Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Üdvözlet!

Valóban ez a misztikus elkészítési fórma az ami miatt szerintem is olyan hatékony egy elf íj, de hangsújoznám hogy csak az elf tulajdonosa kezében. Ha egy másik elf használja akkor az már koránt sem olyan hatékony, ha pedig nem is elf kezében hanem egy más fajú kezében van, akkor még rosszabb értékekkel rendelkezik. Ez kihat a Ké-re, Cé-re, távra és a sebzésre.

Játéktechnikailag:

:arrow: ha elf tulajdonosa használja: Ké:9, Cé:16, táv: 140, sebzés: 2k6+2

:arrow: más elf kezében: Ké:8, Cé:10, táv:120, sebzés: 2k6

:arrow: nem elf kezében: Ké:7, Cé:4, táv:100, sebzés:1k6+2

Link a hozzászóláshoz

Ezt a mágikus szertartást, meg azt hogy a lekük is benne van sejtettem. De ettől még szerintem nagyon táp. Amikor meghallotttam, és után néztem az ,,Elfek könyvében", egy kisssé felháborodtam. Az hogy táp, az nem kifejezés. Persze valamennyire érthető, ahogy így elmeséltétek, de így nekem olyan érzésem támad, hogy ,,legyünk minél hatákonyabbak és minél több sebzést ejtsünk", és ez már alapvetően nem passzol az elf eszmékhez. Én nem vagy nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy egy elf 2k6+2-es sebzésű fegyverrel járjon.

Na szóval én ezekmiatt néztem és ezek miatt volt vele gondom.

De elfogadom, de még mindig tápnak tartom.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Szerintem egy elf nyugodtan járhat egy 2k6+2 sebzésű fegyverrel. Az már más kérdés, hogy mire használja. Egy elf jelleméből fakadóan nem nagyon fog össze-vissza lövöldözni minden ellenfélre. Jobbára célbalövésre esetleg vadászathoz használja. És vadászatnál nem árt, ha egy lövéssel kiteríti a vadat. Egyesek tiltakozhatnak, hogy a vadászat is ellenkezik az elfek jellemével, de enni kell.

Link a hozzászóláshoz

Elátkozott!

Azért a sebzés nem csak a nyílon múlik. Az fontos, hogy mennyire lehet felhúzni az íjat, az adja a sebzés nagy részét. A nyílon csak annyi múli, hogy hegyes-e, vagy most törték a fáról.

Az elf íj amúgy olyan, hogy elég nehéz megszerezni, mint ahogy a mesterkardot is :) (lásd a néhány oldallal ezelőtti kardmestert)

Nem tom sokan olvastátok-e a Karnevált, de abba TnG olyanok mond, hogy legerősebb fokozat, mármint a kahrei nyílpuskánál, és ez sehol nincs a játékba. Azért engem is érdekel, hogy hogyan lehet azzal a fegyóval szétlőni a egy páncélozott lovag gyomrát, úgyhogy a takarítónők is megemlegetik...

Link a hozzászóláshoz

TnG-t ne próbáljátok meg átültetni a M* világába, hiszen annyi ilyen apróság van azokban könyvekben, h nem érdemes ezen morfondírozn, amúgy meg, ha jó kapcsolataid vannak (pl.: egy megmentet kahrei, aki kissé lázadózó természetű), akkor ő pl már csinálht olyan tovább fejlesztett ismétlő rendszerű nyílpuskát, amin lehet állítani a fokozatot...

amugy meg megyjegyezném, h elvileg az összes csörlős íjpuskán lehet, mert annyi az egész, h a csörlővel nem feszíted meg annyira az ideget, vagy addig feszíted amíg a csörlőkar meg nem hajlik...igaz így a fegyver élettartama félelmetesen lecsökken, de ez kit zavar?

a másik az, h a kahrei nyílpuskával íjjász szabály alkalmazásával igen cska nay sebzéseket lehet elérni, és eeket vhogy lekell mesélni!

de vegyünk egy egyszerű barbárt példának (kmként éltem át a szitut) a barbár rohammal sebzett vmi 30 ÉP-t nahh ezt hoyan meséled ki??egyszerűen ugy, h a teljes páncélzatú katonát mellkasban elöl-hátul átvágta (éjjen a csatabárd :D ) és a páncélt is vele vágta ketté...ennyi...

Link a hozzászóláshoz

Hát hol is kezdjem...

először is mindig van nagyobb táp. Ne az elf íj 2k6-os sebzésén döbbenj le. :D És közel sem annyira táp. Nézd a rossz oldalát: Ha egyszer megsemmisítik az íjat, nem fog neki örülni a gazdája. (Nagyon nem)

Szimpatikus mágia miatt hatalmas hátrány sújtja. (ezért jó egy sima fegyverrel szaladgálni, nem nukleáris atomtöltetű nyílpuskával -persze mágikus)

Mint mondtam az elf íjnál nem számít hogy mekkora erővel húzzák ki az ínt.

A elf-íjat nagyon nagyon nagyon nehéz megszerezni, és nem az a fegyver, amit "tiszteletünk jeleként neked ajándékozunk egyet" mondattal a KMmel egyeztetve fel lehetne írni egy karlapra. A mesterkard bár igaz hogy ritka, de sztem azért nem kifejezetten nehezen beszerezhető.

Fentebb meg a dipada kapcsán: Hat Város Szövetsége sima rendbeli fegyverviselete. Semmi extra.

Link a hozzászóláshoz
Üdv mindenkinek!

Szerintem egy elf nyugodtan járhat egy 2k6+2 sebzésű fegyverrel. Az már más kérdés, hogy mire használja. Egy elf jelleméből fakadóan nem nagyon fog össze-vissza lövöldözni minden ellenfélre. Jobbára célbalövésre esetleg vadászathoz használja. És vadászatnál nem árt, ha egy lövéssel kiteríti a vadat. Egyesek tiltakozhatnak, hogy a vadászat is ellenkezik az elfek jellemével, de enni kell.

Na igen, ez az ami jó lenne. Én is csak azért lepődtem meg az elf íjon, mert valaki, egy játékos 2szer támadt és brutálul legyakott két nehezen legyakható ellenfelet. legalábbis mindenki más álltal elég nehezen elpusztíthatót. Ez nem lenne gond, de ugyan azon a szinten voltunk. Egy kicsit ledöbbentem. Aztán olvastam felírva az értékeit és meresztettem a szememet. Majd elgondolkodtam.......és ide tévedtem a forumra. :oops: :roll: :lol:

Link a hozzászóláshoz

Akkor majd nézd meg szegény elfet hogy fog elhullani, amikor két halál szférát használó pap (elég egy is) viccből vérzés varázslatokkal kiszárátják szegény elfet. Mert alapesetben is -6os gyorsaságpróba már necces. Onnan meg csak idő kérdése. Mindez pedig csak 1 másodperc.

Öcsém gyakran van elffel, és sokmindent egy fejövéssel elintéz, még 02es dobásnál is akár. De én sose bántom ezért. Ha akarnám meg tudnám tenni amit ő. De gondolj bele egy élőholt ellen mit érne szegény az íjával? Mégha 2k6+2őt is szebezne is? Mert egy holt testen még ha fejbelölövik is se számít az hogy kilyukasztották.

Venes és még vm. Használjátok a sebzéstáblázatot. Akkor vissza lehet fogni a a tucatnyi Ép sebzést.

Link a hozzászóláshoz

az elfes dolgokhoz hozzá szólnék én is... szememben az elf egy nyugodt faj aki a természetet szereti csak gondoljunk bele és hasonlítsuk az elfet a természethez... a természet iszonyatosan nagy csapásokat képes okozni... ez az egyik a másik dolog meg egy elf nem arról híres hogy nem tud harcolni hanem ha lehet elkerüli inkább a vérontást egyébként igenis kiváló harcosok... gyorsak és ügyesek... és kiválóan íjászkodnak... iszonyatosan nagy az előnyük benne a hőseposz címü könyvben valahogy így ír le egy harc befejezését: -az orknak esélye sem volt az évszázados tapasztalattal szemben... a két küzdő fél egy ork és egy elf volt... a tápolásról anyit még hogy ez tabu téma kinél mi a táp... ugyebár a km visszafoghatja ha akkarja... íjász szabály meg minden lőfegyvernél van... szó csak egy túlütés és akkár kész e van...

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Nem kívánok beleszolni az elfes témába. cather úgyis vázolta milyenek is ők valójában. (Egyébként az elfet Shenn-ek hívták) :)

Viszont az íjász szabály úgy működik, hogy minden kockával amivel maxot dobtál újat dobhatsz. Az elf íj esetében ha csak az egyik k6-al dobsz hatot, akkor csak azzal a kockával dobhatsz mégegyet. Ha mindkettővel akkor mindkettővel dobhatsz újat.

ETK 95.old.: "Ha a sebzés dobásnál használt kocka a maximális számra fordúl, a céllövő azzal a kockával újra dobhat."

Ez a modat alapvetően egy kockáról beszél, de ha figyelmesen olvassuk a mondat második felét, rájövünk, hogy bermejik kockával újat dobhatunk, ha netalántán többel dobunk, és ha legalább az egyik a maximlis számra fordult.

Link a hozzászóláshoz

Igazad van. De tudod miután valaki pont ezért kétkezes csatabárdot tanult meg célbadobni, hajlamos vagyok másképp kezelni a helyzetet.

Akkor ugyanis már jó sok esélye van.

És ezzel hogy folyamatosan akár egy kockával is újra lehet dobni, túl nagy hátrányba kerül mindenki aki egy íjásszal néz farkasszemet.

Amúgy is hülye szabáy sztem. egy teljes vértezeten, ami altt van ugyebár még minimum 3 réteg ruha vajon hogy megy át teszem azt 30sp?

Link a hozzászóláshoz
Igazad van. De tudod miután valaki pont ezért kétkezes csatabárdot tanult meg célbadobni, hajlamos vagyok másképp kezelni a helyzetet.

Akkor ugyanis már jó sok esélye van.

És ezzel hogy folyamatosan akár egy kockával is újra lehet dobni, túl nagy hátrányba kerül mindenki aki egy íjásszal néz farkasszemet.

Amúgy is intelligencia-képessége alacsony (kb.: 3-6) szabáy sztem. egy teljes vértezeten, ami altt van ugyebár még minimum 3 réteg ruha vajon hogy megy át teszem azt 30sp?

könyen százéves háború az angolok parasztokból szerveztek íjász sereget és a francia nehéz lovasságot legyakták veszteség nélkül...

a technikai fejlődés miatt egyre vastagabbak voltak a páncélok és nehezebbek és ha feléd tart egy nehéz páncélos inkább ugrálok egy kicsit és a lovag elfárad akkor a rések között beszúrok vagy egy kiváló céllövő gondol egyet és ahol rés van oda lő és kész... robin hood film amikor íjjal átlövi a sisakot vagy sprektrumon annó volt a hadak útja nevü dokomentum sorozat ez mindenben körül öleli az íjászatott... a hunoktól sem véletlenül rettegtek meg a mongoloktol sem...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem tiszta mindegy hogy milyen páncélt visel az illető, ha lovasroham közben telibetalálnak egy visszacsapó vagy egy 100 éves háború féle angol messzehordó íjjal, akkor azt valószínüleg megérzed!

Valahol olvastam hogy egy visszacsapóíj kihúzása annyit jelent mint kb 60 kiló felemelése... Most el lehet képzelni hogy milyen is az, amikor egy nyílvessző egy 60 kilós test lendületével egy pontban találkozik a felé rohamozó Lovaggal... Na szerintem ez azért egy maradandó élmény, feltéve ha a lovagunk túléli... habár igazság szerint az angolok minden nap kimentek, és egy jó 3-4 órán keresztül gyakorolták az íjászatot.

Link a hozzászóláshoz

Miért olyan nagy baj, ha valaki 30sp-ket sebez, ha jó a fegyvere. Ha mindig ezt csinálja valószínűleg meg fogja unni, ha pedig mégsem, akkor a KM az NJK-k harcmodorát módosítsa. Vagy a krönyezet legyen, a komoly NJK ellenségeknél szeles, viharos esetleg ködös hogy az íj szinte használhatatlanná váljon és a főe ne egy lövés erejéig tartson.

A kétkezes csatabárd, meg mint ahogyan a neve is mutatja nem dobásra készűlt. Alapvetően közelharci kétkezes zúzó-vágó fegyver, mint ilyen jobbára elég rossz a kiegyensújozotsága, illetve a sújelosztása teszi alkalmatlanná a dobáshoz. Ha valaki mégis ezt akarja csinálni, határozz meg nála egy erőküszöböt, ha a karakter ezt nem éri el (teszem azt 18-19) akkor alkalmatlan rá. Ha megvan neki, legyen meg a fegyverdobás mf-je, de én még így sem adnám meg neki a plusz 10 Té modosítót, sőt minimum ennyi minuszt kapna még, mert a fegyverét nem rendeltetés szerűen használja. Af-esetében ez a minusz természetesen még több. De ha a karakter meghozta ezeket az áldozatokat, és eldobja a fegyverét, célbatalál és dob 3 db 6-ost akkor én megadnám neki mind a három bónuszkockát, szvsz annak az NJK-nak már úgyis mindegy, hogy 18 vagy 34 sp-t sérűl e. :roll: Megasztán ha el tod képzelni és le tod írni az eseményt... jól nézhet ki. Végül pedig jön a többi NJK a már fegyvertelenné vált JK-ra... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

A mara-sequort a fejvadászok csak fontosabb küzdelemkór használják ugyebár. A jk társam mindig a lován tartja bebugyolálva, és jobb titkolni a vegyvert mások elől, mert akár őlnek is miatta! :twisted:

De így nem lehet mindig kéznél egy komolyabb küzdelemben. Csak nyúg, ha mindig magunknál cipeljük. Mit tegyünk. nincs ídőm részletezni.

Üdv mki!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Pár szót szólnék a témához, mint amatőr íjász és vívó.

cather: a páncélok nem lettek vastagabbak a fejlődéssel, sőt csak vékonyodtak. A vastagság átlag 2-5 mm között volt. Ha feléd tart egy nehézpáncélos lovag, akkor így tényleg lefáraszthatod, hogy ugrálsz meg minden, csak épp míg tízszer megkarcolod azalatt ő kettévág...ráadásul ezt ő is tudja, és míg a könnyebb harcos ugrál és az ügyességére hagyatkozik, addig a nehéz a lendületet használja ki, és köríves mozdulatokkal, lépésekkel harcol.

Harc közben az íjászok alapvetően nem közelharchoz voltak, így csata közben már nemigazán szokták az íjat használni. Ellenben csata elején, mikor lovasroham volt, igen szépen meg lehetett ritkítani sok íjásszal. Bár ekkor meg az volt a gond, hogy a messzelévő ellenségre nem célozhattak, csak 45fokban lőttek fölfele. Ezenkívül akkor használtak íjászokat, ha külön volt a két sereg, ugyanis túl nagy lett volna a veszteség.

Link a hozzászóláshoz

Pred a páncélokkal nem értek egyet de nem gáz egyidő után tényleg elkezdtek vékonyodni de eleinte nem az íjban viszont totál egyet értek az hogy elvileg hatvak kilónyit kellene kihúzni azt végülis nem hinném... próbáltál már hatvan kilót emelni hát nem könyü... áttételesen lehet hogy kb 60 kilópontnyi csapódik be ... ha hülyeséget írtam szóljatok... sorry

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Csak egy pár mondat.

A becsapódás és a kihúzási erő között nagy különbség van. Becsapódásnál pedig akkor már N(ewton)ban kéne mérni az erőt, és abból lehet következtetni. Pred jól mondja az íjak felhúzását. A másik meg a felajzás... Egy olyan íjat nem fogsz tudni felajzani, egy 'gyengébb' íjhoz is ugyebár lábtámasz és két kéz kell, nem csak úgy ráhurkolod és kész... Az anyag, amiből készül ezért rugalmas kell legyen, és a kellő ruganyosság elérése miatt nincsenek olyan kemény íjak. Visszacsapó íj tesz az erőre, mivel vissza is hajlik még, azt nehéz felhúzni, de azért nem ennyire...

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Na és ha már lőfegyver a paritya hol marad??? :)

nos lenne egy kérdésem a paritya sebzésével ha vasgolyót lövök ki vele miért ugyanakkora a sebzése mint ha kavicsot??? szerintem egy vasgolyónak nagyobb a súlya ezáltal nagyobb erőt képes kifelyteni mint súlyerő... valaki magyaráza el nekem plíz /és hagyuk ki azt hogy szegény rétegbeli fegyver mert mi van ha nem egy szegény ember használja mesterien hm??? és inkább vasszögezet golyókkal lövöldözik mint kavicsokkal/

Link a hozzászóláshoz

cather, azért mert a kavics formája az alkalmasabb a repülésre, mint a golyóé ;) jelenes etben a paríttya kavicsokra gondolok, amik amugy a méretüket tekintve elég szépek, ugyanis egy rendesebb parittya kavics simán elérhette a férfi tenyér méretet, amivel ha meggondolunk már rendesen lehet somni....

nos a formára visszatérve; a kacsázáshoz való köveket képzeld el jóval nagyobban - kissé ívesen, komoly lendülettel, viszonylag pontosan repül.háátt én nem állnék eléje

az általad említett vasgolyónak igencsak rossz aerodinamikai tulajdonságai vannak (legalábbis egy renedes formájú és súlyú parittya kavicshoz képest).

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...