Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Lenne egy kérdésem. Elméletileg a fejvadászkardot bárhol használhatják Yneven Krántól Gorvikon keresztűl egészen Toronig (az más kérdés hogy nem jellemző) de ha bárhol használhatják akkor miért van az hogy csak Gorvikban tudják alkalmazni azt a technikát hogy a második markolatot alkalmazzák. A többi fejvadász pedig majd hogy nem csak egyszerő hosszúkardként használja

Link a hozzászóláshoz

Spartas köszönöm a bíztatást és fokos nagyon jó ötlet :) utána néztem a dolgoknak és tényleg a fejszékel és a csata bárdokal meg a zúzó fegyverekel az állatokat akkarták utánozni legfőképen a medvének a csapásait ez külömböző játékokba is megjelenik pl. a diablóba is ... így a karmok helyet fokosok lennének... és ha erről lehetne egy házi kiegészitő szabály témában témát inditani akkor ezt szivesen venném ha lektorálnák... és be kerülne a kiegészitő közé... de ez csak egy feltevés mert ezt elsősorban magam használatára dolgozom ki a dolgott ...

Link a hozzászóláshoz
Lenne egy kérdésem. Elméletileg a fejvadászkardot bárhol használhatják Yneven Krántól Gorvikon keresztűl egészen Toronig (az más kérdés hogy nem jellemző) de ha bárhol használhatják akkor miért van az hogy csak Gorvikban tudják alkalmazni azt a technikát hogy a második markolatot alkalmazzák. A többi fejvadász pedig majd hogy nem csak egyszerő hosszúkardként használja

Egyszerű: Egy goviki harcmodorhoz fejlesztett fegyver, amit más fejvadász azért tanul meg valamilyen szinten használni, hogy a fegyverismerettel rendelkezőket megtévesztve más klán tagjaira terelhesse vele a gyanút.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Itt most a kobratáncról és a kobrakardokról van szó? Mert ha igen, akkor a kobrakard is különbözik és a kobratánc is különbözik a többi fejvadász fegyverétől, harcmodorától.

A kobratánc egy egyedi harci stílus, amit néhány gorvick-i fejvadász testvériség fejlesztett ki. Ez szelemi és fizikai edzést egyaránt követel és túlerő ellen dolgozták ki. A stílus lényege, hogy gyakorlatilag nem hárít, hanem apró megelőző vágásokkal tartja távol támadóit amíg azok el nem véreznek. A kobrakard pedig - tudtommal - csak annyiban különbözik a fejvadászkardtól, hogy minden esetben a tulajdonos alkarjának hosszára csinálják. Tehát, ha keresztmarkolatnál fogja és az alkarhoz szorítja - hárító tartás -, akkor könyöknél van a hegye. A fejvadászardnál nincsen ilyen megkötés. Egyébként a harcmodor különbözhet klánonként is, de ez már egy másik történet. A lényeg: nem gorvick-i fejvadász is fejvadászkardként forgathatja a fejvadászkardot, ha a klánja megtanította rá. Kicsit egysíkú lenne a fejvadászkardot forgatók köre :) A kobratáncot azonban csak gorvick-i ismerheti. Kivétel lásd Renegát. :) Forrásanyag: valamelyik rúna.

Megjegyzés: Egy toroni nem hiszem hogy lecserélné a lagoss-t vagy a pugoss-t egy ilyen fegyverre. Már csak gyakorlati szempontból sem. Ez igaz a többi fejvadász klánra is, ha van fő fegyverük. És Krán mindíg kakukk tojás :)

Link a hozzászóláshoz
Ezt kifejtenéd nekem bővebben is Elf mert én most kíváncsi lennék a véleményedre!!

Igen, de a dolog egy kicsit hosszú, és nagyon messzire vezet, a java része offtopic lenne. A lényeg, hogy érdemben a fejvadász hátteréről és a fejvadászkardról szól, nomeg arról, hogy hogyan is harcol a fejvadász, miért ért jobban a saját egyveréhez mint máshoz, stb. majd összeírom részletesebben, de sajnos annak amitől rossz kedvem van több köze van a d20hoz mint máshoz.

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

. A lényeg: nem gorvick-i fejvadász is fejvadászkardként forgathatja a fejvadászkardot, ha a klánja megtanította rá. Kicsit egysíkú lenne a fejvadászkardot forgatók köre :) A kobratáncot azonban csak gorvick-i ismerheti. Kivétel lásd Renegát. :)

Tudtommal a Kobrakard közismertebb neve a fejvadászkard, és ennek használata a gorviki klánokra jellemző, mivel a keresztmarkolatbol adodo technikákat csak ők ismerik, és ők képesek kihasználni ennek a különleges fegyvernek az előnyeitA két fejvadászkard egyidejű forgatásának magasiskolája a Kobratáncamelyet a gorviki fejvadász hatodik szintől képes alkalmazni ha ügyessége és gyorsásága eléri a 16-ot.Tehát a fejvadászkardot használhatja nem gorviki fejvadász , vagy egy sima harcos is de a Kobratánc néven ismert technikát nem alkalmazhatja vele, csak ha belép egy gorviki fejvadász klánhoz akik metanitják neki:)

A Renegátban könyvben sem jelenik meg kivétel hiszen ott is egy szökött gorviki fejvadász alkalmazza.

Link a hozzászóláshoz
Az tény hogy sem a Krániak sem a Toroniak nem fogják elhagyni tradícionális fegyvereiket (Sequor.Lugos stb). De a fejvadászkardot elvileg máhol is használják Gorvikon kívül is.

Nem fogják elhagyni a fegyvereiket, de ha egy Erion területén lévő akciót a gorvikiakra kell kenni, akkor bizony nem véletlenül értenek szinte minden fegyverhez, gorviki fegyvert is fognak használni. De egy kicsit visszatérve arra, hogy mi köze van a d20 rendszernek a fegyverhasználathoz? A d20 system esetében a fegyverhasználat nem képesség hanem feat, és a kasztok alapesetben egész bő fegyver kategóriákhoz értenek. Ellenben az összes ilyen speciális fegyver egzotikus amiket egyesével kell megtanulni a d20 system legtöbb megvalósításában. A fejvadászok így pedig pont a riválisok fegyvereit nem ismerhetik meg.

De miért is kell egy fejvadásznak minden fegyvert ismernie? Mert mindegyik ellen tanul harcolni. Egyik fejvadász fogja a tradícionális fegyvert, a másik az ellenfélét.

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom ki mit mond de én teljes mértékben meg vagyok elégedve a magussal d20 nélkül is. Szerintem nem kell az olyan régi szerepjátékokra hajazni(vagy újakra ezt egyáltalán nem tudom). Meg egyébként is a d20 sokkal bonyolultabb mint a régi sőt az egzotikus fegyverek is elég hátrányos helyzetben vannak. Talán egy kát fejvadász kaphatna olyan induló képzetséget hogy egzotikus fegyverek használata vagy vmi ilyesmi.

Link a hozzászóláshoz
Nem tudom ki mit mond de én teljes mértékben meg vagyok elégedve a magussal d20 nélkül is. Szerintem nem kell az olyan régi szerepjátékokra hajazni(vagy újakra ezt egyáltalán nem tudom). Meg egyébként is a d20 sokkal bonyolultabb mint a régi sőt az egzotikus fegyverek is elég hátrányos helyzetben vannak. Talán egy kát fejvadász kaphatna olyan induló képzetséget hogy egzotikus fegyverek használata vagy vmi ilyesmi.

miért kell mindig a másokat másolnunk tudtomal ha valaki a mágusba akkar d20-al játszani meg van a módja a vissza alakításra mármint a karakternek én egyébként sem szeretem a d20-at én d6-ban nőttem fel :P

Link a hozzászóláshoz
Nem tudom ki mit mond de én teljes mértékben meg vagyok elégedve a magussal d20 nélkül is. Szerintem nem kell az olyan régi szerepjátékokra hajazni(vagy újakra ezt egyáltalán nem tudom). Meg egyébként is a d20 sokkal bonyolultabb mint a régi sőt az egzotikus fegyverek is elég hátrányos helyzetben vannak. Talán egy kát fejvadász kaphatna olyan induló képzetséget hogy egzotikus fegyverek használata vagy vmi ilyesmi.

miért kell mindig a másokat másolnunk tudtomal ha valaki a mágusba akkar d20-al játszani meg van a módja a vissza alakításra mármint a karakternek én egyébként sem szeretem a d20-at én d6-ban nőttem fel :P

sőt meg is mondom az ETKban a függelékek közt lehet megtalálni...

Most komolyan miért nem maradhat ez a játék magyarnak ez már így nem magyar lesz :(((( d20-ra ott vannak más rendszerek is...

dettó ugyanaz mint az imperium galctikánál szal kezdek teljesen kiakadni :(((

Link a hozzászóláshoz

Igazából én sem nagyon rajongok a d20 dologért de véleményem szerint egyáltalán nem nehéz sőt talán még könnyebb is. Néha úgy érzem az ADnD harcrendszere sokkal inkább reális és egyszerű mint a mi kis kedvencünk. Az egzotikus feat dologról csak annyit szeretnék kérdezni hogy az véletlenül nem összefoglaló név? Ha jól tudom vannak egyszerű , harci , egzotikus , faji és kaszti fegyverek. Bár az tényleg elég bolondságnak hangozhat hogy pl egy sima harcos a 3 fegyver feat által (egyszerű harci egzotikus) a létező összes fegyver használatában jártas alap fokon...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Tudtommal a Kobrakard közismertebb neve a fejvadászkard, és ennek használata a gorviki klánokra jellemző, mivel a keresztmarkolatbol adodo technikákat csak ők ismerik, és ők képesek kihasználni ennek a különleges fegyvernek az előnyeit. A két fejvadászkard egyidejű forgatásának magasiskolája a Kobratáncamelyet a gorviki fejvadász hatodik szintől képes alkalmazni ha ügyessége és gyorsásága eléri a 16-ot.Tehát a fejvadászkardot használhatja nem gorviki fejvadász , vagy egy sima harcos is de a Kobratánc néven ismert technikát nem alkalmazhatja vele, csak ha belép egy gorviki fejvadász klánhoz akik metanitják neki:)

A Renegátban könyvben sem jelenik meg kivétel hiszen ott is egy szökött gorviki fejvadász alkalmazza.

Pontosabb az információd a kobratáncról. Én nem lapoztam fel a rúnát érte, de köszönöm a kiigazítást. Ez így korrekt. Ami nem, az a fejvadászkard elgorvikisítása. Ebben nem értünk egyet, de ezt már leírtam korábban. Nem fejvadász kasztú karakter csak rövidkardként forgathatja és fejvadász kasztú karakter is csak akkor forgathatja, ha a klánka kitanította rá. Egyébként rengeteg klán és szervezet, amik északon működnek gorvicki eredetűek. Ezek is forgathatnak, forgatnak fejvadászkardot és meglehet fő fegyverként. Már csak ez is a szigorúan gorvick ellen szól.

A renegát-ban Ascyra is fejvadászkardokat forgatott kobratánc nélkül. Õ pyarroni fejvadász volt míg meg nem halt...

A d20 szidására van egy külön topic.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem az nem baj hogy a fejvadászkard Gorviki eredetűnek teknithető mert ha jobban megnézzük akkor minden országnak van saját fegyver (pl Mara-Sequor, Pugos, Prodeci egyeneskard, Shadleki Buzogány, Kharei Nyílpuska stb) A d20 rendszerről annyit hogy a Magus egy magyar szerepjáték és azzal hogy ha át lessz téve d20-ba elveszti a varázsát. Akkor egy ujjabb széria játék lessz. UT szerint a Shadleki Buzogány ellen nem érvényesül az SFE 5. fokon?

Link a hozzászóláshoz
Az egzotikus feat dologról csak annyit szeretnék kérdezni hogy az véletlenül nem összefoglaló név? Ha jól tudom vannak egyszerű , harci , egzotikus , faji és kaszti fegyverek. Bár az tényleg elég bolondságnak hangozhat hogy pl egy sima harcos a 3 fegyver feat által (egyszerű harci egzotikus) a létező összes fegyver használatában jártas alap fokon...

Öszefoglaló név, de ha a kasztod nem adja meg az összeset akkor egyesével kell felvenni. Ami ugye egy kicsit kellemetlen. A d20 kapcsán nem a harcrendszer, hanem az itt említett apróság, a többkasztúságnál a támadás bónusz fejlődése, stb. a gond.

Link a hozzászóláshoz
Ja még annyit szerettem volna hogy ha kijön az új könyv az új rendszerrel attól még véleményem szerint használhatja bárki a régi rendszert. Ha lesznek értelmes érdekes újdonságok akár meg is lehet próbálni "átkonvertálni" a jól bevált hagyományos rendszerbe. De majd meglátjuk mi sül ki belőle.

A konverzió nem sokat használ, főleg nem az ilyen helyzetekben, és bizony kérdéses, hogy amikor ugyanazt kell leírni más rendszerhez, stb. akkor mennyi többlet fér bele egy könyvbe. Amennyivel tömörebb a tartalom és amennyivel vastagabb a könyv. No nézz rá egy első törvénykönyvre.

Link a hozzászóláshoz
Sosem kedveltem én sem azt a dolgot hogy csak gorviki használhat fejvadász kardot. Miért nem hívják akkor gorviki kardnak vagy ilyesminek?! Nem kedveltem bár elfogadtam mert a többség így döntött. Éljen a demokrácia! :)

Egyszerű, mert a gorvikaiknak több olyan fegyvere is van ami elsősorban rájuk jellemző: Példa ramiéra. Amikor a fejvadászok, több más dolog egymásrahatásának köszönhetően kialakultak, ez a folyamat gorvikban zajlott, és a vértestvériség az ami az egyik legelső fejvadászklán. A Niarei eredetű harcművészetük használta a tonfát, de használétak éles kardokat is, és ezek a fejvadásszok kombináltak, kialakítottak egy fegyvert a saját stílusukhoz, feladatukhoz, stb. Ekkor hogy hívták a fegyvert gorvikban? No ez döntötte el melyik név terjed el.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...