Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Munchkin verseny


Recommended Posts

Hai!

Alább olvasható a 2012-es Nyári Tábor Munchkinverseny Szabályzata.

Észrevételeiteket, javaslataitokat írjátok le bátran.

[ De akkor -2 lappal kezdtek :tuzes: ]

UPDATE1: A Szupermunchkin lapokat anélkül is le lehet rakni az asztalra, hogy lenne bármilyen kasztod.

(félvér lapokat továbbra sem lehet fajkártya nélkül használni)

Uff

Fenix

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nincs ez kicsit túlszabályozva? Egy csomó jó, hagyományos kiskapu ki lett véve...

az meg, hogy az csal, akiről megszavazzák? Ez milyen már... Legalább legyen kikötve, hogy valóban legyen alapja. Így a szabály szerint bárki kizárható, ha mondjuk a többi túl erősnek ítéli, és mondjuk összefognak ellene. Ami egyébként nem állna messze a Munhkin szellemiségétől.. :D De azért már...

Link a hozzászóláshoz

Ebben támogatnom kell MG-t... Én gyorsan átpörgettem a szabályokat, mert nekem aztán tök mindegy. :) Az alapokat tudom - néha egy-két dolog elfelejtődik -, a csalás rész meg rám nem vonatkozik, nem szoktam, mert úgyse tudnék. :D

Bár már megvan, hogy idén kit támogatok majd, de azért megemlíteném mellékesen, MG már előre hátránnyal indul itt, mert mindenki őt veszi elő, közbe meg igazából én még nem láttam csalni - vagy nem tűnt fel? :roll::mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Természetesen csak szélsőséges esetben kerülhet sor szavazásra, és csakis akkor, ha megalapozott a csalás lehetősége.

MG kedvéért javítottam a szöveget :)

Továbbá: Ez a szabályzat azt hivatott kiküszöbölni, hogy a verseny ideje ne azzal menjen el, hogy a játékosok egymással veszekednek a szabály különféle értelmezésén.

UPDATE1: A Szupermunchkin lapokat anélkül is le lehet rakni az asztalra, hogy lenne bármilyen kasztod.

(félvér lapokat továbbra sem lehet fajkártya nélkül használni)

[És akkor ahogy említettem MG -2 lappal kezd :twisted:]

Az is megfordult a fejemben, hogy szigorítani kéne azt az esetet, amikor valakinek túl sok lap van a kezében, és passzol, de még a következő játékos köre előtt fény derül a turpisságra.

Ilyenkor ugye el kell dobnia pár lapot a kezéből, vagy alamizsnaként átpasszolni a leggyengébb játékosoknak, de ezeket Õ (a csaló) választhatja ki.

Azon felül, hogy 1 csalásnak számít a rendelkezésre álló 3-ból.

Nem-e lenne jobb büntetés, ha például a tőle balra ülő játékos mondaná meg, hogy mely lapoktól kell megszabadulnia?!?

Mivel ez lehet, hogy tényleg túlszabályzás lenne ezért kérem a közönség segítségét!

Nem gondolom azt, hogy a "túlszabályzás" rontana a játék minőségén. Inkább azt, hogy teret enged az igazán jó játékosoknak, hogy a lapjárást ellensúlyozva legjobb tudásokat felhasználva bemutassák, hogy mire képesek.

Link a hozzászóláshoz

Sztem akinek túl sok lapja lenne a kezében :D :

Vegyük kezdőpozíciónak a legelső lapot a bal kezében ( ha nincs ilyen a jobb kezében, ha ilyen sincs akkor ahová rakta :D ott a legelső lap balra), majd dobva ezt a lapot haladjunk tovább a következő lapra, és csökkentsük a lapok számát elöző redukcióval :D. Addig tart a "csaló vagyok lapot dobok" algoritmus amíg a sok lapot tartó játékosnak egyetlen lapja sem marad, ekkor az algoritmus véget ér :D

Link a hozzászóláshoz

Nem gondolom azt, hogy a "túlszabályzás" rontana a játék minőségén. Inkább azt, hogy teret enged az igazán jó játékosoknak, hogy a lapjárást ellensúlyozva legjobb tudásokat felhasználva bemutassák, hogy mire képesek.

Ezen a mondaton belhaltam. :) Nagyon kis becsülendő és aranyos. :roll::respect:

Szerintem rendben van úgy minden, ahogy szokott lenni. Valakinél sok lap marad... Ez ritka, még én is megoldom, hogy egyszer a kezemben vannak, másszor meg már nincsenek.

Jó volt eddig minden, ahogy volt. :) Nem kell, hogy a baloldalon ülő szívasson. Mert van akivel sűrűn megtennék, van akivel meg nem... Lehetetlen nem figyelembe venni, hogy ki ül tőlem jobbra...

Link a hozzászóláshoz

Helló

A Munchkin azért is egyedi, mert tele van kiskapukkal, és csalási lehetőségekkel. Sokan ezért is szeretik, mert a rossz lapjárást lehet ellensúlyozni némi ravaszsággal és jó vastag bőrrel az ember képén :).

Én mondjuk a legritkább esetekben trükközök, de ez akkor is hozzá tartozik a játékhoz, mert az számít a legjobb Munchkin játékosnak, aki így vagy úgy, de a végén nyer. És bizony ha trükközik közben és a többiek nem figyelnek, akkor ez van.

Szóval szerintem ne legyen túlszabályozva a játék, mert úgy elég sokat veszít a különlegességéből. Másrészt viszont kell a 3 csaláson rajta kapás utáni kizárás, mert ha az nincs, akkor meg nincs semmilyen retorzió. De ennél többet nem kellene erőltetni szerintem.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz
Sztem akinek túl sok lapja lenne a kezében :D :

Vegyük kezdőpozíciónak a legelső lapot a bal kezében ( ha nincs ilyen a jobb kezében, ha ilyen sincs akkor ahová rakta :D ott a legelső lap balra), majd dobva ezt a lapot haladjunk tovább a következő lapra, és csökkentsük a lapok számát elöző redukcióval :D. Addig tart a "csaló vagyok lapot dobok" algoritmus amíg a sok lapot tartó játékosnak egyetlen lapja sem marad, ekkor az algoritmus véget ér :D

Köszönöm az értékes és építőjellegű tanácsot. :) Akkor mostantól neked minden köröd végén alkalmaznod kell. Azzal a kiegézítéssel, hogy a kezedben ÉS az asztalon lévő lapjaidnál is használnod kell a logaritmust :)

Legyen inkább a jobb oldalon ülő játékos Venes? :D

Természetesen ez így van Silver.

Link a hozzászóláshoz
Sztem akinek túl sok lapja lenne a kezében :D :

Vegyük kezdőpozíciónak a legelső lapot a bal kezében ( ha nincs ilyen a jobb kezében, ha ilyen sincs akkor ahová rakta :D ott a legelső lap balra), majd dobva ezt a lapot haladjunk tovább a következő lapra, és csökkentsük a lapok számát elöző redukcióval :D. Addig tart a "csaló vagyok lapot dobok" algoritmus amíg a sok lapot tartó játékosnak egyetlen lapja sem marad, ekkor az algoritmus véget ér :D

Köszönöm az értékes és építőjellegű tanácsot. :) Akkor mostantól neked minden köröd végén alkalmaznod kell. Azzal a kiegézítéssel, hogy a kezedben ÉS az asztalon lévő lapjaidnál is használnod kell a logaritmust :)

Legyen inkább a jobb oldalon ülő játékos Venes? :D

Természetesen ez így van Silver.

Valaki nagyon vicces kedvű :D mit szolnál hogy ne unatkozzak te is ezt csinálnád :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszönöm, Fenix, az egyértelműsítést.

Egyébként egyetértek, hogy a szabályok kellenek... bár, megjegyzem, a Munchkinban gyárilag le van szabályozva a vitás kérdések eldöntésének módja. (ja, nem mondtam, viszek paklit. :D )

Valamint felhívom a figyelmedet, hogy etikátlan nekem két lappal kezdenem, amennyiben ez nem kerül be a szabályok közé, akkor ugyanis a szabályzatban 4 szerepel, tehát én ettől eltérve csalásba keveredem, amelyet teljesen jogosan számítanak fel nekem, és eleve csökkennek a lehetőségeim.

(Persze, amennyiben bekerül a szabályzatba, akkor meg a negatív diszkriminációra vonatkozó, Magyarország Alaptörvényében megfogalmazott elv alapján emelek kifogást... :D )

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Köszönöm, Fenix, az egyértelműsítést.

Egyébként egyetértek, hogy a szabályok kellenek... bár, megjegyzem, a Munchkinban gyárilag le van szabályozva a vitás kérdések eldöntésének módja. (ja, nem mondtam, viszek paklit. :D )

:lol: ott a pont :D

Valamint felhívom a figyelmedet, hogy etikátlan nekem két lappal kezdenem, amennyiben ez nem kerül be a szabályok közé, akkor ugyanis a szabályzatban 4 szerepel, tehát én ettől eltérve csalásba keveredem, amelyet teljesen jogosan számítanak fel nekem, és eleve csökkennek a lehetőségeim.

(Persze, amennyiben bekerül a szabályzatba, akkor meg a negatív diszkriminációra vonatkozó, Magyarország Alaptörvényében megfogalmazott elv alapján emelek kifogást... :D )

Bekerül, és az is, hogy az Alaptörvényben a negatív diszkriminációra vonatkozó passzusok ebben az esetben nem érvényesek. Fellebezésnek helye nincs! :)

Link a hozzászóláshoz
×
×
  • Új...