Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Sziasztok! Ismét itthon :)

Néhány hozzászólás az eddigiekhez:

A másfélkezes kardról annyit, hogy nagyrészt már Ant és Elf elmondták amit tudni lehet róla, de egy két apróság még ehhez: Az angol neve bastard sword(fattyúkard), azért lett mert ez két fegyver 5vözéséb?l jött létre. Az egyik a pallos ami bár nagyon nagy átüt?erej? de harctéri forgatása nehézkes, és hamar kifárasztja a katonát, ezért kerestek egy egy használhatóbb verziót, ami a hosszókarddal való ötvözésb?l alalkult ki. Vették a pallos átüt?erejét, a hosszúkard forgathatóságát, és máris megszületett a kis fattyú. Ez a kard hosszra jóval hosszabb mint a hosszúkard, de a pengélye nem olyan széles és ormótalan mint a pallosé ezért gyorsabb könnyebb, igy jóval hosszabb távon lehet forgatni, viszont a hosszúkardnál nehezebb ezért nagyobb az átüt?ereje, tehát ennél is jobb fegyver lett egy nehéz gyalogos számára. Ami nagyon jó még ennek a fegyvernek a szempontjából hogy lehetett fenni, nem úgy mint egy pallost, ami inkább számitott zúzófegyvernek mint vágónak.

A rapir mellé pedig 3ágú háritót?rt ajánlanék, ez a az egyik legjobb kiegészit? fegyver, párbajnak pedig szerintem is a dalpárbaj az egyik legélvezetesebb :) Lásd a Velencei Kurtizán cim? filmet, abban van egy igen szemléletes ilyen párbaj.....

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok! Ismét itthon :)

Néhány hozzászólás az eddigiekhez:

A másfélkezes kardról annyit, hogy nagyrészt már Ant és Elf elmondták amit tudni lehet róla, de egy két apróság még ehhez: Az angol neve bastard sword(fattyúkard), azért lett mert ez két fegyver 5vözéséb?l jött létre. Az egyik a pallos ami bár nagyon nagy átüt?erej? de harctéri forgatása nehézkes, és hamar kifárasztja a katonát, ezért kerestek egy egy használhatóbb verziót, ami a hosszókarddal való ötvözésb?l alalkult ki. Vették a pallos átüt?erejét, a hosszúkard forgathatóságát, és máris megszületett a kis fattyú. Ez a kard hosszra jóval hosszabb mint a hosszúkard, de a pengélye nem olyan széles és ormótalan mint a pallosé ezért gyorsabb könnyebb, igy jóval hosszabb távon lehet forgatni, viszont a hosszúkardnál nehezebb ezért nagyobb az átüt?ereje, tehát ennél is jobb fegyver lett egy nehéz gyalogos számára. Ami nagyon jó még ennek a fegyvernek a szempontjából hogy lehetett fenni, nem úgy mint egy pallost, ami inkább számitott zúzófegyvernek mint vágónak.

A rapir mellé pedig 3ágú háritót?rt ajánlanék, ez a az egyik legjobb kiegészit? fegyver, párbajnak pedig szerintem is a dalpárbaj az egyik legélvezetesebb :) Lásd a Velencei Kurtizán cim? filmet, abban van egy igen szemléletes ilyen párbaj.....

igen azt a fílmet láttam és tényleg látványos volt :) köszönöm a válaszokat a másfélkezes kardhoz vissza térve még egy valamit meg kell jegyeznünk lényegesen lasabb mint egy hosszu kard a súlya miatt de viszont itt merül fel akkor a kérdés mi a lovagkard... valaki mondja már el a külömbséget ...

Link a hozzászóláshoz

A lovagkard ot úgy kell elképzelni mint egy egykezes pallost ... Széles penge, de igazándiból alig hosszabb mint egy rövidkard, a súlya és így az átüt?ereje sokkal nagyobb. Mivel sok lovag ezt tekinti a f? fegyverének, ezért elég jó min?ségben készül, így jó az éltartósága, amivel párosulva egy eléggé jó fegyver. Mivel pajzsot is lehet mellé használni, ezért nem is kell ecsetelni az el?nyeit :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Javítsatok ki, ha tévednék, de a lovagkardból is regeteg fajta van. Jobbára ez egy tipus megnevezése, de forgatásában és harcmodorában is különbözhetnek egymástól. Van, amelyik a zúzóhatásra törekedik és súlyozását e szerint oldották meg - "fejnehéz", egy ilyet volt szerencsém kezembe venni :) - és vannak, amelyek teljesen kiegyensúlyozottak. Elöbbivel er?sebben/lendületesebben lehetett ütni, míg a másik nem fárasztotta ki használóját annyira. Úgyszintév van a kersztvasban különbség. Egyes lovagok aktívan használták e részét a kardnak - kicsavarták vele az ellenfél kezéb?l a fegyvert, vagy ökleltek vele - és ezért jól kialakított volt, mások nem tör?dtek ilyes technikákkal és csak jelzés szint? volt.

Amire ki akarok lyukadni: Akár egy fegyvertípuson belül is lehetnek óriási különbségek függ?en a kidolgozástól.

Link a hozzászóláshoz
kérfdés:az íjakat azt h hordták??a htukon?de akor h fért el mellete a tegez?vayg akármi más vagy f?leg a hátizsák??

íjat kézbe volt szokás vinni vagy esetleg lóhoz er?sitve mert a hátról lekapott íjat nem lehetett gyorsan tüzelésre készen használni szerintem ez a mágus rendszerébe egy kör hátrányt jellent csatánál...

Link a hozzászóláshoz

Az íjakat hátra vagy lóra erosítheto tegezben horták ha kézben útban lett volna [A mongolok mondjuk az oldalukra kötötték, de ez nem tól elterjedt, mert akadályozza a szabad mozgást], és általában nem volt felajzva, mert ha huzamosabb ideig feszesen hadják az ideget, az nem tesz jót a fának, és az ideg is hamara megerszkedik, veszít a feszességéböl. Szóval az íját a melkasán keresztben hordó íjász igen ritka, vagy igen intelligencia képesség alacsony... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Ha már így szóba kerültek az íjak:

Lehet, hogyhülyeséget kérdezek, de úgy kb. a nyílvessz?k hány százaléka törik el, vagy válik használhatatlanná sikeres találat után, mert már nagyon unom, hogy az íjászaink mindig összeszedik a vessz?iket csata után, én meg olyan szemét KM vagyok, és úgy szeretnék látni néhány szegény l?szer nélkül maradt íjászt. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Nálunk általában minden sikeres találat után, amej Ép-t vagy minimum 6 Fp sebet okoz a nyílvessz? használhatatlanná válik. (Letörik a hegy, vagy elgörb?l a szár...) Ha a nyílvessz? célt téveszt akkor az a környezett?l függ?en is tönkremehet. (pl: véletlen belel?tték egy fába, vagy falba, ésetleg más valakit talált el.) Ennek az esélye százalékban állapítható meg amit mindig a KM döntsön el, de nálunk minimum 50%.

Egy íjásznál általában egy tegeznyi (20 db) vessz? szokot lenni. Vagyis egy teljes kalandban (ha csak nem tud valahol szerezni mégtöbbet) ennyit dud l?ni. Tehát ha egy kalandban sok a csatajelenet a végére igen csak hoppont tud maradni a JK...

Link a hozzászóláshoz

Én nem szabok ép és fp limitet, mert például egy gyomorlövés könnyen lehet halálos, mégsem valószínü, hogy a lövedéknem komolyabb baja lenne. :roll: [Más kérdés, hogy azok intelligencia képesség alacsony haldoklók állandóan eltörik a gyomrukból kiálló nyilvesszöket 8) ]. Föleg azt veszem figyelembe, hogy az ellenfélen volt e páncél, érhetett e csontot a lövés, stb. sikertelen találat esetén pedig milyen messze repül a nyílvesszö, van-e idö megkeresni, összetört-e egy tereptárgyon...

Az 50% reálisnak tünik, de ha a Jknak van rá ideje, akkor egyet-kettöt még 'megjavíthat' esetleg ha hord magánál tartalék nyílhegyet [egyik sirenari erdöjáró JKm nyaklánckra füzve viselte], íjkészítés Af + erd?járás Af-kal [ha van rá ideje] készíthet is újakat. Viszont ritkán engedem, hogy az ellenfelek nyilait szedjék össze. [Következetesen íjpuskás ellenfeleket mesélek :wink: ]

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A teljesvértet körülbelül 20 percen keresztül lehet hordani, tehát egy hosszabb harc erejéig, ha a karakter megeröltetö cselekedetet végez. Egyéb esetben egy-két óráig (gondolok itt arra, ha a sisak is fent van, minden rögzítve van, szóval harcrakész állapot)

A félvértet ennél jóval tovább, több órán keresztül.

A mellvért hordása már egész nap (nappal, kb. olyan 12 óra) lehetséges.

A többi vértezetet ennél is tovább.

A nehézvértviselet MF-kal a karakter véleményem szerint kb. másfélszer,kétszer ennyi ideig képes hordani a nehézvérteket(teljes- és félvért), a többit szinte korlátlan ideig.

A felöltésröl: az alapkönyvben ezt is leírták, egész hasznos.

A teljesvért, a félvért,a mellvért, a pikkelyvért és az egyéb nehezebb vértek felöltése 4-5 percet vesz igénybe. A teljesvért és a félvért felöltéséhez segítség szükségeltetik.

A posztóvért, a börvértek, a lánicgek és egyéb könnyebb vértek felöltése 1 percet vesz igénybe.

Egy opcionális szabály: sebtében felöltés: könnyü vérteknél az idö 3 körre csökken. Félnehéz vérteknél 1 percre. A nehéz vérteknél pedig az minösül sebtében felöltésnek, ha nincs segítsége az illetönek.

A sebtében felöltött vértezetek SFÉ-je eggyel kevesebb lesz (rosszabb illesztések stb.), és MGT-je eggyel nagyobb (valamivel kényelmetlenebb, nem lehet rendesen eligazítani).

Link a hozzászóláshoz

Az íjászokra visszatérve szerintem nem minden nyílvessz? megy tönkre ami eltalálja a karaktert, s?t szerintem egy se, de van egy kérdésem humánusan akarod kiszedni bel?lle a nyílvesz?t vagy nem? Humánusan letöröd a nyílvessz? szárát és áttolod a szegény áldozaton (mert általában fogazottak a vadász és a harci nyílvessz?k) vagy brutálisan egyszer?en kíhúzod a fickóból a vessz?t néhány szálka meg a fogazással nem tör?dve max. leszedegeted a húscafatokat (a sebfert?zés meg nem a te gondod, csak ne ezzel vadász). A nyílpuskás ellenfelekr?l meg annyit hogy egy okos csapatban mindig van nyílpuskás meg hosszúíjas csapattag

Link a hozzászóláshoz

Ha én már valakibe belel?ttem egy nyilvessz?t akkor azt nem azért tettem mert sajnálom, hanem azért mert fájdalmat akartam neki okozni :) Ha már halott akkor csak kihúzom a vessz?t, ha még nem akkor meg is forgatom a sebben egy kicsit :twisted: Nálam akkor megy tönkre egy nyilvessz?, ha keményet talál, tehát vértes(kemény) ellenfélnél akkor ha nem jeleztek célzott lövés szemre :) akkor mindig, ha nem vértes, akkor pedig fp sebzésnél kb 20 % ha épt sebez akkor 50% arra hogy tönkremennyen. ja és ha mellémegy akkor városban 90% mig természetben a helyzett?l függ. erd? kb 80% a többi ennél kevesebb, de pl szavannán én legalább 50% ot adok elvesztésre is ...... a kn legyen sz?rössziv? :)

Link a hozzászóláshoz
Elátkozott: ha az emlékezetem nem csal, márpedig szerintem nem, akkor a Mortelek soha sem használnak Marát, csak "sima" sequort. A Messor használja.

Ez számomra új. Én úgy tudom, hogy a Mara-sequor a kráni fejvadászklánok által használt fegyver. A mortel pedig ezen fejvadászklánok el?kel? bels? kasztját képezik. Innen jön a logikus elképzelés, hogy a mortelek ezen fegyvereket is forgatják.

De ha el tudod mondani, hogy a te forrásod honnan származik, és jónak találom a megmagyarázását ennek az elképzelésnek, el fogom fogadni ezt a tényállást, és megköszönném neked az okítást. :wink:

De el?tte. Biztosan olvastad a Kráni krónika c. m?vet. A f?h?se egy bizonyos Vyergas, a Fekete özvegyek primortele ebben a leírásban egy Mara-sequort használt ellensége ellen...

Link a hozzászóláshoz

Tudom, hogy abban van, de eddig minden KM akinél Mortel voltam leugatott, és közölték, hogy nem lehet használni, mert csak a Messor használja. Pl.:Renegát, csak a Messornak van a Mortelnek és a Sequatoroknak sincsen, pedig ?k Birodalmi fejvadászok. Amúgy legel?ször nekem Crow és Sneer mondták mikor közel egy éve lent játszottunk Dark Zalában

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...