Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek

Necromancer

Recommended Posts

Cather, az egész hozzászólásom -az elejétől kezdve- arra az esetre vonatkozott mikor nem képes, nem tudja, nem akarja használni a mágiáját. Vagy ha egyszerűen nincs neki.

Persze hogy varázsolna egyet, hisz boszorkány. De ha már nincs több elbűvölt szolgája, nincs több hatalma sem, akkor mivel...

erre vonatkozott a kérdés :oops:

Link a hozzászóláshoz
Cather, az egész hozzászólásom -az elejétől kezdve- arra az esetre vonatkozott mikor nem képes, nem tudja, nem akarja használni a mágiáját. Vagy ha egyszerűen nincs neki.

Persze hogy varázsolna egyet, hisz boszorkány. De ha már nincs több elbűvölt szolgája, nincs több hatalma sem, akkor mivel...

erre vonatkozott a kérdés :oops:

marad a Futás... a bujkálás rejtőzés és akkor hátúlról leszúrja szerintem ilyen egy boszorkány... meg hát jegyezzük meg boszorkányról van szó így majdnem biztos hogy van nála hatalom itala....

Link a hozzászóláshoz

Na ez igaz!

De a futás sem mindig lehetséges. :cry:

És a hatalom itala sem mindig működik. Ha a manaháló szabályait és az abból fakadó lehetőségeket vesszük akkor komoly esélye lehet hogy nem tudja viszanyerni hatalmát. És akkor az ÉP veszteségről nem is beszéltünk. Optimális esetben valszin menni fog neki a dolog, de számtalan tényező befolyásolhatja, hogy megengedheti-e magának a luxust.

Bár szerintem egy kalandozócsapatnak illik megvédenie nőnemű társát.

Sajnos néha ez sem lehet elég. :oops:

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Hmm, ilyen esetekben javaslom a boszinak, hogy takarodjon ki a dzsungelből, vagy a labirintusból, esetleg a csatatérről, mert nem neki való hely. Sőt egy magára valamit is adó boszorkány elve nem is megy ilyen helyekre. Mert Alysium! az általad vázólt meglehetősen pehhes helyzetet csak hasonló helyszineken tudnám elképzelni.

Egy boszorkány nem keveredik közelharcba. Ha ilyen tőrténne abba nagy eséllyel belehal, lévén, hogy harci tapasztalatai egyenlőek a nullával. Inkább felröpül a támadó elől, vagy láthatatlanná válik. Ha pedig nincs mp-je igenis fut, vagy a JK társai háta mögé bújik. Mert nincs más esélye!

Arran, hogy én mint JK megvédenék e egy szép és okos nőt, az attól függ melyik karakteremmel játszom. Van amelyikkel az életemet adnám érte, és van (ők vannak többen) akik alapból le se ...-nák jelenlétét, közönyösek lennének iránta. Sőt, olyan is van akinek gyanús lenne, ha a kislány a szépet tenné neki, bizalmatlan és tapasztalt természete miatt. Ilyen esetben csak a megfelelő alkalmat várnám (a legközelebbi éjszakát) és sajátkezüleg vágnám el a torkát...

És, hogy a témához is hozzászoljak szerintem egy boszorkányank az egykezes szúró-vágó fegyverek illenek maximum Ramiéra nagyságig. A gladiátor boszorkányokat én nem szeretem, és fáklyával se hadonásszon, ezt tegyék csak meg az erős férfiak helyette, mert még a végén kigyullad az a drága selyem vagy prém öltözék amit visel...

Link a hozzászóláshoz

Ranagol akarata szerint volt amit szóltál!

De én mindig számolok a legrosszabb esettel is. A karaktereim egytől egyig magukon hordozzák az Élet tiszteletét. És a nők védelmét is.

És attól se félek hogy behálózna egy. Egyrészt kevesen indítanak dzsad boszit, és nekem csak az jön be, másrészt az ellenállásom is magas, mielőtt még mágiával próbálkozna. stb stb...

Sajnos én ilyen borúlátó vagyok.

Amúgy a manaháló esetét fenntartva nem kell labirintusban lennie.

Sem a dzsungel közepén. Sorolhatnám azokat a helyeket, ahol már 2 varázshasználó sem fér el együtt, ha már középszinten vannak.

Link a hozzászóláshoz

Hahó!

Hogy vagytok ma? Szal, visszatérve a fegyverekhez, minden lehetséges fegyver szerepel az ET-ben vagy a MTK-ban pár esetet leszámítva és a tuningokat nem számítva, minden adott.

Ja, előzőkhöz: Ha a KM-jó kalandot akar mesélni, akkor nem szivat meg, ha nem szivat meg, hagy kiutat, csak rá kell jönni, ha nem veszed észre a túlélési lehetőséget/eket akkor tök bénának, vagy kezdőnek fogsz tűnni a szemében, illetve te is megszívod, egy két hét gyógyulás vagy a halál. Ha szereted az életet, akkor a sajátod is kedves neked. Csak ennyit akartam beírni. Na hali mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

A Harcosok.. könyvbn volt néhánby újabb fegyver. Azok közül ti melyiket milyen kari kezébe adnátok? Volt egy nomád sámánom, annak pl dipadája volt (hangsúlyozom egy csatatéren találta és nem a nomádok csinálták..). Ha van ilyen esetetek, akkor írjjátok le ti is, vagy hogy miért éppen azt a fegyvert. Ja mégegy: Egy lovag kezében lehet mesterkard?

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Szerintem, ha érdeklik őt a különleges fegyverek akkor ok. Bár nem tudom, hogyha mész egy csatatéren és meglátsz egy osszú lándzsaszerű valamit aminek két vége van, hát nem tudom, engedném, de jobban körül kéne írnod a helyzetet. Furcsa fegyver az biztos és kicsit emlékeztet a Star*ars KétvégűFényk*rdjához. Hangulatot teremt. :wink: Ki tanította meg neki a használatát? :roll:

Mindenesetre érdekes eset. :)

Link a hozzászóláshoz

Hali megint!

Ok akkor ezt megdumáltuk, bár kíváncsi lennék a többiek véleményére! Plusz lenne egy darab kérdésem!

A predoci egyeneskardról mi a véleményetek? Mert szerintem nem igazán kiegyensúlyozott (előny/hátrány nem ok), ritkának sem mondható, tuning kard. Sok karaktermnek volt meg, mert rájöttem, hogy szinte egy mara-sequor értékeit viszi, és marha olcsó! Szvsz nem reális, ezért nem használom, csak NJK-knál. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Visszatérnék a boszorkányra. Szerintem, ha a felvázolt helyzetbe kerül és nincs semmi varázsereje, valamint pszije, akkor az utolsó fegyveréhez kell nyúlnia. méghozzá a szépségéhez. Pl ha egy harcos megindul felé, akkor lecsuszik róla a ruha. Az ellenfél nagy eséllyel meglepödik és marad ideje elfutni. Vagy ha több ellenfél van, akkor akár néhány jól megfogalmazott szóval egymásnak is ugraszthatja a harcosokat. És amíg harcolnak addig lelép.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

E hónapban, vagyis a nem is olyan távoli múltban én is felfigyeltem a Prdeoci egyeneskard (hogyis fogalmazzak) hatékonyságára. :wink: Eddig nem tűnt fel, lévén, hogy Pyarron és államközössége, nomeg a Gályák-tengere távol volt ahhoz, hogy használjam, a neve pedig nem csengett olyan szépen mint a Lagos vagy a Pudos.

Az utobbi időben indított karakteremnek viszont megvettem. Csak utólag láttam milyen értékei is vannak. Szerintem is erős egy penge, de Ranagol lássa lelkem, nem a tápolás miatt írtam fel a karakterlapomra, hanem mert úgysem fogom sohasem használni. 8)

Link a hozzászóláshoz

Bálint igazad van. Elég "erős" fegyver lett. De azért nem kéne egy mara-sequorhoz hasonlítani. :roll:

Az én karakteriemnél általában dísz szerepe van. És mivel jól néz ki előfordul nálam. Az hogy nem tudja használni már más lapra tartozik, de az összetartó penge szép látvány. :o

Adjunk a megjelenésre. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Sceurpien: Javaslom néz körűl múzeumokban, vagy legalábbis ragagy meg minden alkalmat és járj középkori várakba, ott tuti találsz néhány kiselejtezett, hátramaradt, hórpadt vértet, ha esetleg megtetszik valamelyik az ilyenkor látottak közűl, fogalmazd meg te magad a karakter leírásánal, hogy hogyan is néz ki a vérted.

Ha esetleg még sincs módod vagy alkalmad ilyen helyeken körűlnézni kérlek használd a fantáziád, elvégre szerepjátékot játszol. Úgy néz ki a vérted ahogyan te akarod. A pajzsal kapcsolatban dettó. :roll:

Link a hozzászóláshoz
A Harcosok.. könyvbn volt néhánby újabb fegyver. Azok közül ti melyiket milyen kari kezébe adnátok? Volt egy nomád sámánom, annak pl dipadája volt (hangsúlyozom egy csatatéren találta és nem a nomádok csinálták..). Ha van ilyen esetetek, akkor írjjátok le ti is, vagy hogy miért éppen azt a fegyvert. Ja mégegy: Egy lovag kezében lehet mesterkard?

ááááááááááááá neeeeeeeeeeeeeeeem és neeeeeeeeeeeeeeeeeem az csakis és csakis a kardmestereké : :x :x :x :x :x :evil: :evil:

kedvenc karakterem a kardmester és ráadásul a kasztnak a tradicionális fegyvere és a karakter amíg él nem adja senki kezébe a fegyvert... igaz nem személyes aura része de a karakter lelkileg kötődik hozzá és ha a fegyvert elveszti és nem találja meg x ideig meghall a karakter... NYT-ben hasonló szituban volt... és köszönet jaggernek megmentette a kari sorsát hogy adott esélyt a vissza szerzésre csakhát valaki elvette ezt... nem baj Benbe vissza adta később ...

Link a hozzászóláshoz

A heraldika, néhány plussz formával kiegészítva teljesen a mi világunkból szalajtott, el sem tudnánk képzelni más logika alapján felépülőket. Na jó, lehet, hogy most hazudtam... :roll:

A dipadáról annyit, hogy nem találtam megkötést a leírásánál. Bocsi, ha úgy van ahogy te mondod akkor ok... Ezen nem veszek össze senkivel. 8)

Ha a heraldikára vagytok kíváncsiak akkor ezt töltsétek le!:

http://gportal.hu/portal/sarkanyvar/ima ... aldika.pdf

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Igen Sceurpien a Kosfej mint olyan, Kránban és Gorvikban alapvető motívum, leginkább szimbólum, de a birodalmi légiók zászlaján is biztos megtalálható.

Toroni felségvizeken hajozó a császár illetve a concitatorok kezében lévő hajók zászlaja is pl. fekete alapon a Kímérát ábrázolja Thaar 3 fejével... (Ha ilyen hajót támadnál meg, függetlenűl attól, hogy hadihajó-e vagy sem, számíthatsz egy kellemes kis tengeri üldözésre...) Egyszóval az istenek szimbólumait sztem nyugodtan használhatod címereknek is, talán némi izléses módosítással.

Link a hozzászóláshoz

Lenne egy kérdésem. Egy pillanatig gondolkodtam azon, hogy nem is ideírom, hanem a fajokhoz, de az egész kérdés egy fegyverrel kapcsolatos, mégha az elfekhez is tartozik.

Szóval mi az, hogy az elf íj KÉ-je 9? Egy kahrei nyílpuskáé 9. Azon pedig nincs más dolga az ,,embernek", mint meghúzni a ,,reveszt". Én nem tudom, hogy hogyan lehet azonos KÉ-je egy íjnak. Meg ha nem ezt veszem alapul, akkor a fúvócső. Az is csak 8.

Na szóval én ezt nem értem. Úgyhogy világítsatok fel. meg a Sebzés 2k6+2??? Akkor ezentúl mindig elf-el játszok. Szóval ez itt nekem nem egészen tiszta....Valaki tényleg magyarázza el.

Link a hozzászóláshoz

Először is nem szeretem az elfeket. Nem játszom velük. Ezért nem is mondom hogy Tápok-e vagy sem.

Objektíven ezt tudom mondani Venes:

Az elfek lényük egy részét belehelyezik íjuk szent fájába. Ezáltal hozzájuk kötődik, lényük egy részeként érzik. Értsd ezt úgy hogy te is szabadon mozgatod az ujjaiddal a tollat, mint egy bazi nagy kesztyűben. Az elfeknek olyan az íjuk, mintha maga a kezük lenne. Míg egy elf az íját összevissza lóbálva is tud lőni, addig egy ember ugyanannyi gyakorlással még mindig csak "babrál az íjával". A sebzés már más kérdés. Az a különös szertartás, mellyel elkészítik az íjat és a lelket belekovácsolják, adhat alapot a magas sebzésnek is. Az íjász sebzés alapján pedig egy k10-es sebzésű íj akár komolyabb fegyver is lehet, mivel a max sebzést könnyebb kidobni. (arról nem is beszélve hogy erőjárulékot is számolhatsz rá, míg egy elf íj esetében ezt nem teheted meg, és ha elég erős az íj akkor képességnöveléssel igen nagyot lehet növelni ezen a sebzésen).

A kahrei nyílpuska gyorsaságát pedig még mindig jól mutatja hogy körönként 3 lövést lehet leadni vele, míg egy elf íjjal csak kettőt.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...