Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

ez meg a másik, h megadna egy egészen reálisnak tűnő táblázat, miszerint a max táv, ameddig dodhatsz egy pallost az:a pallos, súlyos, nem dobófegyver kategóriába tartozik, ideális távolság 1-4m, max táv 10m... és akkor még nem beszéltünk arról, h hajitófegyver képzettséget erre nem is lehet felvenni, mivel sehol nem okitanak ilyet... igy ez képzetlen fegyverdobásnak számit, ami még csomó minusz....

Link a hozzászóláshoz

Szerinted 20-as erőt miben lehet lemérni???megemel egy tehenet vagy egy szekeret? Ugyan miért ne lehetne eldobni egy pallost 20 méterre 20-as erővel? A célzott támadásnál +20-at kap VÉ-re és ennyi semmi, más nincs , mert sajnos nincs kidolgozva.Akkor most árulja el valaki hogy lehet akkor kivitelezni kockákkal és szabályokkal, jó hogy le nem ülök mindjart kiszámolni a pallos légellenálási együthatőját meg a szél valoszinűsithető változásait!A karakter bejelenti hogy ezt fogja cselekedni én megmondtam dobjon K100-zal és ha jol emlékszem 92 dobott amivel simán tulvágta mert bár nem irtam le a sztorit mert egy kicsit hosszu lett volna ami abban merult ki hogy egy suhanc meglátta és elkezdett visitani erre jött az azota szálloigévé vált mondása "Szájba dobom a pallossal" mert éppen az volt a kezében.

Link a hozzászóláshoz
Leviathen: Sztem a nyílvessző nem mágikus. Csak az íj. AAaz elkészitése pedig a következő: A harcos álmában meglátja azt a fát, amiből az ő íjja készül. Megtalálja, lemetsz belőle egy darabot, majd viszi az elfíj-készítő mesterhez. Aztán asszem csak a készenléti rituálénál kovácsolja bele a mester a harcos lelkének egy darabját. Én erre emléxem.

Szerintem a nyílvesszőre is tud a varázsló rúnákat vésni.

Ráadásul, ha egy mozaik mágiát jól ismerő lény használja akkor ez a fegyver még veszélyesebb is lehet.

Természetesen ez csak az én véleményem, és ez csak egy feltételezés :)

Link a hozzászóláshoz
Szerinted 20-as erőt miben lehet lemérni???megemel egy tehenet vagy egy szekeret? Ugyan miért ne lehetne eldobni egy pallost 20 méterre 20-as erővel? A célzott támadásnál +20-at kap VÉ-re és ennyi semmi, más nincs , mert sajnos nincs kidolgozva.Akkor most árulja el valaki hogy lehet akkor kivitelezni kockákkal és szabályokkal, jó hogy le nem ülök mindjart kiszámolni a pallos légellenálási együthatőját meg a szél valoszinűsithető változásait!A karakter bejelenti hogy ezt fogja cselekedni én megmondtam dobjon K100-zal és ha jol emlékszem 92 dobott amivel simán tulvágta mert bár nem irtam le a sztorit mert egy kicsit hosszu lett volna ami abban merult ki hogy egy suhanc meglátta és elkezdett visitani erre jött az azota szálloigévé vált mondása "Szájba dobom a pallossal" mert éppen az volt a kezében.

Hogy hogyan lehet lemérni a 20-as erőt?

Talán ha tegyük fel, az ellenfélnél van egy mithril-ből készült pallos.

És akkor te a 20-as erőddel kiveszed a kezéből és ketté töröd akkor erős vagy.

Link a hozzászóláshoz

A nyilvessző persze hogy lehet mágikus. De alapból nem az az elf íjnál sem.

Ezt a pallosdobást sztem is az erővel kell párosítani. A hatótáv lesz nagyobb 20-as erőnél, és nem lesz kevesebb minusz emiatt. Az UT-ben asszem van olyan, hogy fegyverdobás idegen fegyverrel. Ott biztos le van írva, hogy mennyi a minusz.

Link a hozzászóláshoz

emberek...emberek...emberek..minek vésegesse a vari a rúnáját apró kis vicik-vacakra???ráfesti egy brutális vaslapra, - ami max 1deka, vagy vami hasonló, - aminek az a lényege, h minden oldala éles, meg kampós, meg hegyes, és ráirja az átformázás rúnát olyan anyaggal, ami könnyel eltávolitható, vagy könnyen lemosható bizonyos anyagokkal (pl:vér), és átformázza/alakitja mitbánom én egy szép apró nyilheggyé... :D

a nyilhegy beleáll az áldozatba, a runa letörlődik, a nyilhegy átformázódik/alakul, és ime a varázslói mágia újabb brutális eszköze... :oops: :twisted: :twisted: :twisted: ....

Link a hozzászóláshoz

@huszár: igen igen a letörölhető rúna trükk..... :D

Az az igazság hogy ezt nálam már próbálták egy páran, aminek az lett a vége, hogy a játékosaim azt mondják erre a megoldásra, hogy olyan mintha egy nyitott nitroglicerines palackkal rohangálnál....

Miért is? Azért mert tökéletes vízzáró tulajdonságú anyag nincs. Tehát a festék leázhat akkor meg eléggé rosszul jársz ha éppen a te hátizsákodban van a cuccos....Namármost erre azt csinálták a karakterek hogy egy leviaszolt dobozban kezdték el hordani, aminek meg az lett a vége hogy egy 1.5 éves modulban egyszer sem volt idő elővenni és kibontani azt az ultimate weapont :)

Másik: A pallosról: Nos a pallosnak van egy rossz tulajdonsága, hogy ormótlan. Próbáltál már kardot dobni? Ha nem akkor azt azért jó figyelembe venni, hogy a pallost úgy eldobni hogy forog a levegőben mint egy tőr, nem lehet..... Egyszerűen leesik egy pár méter után. Hiába van 20-as erőd. Ha meg dárdaként eldobod, akkor meg nem megy messzebre ugyancsak 4-5 méternél, mert egy idő után a rossz súlyelosztásnak köszönhetően elfordul és pörögni kezd. Ez megint nem jó. Tehát nagyobb erővel csak annyit érsz el hogy kb ugyanazon a távon, de sokkal nagyobbat tudsz sebezni. Másrészről a nagyon jól sikerült dobás nem fogja a fegyvert olyysmire képessé tenni amire amúgy sem lenne, tehát hiáby dobsz 00-át, a rapírral akkor sem fogod átszúrni a lemezvértet, és a pallossal sem fogsz eltalálni egy20 méterre álló embert.

Én a jk-immal szemben bevezettem a dobó fegyver szabályt is, tehát ha valaki dob egy dobófegyvert, akkor méterenként 2 vonódik le a té-ből, mivel akármilyen jól van is kialakítva egy dobófegyver nehezebb célozni vele mint egy lőfegyverrel. A max táv pedig nem túl sokkal több mint a célzott táv ezeknél a fegyvereknél.

Link a hozzászóláshoz

Már bocs hogy megkérdezem de szerény személyedben egy feyvermestert vagy egy fizikust tisztelhetünk hogy ennyire jol tudod mi fog történni egy pallos eldobásakor?Egy olyan világra akarsz földi fizikát kényszeriteni ahol a mágia az úr?

Elnézést kérek ha netalán megbántottalak nem állat szándékoban csak egy kicsit ingerlékeny vagyok ha földi fizikát alkalmaznak Yneven mert akkor jo hogy nem már kisérleti atomrobbantást végeznek a földi fizika alappjan.Sok mindenben segitségul lehet hivni az itteni fizikát bizonytalan helyzetekben, de ne akarjuk már minden percben alkalmazni olyan helyen ahol több tizezer éve kardokkal és mágiával harcolnak.

Link a hozzászóláshoz

a fizikai alkalmazás már megtörtént, csak ugy, mint az atom robbantás... szerencsére én nem voltam ott, én is csak "halottam" a dologról... a lényege az az, h mágiával hidrogének csapunk egymásba, és várjuk az isteni fúziót...szal ami az atomrobbanás lényege...

nézd bean: azzal sajna neked is egyet kell értened, h azért vmilyen formában, és alapjaiban ugyanolyan a fizika yneven, mint itt a földön... ha nem igy lenne, akkor nem élhetne ember yneven... még mielött a félreértésekből oldalokon án ivelő szó-cséplés/párbaj vita alakulna ki, azelött leszögezem...én itt a fizika alapjairól beszélek, mint gravitáció, légellenállás, hő, fény... nem is akarok jobban belemenni, mert a végén még kiderül, h mennyire nem tudok fizikából semmit...utálom is, akár csak a tanárt...de ze most lényegtelen... gravitációnak muszáj lennie, mert muszály, és kész..most hadd ne ragozzam túl, de ugy gondolom, h a legtöbbi földi fizikai dolognak megvan a mgefelelője yneven is , mert akkor az ott nem müxene... ha meg ez igy nem elfogadható, akkor tekintsük ynevet egy másik inercia rendszernek....és igy már mindene elfogadható a maganemémben...

ui:elnézést a husszó, érdektelen, és unalmas irásomért...

Link a hozzászóláshoz

Azt hiszem @huszár már elmondta nagyrészt a válaszomat.... Én nem haragszom, mert nem veszekedtünk, hanem beszélgettünk, és nem egymást anyáztuk, hanem kulturáltan folytunk bele a vitába :)

Másrészről, nem nem vagok fizikus, mert nem szeretem a fizikát :) Hogy fegyvermester vagyok e, azt sem hiszem mert nem ez teszi ki a mindennapjaimat. De annyit már foglalkoztam ezekkel a dolgokkal hogy eléggé sok esetet kipróbáltam a valóságban, és szeretném a mágust a realitások között tartani, éppen csak annyira amennyire szükséges. Pallost nem is de másfélkezes kardot már dobtam, és meg kell hogy mondjam, hogy még az a barátom, aki nap mint nap ezzel foglalkozik (nem a karddobással, de fegyveres harccal) ő is azt mondta hogy ez ha nem is lehetetlen, de nem igazán a legjobb művelet. Ha már mindenáron kardot akarsz dobni, akkor próbáld meg a handzsárt, vagy egy vagyobb szablyát, mert a hajlított és végnehéz fegyverek akár pörögve is eldobhatók, ezért messzebre és pontosabban használhatók.

Ami meg azt illeti, hiába van yneven mágia, a pallos akkor is órmótlan és a földi fizikához hasonló repülési tüneteket fog produkálni :)

Link a hozzászóláshoz

igen nekem is ugy tűnik, h necromancerrel ebben egyetértünk...:

itt csak az egyik mondatára térnék ki, amit én is mondok, vagyis csak kiegésziteném, méghozzá olyannal, amivel szvsz mndenki egyetért;

Ami meg azt illeti, hiába van yneven mágia, a pallos akkor is órmótlan és a földi fizikához hasonló repülési tüneteket fog produkálni

hogy miért is fog ilyet produkálni?azért mert a földi, és a ynevi fizika az alapjaiban megegyezik...akár tetszik, akár nem...ok.helyenként azért vanna eltőrősek, de attól még alapvetőn ua.

miért is?azért mert nem nagyon tudunk (mi emberek) teljesen más fizikai adottságokkal rendelkező környezetben létezni, és nem azért, mert már megszoktuk az ami van, hanem, mert ebben múködünk...igen eltudunk képzelni egy más fizikai paramétereken alapuló rendszert, csak abban gondolkodni, abban cselekedni, vagy akármit is csinálni...hát nem mondom ez szvzs olyasmi lehet, mit felfogni ésszel a végtelen fogalmát...

próbálja meg bárki is nem hinném h sikerülni fog... :twisted: :shock: :D 8) :lol: :? :wink: ,erre a válaszom meg egyszerú...azért mert az agyadnak vége van, vagyis benne van akoponyádban, és igy az véges.pont.

ui:elnézést az értjhetetlen hozzászólásom, és a téma eltérésem miatt, de ugy vélem, h igy egy kicsit könnyebben megtudom magamat értetni... remélhetőleg...

Link a hozzászóláshoz

Minden pengét lehet dobni akár egy pallost is, de ahhoz, hogy ezt kitapasztald, legalább 1-2 vagy akár több év gyakorlás is elkellhet. Aki meg csak úgy eldobja a fegyverét annak erősnek és nagyon ügyesnek kell lennie úgy 14 felett bőven. :roll: Ha a pajzsot fogjuk és eldobjuk, mint ahogy azt a Xéna csinájja a csiga/gagyitévén, akkor az alapból le fog esni, de ha a kari elég erős és ügys és rengeteg tapasztalata van e téren akkor talán. De ez már nagyon valószínűtlen. Tényleg, lehet pajzsot dobni??? Pengét biztos lehet, csak ahhoz aztán már profinak kell lenni szvsz. Vannak még durva dolgok. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Nos ebben abban azért nem lennék biztos hogy más fizikai paraméterek esetén nem maradnánk életben hiszen ha egy kicsit nagyobb lenne a tömegvonzás vagy sűrűbb lenne a levegő vagy ritkább attol még életben lehet maradni hiszen itt a földön is elő lehet állitani extrém körulményeket az emberi test sok mindenhez tud alkalmazkodni és hol van leirva hogy yneven a gravitácio megeggyezik a földével? lehet egy kicsivel nagyobb vagy kisebb éé máris teljesen más eredmények fognak születni.

2.Ynevi fegyverek olyan fémeket is tartalmaznak amit itt a földön nem is ismerünk pl abbit vagy feketeacél vagy ne is beszélünk a mágiával atitattot fegyverekrol démoni ereklyékrol és még egyéb nyalánkságokrol, tehát eleve máshogy fog kinézni egy acél és egy titániumbol készült pallos eldobása itt a földön is nem mlg Yneven!

3.Nem veszekedni akartam csak jeleztem hogy semmilyen felsőbségi és egyéb lenéző szándék nem rejlik az általam leirt hozzászolásban.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

Nem gondoljátok komolyan, hogy a pallos dobása a téma???? :D:lol:

Csak pár dolgot szolnék hozzá Bálint: szívesen adnék a kezedbe egy Másfélkezes kardot it lóg melletem a falon cirka 7 Kg (nem teljesen eredeti de tökéletes utánzat) ha azt eldobod nekem 8m-re úgy hogy nem felfelé dobod hanem előre akkor komolyan bevezetjük a pallos dobását akár 12-es erővel is sőt még +30-tét is kapnak tőlem :lol:

Link a hozzászóláshoz
Üdv mindenkinek

Nem gondoljátok komolyan, hogy a pallos dobása a téma???? :D:lol:

Csak pár dolgot szolnék hozzá Bálint: szívesen adnék a kezedbe egy Másfélkezes kardot it lóg melletem a falon cirka 7 Kg (nem teljesen eredeti de tökéletes utánzat) ha azt eldobod nekem 8m-re úgy hogy nem felfelé dobod hanem előre akkor komolyan bevezetjük a pallos dobását akár 12-es erővel is sőt még +30-tét is kapnak tőlem :lol:

Te, neked van egy pallosod??? Tyűha! Na azt megnézném egyszer, ha lehetséges.

Igen, való igaz elég nehézkes egy pallost jól elhajítani, hogy az sebezzen is. Merthát közel sincs olyan forgás sebessége mint egy tőrnek, igy sokkal nehezebb a pontos célzás.

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

Én is így tudtam @huszár de mindegy a két kezes csatabárd hajigálásával is az a véleményem ami a pallosnál mind1 de ha már a szabájrendszereit nézem én biztos hogy a képességküszöb megszabásán tül még egyéb negatív modosítókkal sujtanám a játékost és az biztos, hogy a körben így falszabadúlt támadási lehetőségeit is elvsztené függetlenűl a támadás sikerétől és attól, hogy hátrányos hejzetbe kerűl (én már csak ilyen szemét vagyok) :wink:

Igen Mazsinó tényleg van egy "Pallosom" kedvelem az ilyen stílusu fegyvereket de persze ez csak dísz minden esetre a kedvencem egy kézi számszerijj (bár nem igazán tudja kilőni a hozzá adott nyilat minden esetre gyönyörű.) és bagóért volt... :wink: :roll:

Link a hozzászóláshoz

pontosan:

A "marico con rabora" lovagrend tagja

tanulják meg a KIS, legfeljebb közepes pajzsot dobni.

És ők élezik ki.

És még a nagy pajzs is csak 6 kiló,a közepes 3, a kicsi 1.

Szal megnézném, hogy valaki 7 vagy több kilót hajigál.

Ja és a pallost nehéz fogni:

fogj meg egy 5 kilós súlyzórudat a végénél és próbáld megemelni.

Elcsodálkozol majd, milyen nehéz is...

ÉS a pallost csak a végénél foghatod meg.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...