Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Ork fegyverekröl a Titkos Fólians (Harc., Barb., Glad. ...) viadalok részénél vannak képek meg értékek. Ilyesmik vannak, hogy láncos kögolyó, tüskés nyelü balta... meg hasonló nyalánkságok :lol: de mondjuk az orkok kovácsolási/fegyverkészítési technikájukról asszem a Summáriumban is van pár elvétett sor, de semmi konkrétum...

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Ezt én is olvastam valahól. És eléggé okosan is csinálják... :wink: A fegyverek minősége számukra nekik nagyon sokat érnek, többet mint egy rabszolga, és ha az a emberfajzat megkostólja annak a forró pengének az ízét még örűlhet is, hogy gyorshalála volt.

Létezik kb 50-60 db erekjével felérő ork fegyver is. Ezeket meteor acélból kovácsolták, és démonvérben edzettek, iszonytos hatalommal bíró csatabárdok. Készítőkük saját lelkét az utolsóba kovácsolta, hogy így elkerűlje Orwella átkát... -Nagyon jó kovácsaik vannak az Orkoknak, hiszen harcos nemzetről lévén szó nem engedhetik meg maguknak a silány fegyverek luxusát. Mondanom sem kell, ha egy fegyver kicsorbúl vagy használat során akkor törik el amikor annak nem lenne szabad, kinyírják a készítőjét. A kovácsnemzetségekből így nagyin sokan kirostálódtak és csak a legjobbak adják ki kezükből munkáikat. Az persze tény, hogy ezen fegyverek nem rendelkeznek díszítésekkel és evégett rozogáknak tűnhetnek de a látszat csal. Én nem szivesen találkoznék egy 40-50kg-os kőgolyóval hadonászó orkal eggyetlen karakteremmel sem. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Jó ez a téma, de ahogy figyelem a hozzászólásokat észrevettem, hogy kezd eszmétekké válni az ork fegyver. Ez nem baj, hisz nagyon jók, csak túlzásokba ne essünk. Az egyszerű mezei orknak nincsenek olyan jó fegyvereik, ennek általában az ellenkezője igaz. Csak azok kapnak ilyen fegyvereket, akik kiérdemlik. Tehát egy veteránmegkaphatja, de egy átlagos bestiáriumos ork gondolom nem kapja meg azokat a fegyvereket.

Link a hozzászóláshoz

Ez még szerintem sokminden mástól is függ. Nem mindegy példáúl, hogy mejik tőrzsről és azon belűl mejik nemzetségekről beszélűnk. A harcos nemzetségek, az énekmondó nemzetségek és persze a tőrzs főinek a nemzetsége minden bizonnyal a legjobb fegyvereket használják. De mondjuk egy befogadott párianemzetség kit töbnyire nyilfogónak előreküldenek a csatamezőre vagy hátrahadják, hogy feltartóztassa a feltartózhatatlant valószínű, hogy csak egyszerű bunkókkal és baltákkal fegyvereznek föl.

Link a hozzászóláshoz

Nálunk is volt egy ilyen fegyver. Az értékei ha jól emlékszem nem voltak jobbak egy ököltőrnél, viszont egy Khál forgatta akinek alap pusztakeze harca nagyon jó így ahoz adhatta hozzá a fegyver értékeit amit még 2 db rúna is kiegészített így már eléggé tűrhető volt.

Bár ő nem Kahréból szerezte, szerintem egy ilyennek az ára rúnák nélkűl, hiszen egy tőkéletes mechanikai munkának kell lennie, és még nayon is testreszabottnak olyan 50-90 aranyig terjedhet az ára.

Link a hozzászóláshoz

Méghogy méregdrágák? Egy ilyet csak egy Gilron-pap csinál de nekem van egy ilyen fegyverről cucom: Tigris karom

Ez hasonlit egy kis gerebjére, egy ökölfogóra ráépitett hármas-négyes görbitett acélpengékből áll. Olyan, mintha a konckard elejét többször egymás mellé tennénk... A penge hossza általában 10-30 centi, az iv hossza általában 4-10 centi csupán. Igen gyors fegyver csak ritka, talán a falmászó karomból származhat. Fegyverként - főleg északon - Enoszukén, Tiadlanban, Niarében és Toronban használatos. Nevét a sebnyomról kaphatta, amely egymás mellet több vágás-tépés ből áll.

Értékei:

Ké:10 ,Té:8, Vé:4, T/k: 2, S: 3k3 ár: 9ezüst-4 arany (acél - abbit)

Hát nem t'om miben segít de egészségedre.

Link a hozzászóláshoz
Méghogy méregdrágák? Egy ilyet csak egy Gilron-pap csinál de nekem van egy ilyen fegyverről cucom: Tigris karom

Ez hasonlit egy kis gerebjére, egy ökölfogóra ráépitett hármas-négyes görbitett acélpengékből áll. Olyan, mintha a konckard elejét többször egymás mellé tennénk... A penge hossza általában 10-30 centi, az iv hossza általában 4-10 centi csupán. Igen gyors fegyver csak ritka, talán a falmászó karomból származhat. Fegyverként - főleg északon - Enoszukén, Tiadlanban, Niarében és Toronban használatos. Nevét a sebnyomról kaphatta, amely egymás mellet több vágás-tépés ből áll.

Értékei:

Ké:10 ,Té:8, Vé:4, T/k: 2, S: 3k3 ár: 9ezüst-4 arany (acél - abbit)

Hát nem t'om miben segít de egészségedre.

hát őszintén szolva arra kéne hogy van egy harci klán (harcosok alkotta klán mondhatni harci iskola) és speckó cucuk az ilyen karom (én "farkas karom" nevet adtam nekik mivel a klán neve coyote) és nem akkarok tápolni... és hát szóval úgy képzeltem hogy ha valaki kezéből kiesne a kard vagy a cucos egy csukló mozdulatal ezzek kiugranak és önvédelemre tökéletesek lennének...

Link a hozzászóláshoz
Lenne egy kérdésem. Mégpedig az hogy nem lehetne e olyan kardot csinálni aminek két pengéje van és a markolatnál fut össze. (Star Wars bajlós árnyak c. filmből a gonosz fegyvere)

mester foku kovácsolásal és egy kis idővel kialakithattó meg aszem valahol láttam róla adatokat...

hm ha jól emlékszem itt a kiegészitők alatt meglehet találni dupla pengéjü kard ként

Link a hozzászóláshoz
Hát én is játszottam egynehnyszor dnd-t csak hirtelen ez jutott az eszembe. Amúgymeg nem nekem kell hanem eggyik ismerősömnek aki teljesen bele van bolondulva ebbe a kétpengéjű kardba csak neki nincsen nete és megkért hogy informálódjak ilyen irányba egy picit.

Szentem ez kicsit feltünő fegyver egyébként és ha nem tod szentem legalább alapfokon forgatni akkor igencsak magadat darabolod vele ösze

ha jól emlékszem kell hozá a kézkezes harc is... személy szerit én a következő kikötésel engedném használni: mester foku kétkezes harc és alap foku fegyver használat két pengélyü kardra...

Link a hozzászóláshoz

A spektrumon régebben láttam egy műsort nem tom mi volt a címe és ott volt egy kard amit galaduisnak neveztek onnan kapta a nevét hogy mikkor volt a spartacus féle lázadás sokan ilyen kardal harcoltak és szúrásra szolgáltak főleg mert a rómaiak pajzsai miatt csak így tudtak sérülést okozni

nem tudna valaki erről a fegyveről adatokal szolgálni???

Link a hozzászóláshoz

Ez tulajdonképpen egy a szokásosnál szélesebb pengéjű, így erősebb és strapabíróbb rövidkard.A római hadsereg rendszeresítette a Spartacus féle lázadás után, mert szúrásra és vágásra egyaránt alkalmas volt.A római pajzsfallal együtt használva is igen nagy hatékonyságot mutatott, hiszen nem kellet megnyitni a pajzsfala a vágáshoz, hanem mikor az ellenfél elég közel ért, egyszerűen ki kellet nyújtani a kart, és máris az elenfél belsőségei között turkáltunk.

Link a hozzászóláshoz
Ez tulajdonképpen egy a szokásosnál szélesebb pengéjű, így erősebb és strapabíróbb rövidkard.A római hadsereg rendszeresítette a Spartacus féle lázadás után, mert szúrásra és vágásra egyaránt alkalmas volt.A római pajzsfallal együtt használva is igen nagy hatékonyságot mutatott, hiszen nem kellet megnyitni a pajzsfala a vágáshoz, hanem mikor az ellenfél elég közel ért, egyszerűen ki kellet nyújtani a kart, és máris az elenfél belsőségei között turkáltunk.

köszi szépen akkor ezt a fegyvert lehet a rövidkard értékei szerint játékban is használni???

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...