokolt, hogy jó legyen, különben begurulok :evil:

Link a hozzászóláshoz

Most olvastam egy régebbi hozzászólásban, hogy a lemosódik-a-rúna-és-az-emberben-alakul-át-a-fegyver című poénnál felmerült az a probléma, hogy a hátizsákban(rosszabb esetben a kézben) lemosódik a rúna.

Nos szerintem ez így hülyeség ahogy van. Ne szórakozzatok már, hogy egy varázsló, aki mágikus hatalma mellet még jó eséllyel MF-on ért az alkímiához ne tudna magának ilyen célokra olyan festéket összelöttyinteni, ami CSAK ÉS KIZ

Link a hozzászóláshoz

Con Salamandernek anyiból igaza van hogy a ZÚZÓ fegyver azért ZÚZÓ fegyver mer erő kell hozzá és mert általában a zúzófegyverek olyan sólyúak hogy ha valaki nem rendelkezik megfeleően nagy erővel ne is próbálkozzon. A pallosról meg annyit hogy hogy amikor játszom én inkább ZÚZÓ fegyvernek tekintem és nem pedig vágó fegyvernek. De mivel van neki éle is ezért szerintem ha harcra kerül sor az egyik legalkalmasabb fegyver arra hogy valakit eggyetlen ütéssel eltegyen lábalól .A PALLOS JÓ. Használjátok egészséggel. :D

Link a hozzászóláshoz

az abbit hajlékonyabb és könnyebb, mint az acél.

Az eüst könnyebb, mint az acél.

a többi összetevöröl semmit sem tudni.

De így könnyebb lesz.

És egyébként a szívósság abban mutatkozik meg, hogy nagyobb az SFÉje.

ha jóval vékonyabb lenne, akkor könnyebb. lejön az MGT. és az SFÉ UGYANANNYI MARAD gondolj már bele.

azt írod, hogy sokkal kevesebb kell belöle. ha kevesebb kell, akkor az SFÉ is csökken. Azt ne mondd, hogy 2/5-e annyi abbit-acélnak még nagyobb a sebzésfelfogó értéke is. Ha sokkal vékonyabb (és könyebb) lenne, akkor ez játéktechnikailag -MGT-vel járna, de az SFÉ nem változna.

Link a hozzászóláshoz

Te az abbirol beszélsz nem az abbitacélrol a ketto nem ugyanaz a titan sem ér önmagában annyit mintha ötvözne lenne egy fémmel hiszen csak tulajdonságnövelő hatása van.

Mond te nem nézted meg a vérteket?

Akkor hadd frissitsem fel a memoriad:

Teljes vért

anyag MGT SFÉ Suly

acél 8 6 35

abbitacél 6 7 15

Na?Dereng már valami? csökken az MGT, és nő az SFÉ de ugyanez igaz az összes vértre mivel az abbit megnöveli az acél tulajdonságait igy kevesebb elég ugyanakkora hatás eléréséhez.Ha már állandoan a földi viszonyoklhoz viszonyitasz akkor tudhatnád hogy a mai anyagoknál is ugyanez a tendencia figyelhető meg az uj anyagoknak köszönhetően sokkal kevesebbre van szükség ugyanolyan eredmény eléréséhez mint régebben ez annyit tesz hogy régen 1cm átmérűjű acélrudra volt szükség ma pedig már elég 1mm-es.Már megbocsáss de amit az előbb irtal az számomra megdöbbentő volt.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szerintem a mágikus anyagok kémiája egészen máshogy működik, mint itt nálunk a Földön. Kár ezen agyalni, hogy akkor most miért mi és mennyi. Ez mágiával átitatott anyag - az abbit - és ezért furcsán viselkedik bizonyos esetekben. Ezért nincs kémia Yneven, hanem maradt az alkímia. Na szóval értitek mit akarok mondani...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...