Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Hát az az átütöerö táblázat nem a legjobb.

Mondom a szitut, ami miatt nem vezetjük be:

Egyikünk legjobb karaktere egy 19-es erejü törpe gladiátor

akinek 2kezes csatabárdja van.

Namármost: az eröbonuszt hozzá kell adni, ami neki 3 (söt, mivel kétkezes fegyver, 5) és a kétkezes csatabárd átütöereje 5.

Ami azt jelenti, hogy a karinak 8-as (vagy 10-es) átütöereje van.

(8-as SFÉ-je a mithrill teljesvértnek van...

Valamint az is probléma, hogy nem lehet kivenni belöle, hogy:

Véglegesen csökkenti-e annyival az SFÉ-t vagy

Csak a támadásra.

De ha a leg"rosszabb" helyzetet vesszük is, akkor a gladiátor ellen

nincs SFÉ-je a páncéloknak. legolcsóbban akkor jön ki, az 1-es SFÉ ellene, ha egy teljesvértet 123 Mp-os rúnával látunk el. Egy rúna a vért árának kétszerese. azaz összesen alap 1 + 2 + 2 + 2 = 7szerese a teljesvértnek, ami alapból 200 arany, azaz 1400 aranyból már van 1-es SFÉ. És nem egy ilyen kaliberü kalandozó karakter létezik....

Link a hozzászóláshoz

attól füg...:D:D:D

mert ha a versenymodulra gondolok, akkor nagyon nagy szivásra... :twisted: :twisted: :twisted: ....

de amugy meg nem hinném, h felettéb jó 5let lenne, mivel a fém húr tőlságosan rideg, és egy minimálisan sem nyúlik, legalább annyira, mint a "közönséges" idegek....szvsz

ja a másik, meg, h hogy húzzza fel??

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Clonemastr

Igen erre gondoltam. A zúzófegyverek elleni SFÉ-t és a fegyverek eldobásának értékeit is használjátok?

Con Salamander

Ahhoz hogy ez kijöjjön még kell használni a HBG 135. oldalán lévő opcionális kiegészítő szabályt is, de így mind együtt tényleg sok.

Alkyone

Miért nem használjátok?

Mi úgy használtuk az átütőerőt, hogy nem adtuk hozzá az erőbónuszt, így egy kicsit jobb. A HBG 135. oldalán lévő szabályokat használjuk, kivéve hogy bizonyos fegyvereknél az erőbónusz az erő 14 feletti része. A nálunk kidobott harcosoknak általában így is mindig van erőbónuszuk (biztos a JK-k cinkelik a kockát :) ).

Woodman

Link a hozzászóláshoz

Mi (alkyone, furge disno s jómagam) azért nem használjuk az

átütöeröt mert naggyon durva. Minden opcionális cuccal együtt. erre van a 00. gondold el: reálisan 1:100-hoz az esélye, hogy egyet csökkentesz az ellenfél SFÉ-jén. és így meg egy csapásra leversz róla 6-8 SFÉ-t...

Mi úgy játszunk, hogy 4 túlütés után -1 SFÉ, 8 sima sebzés után -1 SFÉ, nehézfegyvereknél és bizonyos zúzófegyvereknél ez felezödik. A sodronyingnek meg a láncingnek meg -1-es SFÉ-je van zúzófegyverek ellen. Mondjuk a mi kalandjainkban a kardok a gyakoriak... szal ott 8 találat -1 SFÉ... és így egy 10 perces csatában tönkremegy egy teljesvért (8 körönként 1, 6 SFÉ, hibaszázalékkal 6*8=48 +12 hiba...) körülbelül.

Link a hozzászóláshoz

Tudjátok, hogy mi a nagyon lol? Egy Crantai Kóborló!!! Tessék felkeresni a bestiáriumban... Holdlunír pikkelyvért (ha jól emlékszem 6 SFÉ 2 MGT) kéklunír keskeny hosszúkard (csomó bónusz, +2 sebzés) vöröslunír sisak és lábszár és alkarvédő... Nos aki megtalál egy ilyen szörnyet, és végez is vele... nem sok esélyt adok, de azért nem lehetetlen, az iszonyatosan gazdag lesz... a felszerelésének értéke "csak" 80 mithrill körül teng.. és ezt még szorozzátok meg az elérhetetlenségi szorzóval (mennyi is 15/12?) akkor az összesen 1200 mithril... nos aki van olyan balga és eladja, utána meg még vevőt is talál rá, az élete végéig elélhet ebből az összegből...

Link a hozzászóláshoz

Ehh Bálint, fura egy partiban forogsz te.. :P :P :P Én is szívesen találnék crantai kódorlókat, de lehet, hogy írok egy modult rájuk, amint a mostanit befejezem. :) Bár én is "találtam" ötödkori csontvázat a rét közepén, amikor egy hmm... "tapasztalatlan" km mesélt nekem... Sőt druidákkal is találkoztam, aki farkasokat hadrendben! mozgatta... Fura volt, sokáig röhögtünk rajta a srácokkal...

Link a hozzászóláshoz

A K'Harkad hegység egy félreeső csúcsán állt régen egy crantai őrtorony.Ott kell elhangzania két litániának ahhoz, hogy a szunnyadók előjöjjenek, és it gyülekezzenek.De a világ különböző pontjain, ált egy-kettesével rejtőznek el a napfény elől, egy-kétszázas csapatból kettő, maximum három létezik.Ennél többen utoljára akkor gyűltek össze, mikor sokadik ükapám, Baál-Káin el akarta pusztítani az összes kyr származékot és ezért összehívta a szunnyadókat.Ha valakit érdekel bővebben a történet vagy infókat szeretne a szunnyadókról, olvassa el a Korona és Kehely című könyvet, Raul Reniertől.

Link a hozzászóláshoz

Shalafi van egy regény(a címének most lusta vagyok utánna nézni úgy is beírjátok majd, Az Acél és Oroszlán talán) Ott leírják a gyülekezésüket a bestáriumban is leírják hogyan gyűlnek össze minden évben 2 hétre a vezetőiket várv, Amúgy külön helyeken nyugszanak.Egyenként vagy akár 100 is.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...