Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Üdv mindenkinek

Leviathan

Sajnos az ETK-mat kölcsönadtam.

A hosszúbot értékei az UT szerint és az Enoszuke szerint is ugyan azok:

Hosszúbot (dó) KÉ 4 TÉ 10 VÉ 16 SP k10/2

A nuncsakut csak az Enoszukében találtam meg

Az UT szerinti értékek:

Háromrészes csaku KÉ 3 TÉ 12 VÉ 10 SP k6+2

Kétrészes csaku KÉ 9 TÉ 10 VÉ 6 SP k6

Az ETK szerinti értékek:

Háromrészes csaku KÉ 3 TÉ 19 VÉ 16 SP k6+3

Kétrészes csaku KÉ 9 TÉ 19 VÉ 13 SP k6+2

Az írók mind a kétféleképpen kidolgozták.

Én csak ennyit tudtam segíteni

Woodman

Végre én is segíthetek valakinek :)

Link a hozzászóláshoz

elátkozott: az elf íjról van egy rövidke irás, és egy még rövidebb vita, jó pár oldallal ezelött...légyszives vedd a fáradságot, és ne légy lusta lapozz vissza....

nos a levéltőr, amolyan diszesebb tőr, amit nem hinném h túl gyakran használnának harcra, habár a szükség az nagy úr....

a hequar...hát egen a kráni elfek által használt elég durva élre fent fegyver, amiről nem lehet sokat tudni, vagyis még annyit se, mint a mara-squarról, vagy a slan-kard ról.... szvsz szinte senki nem ismeri, igy nem is ismerik fel....

a khossas már egy többek álltal ismert fegyver, mivel egy nem annyir azárkózodt államban, mint krán, hanem sirenárban elterjedt...mivel én ugytudom, h sirenar az északi szöv tagja, igy azért már többen is látthatták eme tipikus elf fegyvert...amugy meg csak elképzelni tudom - annak alapján ami az UTbemn van...és az nem tól sok...

ha vannak valakinek olyasmi fegyverekről képei, amik fel voltak sorolva, az mondja szerintem el, h honnan vannak, vagy hol lehet megnézni őket...vagy rakja ki az oldalra...

Link a hozzászóláshoz

Ezekről a handzsárokrúl és egyéb nem penge alapú fegyverekről, hol lehet több infot találni, hol találok ilyet??? :oops:

Hogy ne legyünk "rosszul tájékozódtak": Nagy Lajos a Csele patakba fulladt bele, de nem azért mer elesett, hanem, mert nem tudta, hogy a patak szinte az egész terepet mocsárrá változtatta. Azokban a napokban sokat esett az eső és a Csele patak nagyon megáradt. Sajnos az enemy annyira kergette, hogy totálisan belegázolt és már nem tudott kijönni a mocsárból. Kifele igyekezett, de már nem tudta elérni a szárzaföldet. Hozzáteszem ez még vért nélkül is nehéz lett volna. Ez a hivatalos változat. A másik ugyan inkább találgatás, de az is megeshetett, hogy merénylet áldozata lett. :roll:

Link a hozzászóláshoz

na végre...erre akartam már én is kitérni réggebben...a vitára, h akkor most az ember belefullad-e teljesvértezetben a patakba, vagy nem...nos mint bálint már leirta az egyik nagy királyunk belefulladt, de a rendesen megáradt patakba...

ámde.... amugy meg rendesn hullotak a királyok, és biza sokxor lehett már olvasni, h igenis megfulladt a vizbe esés után...

bálint:te mejik csatára gondolsz, mert bizonyos emlékeim szerint a muhi csatáról és IV.Béláról van szó, akkor voolt egy ilyen komolyabb király a vizbe fúl sztory....tudtommal...

nos: a lényeg:tehát olyan emberekről van szó, akik egész életükben kardot forgattak, mert lássuk be a királyok nem csak ültek a valagukon, és onnan adták ki utasitgatásaikat... hanem mikor gyütt az ellen, akkor neki kellet elöl rohannia... igaz a kiséretével....

a másik nagy kérdés az az, h ha épzted is magad, és sok évig gyakoroltad, és tanultad is, még akkor se tucc egy harc után pikk-pakk felállni...ellenben ha nem harcoltál elötte, akkor jóval nagyobb az esélyed a felállásra...képzeld el, h kb hány kiló egy ilyen kozerv doboz....

Link a hozzászóláshoz

Volt egy műsor már nem tom melyik ismeretterjesztő adón és ott volt egy ma is élő vértmester és ő mondta, hogy úgy 30-40 kg egy jobb teljesvért. A rosszabbak, meg se maradnak... És abban ő cigánykerekezett, szaltózott és mondta, hogy akár 30 percig képes benne futni. Harcban meg nem tudja, mert ő még nem volt középkori csatában... Ennyit tudok ami ezt a vértes dolgot illeti. Bár szerintem ha valaki elesik akkor az erőtől függ átlagban 2 kör a felállás. Mi így játszottuk... Én már nem tudom melyik csata volt, de megkérdeztem apámat és ő ezt sokszor emlegette és a Csele patak+Nagy Lajos (magyar) jutott eszébe. Nem hiszem, hogy ritka eset lett volna, de furcsa volt, mert nem emlékeztem VII Andrásra.

ui. :Tudtátok, hogy a cigánypecsene mostantól kissebségi pecsenye??? Meg hasonló hülyeségek ilyen téren. Nincs bajom velük, de ez már nagy hülyeség éljen az egyenjogúság, de nem az "esélykiegyeníltés".

Link a hozzászóláshoz

Na szóval, ha a karinak van hozzá elég ereje és egy teljesvértje akkor úgy tudja majd használni, mintha a bőre lenne, persze hamarabb ki fog fulladni stb. de nem kell a mínuszokon kívül más elviselniük. Eszembejutott valami: ha télen a lovag fázik, akkor elég futnia egy kicsit és kimelegszik, vagy megkéri a TV haverját, hgy melegítse be a páncélt egy kicsit. :shock: :lol:

Télen egy vértben meg lehet e fagyni? :?:

Link a hozzászóláshoz

Nos a fent emlitett műsort én is láttam anno a spektrumon és valoban cigánykereket és szaltot is bemutat teljesvértben:) és az ő szájából hangzott el még egy mondat ami szerintem teljesen jogos :"az emberek nem azért öltöttek fel teljes vértezetet hogy az akadályozza őket a harcban..." és szerintem teljesen igaza van hiszen egy teljesvért valoban 30-40kilogrammot nyom, de ez a suly teljesen arányosan oszlik el az emberi testen tehát nem ugyanaz mintha egy 40 kilos zsákot cipelne az ember.Az alvásrol pedig csak annyit az ember igencsak különös fajta hiszen bizonyos esetekben képes az alkalmaszkodásra tehát ha egy embert akit gyerekkora ota tudatosan készitenek katonai pályára pl(lovag, vértes gyalogos) az igenis képes a pihentető alvásra vértben is mert egy háboruban nem mindig lessz ideje felölteni levenni és ujrafelölteni a vértet mert ahhoz bizony elég sok idő kell még segédekkel is.

Link a hozzászóláshoz

Teljesvértet egyedül. Nem tűnik lehetetlennek, bár ajánlott egy segítő. A gyakorlott katona, csak magáraránja és kész. Az "egyszeri" viselő, is csak-csak fel kínlódja, de az már időigényes, legyen 20-30 perc. :lol:

Aludni, meg nem lehetetlen még így sem, én is jót aludtam egy lépcsőn, egy hajó padlóján, szabad ég alatt göcsörtös földön... :roll: :lol:

Mr. Bean: Teljesen egyetértek veled.

Link a hozzászóláshoz

Nos, itt unalmamban olvasgattam és erre bukkantam a cuccaim közt:

"Ahogy a M*ben es egyebb M* kiadvanyokban levo kepeket elnezem,

a Valhallasok az 1400-as evek panceljat vettek alapul, ezert errol

idezek:

" A femlapokbol keszult pancel alkithato volt, igy kovette a divatot.

Egy-egy pancelkeszito muhelynek megvolt a maga stilusa,

megkulomboztettek pl angol, olasz es nemet stilust. A teljes

pancelzatban a lovag egyedul segitseg nelkul szallt fel a lovara, mivel

pancelzata csupan 20-25 kg sulyu volt. Ez kisebb teher, mint amit egy

mai gyalogos katona cipel a hatan, raadasul a suly egyenletesen

oszlott el az egesz testen.A teljes pancelzatban futni, lefekudni, sot akar

ciganykerekezni is lehetett. Irasos forrasok tanulsaga szerint egyes lovagok

azzal hencegtek, hogy fel tudnak ugrani a nyeregbe, vagy hogy kepesek

felmaszni egy falhoz tamasztott letra belso oldalan.

A lovag alsonemut is viselt. A pancelszoknyaja alatt volt ket zsinor, amelyekkel

ki tudta oldani ruhajat, ha a szukseget kellett elvegeznie. Ennek a pancelolto-

zelnek azonban volt egy nagy hatranya is: belulrol erosen felmelegedett, mivel a

testho nem tudott eltavozni, es igy gyakran elofordult, hogy a csatamezon tolongo

embertomeg koze szorulva a lovag megfulladt."

- Anarion"

Ennyi

Link a hozzászóláshoz

Kellemes ünnepeket mindenkinek

A vértekkel kapcsolatban nekem is az a véleményem hogy lehet benne ugrálni...

Úgy tűnik a pallos hajigálás izgalmasabb téma volt minta az én kérdésem.

Felteszem még egyszer hátha most tud valaki segíteni.

Ti szoktátok használni a MTK-ben lévő szabályokat, itt a 162.-164. oldalon lévőkre gondolok? Vagy valami mást használtok?

Woodman

Link a hozzászóláshoz

Nekem a Titkos fóliáns van meg, abban meg a 162.o már a Harcosok barbárok gladiátorok kieg része. De ha jól sejtem, akkor te az átütőerő szabályra gondoltál. Amit mi, mivel télleg valóságosabbá tesi a játékot szoktunk használni, de ez a KM részéről még elég sok plussz munka, meg odafigyelést igényel, tehát cak csínnyán kell bánni vele.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...