Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Üdvözletem

hmmmm

a két íjpuskával elvileg még tudnál lőni egy irányba vagyis mindig egy emberre, tehát a két fegyverrel egyidőben mindig csak ugyanoda, külön-külön is tudsz lőni, különböző célpontokra, de nem egyidőben!!!

ehhez minek kahrei nyílpuska? ugyanis az egyiket eldobhatod rögtön az első lövés után, mivel a másikat vmivel (kézzel) fel kell húzni:) ;)

vagy ezt igencsak látványosan ugy képzelted el, h minden lövés után gyorsan letartod a földfelé az íjpuskákat a lábaiddal a talajhoz rögzíted őket és utána egy-egy villámgyors mozdulattal felajzod az íjpuskákat??? nem mondom eléggé látványos akció lenne... :D

a mellkason keresztben lévő kéthalomnyi hajító eszközről meg osztom Con Salamander azon nézetét, és kiegészítem az enyémmel is; miszerint nem kicsit a talajhoz szegez ekkora plussz súly, tehát a harcot, az ugraburgát, a mozgást, a levegővételt simán elfelejtheted :):D:D .... de tele leszel hajítótőrökkel:)) gutt!

amúgy a felsorolásodból hiányoltam, a shadoni páncéltörő nehéz íjpuskát a füledre akasztva, és a zsebkatapultot sem találtam meg a leírásben, hogy a mini faltörőkosról már ne is beszéljek :D:D:D:)))!!!

@ valék az alkalmatlankodó

Link a hozzászóláshoz

Sziasz'

Egyik alkalommal egy klubban egy érdekes páncéllal találkoztam. Crantai szellemvért. Gyakorlatilag egy öv, ami a karakteren van és a páncél adott eleme csak akkor jelenik meg, amikor csapást kell hárítania.

Valami ilyes "technológiával" elképzelhető a western nyilpuskás történet. A nyilpuskába idézett lélek mindig felhúzza a nyilpuskát valamilyen úton-módon. Persze mágikus az egész.

A hátrányairól inkább nem beszélek...

Link a hozzászóláshoz

A. Keresel egy varázslót, akinek van elég ideje, hatalma és tudása a dolog elkészítéséhet. Megkeresed a nehéz aranyakat, amit odaadsz a varázslónak a szolgálataiért. A varázsló vééégre-valahára talál neked egy megfelelő lelket. Belebörtönzi a nyílpuskádba. Megadja neki a megfelelő utasításokat. Yeehaw! Vagy:

B. Keresel egy gnómot, vagy egy kereskedőt, aki egyszerűbb módszereket kínál neked: Kahrei nyílpuska!?

A szellemvért amúgy ötletes, mindazonáltal ... érdekes... to say at least.. :P

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

öö...te az íjászszabályra gondolsz, ami hajító-, dobó-, és lőfegyverekre vonatkozik (DOBÓtőr, íjak, számszeríjak, dobócsillag, hajítóbárd, etc.). Ez annyit tesz, hogy ha bármely kockáddal a maximumot dobod sebzésre, azzal, és CSAKIS azzal a kockával újra dobhatsz.

Pl. sebzés 2k6+6

az egyik kockával dobsz négyet, a másodikkal hatot, így a sebzés: 4+6+6

de mivel a másodikkal max-ot dobtál, ezért azzal újra dobhatsz, ami mondjuk 3 így lesz a sebzés 4+6+6+3=19 sp

ha kilencvenszer dobsz max sebzést a kockán, akkor annyiszor dobhatsz újat azzal a kockával. Ha az összessel max jön ki, akkor az összessel dobhatsz újra

Link a hozzászóláshoz

Hmm.. Ne haragudj Pred.. habár az előbb nagyon bölcseket szólottál, most félbe kell vágjalak... Tudtommal csak akkor dobsz újra ha maxot sebeztél a fegyverrel, azaz: 2k6+6on dobtál kát hatost! De mivel nincs nálam (3 méter távolság :P) az ETm, ezért nem mondom biztosra a dolgot. Tudod, ez csak olyan "emlékem szerint" féle dolog. Mindenesetre valaki aki nem olyan lusta mint én az utánanézhetne! :P

Link a hozzászóláshoz

Bocs, hogy beleszólok, de szerintem az minősül dobó vagy lőfegyvernek, amit annak használnak, tehát ha én kisszéket dobok, vagy vízipisztollyal lövök, akkor is az, mivel arra használtam. Továbbá én úgy emlékszem az íjász szabály csak a lőfegyverekre vonatkozik, de ET hiányában ebben nem vagyok biztos.

D3st:

Minden maximumra fordult KOCKA után jár az új dobás, ebben biztos vagyok, de csak azzal a kockával.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

LcF kérdésére válaszolva a kérdezett szabályt valóban íjász szabálynak nevezik, és Pred jól mondta, a 6-ost dobó kockával lehet újra dobni. (Persze a példa egy kicsit furcsa volt, mivel egy dobófegyvernek sincs olyan sebzése, a legnagyobb a hajítódárda + dobófe, K6+2-vel.

A hajítófegyverekre a kétfokozatú rendszer szerint fegyverdobás Mf-tól, az ötfokozató rendszer szerint a fegyverdobás képzettség 3. fokától kezdve vonatkozik íjász szabály.

A slan tőr viszont nem dobófegyver, hanem fegyverdobás szempontjából rokon fegyver, így ha azt akarod dobi, eleve a Fegyverdobás rokon fegyverrel képzettséget kell megtanulni. (UT,75.old) Ha ebben 3. fokot ér el a karakter, akkor eldobott slan tőrére vonatkozik az íjász szabály, tehát, ha K6+2-s sebzése során a K6-tal hatost dobott, újra dobhat, egészen addig, amíg nem hatost dob. Az eredmények összeadódnak. (A +2 csak egyszer jár!)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Leírtam a szószerinti idézetet az előbb, olvasd el, nem csak az íjászatra vonatkozik. Az az ET-ből van.

Szerintem, arra vonatkozik, hogy ugye a vessző az nem csak egyszeri sebzést jelent, mint mikor megvágnak, hanem ott van benned, és minden mmozdulatoddal vág, sebez, mélyebre, vagy visszább lökődik, etc. És ennek a bemutatására hivatott az íjász szabály.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Sorry de megint nem tok egyetérteni predel, mert szerintem az már az utána lévő plussz sebződés amit a KM okosan kitalál, meg attól is függ, h hol és mennyire találnak el!

De az íjász szabály szerintem azt hivatot jelezni, amikor az ember elkezdi kidobni a sebzést és kijön egy 20-20 ÉP-s sebzés (aki nem hiszi, el, h ki lehet ilyent hozni, az faggassa Leviathan mestert:D), tehát kidobta ez illető a burtális sebzést és ilyenkor jön az a mesélő részéről, h "és egy kecses mozdulattal átlőtted a torkát a mihaszna ellenségnek!" => vagyis amikor az íjvessző elöl bemegy, hátul kijön effektus létrejön, akkor simán jól jön az íjász szabály az elvesztett ÉPk realizálása végett!!

SZERINTEM....

Link a hozzászóláshoz

nekem az a kérdésem hogy túlütésnél célzófegyverrel a tényezőket kell tólütni 50-nel vagy a vé-jét vagy az csak harcművésznél külömben mindent értek na nagyon etszerü pl rohamozik valaki feléd te a nyilpuskáddal mondjuk gyomron lőtted k6+1 (könnyű nyilpuska) te 6ot dobsz +1 akkor 7 ez a maxiális sebzés ekkor jön az ijjász szabájj ujabb k6+1 itt mondjuk 5 bobsz +1 akkor 6+7=13 rohamm miatt duplázódik (ha jól értelmezem hogy nem csak a rohamozó fél sebzése duplázódik hanem a másik félé is aki a rohamozóra támad) na és akkor 13x2=26 meg még mondjuk a gyomor miatt +k6 fp mert hogy milyen szépet lőttél 2 törvénykönyvben benne van az összes módositó akkor dobsz 4 et 26+4=30 sebzésed 30 Fp az xy ép na ilyen egyszerü és fogassal szerintem nem lehet közvetlenül ép re sebezni akkor duplázódjon a sebzés de milyen nonszenesz hogy egy fogassal át szúrod a fejét (fegyverdobás esetén) vagy kiszúrod a szemét egy asztallal vagy át dobod a gyomrán az asztalt azé az ész szerüség

Link a hozzászóláshoz

bocs ez rosz téma valamit elnéztem és az hogy az ijjász szavbájj nem a mongolástól van az biztos mert akkor függ a nyilveszőtől mi úgy játszunk hogy sokféle nyilvessző van pl béltpő és akkor k dönt az ijjász szabájj az szerintem olyan mint 00 nagyon pontos és szép lövés na meg még valami ugye van a szerencse amulett és a kahrei vagy kézi nyipuska k3 sp na és a szerencse amulettel 1 et módosithatsz a kocka dobáson mondjuk el találsz valakit k3 ugye dobsz 2 módositasz 3 ijjász szabájj ujra 1 na akkor -1 et módositok lesz 3 dobok 3 at nem módositok és igy mehet a végtelenségig? és pl sárkányt megöl egy kézi nyilpuska azé ez szerintem lehetetlenség. vagy nem?

Link a hozzászóláshoz

Amit írtál, abban több helyen is hibát találtam. Először is, íjász szabálynál nem minden K6-nál adódik hozzá az a +1, amit írtál, hanem szépen eldobálgatsz, amíg nem lesz 6os, összeadod, és utána adod hozzá a fent említett +1-et. Másik, h lőfegyvernél sztem nincs roham. Azért, mert futsz vele az ellenfél felé, nem duplázódik a sebzés, mivel így nem kap kétszerakkora találatot. Sőt, sokkal pontatlanabb lesz a lövés, és elég sok levonással jár. Szvsz.

Speciális nyílvesszőnél pedig sztem a sebzés nő csak. Mondjuk egy visszafele fogazott nyílvesszőre én adnék +1 sebzést. Bár ez nem teljesen jó példa, mert a fogazott vessző akkor fájdalmasabb, mikor ki akarják húzni a sebből..

Sárkányt meg neccesen :) Bár ha átlövöd azt a nagy SFÉ-jét és leveszed a sok ép-jét egy lövéssel, akkor gratulálok, és javaslom, h ne cinkelt kockát hazsnálj a játékhoz, mert nem fair. :wink: De ahogy írtad, akár a végtelenségig is mehet az íjász szabályos sebzés, csak nem sok arra az esély.

Egyébként igen, a szerencse (vagy balszerencse? :)) amulett sokat segíthet/hátráltathat az íjászoknak/nyílpuskásoknak.

Odv.

Link a hozzászóláshoz

Pred: nem :) Szép is lenne, ha addig dobálgatnánk a K6-okat, amíg hatos nem lesz :) Addig kell dobni, amíg NEM lesz hatos.. mivel ha hatos, akkor dobni kell még1szer :) Ez az íjász szabály tudtommal, de javíts ki, ha tévedek.

A rohamnál meg sztem nem midnen esetben duplázódik a sebzés. Sztem a nyílvessző gyorsaságához képest kevés az a roham. Mondjuk egy lovasrohamnál / vágtánál igen.. de ha pl egy páncélos lovag rohamozik feléd, az nem túl gyors. Más kérdés, h abban az esetben nem lövöldözni kell rá..

Odv.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hunter: valóban így is lehet értelmezni amit írtál, de elég félreérthető volt ;)

Sir Vágtató: sajnos nem volt igaza Jurinak. Rohamnál a rohamozónak van 2* sebzése.

A támadott csak akkor kap dupla sebzést, ha sikeres feltartó támadást intéz a rohamozó ellen.

Lőfegyverrel semmilyen körülmények között nem duplázódik a sebzés (roham esetén). Dobófegyvereknél is csak 1,5* a sebzés roham esetén.

És végezetül, ha mindkét fél rohamozik, akkor nem 4* a sebzés, csak mindkettőt sújtják a roham módosítóti.

Persze egyszerűbb lenne utánanézni: ETK 94,oldal Roham ;)

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Hello JG.

A Dzsambia a dzsad kúltúrkörben elterjedt, szélesedő pengéjű, tőr kategóriájú fegyver. A Taba el-Ibarában teljesen általánosnak számít. Értékei: 2 T/k, Ké:11, Té:7, Vé:2, Sebzés K6 + az erő 16 feletti része. Súlya 0,3, értéke 4 ezüst, alkalmazásának nincsenek képesség követelményei. Átütő ereje 0, mérgezés esetén 3 adag méreggel kell prparálni, a fegyvertörés képzettség maximum 3. fokon tanulható vele, fegyverdobás szempontjából idegen fegyvernek számít. Egykezes fegyver. A dzsadok legtöbbször agyon díszítik, ritka az egyszerű, dísztelen dzsambia.

A Ranagol papok inkább áldozó kést használnak, az Orwella papnőre - és számos más, néhai emberáldozó vallásra - jellemző a tőr. Persze a kés és a tőr között olykor alig van különbség, a Ranagol papok áldozó alkalmatosságát mégis inkább késnek kell tekintenünk.

Ranagol áldozókést kizárólag ranagol papoktól zsákmányolhatsz. Ez azok közé a fegyverek közé tartozik, amik nem sorakoznak minden fegyverkovács polcán. Számítani kell rá, hogy a pap holtáig vissza akarja majd szerezni a tőrét, és nem válogat majd az eszközökben.

Ranagol papokat a legtöbbet Gorvikban, illetve a gorviki befolyás alatt álló kisebb városállamokban találhatsz. Persze Kránban is élnek, de azokba inkább ne köss bele, mert ritka közöttük a közönséges ember.....

Persze, ha a party minden áron Ranagol-áldozókést akar szerezni, én bemesélnék nekik egy árustm akinél van, de ő maga azt sem tudja, mi az. (persze dolgozd ki, hogyan került hozzá.) Miután a karakterek könnyűszerrel megkaparintották, feltűnhet a tőr igazi gazdája, örököse, a néhai pap bosszúálló társai, s maga a pap. élve, de akár holtan is.... Már ebből is lehet egy kisebb kalandot fabrikálni....

Megjegyzem, hogy a Ranagol mintákkal ékített, fekete pengéjű áldozókéseket nem nézik jó szemmel Ynev civilizált vidékein...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...