Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek

Necromancer

Recommended Posts

Üdv!

Erről nincs hivatalos leírás így fehéren-feketén.

A fémek vértekre gyakorolt plusz módosítóit ki lehet számolni/következtetni egyrészt a vértek leírásánál, mivel itt ugye az anyaguk szerint módosulnak, illetve a törpe harcos vértjeinek leírásából, ami a HBG-ban van. De ugye ezek vértek, nem fegyverek.

Nem hivatalosan van talán itt fenn az oldalon is egy fegyverkovácsolásos, vagy milyen kiegészítő, (bocsánat a pontatlanságért) hol a cikkíró foglalkozik a fémek módosító hatásaival, tehát pl hogy mennyivel más a harcértéke egy abbitacél vagy egy lunír kardnak. Ez azonban NEM HIVATALOS.

A mestermágia egy mágikus módszer, elméleti síkon létre lehet hozni egy hatást többféle képpen is, tehát rúnakard (értsd varázskard) alkotható rúnamágiával, mestermágikus eljárással, de akár démonológiával vagy drágakőmágiával is.

Az, hogy mestermágiával mik alkothatók (megjegyzem, ez csak UT-s dolog) NINCS kidolgozva. Javaslom, hogy ugyanazokat a képességeket add neki, mint a rúnamágikus tárgyaknak, csak ugye itt nem tud megtörni a rúna, mivel eleve a tárgy anyagszerkezete fogja hordozni a mágikus hatást. Hacsak nincs kedved nagyobb horderejű házikiegészítőt alkotni erről.

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Köszönöm a választ! Akár még az is megeshet hogy majd alkalomadtán átrágom magam a témán és írok egyet. 8) Már csak egy kérdés merült fel bennem, hamár így mondtad hogy vegyem rúnázottnak, milyen fokú/szintű rúnakardnak vegyem, ha mondjuk egy mestermágikus kardot készítettek? (a képzettségek 5. fokon vannak hozzá)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Stamm, azt mondanám, amit Sylvanus, hogy a legegyszerűbb, ha ugyanannyi Mp-nak veszed, csak nincsenek rúnák rajta. Még jó, hogy Sylvanus gondolkodik is, mert ugye ez esetben tényleg 33Mp-vel olcsóbb lenne, mert nem kell a mágikus aura varázsjel.

Ett, a mestermágiáról az Új Tekercsek című szabálykönyv azonos nevű képzettségének leírásánál olvashatsz, ennyi van róla. Mellesleg szerintem nem táp, bár ez csak személyes vélemény. Viszont az biztos, hogy nem valakinek a háziszabálya. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem biztos, hogy olyan nagyon vágom a MAGUS-t, de válaszolok.

A pisztolyok nem használhatóak a MAGUS-ban.

Tekintve, hogy ez egy fantasy világ, ami a középkori világhoz hasonlít (kicsit) nincsenek benne (csak ritkán) lőfegyverek, a hősök nem futkoznak pisztolyokkal, gépkarabélyokkal, lézervetőkkel, és az atomikus-nukleátorokat is nélkülözni kénytelenek.

:D

Komolyra fordítva, vannak ugyan lőfegyverek, de ezek igen ritkák, roppant drágák, és bajos őket elkészíteni, beszerezni, de még használni is. Ezek a lőfegyverek leginkább a kezdetleges földi lőfegyverekre hasonlítanak, mint pl a szakállas puska, vagy a keréklakatos puska, eképpen kell elképzelni őket, pisztoly még véletlenül sincs.

Ezekről leírást az Új Tekercsek című kiegészítő szabálykönyvben, a fegyverek leírásának tűzfegyverek részénél találsz, illetve itt olvashatsz néhány dolgot az alkalmazásuk szabályairól is, illetve a témába nagyon illik a Tűzfegyver képzettség elolvasása is.

Mindenesetre alapelvkén javaslom, hogy nincs tűzfegyver, és ha ezt megemésztetted, akkor foglalkozz csak tovább vele.

:)

Link a hozzászóláshoz

nos, a Magus regenyekben sok helyen fellelhető példák miatt érdekelheti az urakat a tűzfegyverek mibenléte. néhány esetben tényleg problémát okozhat, hogy pl hogyan pusztitsunk el egy Orwella-templomot, ha éppen se faltörő kost, ballisztát, nagyerejű mágiát vagy közelben levő naftakutat nem tudunk felmutatni a kivánt feladat teljesitésére. de hát éppen erre találták fel a Kránkőport, amiből a rejtélyes külsejű megbizó éppen annyit adott a kalandozóknak, amennyi a feladat megoldásához éppen elegendő... :twisted:

tűzfegyvert én sem adnék JK-k kezébe, még esetileg sem, hiszen tkp komoly képzettség szükségeltetik használatukhoz. egyetlen esetben tennék kivételt, ha olyan Gnóm, vagy Gilron-pap JK-ról lenne szó, akik nem vérgőzös tekintetű, teljesvértbe öltözött ynevi Terminátorként vetik magukat a küzdelembe, hanem érzéssel bánnak a fegyverrel, esetleg szent relikviaként tekintenek rá, ami isteni adomány valami különleges célra. nem mintha egy elf ijász, 250 éve használt fegyverével nem lenne effektivebb, mint egy JK egy flintával, egyszerűen csak arról van szó, hogy egy fantasy világ technokrata eszközeiért súlyos árat kell fizetni, sőt, fizettetni :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kamykazenak teljesen igaza van.

A tűzfegyver is olyan, mint a többi táposnak tartott, egyesek által nem is használt kiegészítő dolgok, nézzük csak a dzsenn szablyát, az elf íjat, a szupertáp rúnacuccokat, ereklyéket, stb. CSAK mértékkel szabad őket a JK-k kezébe adni, és csak olyan játékosnak, aki meg tudja becsülni, és tudja azt használni, és itt most nem a képzettségre gondolok, hanem arra, hogy elég érett hozzá, hogy ilyennel játszon. Nem kis mesélői felelősség.

Link a hozzászóláshoz

Erre AD&D-ben volt egy egyszerű megoldás. Volt ugyan arquebus, de olyan gagyi értékekkel (a nehéz és drága beszerezhetőség mellett), hogy a legelvetemültebb táperek sem erőlködtek vele.

Gondolj bele: 4-5 percenként 1 pontatlan lövés, instabil "kránkőpor" és veszélyes visszarúgás összpontosul +10 kilónyi extra felszerelésben. Kinek hiányzik ez? ;)

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Szerintem hasonlo a helyzet Yneven is. Van ugyan tuzfegyver, de meregdraga, kulon kell rola tanulni, nem keszitik es adjak el akarkinek, nehezkes a kezelesuk, gyakran hibasodnak meg, es akkor bizony egy vagyon megjavittatni oket, ha meg lehet egyaltalan. De vannak, csak a KM nek adtak eleg eszkozt, hogy korlatozza, es ne valjon Ynev egy pisztolyokkal zsufolt cowboy-vilagga, ahol mindenki lofegyverrel hadakozik.

Nekem szemely szerint legalabb is bantja a szememet az ilyesmi, bar a sok technikai dolog kozelebb all az OConnor vilagkephez, ami ugyebar szinten MAGUS, de meg abban sem gyakori a tuzfegyver.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

:sry: hogy sokaig nem adtam jelet magamrol, de azert figyeltem...

A lofegyverekrol mar sokat elmondtatok, hogy draga, pontatlan, lassu, nehez, konnyen besul, nem adjak el barkinek, de azert arrol is ejtsetek szot, hogy ha sikerul vele eltalalni a celpontot, akkor az azert eleg csunya sebesulest okoz neki, tekintve, hogy ÉP sebet kap az illeto...

Amit magiaval sokkal olcsobban meg lehet oldani, azt mechanikaval legfeljebb csak szorakozas miatt oldjak meg, hogy az ezzel foglalkozok feltalaljanak valamit (ami egyszer talan egyszerubb vagy jobb lesz, mint a magia), vagy azert, hogy a gazdag ficsurok tarhazat bovitsek valami extraval... A tuzfegyverek arai mar alapbol egy nagyon gazdag reteget hataroznak meg, es minimalis mennyiseguk miatt legtobbjuk szemelyre szabott ~>dragul, erosen diszitett ~>dragul, ritka anyagokbol keszul ~>, mivel a lofegyverek tomeggyartasa is draga, a tomeggyartasi ar van feltuntetve a konyvben... Tobb ezer arany is konnyeden lehet az ara egy ilyen fegyvernek, es abszolut nem mondtam sokat... Disznek jo, de gyakorlati haszna nincs. :)

Bye

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Hat igen, en meg a magiat bele sem akartam keverni. Ha csak egy egyszeru harcost nezunk, a tuzfegyver akkor is annyi hatrannyal jar, hogy inkabb csak erdekessegnek jo, sokkal hatasosabb lehet egy celzofegyver, ami hala a MAGUS-nak hatekony annyira, hogy meg lehessen oldani veluk a problemat...

Link a hozzászóláshoz

Először a híres/hirhedt kyr eredetű ökörnyálkötélre gondoltam (mármint hogy hasonlót takar a lowrick-kötél elnevezés), de ez akkor valami teljesen más, s engem is érdekelne ez az információ! Ha a lordscy@freemail.hu címre elküldenél róla egy kis infot cather, nagyon megköszönném; s utána megtárgyalhatnánk róla véleményeinket akár ezen topic keretei közt is...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz
háhá...itt találtam vmi leirást (51. oldal)

SPAM

Ez az????

nem, mert nem igazán van leírva benne a fegyver, és van egy olyan része a fegyvernek amire kiváncsi lennék szerintettek mit tud :P:lol: no srácok elment a cikk közel 4 megás szal a fiókokban plíz vágjatok rendet mert külömben nem fog beférni az adatocska :) amúgy kiváncsiság lett úrá a véleményeitekre :)

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...