Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Üdv!

Nos, elolvastam a cikket, sok érdekesség van benne. A Lowrick kötelet a cikk alapján, az eddigi szabályok figyelembevételével a következőképpen dolgoztam ki, és alkalmazom ezután (ez tükrözi a véleményemet is):

A lowrick kötelet a gorviki klán hagyományosan a burjánfűből font kötélből készíti, amintk erőssége nagyobb, mint a kenderköteleké, STP-je 25-30 között mozog.

A fegyverrel kapcsolatban két képzettséget említenék meg, ezek a fegyverhasználat-lowrick kötél, ami megtanulásának alapvető feltétele a 4. fokú csomózás is. Ennek ismeretében alkalmazható az alábbi kötélfegyver, képzetlenül nem. (különleges mivolta miatt, mivel ez igazából nem fegyver, ezért képzetlenül nem csupán módosítókkal forgatható, hanem egyáltalán nem lehet fegyverként használni, fel sem ismerik benne.

Másik képzettség a lefegyverzés-lowrick kötéllel, ami önmagáért beszél, ismerete esetén az általános szabályok szerint lefegyverző támadások hajthatók végre a lowrick kötéllel.

Maga a fegyver egy három láb körüli hosszuságú kötél, a végein két súllyal. Középen fogják meg, úgy, hogy a két csukló között kb. fél láb távolság legyen, ez persze változtatható, mint pl. a botnál. A két kézből lelógó, végén sújjal rendelkező kötélvégeket forgatva, a sújokkal ütve lehet használni. Ennek értékei: T/k:2, ké:10, Té:10, Vé:0, Cé:0, Sp:K3. A kötél így zúzófegyvernek számít, elég fürge, és rendelkezik a láncos buzogányok pajzs elleni képességével is, mivel ugyanúgy működik.

Emellett az alkalmazó bármikor használhatja ostorként is a fegyvert, azaz megpróbálja rátekerni ellenfelére, ez nálam ugyanúgy működik, mint az ostor esetében. Ha sikerült a fogjulejtő támadás, még akkor is ott a kötél másik vége, amivel továbbra is támadhat a lowrickkötél forgató.

Amennyiben az alkalmazó rendelkezik a garott használatának képzettségével IS!, akkor bármikor alkalmazhatja a két keze közé eső kötélrészt garottként is. A lowrick harci technika akár szemből isképessé teszi erre, ehhez járul hozzá a kötélhossz, és a tradicionális, magas szintű csomózási tudás. Garottként használva a kötélvégek időlegesen elvesztik "buzogányságukat".

Nagy előnye a fegyvernbek, hogy a három féle alkalmazás között nem kell fegyvert váltani, csak a játékosnak BEJELENTENIE, hogy melyiket alkalmazza az adott körben. A kör közben váltásra nincs mód. További előny, hogy bármikor gyorsan elkészíthető, egy kötél és két kő segítségével, valamint senki nem gondolná, hogy ez egy fegyver.

Nos, láthatjuk, hogy a lowrick kötél elég sajátos, igen érdekes fegyver. Nem elterjedt, csak a gorviki Lowrick család ismeri és használja, csak ők oktatják a titkait is.

Emellett én a fegyver képességküszöbét 14-es ügyességben határoztam meg.

Nos, Cather, én ezt hoztam ki belőle, köszönet a cikkért, és remélem, megfelel a vélemény is.

Link a hozzászóláshoz

Nem olvastam a cather-féle cikket, de MagyarGergely írása alapján rájöttem, miről van szó, s eszembe jutott, h én ilyen fegyverről már olvastam, méghozzá a Korona és Kehely c. könyvben. A különbség annyi, h ott kötél helyet fém lánc volt, és sztem, emiatt a súlyok is nehezebbek voltak a két végénél.

Sztem jobb a láncos megoldás, mivel így ütőképesebb a fegyver, és ténylegesen lehet vele hárítani ugy, h kihuzzuk magunk előtt. A kötélt egy jo támadás simán kettészelné, bármilyen erős is, és akkor biztosan eltalál. A lánc erősebb. Hátránya a láncnak, h így a fegyver elveszti orgyilkos mivoltát.

A fent említett könyvben elég jo leírás volt a használhatóságáról. Itt arra gondolok, h nem nehéz folyamatosan pörgetni, akár mindkét kézzel, ezzel védekezve, távol tartva az ellenfelet, közben ki-ki csapni ugy, h hosszan kieresztjük a kötelet. Azonban ha eltalál vkit, akkor utána nehéz újra bepörgetni, ezért sztem az ilyen féle támadáshoz szükséges lenne erőhöz, nem csak ügyességhez.

A másik, h ha pörgeted, az némi védelemt jelent az íjászok ellen.

Remélem hozzá tudtam tennni a gondolatmenethez.

Odv,

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hunter, az is jó fegyver, de másik, vaskígyó a neve, és ha jól emlékszem, a harcművész fegyveri között található meg. Más, jobbnaknem mondanám, egyszerűen másra való.

A lowricknak tényleg nem sok védő képessége van - nincs is Vé-e egyáltalán - viszont zseniálisan egyszerű, ha kell, két kőből meg egy akár fűből font madzagból elészíthető, többféleképpen alkalmazható, ZSENIÁLISAN álcázható, szinte bárhova bevihető. Szóval elég különleges fegyver.

Link a hozzászóláshoz

Az tény, h álcázása egyszerü a fegyvernek és bárhova bevihető...

De van egy két iylen fegyver még...

MErt télleg vannak aki lánccal harcolnak (vagy képeesek rá) akárhova bevihető az is! De a női karakterek tudnak jol becsempécszni tőröket...gondoljunk cska hajtünek álcázottra vagy a melltőrre...

Jo dolog ha a karakternél van olyan fegyver amit könynen el tud rejteni...ki tudja mikor van erre szükség...

Igaz a legegyszerübbje az ököl :D:D:D

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Felmerült egy kérdés, a fönix paplovag fegyverével kapcsolatban.

Mégpedig, hogy a lángkardnak járna-e külön statistika vagy egyszerű hosszúkard más formával.

Közben a vita elkanyarodott a felé hogy a fegyverek között van -e egyáltalán különbség vagy csak felesleges bonyolítás.

A vita kezdetét lássátok a papok témakörben, de a folytatás ide jöjjön.

:D

Link a hozzászóláshoz

Ha jól tudom, akkor harcművészeknél ez stílusfüggő. Főleg azért, mert nem minden harcművész pusztakezes harcos, csak nem a slan fegvereket használják :) Ezért van olyan, ami a kézhez egyáltalán nem ad, van amelyik 14-től, és amelyik 16-tól.

A sima ökölharcot nem tudom, azt majd más leírja, vagy pedig egy kicsit utánna keresek :)

Link a hozzászóláshoz
Köszi, megtaláltam!

HBG könyve opcionális szabályok közt.

Eszerint minden zúzófegyver és méghány erősen Erőn alapuló fegyvernél lehet.

Akkor az a kérdésem lenne, hogy az ökölre jár -e 14-től a sebzésbónusz?

Ha nem is minden amatőrnek, mondjuk Mf-nál vagy harcművészeknél.

Véleményeket várok.

Stílustól függ, de én nem adnék csak 16tól.

Mondhatjuk zúzófegyvernek, de a buzogányhoz/csatabárdhoz képest jóval kisebb a súly (vagy tömeg? rég volt az a fizika...)

Link a hozzászóláshoz
Köszi, megtaláltam!

HBG könyve opcionális szabályok közt.

Eszerint minden zúzófegyver és méghány erősen Erőn alapuló fegyvernél lehet.

Akkor az a kérdésem lenne, hogy az ökölre jár -e 14-től a sebzésbónusz?

Ha nem is minden amatőrnek, mondjuk Mf-nál vagy harcművészeknél.

Véleményeket várok.

Stílustól függ, de én nem adnék csak 16tól.

Mondhatjuk zúzófegyvernek, de a buzogányhoz/csatabárdhoz képest jóval kisebb a súly (vagy tömeg? rég volt az a fizika...)

Ez azért tényleg a stílustól függ, nem mindegy hogy csak elvezeti az energiát, vagy pedig a teljes testsúlyt bele viszi az ütésbe.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Cather, ha már ilyen copy-paste módszert használsz, kijavíthattál volna bizonyos karaktereket...

Az ökölre NEM jár a 14 fölötti sebzésbónusz csak 16-tól. (Rúna V/1)

Bár az ököl is zúzva sebez, de a test része, és nem érvényesül rajta annyira az erő, hogy így érvényesülhessen. (Azért számít, csak nem jár 14-től)

A harcosokban lehet megtalálni ezt a szabályt, minden zúzó fegyver 14+tól add a többi vágó 16+tól a tőr kategória egyálltalán nem add

Ez így hibás álljtás.

A tőr, de még a tőr kategóriájú fegyverekre is érvényes az átlagosnál nagyobb erőből fakadó (16fölötti) sebzésbónusz.

Csupán néhány fegyver az, amikre ez a szabály nem él, ez a tőrkard (egyáltlán nem tévesztendő össze a tőrrel :) ), a dzsenn szabja, ramiera, nehézlovas kopja, fúvócső, rövid és az elf íj. (TF,268/2)

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Bocs hogy most más kérdést vetek közbe, de mivel fegyverről van szó, ide írom a problémám. A khálok jellemzésénél hiányzik a hagyományos arzenáljuk kinézetének leírása, és ez játékban is egy kicsit zavaró, bár ez a probléma át lett hidalva egy bölcs km segítségével.. Azonban mégis, ha lenne valaki, aki tud forrást adni a ghon és khrga kinézetéhez, netalán technikájához is, vagy legalább leírná nekem, megköszönném.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

igaz, csak nagyjából vázoltam a szitut!
Ne haragudj Cather, de ezt nagyon nem kívánatosnak kell, hogy minősítsem.

Ha megválaszolsz egy kérdést, vagy tudd pontosan, amit leírsz, vagy nézz utána, és azután segíts vele másoknak.

Szerintem nem véletlenül tesz fel valaki egy kérdést, mert azt vagy nem tudja, vagy nincs meg neki a könyv, vagy nem találja benne.

Szerintem . és a józan logika szabályai is erre engednek következtetni - többet ártassz egy rossz/pontatlan válasszal csupán a gyorsaság/lustaság vagy a felületesség miatt, mintha két nappal később írsz, amikor már pontosan megnézted. És azzal takarózni, hogy csak nagyjából vázoltam... (ami oda sem volt írva... )

Gyerekek, ez írás, nem élőszó. Minőségi különbségnek kell lennie. Van lehetőséged fellapozni a könyvet, átfogalmazni egy mondatot, stb. Most komolyan. Mondd, ha nincs igazam. :)

Altaremor,

A probléma jogos, a khál fegyverk nem tartoznak a sokat ábrázolt fegyverek közé. mondjuk nem is gyakoriak...

Mindamellett azért van kép róluk.

A ghonról a Második törvénykönyv 13.oldalán, egy khál kezében láthatsz képet, és a Titkos fóliáns (ami szövegileg ugyanaz, képileg azonban más!) 16. oldalán is annak látszó tárgy van a khál derekára kötve, más értelemezés szerint rajzolva.

A Titkos fóliáns 18. oldalán egy rakhar-pár látható - szerintem. Bizonyos értelmezés szerint khrgának is felfogható, ám a leírás szerint én azelőbbinek mondanám.

Ez esetben a khrgáról nem tudok képet mondani, mintahogy a harakról sem. De ez is több, mint a semmi.

Link a hozzászóláshoz

Először is köszönöm a pontos választ.

Azonban félek nem találtam meg, amit kerestem :cry: . Az mtk-s khál esetében egyiket sem tudom annak minősíteni, az egyik nem kard, így ezt kizárnám. A másik pedig az én szemszögemből pallosnak néz ki, nem is említve, hogy nem találom hol lehet benne a pajzs előnyeit kihasználni.. A TF képe már jobb, de itt nem látszik a fegyver "effektív" része. Ellenben megemlítem a Km-ünk zseniális megoldását, miszerint a (kockák számára jól ismert :D ) Illidan Stromrage (warcraft3) fegyverét jelenítette meg a khál kezében, ám két kézre fogva. Ez név alapján és leírás alapján is passzol hozzá. Egyfelől mivel hajlott, hasonlíthat egy szarvra, másfelől tényleg jól használható védekezésre, főképp, ha egy kisebb pajzsszerű rész is szerepel a markolatnál. Ezek fényében valószínűsítem, hogy a khrga pedig mása kedvenc Illidanem két fegyverének, minthogy elvileg egy egykezes ghont takar a khrga. A rakhar nem jelentett gondot, a harak pedig szerintem megfeleően van leírva. Mindezek mellett ha valakinek ellenvetése/javaslata van, az nagyon érdekelne.

És mégegyszer köszi a hozzászólóknak. :cry:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...