Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek

Necromancer

Recommended Posts

A parittyához sok gyakorlat kell. Nem is a kő kilövéséhez. Még az sem nehéz hogy messzire száljon. Parittyával célozni. Na az már valami. Én most úúgy két éve gyakolok parittyával de még mindig nemigazán tudokvele célozni, a kő olyan 1-30 méteres szórással ér még mindig földet. Vagy túl erős vagy túl gyenge, desokkal nehez a megfelelő pillanatban elengedni a szíjat, hogy arra repüljön amerre te szeretnéd.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem ha már van vkinek parittya AF ottmár nemannyira számít h kő vagy vasgolyó van ojan ügyes h eltudja aztis jol lőni...hameg szöges vasgolyó akor sp+1.(golyó esetében talán a max táv csökken.)Lehet h ez hülyeség de nekem most értelmesnek tűnik. :)

Másik kérdés parittyával kapcsolatban:ERÕ függvényében nem nő a hatótávja??

Link a hozzászóláshoz

Nem nő a hatótáv, mert a parittyánál nem a fizikai erődet, hanem a kő "meglengetésével" nyert lendületet használod ki a kő elhajításánál.

A tüskés golyó azért nem működne, mert a gyakorlatban nagy lenne az esélye, hogy a tüskék miatt bennragad a golyó a parittyában, ha pedig a tüskék csak tompa dudorok, az tulajdonképpen semmit sem változtat a becsapódás erején, így a sebzésen sem.

Link a hozzászóláshoz
Nem nő a hatótáv, mert a parittyánál nem a fizikai erődet, hanem a kő "meglengetésével" nyert lendületet használod ki a kő elhajításánál.

A tüskés golyó azért nem működne, mert a gyakorlatban nagy lenne az esélye, hogy a tüskék miatt bennragad a golyó a parittyában, ha pedig a tüskék csak tompa dudorok, az tulajdonképpen semmit sem változtat a becsapódás erején, így a sebzésen sem.

ez igaz végülis lehet ezért találták ki az íjjász szabájt :) valaki anyit mondjon még nekem hogy menyibe kerül egy "tegeznyi/szütyőnyi" paritya lövedék és hány darabb van benne??? ahogy elgondolkozom a lövedék méretén nem lehetet valami nagy ha sokat akkartak magukkal hordani... szóval maximum tenyérnyi nagy lehetett... de ezt már valaki említette...

Link a hozzászóláshoz

15-20 db?

hmm akkor kissé hülyén fog kinézni ahogyan az öveddel együtt a a derekad is a földig lóg...

mert 15-20 db férfitenyérnyi viszonylag lapos kö, annak az összmérete sem elhanyagolható, és a súlya sem.Nem akarok hülyeséget mondani, de szeriontem a rendes parittya kövek súlya min fél kiló volt...ha nem több (1-1,5 kg) tom ez soknak tünik, de gondoljatok bele, h ha ezzel kelett harcolni teljes vértes ellenségek ellen akkor kellett tömege is legyen a fegyvernek, meg lendület is kelett lennie...

a parittya bőr szíjai akár egyméteresek vagy hosszabbak is lehetnek, az egyiknek a vége lvégződhet horkba és akkor azt ráá lehet hurkolni a csuklón, és akkor nem kell arra figyelni, h csak az egyik szíjat engedje el az ember :D

továbbá nagyon fontos a rendes csukló gyakorlat, satöbbi...:D

Link a hozzászóláshoz

hm ezt értem én de ha nagyobb a súlya a kőnek akkor szerintem nagyobb is a sebzés valszeg azért 1k10/2 mert kiméretü kövek könyü súlyal a parittya meglenditése adja szerintem a lendületet ha jól emlékszem a tanulmányimból bár lehet már nem akkor itt a forgaték nyomatékkal kell valamit csinálni egyébként ha lenne kedvedetek hozzá Gem Kukac és a többiek írhatnánk belőle egy kasztot mondjuk nem tudom milyen állambeli parittyás harcost lehet hülyeségnek hangzik de szivesen láttam volna annó ilyen kasztot is a harcosok barbárok gladiátorok kiegészitőben :) ha hülyeség azzonnal szóljatok...

Link a hozzászóláshoz

Akkor én szólok!!

Szerintem hülyeség, mert a parittyát olyan helyen alkalmazták, ahol kevés volt a fa! Mért tartom ezt fontosnak?

Azért mert szerintem az egyértelmű, h az íj/íjpuska az messze jobb, mint a parittya; az íj/íjpuska pontosabb, nagyobb hatótávolságú, gyorsabb, és a kezelésüket megtanulni sokkalta egyszerűbb, gyorsabb, talán könnyebb is, mint a parittyáét.

Mindez a Bibliából derül ki, - a parittyás történetet reményeim szerint mindenki által ismert.Nos azért nem íjakat használtak mert sok fa kell az íjvesszőkhöz (lehet velem kötekedni, de aki nem hiszi az járjon utána, - pl: Jeruzsálemben még ma is csak kőből lehet építkezni!!), és magukhoz az íjakhoz is alapanyagként fa kell.Ami mint tudjuk az olyan vidékek, mint Izrael, (akkoriban, és azon a részén) nem volt túl sok, így kialakulhattak olyan fegyverek amik a meglévő alapnyagok felhasználásával működtek.

Mivel távolsági fegyverek akkor is kellettek, az állattartás révén bőr is volt és a farkosok és egyéb ragadozók elkergetésére tökéletesen megfelelt a parittya is.

Hogy mért mondtam el ezt a rövid kis értékezést?

Igen egyszerű oka van.Yneven nem lesz olyan állam, ahol parrittyásokat képeznének, mert az íj elérhető, alapanyag szinte mindenütt van (ahol nincsen ott megoldható, h legyen - pl: Taba el Ibara, de arrafelé nem annyira jellemző az íjászkodás), így nincsen ok arra, h a parittyát tömegesen is alkalmazzák.

És akkor még nem említettem a mágiát is, ami szintén befojásolja a parittya elterjedésének esélyét, hiszen a távolsági fegyverek alakalmazása helyett akár a mágia is szóba jöhet....

Tehát summázva: (szinte) kizártnak tartom azt, h bármely állam Yneven parittya használatra képezné katonáit.

U.I.:Remélem nem lett túl terjengős, a helyesírási hibáimért meg elnézést kérek.

Üdvözlettel @

Link a hozzászóláshoz

Aksi: ehhem jahh a tárnákban télleg nem annyira sok fa van, de ellenben a felszíní telepek ellátják egész tarint jókevdvel-bőséggel, hiszen az eléggé fában gazdag vidék!

Amúgy meg a törpék nem nagyon használnak (szvsz) a föld alatt íjat, inkább lándzsát, hajítóbárdot, csatabárdot, rövid kardot, fokost, fejszét hajítanak, hiszen a zegzugos járatokban nem sok hasznát látja a törp a könnyű, s törékeny íjvesszőknek, ráadásul egy törpe járatban nem tutter h el férne egy rendesebb íj :D:D :wink: :roll:

Link a hozzászóláshoz

Minek használnának a törpök íjat, vagy parittyát, ha dobhatnak Tooma-papot is? :P

Komolyra fordítva a szót, a törpökre rá lehet kérdezni, hogy miért nem használnak parittyát, hiszen nincs fájuk, ellenben van rengeteg kövük.

Nos a válaszok egyszerűek:

1.a girbe gurba kisebb járatokban nem lehet használni semmilyen távolsági fegyvert, a hatalmas csarnokokban pedig minek? (lásd 3. pont)

2. a törpe népség alapvetően bátor, merész, sőt túlontúl vakmerő is néha, és testalkatilag is közelharcos típus. a távolsági fegyverek használatát szerintem gyávaságnak tartják.

3. ne felejtsük, hogy a törpék Tarinban egyeduralkodók... régebben ork törzsekkel volt problémájuk, hatalmas csatákat vívtak, ma már viszont szinte senki nem háborgatja őket földalatti királyságukban. Csupán a barlangok élőlényeivel és a sötétség szörnyeivel kell felvenni a harcot.

Link a hozzászóláshoz

TAOtól idézem:

Csupán a barlangok élőlényeivel és a sötétség szörnyeivel kell felvenni a harcot.

hmmm...csupán?!?

azért ott él egy, s más, ami azért nem barátságos és megszelídített rackla :roll: :wink: olyan földmélyi szörnyek, amiket elég nehéz legyőzni, sokan vannak, gonoszak, satöbbi.tehát a törpöknek is meg van a mindennapos bajuk.

Jhah igen és a földmélyi szörnyekhez még nem soroltam oda Tyrrano démonjainak tömkelegét és egyéb hasonló lényeket.

Amúgy kis méretű vagy a testalkatuknak megfelelő íjpuskákat szívesen használják, és kedvelik is.

Link a hozzászóláshoz

A sorokat olvasva felvetődött bennem valami: ha csak a tárnákban bohóckodnak akkor minek nekik repülő izészörny hátasnak? (Rackla)

A törpök meg nem minden világban ilyen primitívek, nem értem miért kell lehúzni őket ennyire magusban. Warcraft világában puskákat használnak sőt tankszerű járművük is van, még repülő szerkezetük is! Mindezeket a gnómokkal tudják létrehozni, akik eszesek és szinte a feltalálásra születtek.

Kukachuszár írta:

Yneven nem lesz olyan állam, ahol parrittyásokat képeznének, mert az íj elérhető, alapanyag szinte mindenütt van (ahol nincsen ott megoldható, h legyen - pl: Taba el Ibara, de arrafelé nem annyira jellemző az íjászkodás), így nincsen ok arra, h a parittyát tömegesen is alkalmazzák.

Lehet, hogy mostmár össze tudják kereskedni a fát, de mi volt régen?

Link a hozzászóláshoz

Hajj.Na akkor mégegyszer, mert már egyszer begépeltem egy gyönyörű választ, csak az vhogy elveszett.Brrrrrr.Na mind1.

Tehát akkor most Warlock írására reagálnék.

A sorokat olvasva felvetődött bennem valami: ha csak a tárnákban bohóckodnak akkor minek nekik repülő izészörny hátasnak? (Rackla)

Azért mert Tarin telis-tele van szakadékokkal, hatalmas tárnákkal, óriási barlangokkal, járatokkal, miegymással, ahol csak vmi repülő eszközzel lehet közlekedni (pl: van amikor függőlegesen kell ;)) és erre jók a denevér kutyák (vagyis a racklák).

A törpök meg nem minden világban ilyen primitívek, nem értem miért kell lehúzni őket ennyire magusban. Warcraft világában puskákat használnak sőt tankszerű járművük is van, még repülő szerkezetük is! Mindezeket a gnómokkal tudják létrehozni, akik eszesek és szinte a feltalálásra születtek.

hmm.Hát én úgy vélem, h a törpök egyáltalán nincsenenek lehúzva a többi fajhoz képest, de lehet h más szerepjátékokhoz képest már igen.De ez értelmetlen és felesleges párhuzamba állítás, mert akkor megint csak a különböző szerepjátékokat hasonlítanánk össze, aminek semmi értelme.De ennyi erővel azt is felvehetnénk, h az emberek mennyire lelettek korlátozva, mert/pedig a war hammer 40000-ben ezt, meg azt tudnak és így-meg úgy... ennek sem értelmét sem alapját nem látom :);)

Lehet, hogy mostmár össze tudják kereskedni a fát, de mi volt régen?

Hát jó.Lássuk mi volt régebben. A fa alapanyag hiány egyetlen vidéket (lakott vidéket; ezért nem sorolom ide a déli jégmezőket) érint és az a Taba El Ibara.Régebben ezen a vidéken hatalamas őserdő terült el, csak aztán a faj háborúk korában az ősi mágiáktól megkinzott környezet elsivatagosodott (egyes nézetek szerint amund varázstudók űzték el az esőt), és lassan elnéptelenedett.Majd megjelentek a dzsadok mint a dzsennek és emberek keveréke (vagyis az ember térhódítása történt). Nos nekik lehetett egyedül problémájuk a fa hiánnyal, és ők úgy oldották meg, h a Sheral déli lejtőin lévő erdős területekről szerzik be a fát, amit aztán leúsztatnak a folyón a megfelelő helyre.Ezt így oldottákmeg már elég régóta és még ma is így történik.Ennyi.

Link a hozzászóláshoz

A törpék egyáltalán nincsenek lehúzva, sőt szvsz csak azért nem az ő államuk a domináns, mert számuk csak lassan gyarapszik.

Kovácsolásban, mágikus fegyverek készítésében, építészetben (jó kis erődök építésében is) ők a leegjobbak, harci tudásukat sem kell szégyellniük, a varázslás sem idegen tőlük.

Mi kell még?

Egyedenként se gyengék, de mint faj, mint társadalom még erősebek.

Link a hozzászóláshoz

Ave

Elolvasgattam eme téma hozzászolásait és mag kell mondjam eléggé megdöbbentem @huszar kolega biblilai vonatkozásu magyarázatával ami bizonyos pontokban megállja a helyét de sajnos van szerintem egy bökkenő mégpedig az hogy az íj vs. parittya csata nem azért dőlt el a parittya javará mert sivatagban kevés volt a fa, ez is tény de a legnagyobb gondot a költségek okozzák, és sajnos ez amiota világ a világ igy van ugyanis az akkori időkben is volt kereskedelem és megoldhato volt a fa beszerzése de nagyon drága volt és igy nem erte meg, plussz még a technologia is sokkal bonyolultabb, mert egy nyilveeszőt legyártani sokkal nehezebb mint kersni egy frappáns követ, szerintem egy fegyver sorsát az dönti el hogy mennyire költséghatékony, tehát hogy megvan hozza a kellő technikai és nyersanyag bázis mert az egyik a másik nélkül sajnos nem ér semmit hiszen hiba áll kellő mennyiségben nyersanyag tenyuk fel vaserc ha nem ismerik a feldogozása technikáját még a másik esetben szintén probléma merul fel.

Link a hozzászóláshoz

Ahoj

Mr.Bean: ehhem eggen.Igazad van. Egyet hoznék fel, amit kihagytam és ami már megint egy kissé biblikus vonatkozású, méghozzá annyit, h a kereskedelem azért nem lett megemlítve Izrael példázatában (vagyis a parittya vs íj), mert ha megfigyeljük, h hol is van és hol volt Izrael földrajzilag, akkor azonnal megérthetjük, hogy mért is volt régebben kizárva (amikor még íjakat használtak) a kereskedelem, mint olyan. Hiszen mindig is ellenségektől körbe vett területeken életek, akik nem hogy nem kereskedtek velük, hanem megtámadták az országot;)

csak ennyit szerettem volna kiegészítésként...

byezz

Link a hozzászóláshoz

Én inkább nem szólok bele az ókori Izraelt elemző okfejtésekbe, inkább csak annyit mondok, hogy szerintem valamely nemzetnél az egyik könyebb gyalogos seregnek távolsági fegyónak tökéletes lenn e a parittya. Tehát mondjuk egy rövidkardos-botos összeverbúvált sereg mindentagjánál lehetne egy, meg vagy10-20 kő. Ja igen a kövek mérete: szerintem elég lehet a 0,25 kilós kövek használata is. Ja és a célzáshoz: A mostani kalapácsvetők is ki tudnbak lőni azon a nem éppen tág lyukon, pedig nem éppen azt gyakorolják, sőt, még a lendületük is nagyobb.

Link a hozzászóláshoz

RE

a kalapácsvetőket ne keverjük bele!Az teljesen más metódus szerint működik!

A kalapács vetőknél egy kis körben egész testet beleadva tehát az egész test forog körbe és ugy hajítják el, h nem szabad egy kis területről kilépniük!Ezzel szemben a parittyát fej felett vagy a test mellett pörgetik meg. Az említett súlyűú köveknek elég sok férőhely kell, ami nem igazán illik hozzá a könnyűvértesekehz. Ja igen. Ráadásul a parittyával nem igazán lehet ívesen célozni, hganem inkább csak víszintesen, ezért igazán érdekes lenne ha mondjuk egy több 10 soros csapat elkezdi hajigálni parittyával az ellent :)

másik szerintem nem elhanyagolható különbség még a kalapácsvetés és a parittyázás között, h a kalapács vetők a távolságra törekszenek, míg a parittyavetők meg a pontosságra!

ja igen és képzeljük el a katonákat ahogy telke vannak aggatva tenyérnyi kövekkel

és mindehhez még hozzá jönne, h minden egyes katona 3-5 kiló plussz súlyt cipelne magán, ami könnyű gyalogosoknál igenis sok!! (sztem)

Link a hozzászóláshoz

én mindig azt szoktam 1-1 tőr a bakancs mellet 2 kard a háton (karaktertől függ) 1-1 tőr az ingujba 10 dobótőr pedig a melkasán x alakba. fdejvadászomal ez volt csak az oldalán volt a mara-sequor és a sequor és a hátán meg egy könnyű nyilpuska de a tőröket sohasem kellett használni a nyilpuskát sem a legjobb 2 kezes harc és 2 kahrei nyipluska na meg sos sok mérgezett nyilvessző

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Kedves Juri Gagrin: én csak integetek neked a realitás talajáról, ha megengeded. Tíz dobótőr mindjárt öt font, két kard még három, nyílpuska még 6, és még a csizmaszárban és az ingujjban is van 1-1 font.

Én speciel ezért 3-as MGT-t adnék neked. Abba egy fejvadász nagyjából belehal, annyira fontos neki hogy szabad mozgástere legyen. No meg aztán rejtsd el ezt a rakat fegyvert, mert ugyebár arra fokozottan fognak ügyelni, akinek ennyi van.

Második fele: Kétkezes harc és két kahrei nyílpuska: NEM LEHETSÉGES. Csak a gnómok képesek külön-külön mozgatni a szemeiket, ezáltaln mindkét fegyverre figyelve, a többi faj erre nem képes. És célozni pedig a szemeddel kell, ergo nem tudsz csak vaktában lövöldözni az emberkékre. És akkor semmit nem ér a sok-sok mérgezett nyílvessződ. Másrészt pedig egy ilyen figurának, akinél van két tonna fegyver és nem túl jóvágású úgy sejtem nem fognak kahrei nyílpuskát adni...

Bye

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...