Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek

Necromancer

Recommended Posts

Üdv!

A shadoni páncéltörő nem ostromfegyver, az egy külön kategória a MAGUS-ban. Célzófegyvernek számít. (nem lőfegyvenrek, az megint más) (azon lehet vitázni, hogy ostromra való, avagy hordozható nehézségű, vagy nem, de ez mindegy, mert játéktechnikai kategóriákról beszélünk.) 

A shadoni páncéltörő nyílpuska egy nehéz (a nehezebbnél is nehezebb) nyílpuska, leírását az 1TKban, valamint az Új Tekercsekben találod. Kép külön nem készült hozzá, de használható neki mindenféle nehéz, meg brutálisan nehéz nyílpuska képe :D 

Az ostromfegyverek olyan kategória, amit az Új Tekercsek hozott be, ott található rá képzettség is. A shadoni páncéltörő nyílpuska "egyszerű" fegyverhasználattal kezelhető, természetesen erre a fegyverre kell felvenni. 

Link a hozzászóláshoz
On 2003. 12. 01. at 13:36-kor Necromancer írta:

Nos sokan érdeklődnek a fegyverek iránt. Aki úgy gondolja, hogy érdeklik a középkori fegyverek, vagy a mágusban fellelhető fegyverekről akar bővebb felvilágosítást, esetleg ezekkel kapcsolatban van kérdése, észrevétele, az írjon ide bátran.

DE!

-----------------------------------------------------------------------------------

Ha meglátom hogy valaki egysoros válaszokat ír, föleg ha tartalom nélkül(igen egyetértek, én is így gondolom stb...) vagy esetleg chat helyett használja ezt a topicot, akkor nagyon keményen és következetesen törölni fogom a beírásait.

----------------------------------------------------------------------------------

Kérek mindenkit, tartsa tiszteletben ezeket. Jó fórumozást mindenkinek:

Necromancer

Sziasztok! A slan tőrről lenne egy-két kérdésem. Először is: azon kívül, hogy a kardművész személyes aujájának része, más különleges képessége/tulajdonsága van-e? Másodszor: milyen tulajdonsággal rendelkezik NEM kardművész kezében? Harmadszor: hogyan szerezhet kívülálló slan tőrt? Mert jómagam kitűztem célként, hogy szerzek egy slan tőrt, és használom is, emiatt kéne a segítség. Előre is köszi!

Link a hozzászóláshoz
22 órával ezelőtt-kor Lopov írta:

ziasztok! A slan tőrről lenne egy-két kérdésem. Először is: azon kívül, hogy a kardművész személyes aujájának része, más különleges képessége/tulajdonsága van-e? Másodszor: milyen tulajdonsággal rendelkezik NEM kardművész kezében? Harmadszor: hogyan szerezhet kívülálló slan tőrt? Mert jómagam kitűztem célként, hogy szerzek egy slan tőrt, és használom is, emiatt kéne a segítség. Előre is köszi!

Ha nem kardmüvész vagy, akkor a normál tőrnél 1-2 té-vel, vé-vel és +1 sebzéssel hagynám használni. Persze a képzetség megtanulása után.

Sehogy! Kovácsolni nem fognak neked! Max. egy slan halott holteste melöll tudod elszedni.

Link a hozzászóláshoz

Mivel minden fegyverre külön van fegyverhasználat ETK-ban, ezért ez rettenetesen gyenge érvelés. A páncéloknál nincs így, ott érthető is valamennyire, ha adott páncél máshogy viselkedik (bár szerintem ott is marhaság, de védhetőbb).

Link a hozzászóláshoz
5 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Mivel minden fegyverre külön van fegyverhasználat ETK-ban, ezért ez rettenetesen gyenge érvelés

Persze, ha már tudsz karddal bánni, mester nélkül megtanulhatsz tőrkarddal vivni is, de amíg nem tudod, hogy ezzel csak szúrni érdemes, addig bizony hátrányban leszel. (persze, tudom h ez is gyenge érvelés, de akkor is valami)

Még ha a te logikádat is követjük tetra, az értékek akkor sem lesznek tökéletesen ugyanazok, hisz ahogy a fegyverlistánál az ETK is írja, ezen fegyverek értékeiben már benne van a kézre kovácsolás és a fegyver is kiválló acélból készül.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem itt a lényeg a körülmények milyensége. Ha a karakter csak azért akar magánk slan tőrt, hogy tápoljon, mert kell a fejvadászának az a néhány extra HM, akkor Darabolonak adok igazat, ennek elejét kell venni. Például, minden fegyverhasználathoz külön képzettség van, ez igaz, de mester nélkül hogyan tanulja meg a slan tőr használatot? Csak tőrhasználat képzettséget tud elsajátítani, és ezzel használni egy más alakú (és azért minőségű) fegyvert, tehát jogos lehet az értékcsökkenés, vagy a tőrhöz hasonlítás.

Ha viszont nem erről van szó, hanem karakterkoncepció és szerepjáték is van mögötte, sok kaland áhitott jutalma az a slan tőr (azért nem akkora cucc az), akkor viszont Tetra véleményével tudok azonosulni, fölösleges kötözködés és (bocsánat a szóhasználatért) "szemétkedés", hogy valaki szeretne elérni valami kitűzött célt egy játékban, de ezt elvesszük tőle, különféle erőltetett elméletekkel, amiket ráadásul a szabályok egyáltalán nem támasztanak alá.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Ha viszont nem erről van szó, hanem karakterkoncepció és szerepjáték is van mögötte, sok kaland áhitott jutalma az a slan tőr (azért nem akkora cucc az), akkor viszont Tetra véleményével tudok azonosulni, fölösleges kötözködés és (bocsánat a szóhasználatért) "szemétkedés", hogy valaki szeretne elérni valami kitűzött célt egy játékban, de ezt elvesszük tőle, különféle erőltetett elméletekkel, amiket ráadásul a szabályok egyáltalán nem támasztanak alá.

Jó-jó, de akkor még mindig kérdés, hogy megszerezte a Slan-tőrt, de használni miként tudja? Arra gondolsz, hogy sok kaland után meggyőz egy karművészt, aki 3 Kp-ért megtanítja neki a Slan-tőrt úgy használni, ahogy azt egy karművész használja és szerez neki valahonnan egyet? 

Link a hozzászóláshoz

Ha olyan harcmodort akar elsajátítani, ahogy egy kardművész harcolna vele, az nyilván különleges oktatást igényel, de ha csak egyszerű fegyverként akarja forgatni, akkor bár egy megfigyelő számára a mozdulatai nem lesznek majd művészi finomságúak, de azért a fegyver értékeit nem csökkenteném. A rapír értékei sem csökkennek, ha nem Shadonban tanult a bárd bánni vele, a számszeríjé sem, ha nem Erigowban, a dzsenn szablyáé sem, ha nem Abadanában, ...stb. Egy dolog a "hangulat" oldala, hogy a karakter támadásai milyen technikát tükröznek, vagy hogy megtéveszthet-e egy Tiadlanit, vagy sem, de a játéktechnika részéről semmilyen szempontból nem látom indokoltnak a szabályok átírását. A könyv leírja a slan tőr értékeit és a használatához nem rendel semmi különleges feltételt.

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

és szerez neki valahonnan egyet? 

Azt nem gondolom, hogy csak úgy szerez neki egyet, egy ilyen fegyvernek kultúrális értéke van, szimbólum is, nem csak használati tárgy. De azért lehet módja, hogy valaki méltó legyen egy slan tőrre, vannak magányos, renegát mesterek szerte Yneven, valamint fegyvergyűjtők gyűjteményében, vagy nagyobb háborúk után akár fekete piacok kínálatában is felbukkanhatnak ilyen pengék. Szóval több méltó, vagy becstelen úton is hozzá lehet jutni egy slan tőrhőz, de én az "egyszerűen szerzett neki egyet" vonalat kerülném. Nem kezeli helyén, nem hangulatos, nem érdekes. (De nem is szabály ellenes.)

Link a hozzászóláshoz

Átolvastam a szabályokat és azt mondanám, hogy ha ez a karakter koncepcióban van és nem a statok miatt kell, akkor ha talál valakit, aki legalább elmondja, hogy mi a használatának titka, és/vagy ha sok időt rááldoz a kísérletezésre (ezt ki is játszatnám), akkor a fegyverhasználat elsajátításával, ha nem is kardművészi kecsességgel, de megfelelően tudja használni (eredeti statokkal). Természetesen a slan tőrnek "erdetinek" kell lennie, egy utánzat sose lesz olyan. (Az értékei az ETK alapján az anyagából és kovácsolási technikából jönnek.)
Semmiképp nem engedném az "elköltöttem a 3 kp-t, most már tudom használni" módszert, azzal elveszne az értéke.

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Nekem megint egy nagy rácsodálkozás, hogy a KKUK sok éves használata után ismét kiderül, hogy nem is MAGUST-t játszottunk. :D 

KKUK-ban még a fejvadászkard, slan kard, mara-sequor, ramiera, sequor esetében is van említés, hogy nem kasztbéliek kezében mivel egyenértékű.

ETK-nál erről már szó sincs, csak azt említi, hogy kinek a hagyományos fegyvere, illetve szinte csak náluk jellemző..  

Szóval akármennyire is hangulat romboló, ha a piacon vesz egy fegyvert és játéktechnikában elkölti a 3kp-t akkor ETK szabály szerint a megadott értékekkel tudja forgatni a fegyvert. 

Link a hozzászóláshoz
19 perccel ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

Szóval akármennyire is hangulat romboló, ha a piacon vesz egy fegyvert és játéktechnikában elkölti a 3kp-t akkor ETK szabály szerint a megadott értékekkel tudja forgatni a fegyvert. 

Ha ezzel az egész asztaltársaság nem ért egyet, akkor meg lehet változtatni, mindenkinél vannak háziszabályok. Itt inkább arról volt most szó, hogy létezik-e ilyen kötelezettség, vagy sem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha a szabályokat nézzük, akkor ha szerez a karakter egy slan-tőrt (csinálják neki, halottnál találja, örökli, akármi) ÉS megtanulja haszálni, azaz kigazdálkodja a fegyverhasználat Kp- értékét, akkor a slan tőr megadott értékeivel tudja forgatni a fegyvert. Persze ezt le is kell neki mesélni - aki csak pontokat osztós stratégiai játékká alacsonyítja a szerepjátékot, megérdemli... A slan-tőrt meg kell szerezni, RITKA és direkt slan-eknek kovácsolják, tehát nem lehet könnyű... dolgozzon meg érte a játékos, ha pedig a KM azt gondolja, hogy már megérdemli - legyen ez a szint nála akárhol is - akkor meg miért is ne lehetne neki? A tanulás is  hasonló... ez nem olyan, hogy bemegyek, 3 Kp a tescoban, oszt kész... ezt salneknek oktatják. Tehát találni kell hozzá egy mestert, jobb helyeken ezt is kijátsszák... Vagy a csapattrás tanítja, ha ő is tudja, vagy keresni kell egy mestert, elnyerni a bizalmát, stb... tanulni, ott lenni... ha ezt teljesíti, miért is ne lehetne neki egy teljes értékű slan tőre? A slan igazi különlegessége amúgy is a chi-harc... amire senki más nem lesz képes, akkor sem, ha van egy slan- tőre. 

A KKUK-s "más kezében" szabály egy érdekes dolog. Én szeretem ezt a szabályt, és ha átfogóan nézzük a szabályokat, akkor a 1TK-val sem "tűnt el", csak ugyanúgy vissza kell érte lapozni, mint pl. a kezdő vagyon táblázathoz. Először is, van benne valami, de ha a fantáziavilág képzelt realitását nézzük, akkor bizonyosan nem úgy működik, hogy a tőr rájön, hogy jé, ez nem fejvadász, és onnantól kezdve gyengébben működik... a magyarázat - szerintem - mindig is a klánok, titkos hagyományok évezredes technikáit jelenti. Azaz, találsz egy sequort, de csak tőnek látod, úgy tanulhatod, lehet, több fegyvermester is így ismeri, megtanulható, de az "csak" egy sima tőr, rövidkard, hosszúkard - fegyvere válogatja ugye - lesz. HA valaki a titkos hagyományok szerinti speciális használatot tanulja (azaz fejvadász, slan stb.) akkor meg változatlan értékkel használja a fegyvert. De azt nyilván soha senkinek nem tanítják... Ebbe én azt is belelátom, hogy ha mégi, márpedig a JK-k gyakran kivételek, akkor ő is jogosult lesz a változatlan fegyverértékekre, hiszen a megfelelő módon, fejvadász-szerűen tanulta azt... ez kell, hogy ritka legyen, ezért kell ugye megdolgozni... de hangulatos lehet és a játékot biztosan nem borítja fel a fegyver kicsit jobb, 3-6 értékkel nagyobb harcértéke... 

Viszont ilyen szabály pl. a slan tőrre nincs, ezért genyóság alkalmazni rá... 

ugyanakkor a MAGUS-ban nem véletlenül hozták be a fegyvercsaládok miatti enyhe képzetlenséget és a fejvadász-még enyhébb képzetlenséget... mert bár tény, és ne is piszkáljuk, hogy ha valaki ért a kardhoz, akkor ugyanúgy meg kell tnaulnia, hiszen másik fegyver a predoci egyeneskard vagy a mesterkard, vagy az emrelin-kard... de azért mindenki érzi, hogy majdnem ugyanazok... ok, biztosan van egy-két speciális technikájuk, de az a kisebbik szelet kellene, hogy legyen, és zömében majdnem ugyanúgy forgatható... 

Sneer és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

A könyv leírja a slan tőr értékeit és a használatához nem rendel semmi különleges feltételt.

Egyet értek veled, ezen mondat kívételével.  A kézre kovácsolás azért valami és egy slan fegyver kézre van kovácsolva. Valamennyit vonjunk le belőle és a rendes tőr illetve a slan tőr értékei közt szerintem meg is állapodhatunk.

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

A kézre kovácsolás azért valami és egy slan fegyver kézre van kovácsolva.

Ezt elfogadom, már csak egy apróság maradt. Valóban így van, hol írják, hogy kézre kovácsolják őket? Mármint hangulatos, beleillik a képbe, el tudom képzelni, de szerintem ez nem feltétlen van így, akár mondjuk örökölni is lehet egy slan pengét. Ha a kardművészem mestere, vagy családja régi ereklyéével harcol, akkor levonást kap, mert nem az ő kezére kovácsolták?

Na megint elkalandoztam. :) A lényeg, hol írják, hogy kézre vannak kovácsolva?

Darabolo és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez engem is érdekelne... mert nem emlékszem ilyenre. (persze attól még lehet, de akkor meg ideje lenne felfigyelni rá!) Viszont úgy rémlik, hogy maga a "kézre kovácsolás" fogalom a házi fém- és fegyverkovácsolás kiegészítőkkel került bele a MAGUS kifejezéstárába és köztudatába. 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Viszont úgy rémlik, hogy maga a "kézre kovácsolás" fogalom a házi fém- és fegyverkovácsolás kiegészítőkkel került bele a MAGUS kifejezéstárába és köztudatába.

Így van! Eddig én is csak ott találkoztam vele, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy eddig még semmi nem kerülte el a figyelmemet, és nem akadtam még rá 20+ év után is meglepő "újdonságokra" egyszer-egyszer. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

31 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Így van! Eddig én is csak ott találkoztam vele, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy eddig még semmi nem kerülte el a figyelmemet, és nem akadtam még rá 20+ év után is meglepő "újdonságokra" egyszer-egyszer. :)

Emellett Darabolónak nem ez lenne az első olyan egzakt(nak szánt) állítása a MAGUS szabályairól, amiről később kiderül, hogy mégsem találja a szabálykönyvekben... persze, ez lehet, hogy más :) De azért kíváncsian várjuk. 

Csak, hogy tovább elmélkedjek... ha ez igaz lenne, akkor szinte minden fegyver árát is, emg harcértékeit is csökkeneteni kellene a táblázathoz képest, hiszen ha veszek egyet a piacon, akkor az nem nekem készült speciálisan...

Egyébként ez fentebb elhangzott a Slan-kard vonatkozásában is... mármint, az öröklés. Ami egy érdekes kérdés... szerintem a slan-kard "nem tud" családi ereklye lenni... vagy max a falon. Először is, "tökéletes" alakja van, ami szerintem nem engedi az egyedi eltéréseket, értsd itt a kézre kovácsolást is, akármit is jelentsen ez Ynev elképzelt gyakorlatában. De a lényeg szerintem az, éppen az, ami SLAN karddá teszi és alkalmassá válik a chi harcra, hogy a kardművész része lesz, (annak a lelkének egy darabját hordozza) Személyes aurájának az állandó része, ez lesz a kulcsszó! - avagy nagyon-nagyon kötődik hozzá -, ezért persze direkt neki és csak neki készül... ezt nem lehet csak úgy átvenni, akár jó, akár rossz szándékkal teszik ezt. Ha a nagyapó is kardművész volt, és az ő lelke csücsül a kardban, mármint, ahhoz kötődik, akkor azt én a lelkes slan unoka hiába akarom... mert az már valaki másé. 

Cundior és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Darabolónak nem ez lenne az első olyan egzakt(nak szánt) állítása a MAGUS szabályairól

Ez fájt!

Különösen hisztis vagyok ébredés után és most még te is azt állítod, hogy tudományos fantasztikumot találok ki. :D 

Mindamellett..... hááááát megnéztem... khm... szóóóóóval... nem fogjátok elhinni, de az idézett mondatot az "Ynevi fémek és megmunkálásuk" Cargo féle házi kiegjében találtam meg.

De akkor is felháborító, még hogy egzakt állítás, pfff.... 

:-P

Sneer, MagyarGergely és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...