Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Sziasztok!

A kobratáncot azonban csak gorvick-i ismerheti. Kivétel lásd Renegát. :)

Spartas én erre a megállapitásodra értettem hogy nem kivétel a Renagát mivel a Kobratáncot csak a gorvikbol szökött lány alkalmazza a fegyverével a pyarroni társnője csak fegyvernek használja a fejvadászkardot és a könyvben is csak annyi van irva "gorviki stilusu" ami szerintem annyit tesz hogy kersztmarkolat van rajta,de ő nem ismeri a Kobratáncot.

A következő sorokat minden bánto szándék nélkül csupán tényként irtam le.(csak hogy ne legyen veszekedés:)

Link a hozzászóláshoz

A Shadleki buzogány és más egyéb zúzófegyverek ellen sem engedne SFÉ-t vagy legalábbis teljes SFÉ-t érvényesülni hagyni a józanész a NEMmerev páncélok ellen. Bár lehet ezt csak én gondolom így. Sőt ha már itt tartok akkor hangsúllyoznám ez csak szvsz!

A featekkel kapcsolatban pedig tényleg ciki lenne minden egyes fegyvert külön külön felvenni de az osztottkaszt támadás bónuszát érintő résszel nem igazán értek egyet. Végülis mindegy remélhetőleg hamarosan megtudunk mindent. Reméljük...hamarosan...

Link a hozzászóláshoz

A featekkel kapcsolatban pedig tényleg ciki lenne minden egyes fegyvert külön külön felvenni de az osztottkaszt támadás bónuszát érintő résszel nem igazán értek egyet. Végülis mindegy remélhetőleg hamarosan megtudunk mindent. Reméljük...hamarosan...

Mivel nem értesz egyet? Azzal, hogyha minden második szinten fejlődne a támadásbónuszod akkor miért nem fejlődik 8 szinten át akár, vagy még több szint is szóba jöhet, vagy azzal, hogy ez miért baj? megjegyzem, ezt a d20 system SRD anyagaiból érdemes megnézni. Az Unearthed Arcana (D&D 3.5 kiegészítő) opcionális szabályként törtszámokat is használ a támadás bónusznál.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

skadealer: Lehet hogy nem olvastad VÉGIG az Új Tekercseket? :roll: Ugyanis a végén megtalálható a te gondod is, miszerint szinte az összes zúzófegyvernél (amik egyébként is erre a célra lettek kitalálva) az SFÉ csak részben illetve negyede érvényesül:

- Hegyestőr

- Shadleki buzogány

- Kétkezes buzogány

- Csatacsákány

- Kétkezes csatabárd

- Könnyűlovas kopja

- Nehézlovas kopja

- Nyárs

- Nehéz nyilpuska

- Shadoni páncéltörő

Ha valaki a fent említett fegyvereket 4. fokon (Mf-on) forgatja, akkor sikeres támadódobás esetén az ellenfél SFÉ-jének csupán a fele, túlütés esetén a negyede érvényesül. 5. fokú fegyverforgató ellen sikeres támadás esetén nem érvényesül az SFÉ.

De lehet hogy rosszul értelmeztem a gondodat :oops:

Link a hozzászóláshoz

skadealer: Lehet hogy nem olvastad VÉGIG az Új Tekercseket? :roll:

Vagy lehet, hogy nem nagyon szokta használni mivel jópár fajleírással, kaszttal stb. nem kompatibilis egy két dolog miatt (tiltott képzettségek arel paphoz, stb). Mondanom sem kell hogy a karakteralkotás rendszere sem egyértelmű és bárkivel leülök elmagyarázom, ha valaki belenéz, részleteket vesz át belőle akkor nem csoda, hogy ilyenek felett elsiklik a szeme.

Link a hozzászóláshoz

skadealer: Lehet hogy nem olvastad VÉGIG az Új Tekercseket? :roll:

Vagy lehet, hogy nem nagyon szokta használni mivel jópár fajleírással, kaszttal stb. nem kompatibilis egy két dolog miatt (tiltott képzettségek arel paphoz, stb). Mondanom sem kell hogy a karakteralkotás rendszere sem egyértelmű és bárkivel leülök elmagyarázom, ha valaki belenéz, részleteket vesz át belőle akkor nem csoda, hogy ilyenek felett elsiklik a szeme.

Ezt egészítsük ki azzal, hogy egyszerre végigolvasni egy törvénykönyvet tökéletesen fölösleges, hiszen rengeteg idő. A többi könyvekkel eggyüt felmerülő néhány ellentmondás összezavar. Mindig azt olvasd el amire éppen szükséged van. (Ez alól talán csak a KM-ek a kivételek.)

Link a hozzászóláshoz
Ezt egészítsük ki azzal, hogy egyszerre végigolvasni egy törvénykönyvet tökéletesen fölösleges, hiszen rengeteg idő. A többi könyvekkel eggyüt felmerülő néhány ellentmondás összezavar. Mindig azt olvasd el amire éppen szükséged van. (Ez alól talán csak a KM-ek a kivételek.)

Miért lenne a KM a kivétel? Õ az aki meghatározza mi az amire az ő játékában szükség és lehetőség van, és abba bele kell hogy mennyen, és bizony a KMnek sincs végtelen ideje. Nem fog tudni korlátlanul olvasni, és sokkal fontosabb hogy abból amit használ készüljön fel jól. Sok esetben célszerű ha a KM egyes fejezetek átnézését a játékosokra bízza, és csak azt olvassa el, stb. ami átment egy rostán.

Link a hozzászóláshoz

Igazság szerint nem a figyelmetlenségemről van szó. Csak mint naív rajongó megvettem az ÚT-t is ahogy kapható lett itthon aztán olvasgattuk tanulmányoztuk próbálgattuk és úgy döntöttünk hogy sajnos "porfogó" lesz belőle. Ennyire azért mondjuk nem durva a helyzet de nem használjuk inkább megmaradtunk a régi "jól" bevállt módszereknél. De egyébként köszönöm Elf a megszólalásod igazán!

Link a hozzászóláshoz
Igazság szerint nem a figyelmetlenségemről van szó. Csak mint naív rajongó megvettem az ÚT-t is ahogy kapható lett itthon aztán olvasgattuk tanulmányoztuk próbálgattuk és úgy döntöttünk hogy sajnos "porfogó" lesz belőle. !

Kiváncsi vagyok ezek után hány új MAGUS kiegészítőt vettél meg a 2 újabb közül, és hogy várod a következő új alapkönyvet. Sőt arra is, hogy mennyi idő után kerülnek, kerülnének fel ezek is a polc tetejére porfogónak. Persze ebből az új alapkönyv kérdése még várat magára ha jól tudom.

Link a hozzászóláshoz

Kiváncsiságod szomját oltva elráulom hogy a mi "csapatunkban" nem vesz meg mindenki mindent. Feleslegesnek tartjuk hiszen úgyis többnyire együtt játszunk ezért nem kell hogy mindenkinek meglegyen minden. Ráadásul pénz pénz pénz. Ha tehetném minden kis sz..t megvennék. De bármikor adogathatjuk körbe körbe akár. Az ÚT spec ha jól tudom 2 példányban szerepel nálunk. Mint azt írtam is a porfogó kifejezés enyhén túlzás volt de nem igazán használjuk. Úgy érzékelem mintha azt szűrted volna ki a soraimból hogy mi csakis ET ET ET mindenek felett!!! Nos ez nem így van de nem kezdem el ennyire részletezni hiszen ez személyes dolog és köze nincs a fórumhoz. Inkább befejezném annyival hogy az új könyv is elbírálásra kerül majd köreinkben és meglátjuk. Ki tudja talán az lesz a legújabb "bibliánk" vagy "levélnehezékünk".

Link a hozzászóláshoz
Úgy érzékelem mintha azt szűrted volna ki a soraimból hogy mi csakis ET ET ET mindenek felett!!! Nos ez nem így van de nem kezdem el ennyire részletezni hiszen ez személyes dolog és köze nincs a fórumhoz. Inkább befejezném annyival hogy az új könyv is elbírálásra kerül majd köreinkben és meglátjuk. Ki tudja talán az lesz a legújabb "bibliánk" vagy "levélnehezékünk".

Nem, inkább kiváncsi vagyok hogy az Enoszuke - Geoframia kombó felkerült-e a polcra porfogónak vagy sem. Megjegyzem a paopk paplovagok, a titkos fóliánsba összeolvasztott két kiegészítő, a besti, a rúnák, stb. kapcsán nem tetem fel kérdést, pedig azok sem első törvénykönyvesek, sőőt. Sokkal inkább arról van szó, hogy egyre több kiegészítő arról szól mi nem tetszett az alkotóknak a magusban és mit akarnak azonnal megváltoztatni akkor is ha nincs idejük, erejük, tudásuk, lelkesedésük, szakértelmük vagy valami egyéb készségük arra, hogy egy jobb megoldásra cseréljék.

Link a hozzászóláshoz
Van 1 kérdésem.

Vegyük pl.a dobótőrt. Ez nem számít célzófegyvernek? Ugyanúgy kell vele célozni mint bármely más célzófegyverrel (nem játéktechnikailag).

1. a dobótőr lassú, közvetlen izomerővel működik, rövid távon dobod, nincs célzó vonalad, csak körülbelül dobsz, ívesen repül, stb.

2. a célzófegyvereknél a nyíl tengeje nagyjából párhuzamos a röppályával, akad némi célzó vonal, gyors, és a nyílvessző energiája sokkal nagyobb mint egy dobótőré.

Link a hozzászóláshoz

Elf hogy kiegészitsem skadealer barátomat és kiváncsiságodat is kielégitsem elárulhatom hogy az összes eddig megjelent M.A.G.U.S-sal kapcsolatos dolog fellelhető nálunk(törvénykönyvek, kiegek.,regények, Runák, nem hivatalos kiegek...) amiből a játék során csak egy két elengedhetetlen dolgot használunk ilyen az ETK(régi és az uj) a MTK, Besti, Harcosok, Papok papl.1 2, és geofrámia térképei mivel a KM otthon kidolgozza a kalandot, és ha valami hiányzik akkor elotte kolcsonkéri.

Link a hozzászóláshoz
Kösz.

Már csak azt szeretném tudni hogy a roham miért módostzja a dobás erejét? Ugyanúgy dob, vagy nem?

Ne feledd hogy a roham hozzájárul a kezdősebességhez, stb. igaz itt én a TÉre büntetést adnék, és nem tartanám sebzéshez se jelentősnek, de ez már elsősorban a KM dolga, de szerintem a roham egy csak közelharcban értelmes manőver, így fegyverdobásra biztos nem ad pluszt amúgy sem (ha értelmes a KM) sőt még kaphatsz rá büntetést, stb...

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Lenne egy kérdésem, ha esetleg tud vki segíteni :

Mi a különség a fejvadászkard és a kobrakard között? (hallottam olyat is, hogy semmi, meg mást is...)

Köcc,

TAO

Semmi külömbség nincs elvileg de a kobrakardot személyre készítik. A Gorvikiak csak a saját Kobrakardjukkal képesek alkalmazni a kobratáncot. Azt hiszem hogy ennyi. (bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Link a hozzászóláshoz

Gangler : ez utóbbi viszont nem igaz. A fejvadászkard egész Dél-Ynev szerte használt, és közismert. Nem túl ritka az sem, hogy északon is megtanulják a fejvadászok a forgatását, de nem nagyon használják. De a fegyver ismertségére jellemző, hogy a legeldugottabb abisziszi falucskában is jó eséllyel felismerik... (forrás : Korona és Kehely ;) )

üdv,

Tao

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...