Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Sziasztok csináltam egy új karaktert, s nem tudom milyen fegyver vagy fegyverek passzolnának hozzá? S emiatt szeretnék tanácsot kérni tölletek.

Csak hogy képben legyetek a dok egy kis személyleírást a karakterről:

180cm magas

kb. 85kg

Fekete köpeny fedi csukjával együtt. Az arcát egy csontfehér maszk fedi.

Egyébként a harcosaok kasztjába tartozik.

Én személy szerint elősszőr a kaszára gondoltam, de a bárataimmal nem igazán tudtunk megegyezni a harcértékeiben, mert az ET-ben van egy fajta kasza, de annak 3 peengéje van, és ebből kéne lefaragni, csak nem tudom , hogy mennyit.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

Link a hozzászóláshoz

elöször még adjál infot:

a származásáról

a mentalitásáról

a harcértékeiröl

a föértékeiröl

mert ezek függvénye.

Ha erösebb a karaktered, a TÉ-re gyúrsz, akkor másfélkezes kard

Ha fürgébb, a KÉ-re gyúrsz, akkor hajítófegyverek és/vagy törkard (ha gorviki, ramiera)

Ha a harcban inkább csak védekezik, VÉ-re gyúrsz, akkor a hosszúkard erre a legmegfelelöbb.

Link a hozzászóláshoz

Ja és ha van kp-d késöbb vagy most ilyesztésnek felvenni a magasmágiát vagy a BM-mágiát, elég az elemi vagy a villám, ezt én úgy csináltam, hogy az eredeti kp fele ha csak mágiatípust vesz fel, így csak egy típust ismer és olcsóbb.

De el lehet képzelni: Mit gondolnak a varázslókról? gyengék, fizikailag. alátámasztod ezt azzal, hogy varázsolsz is egy kicsit, és akkor jön a meglepetés :twisted: .

A másik ami most jutott eszembe, hogy csavart legyen a bot vége (ala dorani nekromanta) de ezt lándzsa vagy dárdaként használja... el lehet képzelni a hatást.

Link a hozzászóláshoz

:!: mostanában kezdett el foglalkoztatni a pallossal való harc kérdésköre. a pallos kifejezetten lovagi fegyver és ők is csak csatákban használják akkor is csak abban az esetben ha valamilyen oknál fogva a földre kerülnének. az UT-ben van egy olyan nevü képzettség hogy körkörös harc kétkezes fegyverrel és szerintem ez tökéletesen tükrözi azt, hogyan is kell harcolni 1ijen fegyverrel. szerintem e "képzettség" nélkul nem igen harcoltak a középkorban(és nincs értelme magus rendszerében sem). merthogy tegyük fel pallosos vs tőrős esetében a tőrös kezdeményez majd odamegy a palossohoz és szúr namost ott áll tőle fél méterre akkor hogyan támad rá a 2méteres palloso uriember? szerintem sehogy. ti hogy gondoljátok?

Link a hozzászóláshoz

:?: nincs mtk és olvastam valami ojasmit a hozzaszolásaitokban hogy kétkezes fegyverrel nagyobb a sebzésjárulék az erőböl . ha valaki elmondaná hogy is mukodik ez ha van e egyáltlán ijen , netán ez az mtkvan lett bevezetve? ja és Gangler csak nyugodtan mondj véleményt aki unja a pallosos fecsegést az menjen páncéltörőthajigálni :shock:

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a pallos témát ne hozzuk vissza.A a sebzésjárulék pediga következők szrint alakul:

Ugye normál esetben az erő 16 feletti részét hozzáadoda sebzéshez.De mivel kicsit irreális, hogy egy tőr, és egy pallos sebzésénél ugyanannyira használdo ki az erődet.Ezért, ha egy olyan fegyvert forgatzs, amihez kifejezetten erőre van szükség(handzsár, pallos, buzogányok stb) akkor már az erőd 14 feletti részével nő a sebzés.

Link a hozzászóláshoz

Nos csak 1 kérdésem lenne...:

HA jol tudom az Abbit lényegesen könnyeb az acélnál....és ha jolt tudom a nagy 2kezes fegyvereknél(pl:kétkezes csatabárd,pallos,...stb..)a fegyvernek a súlya is számít mivel a lendület szerzésnél van szerepe...Nos tehát ha 1 kétkezes csatabárd Abbitból van tehát könnyebb akkor az jár-e valamilyen hátránnyal esetleg...(ha nagyon nagyok a hátrányok ne írjáokt le inkább nem akarom tudni :D )köszike előre is...

Link a hozzászóláshoz

Hát figyelj Tőrnél, kardoknál, meg ilyen használhatatlan fegyvereknél eggyel n. De nehéz fegyvereknél ahol 14-től számít az erőbónusz ott -1.

De ha valaki csinál egy (maradjunk a kedvencemnéll) láncos buzogányt az a láncot és a markolatot abbitból és a buzogányrészt pedig acélból csinálja: szóval marad az sp és mennek a tápok. De azt lehet alkalmazni a sima buzogányokra, csatabárdokra, csatatcsillagra...

Hát nekem táborba ment az sp is... :twisted:

De a pallosra visszatérve ki tudja az Erdőpille pallos értékeit (na leviathan) :?: :?: :?: :wink: :):D:lol::lol::lol::lol:

Link a hozzászóláshoz

Szvsz, a buzogány lánca és markolata is beleszámít a sebzésbe, amúgy nem minusz egy hanem -2 a nehézfegyvereknél asszem. És egy dobótörnél is betesz azért. Föleg, ha abbitból van a fegyver, márpedig olyat nem igen csinálnak, mert törékeny (ha jól tudom) és drága, még ha könnyü akkor is. (figyelem, most a tiszta abbitról beszélek!)

Link a hozzászóláshoz

Hát tényleg nagyon szar lehet neki, de D3ST szerintem mi (én legalábbis) az abbit-acélról beszélgettünk, ugyanis a tiszta abbit enyhén szólva szart sem ér. De az abbit-acél, de ezt minden bizonnyal te is tudod.

A legjobb nehézfegyverek az Ork kovácsok által kéászítettek, nem olyan ridegek, csak az akár, hogy nem emberekre méretezték őket...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...