Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Akkor az alkimia minek számit?szerintem van kémia Yneven csak nem annyira bonyulult mivel a magiaval szinte mindent át lehet hidalni es ezért nem kell mélyebben elmerülni benne de szerintem már van Yneven is periodusos renszer csak ott mashogy neveztek el az anygokat.A fejlődés gátja amagia hiszen minek gondolkozni a modern eszközökön mint pl robbanomotor vagy repülőgép hiszen a magia segitségéval mindent meg lehet oldani ezért nem kell bonyolult szerkezeteken gondolkodni.

Link a hozzászóláshoz
nem.

csak tudod az abbitacél ötvözöelemei az abbit, az ezüst az acél és még sok más. de ha jóval vékonyabb, attól még, hogy jobb az abbit-acél, nem lesz jobb az SFÉ. hanem az azt jelenti, hogy vékonyabb páncél is tud ugyanolyan SFÉt biztosítani. ezért szerintem nem vékonyabb...

Pedig a tablázat mást mutat miert ne lehetne jobb az SFÉ? Te is irtad nem tudni mi a többi ötvözöanyag mondom ötvözöanyag amit az acélhoz tesznek amitől jobb lenne?És miért ne lenne véknyabb hiszen a suly is joval kisebb és az MGT is csökken ezt mivel lehet magyarázni ha nem azzal hogy kevesebbet használnak fel.

Link a hozzászóláshoz

Con salamander a nagy emberek sajátja, hpgy be tudják ismerni, ha nincs igazuk :!:

Az abbitnak, mint ötvözőelem, pont az a lényege, hogy oly mértékben megnöveli az acél tulajdonságait (azért abbitacél), hogy mondjuk nem 1 cm vastag anyag kell, hanem elég egy fél centi vastag darab, és ugyanannyit bír ki. Ergó IGENIS vékonnyabb a páncél, de attól még akár az SFÉ is jobb lehet, mivel vékonyabb könnyebb is, ezért kisebb az MGT. Az pedig azért nem megy negatívba, mert hiába pehelykönnyű a páncél, az mégis MEREV FÉM, az illesztésekkel is mindig gondok vannak, szóval nem lesz az negatív. (Az, hogy a lovagoknak MF nehézvérttel 0 az MGT annak következménye, hogy ők jóformán egész életük folyamán ebben járnak, annyira kiismerik, megszokják, hogy már nem "gátolja" őket)

Link a hozzászóláshoz

Kedves vendég.

elöször is a nagy emberek sajátja az is, hogy nem névtelenül írogatnak.

másodszor én nem mondtam, hogy mínuszba fordul. nem tudom, ezt hogy értetted. csak csökken az MGT.

Szerintem akkor is könnyebb az abbit-acél, mint az acél.

Az lehet, hogy vékonyabb is. csak nem tudom, hogy egy sodronyingen mit lehet vékonyítani. vékonyabb láncszemek? az már alapból is elég vékony. és ott is 2/5 a súly és az mgt 0 sfé 4... na mindegy. én nem akarok ismét Mr.Beannel vitázni. én nem a táblázatok és a statisztikák felöl közelítem meg a dolgokat.

Link a hozzászóláshoz

Mr Bean és CS nevetségesen buták vagytok ilyen esetekban hallotatok már a külömböző anyagok öszeöntésekor felépő térfogat veszteségről??? a másik meg hogy szerintem ugyanolya vastagú az anyag csak a a sürüsége más eből az következik hogy egy ugyanakora térfogatu acél meg abit acél más más tömegértékel bír úgy hogy a nevetséges dolgon vitatkoztok meg a faszomat a sok újitásal mostmár basza meg az abit maradjon ott ahol eredetileg a rúna fegyver meg maradjon mágikus nem véletlenül találták ki szal max az élőholtak meg a démonok esetében változtatnák a dolgon. Szal felfogtátok mit írtam mert logikusan próbáltok de logikátlanul gondolkozni... Ha már a fejldés gátjárol van szó a fejlődés nincs gátolva lásd például kaharei vagy a gnómok meg a másik simán lehet robbanó motort gyártani csak kell valami ami okot adjon rá hogy mire használnák ez km függő

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Ettől kaptam egyszer majdnem agyvérzést! Az egyik karakter karakterlapján PUSKA volt felírva!!! Mikor csendesen rákérdeztem azt mondta, hogy mf mechanika és kovács szakma van neki af alkímiával. Hát kérdem én, nem öli ez meg a világ hangulatát ?!?!?!!?

Ugyanez a fémekkel kapcsolatban. Az alkímia és a kémia között óriási a különbség. Egészen más alapokra épül az egyik és más alapokra épül a másik. Lapozzatok fel pár történelemkönyvet, vagy kérdezzetek meg egy _igazi_ történelemtanárt. Az alkímiánál még olyan dolgokat is figyelembe vesznek, mint például együttállások, holdfordulók, napszak, katalizátor anyagok - pl: egy szűz vére, stb - és az anyag célja. Ezek nevetségesek egy kémián edződött embernek itt a Földön, de Yneven ezek a babona szerű dolgok _működnek_, mert a mágia áthatja a folyamatot. És innentől kezdve elképzelhető bármi. Az abbitacél pedig könnyebb és erősebb, de elsősorban _rugalmasabb_ anyag. Ez utóbbi tulajdonságának köszönheti jobbára a jó értékeket és nem az előző kettőnek.

Link a hozzászóláshoz

Ó látom egy igazi tudos elmét vetett ide a sors!(cather)

Azt hittem itt észérvekkel és nem káromkodással lehet valamilyen témában áttörést elérni, én azért vitatkozom mert van egy bizonyos probléma misszerint az abbitacél miért lenne 2/5 könnyebb mint a sima acél mikor sehol sem találkoztam eddig olyan irománnyal ahol eggyértelműen kiderül hogy az abbitacél könnyebb lenne ha mind a kettőből egységnyi mennyiséget vesszünk eddig csak ennyivel találkoztam idézem "Rendkivül értékes vas-abbit-ezüst ötvözet.Különösen ellenálló a fizikai behtásokkal szemben,emelett rugalmas és könnyen megmunkálhato.Alkotoelemeinek arányát csak a négy abasziszi fegyverkovácsklán ismeri.".Én arra probálok már kilyukadni egy idő ota hogy azért lessz könnyebb az a rohadt abbitacél mert ugyanolyan tulajdonság eléréséhez mint az ácél sokkal kevesebb kell,és ezért következik be a sulycsökkenés. Mit nem lehet ezen felfogni?Az ötvözés pedig azt jelenti hogy egy anyaghoz egy másik összetevővel vegyitve jobb tulajdonságot érjünk el,amiben ugyan benne van az is a tömege kisebb lessz mivel valoban két anyag összekeverésénél csökkenhet a térfogata de ha eccer a vas az alapja mivel abbol készül a nagyrésze mert az ötvözö anyagok ált.elenyésző részt alkotnak ezért nem hiszem hogy ilyen drasztikus lenne a változás állna be a sulyában. Mivel az abbit nem egy olyan fém ami korlátlanul bányászhato mert csak abasziszban találhato és ott ismerik egyedül megmunkálásának titkát.Tehát ha egy ritka fém ami igaz hogy nagyobb mértékban van jelent mint a mithril de még mindig nem annyira nagy sulyban mint az acél ezért irtam hogy aki ilyen anyagra tessz szert akkor dobjon is valamit az értéken mint ahogyan azt a páncéloknál teszi ahol jol szembetűnik milyen külömbség van az acél és abbitacél közzött!

Link a hozzászóláshoz

Mr.Bean. te nem ugyanazt a MAGUST játszod, mint én.

Nekem (veled ellentétben) nem az a fontos, hogy

dobjon is valamit az értéken
...

Nekem nem kell az a 10-12 büdös HM, nekem elég az, hogy jobb a fegyver. kap mondjuk +4-5 HMet. nekem nem arról szól a game, hogy az abbitacél számokban kifejezve mennyivel jobb, hogy a zúzófegyvereknél is milyen szupi az abbitacél. Neked ez kell, de neked nem. Én nem a táblázatok szerint játszom. Azok csak segítenek. Nem azt nézem egy fegyvernél vagy egy vértnél, hogy mennyi a KÉ meg a Sebzés meg az SFÉ. hanem azt, hogy a karakterem harcmodorához és mentalitásához (esetleg származásához) mi passzol. nem a HMet. te viszont arra sarkítod ki a dolgot.

Nem vitázok ezen, igaz, a fegyverekkel volt kapcsolatos, de nem kell ide... FIN

Link a hozzászóláshoz

Huh!!De sokat írtatok...nem győztem visszaolvasni..Nos én csak leírnám egy kevésbé szakértő Disno véleményét...:

Nos tehát az abbit különleges fém és igen ritka is...én szerintem rendelkezik önmagában is mágikus tulajdonsággal...ez le is van írva...de abban igazat adok CS-nek hogy az abbit valóban jelentős mértékben csökkenti a fegyver súlyát és a zúzó fegyvereknél valóban nagyon fontos a súly ezért nem ötvözik őket abbittal...Nos nem azért de én eddig egyetlen regényben sem olvastam hogy egy zúzó fegyver abbitból lett volna..ellenben vágó és szúró fegyverek esetében tényleg hasznos mivel nagyban csökkenti a súlyát a fegyvernek és ezáltal könnyebb mozgatni...de visszatérve a zúzó fegyvereknél az abbit használatára..próbáljátok meg szétütni akrmit 1 seprűnyéllel vagy 1 ugyanakkora tömör vasdarabbal...na szerintetek melyik a hatásosabb??Na szerintem körübelül ugyanezt kell elképzelni zúzó fegyverek esetében az abbit használatánál...de ez csak 1 amatőr Disno véleménye... :roll:

Link a hozzászóláshoz
Huh!!De sokat írtatok...nem győztem visszaolvasni..Nos én csak leírnám egy kevésbé szakértő Disno véleményét...:

Nos tehát az abbit különleges fém és igen ritka is...én szerintem rendelkezik önmagában is mágikus tulajdonsággal...ez le is van írva...de abban igazat adok CS-nek hogy az abbit valóban jelentős mértékben csökkenti a fegyver súlyát és a zúzó fegyvereknél valóban nagyon fontos a súly ezért nem ötvözik őket abbittal...Nos nem azért de én eddig egyetlen regényben sem olvastam hogy egy zúzó fegyver abbitból lett volna..ellenben vágó és szúró fegyverek esetében tényleg hasznos mivel nagyban csökkenti a súlyát a fegyvernek és ezáltal könnyebb mozgatni...de visszatérve a zúzó fegyvereknél az abbit használatára..próbáljátok meg szétütni akrmit 1 seprűnyéllel vagy 1 ugyanakkora tömör vasdarabbal...na szerintetek melyik a hatásosabb??Na szerintem körübelül ugyanezt kell elképzelni zúzó fegyverek esetében az abbit használatánál...de ez csak 1 amatőr Disno véleménye... :roll:

nagyon jó és érthető példa volt és tudtomal az alkimisták azok az aranyat akkarták előálitani és ha nem csal az emlékezetem akkor pl. a porcelán feltalálását is (európában) egy ilyen kutatás övezte szal ebből következik szerintem hogy nem babonából csinálják meg nem hinném azt el hogy nem ismerik a salétromot... ami a puskapor alapja (vagy csak egy filmbe lett volna ez??? hm már nem emlékszem) nem öli meg a világot egy puska mert ha azt nézed lőfegyverként aszem a későbbi törvénykönyvbe benne voltak és már az ókorban voltak puska poros bobmbák lásd kína
Link a hozzászóláshoz

Osztom Fürge és Gem véleményét. Mr.Bean ha valóban kevesebb szükségeltetik az abbit-acélból egy páncélhoz, mint a sima acél egy vérthez, így az vékonyabb lesz, ezáltal könnyebb is, az MGT csökken ellenben az SFÉ nő. Ez eddig OK. De ez a fegyvereknél nem működik, mivel egy hosszúkardra mégsem mondhatom rá hogy pallos, csak abbit-acélból van, és nem kellett annyi anyag. De ha ugyanakkora súlyú, nagyságú, kiképzésű (egyszóval tökegyforma) egy acél és egy abbit-acél fegyver, akkor az utóbbinak miért vannak akkor plusszai (1.fokú rúnafegyver) ? Mert az ötvözetben van egy kevéske abbit ? Én nem hiszem hogy az a pár grammnyi mágikus abbit felér 63 Mp-nyi mágikus energiával...

Link a hozzászóláshoz

Kedves Alkyone itt egy kis félreértés léphetett fel. A páncélnál persze, hogy kevesebb kell az azonos védelem eléréséhez, mint magad is mondtad, de ez fegyver esetében nem áll, mármint az, hogy kisebb lesz. NEM. Marad szépen ugyan akkora, ugyan olyan formájú, stb. CSAKHOGY :!: Mivel 1.könnyebb (vita ide vagy oda le van írva, hogy az) a fegyvert könnyebb "kezelni", pontosabban lehet vele szúrni, vágni, stb...

2. Hiába,hiába, mágikus fém az mágikus fém. Valamennyivel előrébb már kifejtettem véleményemet az abbittról és mythrillről, szóval szerintem 60 egynehány mana NEM ÉR fel a "föld szellemének" hatalmával, még akkor sem, ha csak egy kis darbkája "ragadt rá" a fémre.

Link a hozzászóláshoz
Namost nem azért, de ha az abbit valóban lányegesen könnyebb mint a többi fém, akkor a tőrnél és rövidkardnál nagyobb vágófegyverek sebzését ugyanúgy csökkentheted, hiszen többé kevésbé kardoknál is fontos az, hogy milyen súlya van (lsd handzsár, pallos, lovagi kard)

Persze csak szvsz...

Figyu Gem én a kardok alatt nem a Pallost értettem meg a többi ilyen nagyobb kaliberű zúzófegyvernek is minősíthető drabális modellt...hanem a kisebb kardokra gondoltam...várjá írok példát hátha így könnyebb lesz...:rövidkard;szablya;tőr;tőrkard...stb...szóval az ilyen kisebb akliberűekre gondoltam ahol a súly szinte nem is számít mert nem úgy van kiképezve a fegyver hogy feltétlenül szükséges legyen a nagy súlya...tehát ha kisebb a súlya jobban kezelhető ergó jönnek a plusszok is...szvsz..de az olyan fegyvereknél ahol szükség van a súlyra...ott nem igazán kedvez az abbit jelenléte...szvsz.. :roll:

Link a hozzászóláshoz

sropi: Nincs félreértés. Értem amit írsz. Világos. De Mr.Bean barátunk váltig állítja hogy márpedig nem könnyebb az abbit-acél a "sima" acélnál. A kérdést leginkább neki szántam, de nem baj ha más is válaszol rá. Én is azon a véleményen vagyok hogy az abbit-acél könnyebb mint az átlagos acél. Mind1 nekem megfelel az abbit fegyver +1,+2,+2, módosítója is, ahogy mi játszunk... 8)

Link a hozzászóláshoz

Ez én lettem volna... :oops:

sropi: Nincs félreértés. Értem amit írsz. Világos. De Mr.Bean barátunk váltig állítja hogy márpedig nem könnyebb az abbit-acél a "sima" acélnál. A kérdést leginkább neki szántam, de nem baj ha más is válaszol rá. Én is azon a véleményen vagyok hogy az abbit-acél könnyebb mint az átlagos acél. Mind1 nekem megfelel az abbit fegyver +1,+2,+2, módosítója is, ahogy mi játszunk...

Link a hozzászóláshoz

Ugy nézem itt senki nem érti a probléma gyökerét mégpedig azt hogy ennek a jatéknak vannak bizonyos alapszabályai ami azért lett leirva hogy ha az ország két ellentétes pontjárol leül jatszani két ember akkor legyen alap amiben eggyetértenek ez nagyjábol az első törvénykönyv ami nem terjed ki mindenre de bizonyos esetek teljesen világosan le vannak irva és ezek közé tartozik az abbit acél egy szoval sem emlitik hogy könnyebb csak hogy erőssebb.Namármost ha erősebb akkor tényleg kevesebb kell a pancélhoz igy könnyebb de a fegyverhez ugyanannyit használnak mit egy sima kardhoz tehát eleve több abbitot fog tartalmazni és az sincs leirva hogy mennyi abbit mekkora mágikus erőt tartalmaz mert szerintem tartalmaz mivel magikusnak szamit mint a mithrill vagy más egyéb ritka fém, és lehet hogy a megmunkálásanál mágikus energiak is közrejátszanak, nem tudni mert nincs leirva igy valaki vagy igazat ad nekem vagy nem.Kedves Con Salamander abban igazad van én igy jatszom te pedig másképp de bizonyos szabályok mindkettönkre vonatkoznak ha eccer ugy hozza a sors hogy egy kaland erejéig találkozunk akkor bizony a zökkenőmentes jatékhoz hozzátartozik hogy pontosan megállapitsuk az értékeket is mert a játék részeit csak a kockadobás döntheti el és bizony nem mindegy mennyihez is kell hozzáadni a dobás eredményét a karakter élete mulhat rajta!Én egy általam használt szamitási formát osztottam meg az itt regisztráltakkal aki használja használja aki nem az nem, nem a tápolás volt a célom csak annyi hogy általam pontosnak tartott értéket rendeljek egy olyan fémhez amiről nem sok adat áll rendelkezésre a tulajdonságán kivül.Azért voltam ennyire vehemens és kötöm az ebet a karohoz mert volt szerencsém metallográfiához(fémtan) az egyetemen és ezzel most nem a felvágás a célom csak annyi hogy maradjunk a realitás talaján is egy kicsit mert ha egyszer azt irták a világ megalkotoi hogy ötvözet akkor az nem befolyásolhatja ennyire drasztikusan egy fém tulajdonságait főleg nem a sulyát.Szoval nem a tápolás a célom mert egy 1.runafegyver elengedhetetlen bizonyos szinten ha komolyabb szörnyeket akar legyakni az ember, igy aki akarja használja aki nem az nem ennyi de ha valakit még mindig nem gyöztek meg az érveim akkor sajnos nem tudom mit csinálni.

Link a hozzászóláshoz

Mr.Bean.

Köszönöm, hogy kifejtetted részletesen a véleményedet.

Most már nagyjából átlátom, te melyik szálon indultál el és hová jutottál. Ha így fogalmaztál volna az elején, akkor 2 hozzászólás lett volna a szép kis vitafórum... mert ez már kb az volt.

Szóval a mi játékunkban és partynkban (Alkyone, Furge Disno és jómagam, valamint néha 1-1 befutó emberke) bevált módszer a +1 +2 +2 hm, és esetlegesen egy plusz sebzés, ha arról van szó. Például Fürge Dinso törpe gladiátorának a fegyvere abbit-acél. De az egész. Egy kétkezes csatabárd. Na már most a sima fegyver 5 kg, de csak a feje acél. Ez pedig az egész abbitacél. Ezt úgy számoltuk, hogy kevéssel lesz kevesebb a súlya, és mivel mágikus is, ezen két tényezö által megállapítottuk, hogy marad a sebzése a régi. Nálunk tényleg nem számít az az 1-2 HM, mi ezt éreztük reálisnak. és eddig bevált. Nálunk ugyanis csak magas szintü karakterek jutottak abbitacélhoz, és ott már nem cicáztunk ezzel a pár HMmel. vagy mert varázshatalom volt az illetö, vagy mert sok HMet kapott amúgy is . (pl. az ominózus glad....)

Nos, ennyit akartam. remélem érthetö volt, és mindkét fél megbékélt.

Link a hozzászóláshoz

Mr.Bean: Hmmm...Csak az itt a kérdés hogy mit nevezünk reálisnak egy képzelet szűlte világban? Nemtudom hogy mire mész a metallográfiai (vagy mi a szösz) ismereteiddel hogy ha egy olyan fémről van szó ami a képzelet szülötte, és csak a képzeletben létezik (meg papíron 8) ) Ráadásul mágikus tulajdonságú, és maga a mágia ami végképp a képzelet szülötte. Szóval ha valaki kitalálná az XY mágikus ultraerős, elpusztíthatatlan, eltörhetetlen fémet, és azt mondja: "hogy ez így lesz és kész!" akkor nem sok beleszólnivalója akadhat egy kívülállónak: "hogy ez most nem reális" Ez persze szvsz. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Nos azért vannak bizonyos korlátok egy fantázia világban is, mert szerintem ha nincs leirva hogy az a valami milyen hatást is fejt ki pontosan, csak annyi "ez a fém ennekk meg annak az ötvözete és ezt meg ezt csinálja" akkor kérdem én honnan venné bárki is hogy mit fog művelni?A magus világában is vannak eggyértelmű szabályok sorolhatnék most egy csomo példát de minek hisz mindenki tud mondani ilyet.

Link a hozzászóláshoz

Nah Alkyone véleménye pontosan ugyanaza mint az enyém..pont ugyanezt akartam beírni...csak Alkyone szebben fogalmazta meg mint én tettem volna.....De amit Salamander írt tényleg igaz..nálunk csak a magasabb tsz karaktereknek vannak abbit..meg rúnás cuccai..így nem jelent gondot..a dolog...na jó..én egyszer megbróbáltam tápolni és elsőszinten beraktam a Wier BM.emnek 1 abbit sodoronyinget...de ott szúrtam el hogy CS volt a KM..és Alkyone is jácccot a fejvadászával...és szóval összejáccottak rendesen..és Alkyone lenyúlta mindenemet és majdnem megölt...azóta nem is próbálkozom a tápolással...

De azé én is felteszem ezt a kérdést amit Alkyone..

Miféle előnnyel jár a te fémtan tudásod ha ez egy nemlétező fém..és nemlétező kitalált tulajdonságai vannak egy nemlétező kitalált világban...???Én már csak ezt az 1et nem értem...?? :roll:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...