Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Én nem akarok kekeckedni, tehát igazán nem azért mondom, de az elmúlt évek alapján általában - gondolom mivel nem túlsággal mérhető, relatív - a szerepjáték minősítése nem kapott központi helyet a pontozásban, pedig erről (is) kellene szólnia. Nyilván fontos a modulmegoldás is, hiszen versenyről van szó, és ezzel jobban mérhető a csapatok eredménye. Viszont javasolnám, hogy az egyéni legjobb szerepjátékos mellett, legyen csapatszinten is ilyen díj osztva, a legjobb szerepjátékos helyzeteket előidéző, karaktereket legjobban kijátszó csapat is kapjon elismerést. Nem várom el, hogy ott is 3 helyezés legyen, de egy lehetne.. akár különdíj gyanánt, akár versenyhelyezésekbe építve.. Emlékeim alapján korábbi Nyári Táborokban volt ilyen, tehát nem én - elnézést - "sz*rtam a spanyol viaszt".. :) Kérem a mélyen tisztelt nagyérdemű, határozatképes döntéshozó gárdát, hogy gondolja át a felvetésemet, és tájékoztasson kérésemmel kapcsolatos álláspontjáról. :)

Azért, hogy ne csak elvárásokat támasszak :arrow: felajánlom, hogy vállalom a legjobb szerepjátékos csapat 5 darab tagjának egyénileg elkészített, kalandozós ajándékát.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Darton paplovag BAMM...

Szabad karakteralkotási rendszer... :)

Na mindegy, nem kötekszem, nem figyelhettek oda mindenkire külön-külön, nekem úgy is más tervem van idénre.

Az egyensúlyba picit belekötök, amíg még friss, bár gondolom változtatni nem fogtok már rajta.

<=3 tapasztalati szintért adni egy elfet-amundot... A TP-s rendszerben úgy 8000 TP-ig megállta a helyét a kb 1000 tp, de itt azért ha néztek egy 9. szintű karit, annak jóval több van. Emlékeim szerint a sokTP-s karialkotásokban "drágábbak" voltak a fajok... ha már tápértékelünk, akkor pláne. Tehát a problémám az arányokkal van. Egy 8. szintű amund harcos pl. jóval tápabb egy 9. szintű nem amundnál, ezt szerintem ti is belátjátok. Én inkább egy kombinált dolgot alkalmaztam volna a fajokra (mondjuk kaszt tápértéke 1,2-vel szorzódik, de minimum +3, vagy ilyesmi...)

A Különleges felkészítésről: megfelelek a kf nélküli maximumnak, kész a kari 135 tp-ből. Aztán kérek kf-et valamiből, ráköltök mondjuk 2 táp-pontot és kész a 20as erejű harcos? Vagy úgy sem léphető túl, az abszolút határ a faj+kaszt+kor által meghatározott, és ezen belül lehet plusz pontokat elkölteni?

Üdv

CS

Link a hozzászóláshoz

Tök jó lett, ez a tápoló pont rendszer :], nekem tetszik és érdekessé teszi és nagy lehetőséget ad a játékosoknak:].

A karakteralkotásba van egy nem tetsző dolog, vannak olyan kasztok, amiknek nagyon sok tulajdonság minimuma magas, kivéve a szépség, és most meghatározás alapján az nem lehet a legkisebb, mikor 3k6 a szépség dobás értéke, pl fejvadász esetében viszont majdnem minden tulajdonságának a minimuma elég nagy, egy más kaszthoz képest. Akkor egy olyan kaszt esetében , akinek tényleg relativ a legkisebb a dobása erre nézve és minden más 10 vagy 10++ akkor neki miért kötelező a szépség minimum? Pl fejvadásznak érzékelés minimum is 13.... Ilyen esetekben nem lenne elegendő egy 10-s szépség minimum??

Egy kis példa

Harcos Fejvadász Kardművész Lovag

Erő 13 8 9 13

Gyors 8 13 13 3

ügy 8 9 15 3

áll 9 13 9 9

egy 11 11 9 11

szépség 3 3 3 8

int 3 3 8 8

aka 8 9 13 9

aszt 3 8 9 3

érz 8 13 13 8

summ 74 90 101 75

pap bm

Erő 8 3

Gyors 3 9

ügy 3 13

áll 8 3

egy 9 8

szépség 11 3

int 9 8

aka 9 8

aszt 13 13

érz 9 8

summ 82 76

Szóval csak ennyi a problémám :D , hogy szegény fejvadász, harc , kardművészeknek , vagy az erejük lesz kicsi vagy más a szépség miatt... miközben azok a majdnem , vagy a legkisebb dobó értékük. Kérem a kérdés megválaszolását.

Link a hozzászóláshoz

Az egyensúlyba picit belekötök, amíg még friss, bár gondolom változtatni nem fogtok már rajta.

Tényleg nem. :)

<=3 tapasztalati szintért adni egy elfet-amundot...

Azért ez a 3 szint nem pont három, csak ha "nulláról" indulunk.

Az ajánlott(!) Tsz 4-5. A 4. és 5. Tsz tápértékének különbözete 25-16=9. Ami pont annyi Tápérték, ami az általad példaként említett két faj Tápértékköltsége. Szóval ebben az olvasatban csak 1 tsz és nem 3! A példád analógiájának mentén, ha amund harcossal jössz, akkor a Tsz-ed 1-el alacsonyabb lesz, mintha emberrel jönnél.

A TP-s rendszerben úgy 8000 TP-ig megállta a helyét a kb 1000 tp, de itt azért ha néztek egy 9. szintű karit, annak jóval több van. Emlékeim szerint a sokTP-s karialkotásokban "drágábbak" voltak a fajok... ha már tápértékelünk, akkor pláne. Tehát a problémám az arányokkal van. Egy 8. szintű amund harcos pl. jóval tápabb egy 9. szintű nem amundnál, ezt szerintem ti is belátjátok. Én inkább egy kombinált dolgot alkalmaztam volna a fajokra (mondjuk kaszt tápértéke 1,2-vel szorzódik, de minimum +3, vagy ilyesmi...)

A 8-9 Tsz esetében már annyira "elszálltak" a játékosok a tápolás tekintetében, hogy az a +3-9 Tápérték, már nem sokat számít. De legalább önfeledt mód átadhatják magukat a szituáció (értsd Istenkirály vagyok!) bűvöletének. :twisted:

A Különleges felkészítésről: megfelelek a kf nélküli maximumnak, kész a kari 135 tp-ből. Aztán kérek kf-et valamiből, ráköltök mondjuk 2 táp-pontot és kész a 20as erejű harcos? Vagy úgy sem léphető túl, az abszolút határ a faj+kaszt+kor által meghatározott, és ezen belül lehet plusz pontokat elkölteni?

Végső Képesség maximum = a dobáskód maximuma kf nélkül +/- faji módosítók (figyelembe véve a faji maximumokat) +/- kormódosítók

Erre költhetsz a 135 pontból, illetve további Tápértékból, de a a végső maximumot nem lépheted túl!

(Szóval nem járható az általad említett 20-as erejű harcos. Alapesetben 18 a max.)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Darton paplovag BAMM...

Szabad karakteralkotási rendszer... :)

Na mindegy, nem kötekszem, nem figyelhettek oda mindenkire külön-külön, nekem úgy is más tervem van idénre.

Az egyensúlyba picit belekötök, amíg még friss, bár gondolom változtatni nem fogtok már rajta.

<=3 tapasztalati szintért adni egy elfet-amundot... A TP-s rendszerben úgy 8000 TP-ig megállta a helyét a kb 1000 tp, de itt azért ha néztek egy 9. szintű karit, annak jóval több van. Emlékeim szerint a sokTP-s karialkotásokban "drágábbak" voltak a fajok... ha már tápértékelünk, akkor pláne. Tehát a problémám az arányokkal van. Egy 8. szintű amund harcos pl. jóval tápabb egy 9. szintű nem amundnál, ezt szerintem ti is belátjátok. Én inkább egy kombinált dolgot alkalmaztam volna a fajokra (mondjuk kaszt tápértéke 1,2-vel szorzódik, de minimum +3, vagy ilyesmi...)

A Különleges felkészítésről: megfelelek a kf nélküli maximumnak, kész a kari 135 tp-ből. Aztán kérek kf-et valamiből, ráköltök mondjuk 2 táp-pontot és kész a 20as erejű harcos? Vagy úgy sem léphető túl, az abszolút határ a faj+kaszt+kor által meghatározott, és ezen belül lehet plusz pontokat elkölteni?

Üdv

CS

Arra a +1 erőre és +1 állóképsségre gondolsz ?:D

Harcos esetében a különbség 11hm, 8 fp, 14kp

-1 erő és -1 fp akkor is a harcos 10hm és 7 fp és 14 kp-val. Nem értem hogy lehet erősebb a másik harcos :D de megmagyarázhatod :D

,ha gondolsz a különleges képsségre 4 ellenállás :D akkor a harcosnak van pszije 1-s szint óta, ergo kicsvel gyengébb , de neki lesz még dinamikusban is 30+(int-12) pszi pontja. Amit ha szétoszt 12 int minimum esetében:15-15 szal 45,45 ellenállás

még amundnak lesz 9*4=36,36

Persze a tudati tulajdonságokat nem figyelembe véve.

Nem vagyok táborszervező de sztem nem lesz kf :D .

Link a hozzászóláshoz
6 pont: elf, wier, amund (ha nem rendelkezik egyáltalán különleges faji képességekkel)

9 pont: dzsenn, khál, amund (ha rendelkezik fajának bármely különleges képességével)

Nem inkább így kéne?

6 pont: elf, wier, amund: (ha rendelkezik különleges faji képességekkel)

Ha nem kapja meg a képességeket miért kell érte táp pontokat fizetni?

Link a hozzászóláshoz
6 pont: elf, wier, amund (ha nem rendelkezik egyáltalán különleges faji képességekkel)

9 pont: dzsenn, khál, amund (ha rendelkezik fajának bármely különleges képességével)

Nem inkább így kéne?

6 pont: elf, wier, amund: (ha rendelkezik különleges faji képességekkel)

Ha nem kapja meg a képességeket miért kell érte táp pontokat fizetni?

6 pontért olyan amunddal jöhetsz, aki nem rendelkezik fajának egyetlen különleges képességével sem.

9 pontért olyan amunddal jöhetsz, aki képes alkalmazni fajának egy vagy több különleges képességét.

Szerintem helyes a karakteralkotásban olvasható megfogalmazás.

Link a hozzászóláshoz
Tök jó lett, ez a tápoló pont rendszer :], nekem tetszik és érdekessé teszi és nagy lehetőséget ad a játékosoknak:].

Ez volt a célunk, köszi! ;)

Szóval csak ennyi a problémám :D , hogy szegény fejvadász, harc , kardművészeknek , vagy az erejük lesz kicsi vagy más a szépség miatt... miközben azok a majdnem , vagy a legkisebb dobó értékük. Kérem a kérdés megválaszolását.

Van abban logika amit írsz, de az volt a célunk, hogy a táborban minden szép és tökéletes legyen. Szóval hogy nézne már ki, ha csupa randa karakter futkosna körölöttünk?! :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz
6 pont: elf, wier, amund (ha nem rendelkezik egyáltalán különleges faji képességekkel)

9 pont: dzsenn, khál, amund (ha rendelkezik fajának bármely különleges képességével)

Nem inkább így kéne?

6 pont: elf, wier, amund: (ha rendelkezik különleges faji képességekkel)

Ha nem kapja meg a képességeket miért kell érte táp pontokat fizetni?

Először is tulajdonság pontok növekedése és az amundok asztális, mentális védelme jár 6 pontért.

+3 pontért: MTK 8.oldalon ismeretett képességek vehetők fel melyek:

- Telekinézis

- Telepátia

- Perzselő tekintet

Uralkodó osztály esetén plussz 2 képesség, de ha jól tudom ez nem játszható.

Link a hozzászóláshoz
Százalékos képességet lehet 100% főlé vinni? :roll:

ETK 96. oldal "A Százalékos Jártasság értéke 100% fölé is emelhető, ..."

Nem írtuk, hogy eltérnénk a hivatalostól, tehát az idézetben olvasható a válasz a kérdésedre.

Az idei kari alkotás nem kér egyéni és közös előtörténeteket csak a kérdőív kitöltését. Ezek szerint nem is lesz előtörténet író verseny és a díjazásuk sem ?

Én, mint aki a modul kérdéseiben kompetens, csak annyit mondhatok, hogy a modul/karakteralkotás tekintetében nem lesz ilyen. A többi a jövő zenéje ... ;).

(Ezzel együtt csak azért mert nem kérjük, még senki ne fogja vissza magát. Minden KM nevében mondhatom, hogy külön öröm számunkra, egy-egy jól megírt előtörténet elolvasása. Szóval hajrá!)

Egyébként aki ír előtörténetet, és esetleg megüti a mércét, az csökkentheti a táppontjait ezzel? Mondjuk a szintből adódóakat.. :mrgreen:

Szuper próbálkozás! :mrgreen:

De a válaszunk NEM! :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ceri, nem részletezném, de te is tudod, hogy sarkítasz. Az ellenállás az igen táp, és csak egy példát hoztam. Az a +1 erő bizony számít mondjuk 18-19es erő esetén (nem igazán lineárisan nőnek ezek az értékek ugyebár...), állóképességről nem is beszélve. Eszméletvesztés/futás/mágikus kifáradás etc. etc. , És igen, ebben a tekintetben az ork is macsó, de ott azért van komoly ellensúly.

A dzsennél szintén nincs, és akkor már tápolásként megkérdezném, ha a dzsenn fajú karakterem használja azt a +1 pszi-pontját, de egyébként nem pszi-használó, akkor is lesz neki MF-ú pszije +1 ponttal?

BTW nem ismerek Toma-papot. Már majdnem beírtam, hogy tooma-pap szent szimbólum blabla... Viszont itt akkor felmerül, hogy jó kemény a táp-pont rendszer: 1 szint a mágiahasználat, plusz törpe pontok, plusz még pénzben is pontok. :)

Na jó, nem genyózok tovább a réseken, majd megteszik a tápolós JK-k nektek!

CS

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ceri, nem részletezném, de te is tudod, hogy sarkítasz. Az ellenállás az igen táp, és csak egy példát hoztam. Az a +1 erő bizony számít mondjuk 18-19es erő esetén (nem igazán lineárisan nőnek ezek az értékek ugyebár...), állóképességről nem is beszélve. Eszméletvesztés/futás/mágikus kifáradás etc. etc. , És igen, ebben a tekintetben az ork is macsó, de ott azért van komoly ellensúly.

A dzsennél szintén nincs, és akkor már tápolásként megkérdezném, ha a dzsenn fajú karakterem használja azt a +1 pszi-pontját, de egyébként nem pszi-használó, akkor is lesz neki MF-ú pszije +1 ponttal?

BTW nem ismerek Toma-papot. Már majdnem beírtam, hogy tooma-pap szent szimbólum blabla... Viszont itt akkor felmerül, hogy jó kemény a táp-pont rendszer: 1 szint a mágiahasználat, plusz törpe pontok, plusz még pénzben is pontok. :)

Na jó, nem genyózok tovább a réseken, majd megteszik a tápolós JK-k nektek!

CS

MTK szerint Pszi MF-l kezdenek, ha nem tud ezzel kezdeni, akkor nem fogékony a pszire.( hiányzik valamilyen alapvető tulajdonsága)

5-s szintű tooma pap sokba van, de egy 5-s pap is sokba van :D szóval nincs nagy különbség. Tooma pap fegyvere extrás ezért van annyiba, amennyibe.

Sima 5-s pap ember 36 TP, Tooma pap:39+arany ami kell. Viszont cserébe elég sok mindent kapsz.

Amúgy egy ember vs amund harcos között nincs sok különbség, ami lenne, azt meg jelentőssen kompenzálja a TP érték.

Sötét terveid tartogasd nyárra ^^, és ne áruld el a nagyközönségnek :]

Link a hozzászóláshoz
×
×
  • Új...