Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Üdv!

Szóba került , hogy egy főzésből hány adag méreg készíthető.

Nos, akármennyi, DE

A kiegészítő, az árak, az alapanyagok, a felszerelés, stb... mind-mind egyszerre egy adagra van optimalizálva. Tehát elméletileg 1, de nyilván a többszörözéssel a mennyiség is többszörözhető.

Mivel itt csak "megvenni" kell a mérgeket, nem játsszuk el a kikeverést, nemigen számít, pl. hol van akkora lepárló, vagy hogy abban hány nap alatt készül el...

Szóval pl. az ár, az alapanyagok egyszerre ' adagra vonatkoznak.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ki az aki iker vagy váltott kaszttal akar jönni? 8)

Túl sok az ilyen jellegű kérdés... :gonosz: Még van idő a városőreink váltott kasztúvá nevelésére. :mrgreen:

Z

És én voltam az első aki kérdezett, pedig nem is fogok váltott kasztú karit hozni muhaha :)

Váltott kaszt 3 szintet visszaesik de megtartja a képzettségeit szal olyan képzettségeket is fel lehet venni váltott kaszttal amit simával nem lehetne.

De annyira nem táp... kivéve ha bárd...

Link a hozzászóláshoz

Az a jó az idei karakteralkotásban, hogy sok mindent megenged. 8)

Az a jó az idei karakteralkotásban, hogy a kontrollt rábízza a játékosra. :mrgreen:

Az a jó az idei karakteralkotásban, hogy dilemma elé helyezi a játékost, abban a tekintetben, hogy ő dönti el, hogy mit enged meg magának. :tuzes:

Az a jó az idei karakteralkotásban, hogy a karakteralkotásnak következményei vannak. :char:

Link a hozzászóláshoz
Nem mintha tudnám, h akarnék-e egyátalán... csupán furdal a kíváncsiság, hogy a gnóm fajt, hány táppontért vesztegetik a KM-ek mélyen tisztelt társasága? :roll:

Egy részletes ETK szerinti átirat beküldését követően tudunk erről pontosan nyilatkozni.

Addigis hasraütésből - minden ígéret nélkül - kb. kb. kb. 10-20 közt.

Link a hozzászóláshoz

Idézek a HGB-ből, 32. oldal Ereni Kékköpenyes:

A Kékköpenyesek lovasharcosok, félúton állnak a könnyűlovasság és a nehézlovasság között...

...Tanulóéveik során el kell sajátítaniuk a lovas harcmodor minden fajtáját...

...a lovak hang és kézjelekkel történő idomítását...

Idomítás képzettséget kapnak 5. szinten, de lovaglást se alapfokon se mesterfokon nem ír sehol a HGB; gyanítom, hogy ez tévedés. Mit szólnak hozzá a tisztelt KM-ek? És ha már lovas harcmodor minden fajtájáról beszélünk, szerintem a mesterfok jogos!

Link a hozzászóláshoz
Idézek a HGB-ből, 32. oldal Ereni Kékköpenyes:

A Kékköpenyesek lovasharcosok, félúton állnak a könnyűlovasság és a nehézlovasság között...

...Tanulóéveik során el kell sajátítaniuk a lovas harcmodor minden fajtáját...

...a lovak hang és kézjelekkel történő idomítását...

Idomítás képzettséget kapnak 5. szinten, de lovaglást se alapfokon se mesterfokon nem ír sehol a HGB; gyanítom, hogy ez tévedés. Mit szólnak hozzá a tisztelt KM-ek? És ha már lovas harcmodor minden fajtájáról beszélünk, szerintem a mesterfok jogos!

Szerkesztési hibáról van szó.

Természetesen alapból megkapják a Lovaglás Mf-et már 1. Tsz-en!

Link a hozzászóláshoz

Szó volt ezelőtt a Rúnában megjelent varázslatokról, diszciplinákról.

Mi a helyzet az 1. évfolyam 4. számában megjelent Boszorkánymesterek és a gyógyításal illetve a 4. évfolyam 4. számában megjelent Boszorkánymesteri tetoválásokal? Ha a tetoválást előre meg kell vásárolni, akkor úgy kezelendőek mint a varázstárgyak? Az egyik gyógyító mágia az életerő raktározása, amihez egy rózsakvarc kell. Nem írja hogy kell hozzá drágakőmágia, de nekem nem egyértelmű, hogy amúgy alapesetben kell-e vagy sem.

És mi a helyzet a 3. évfolyam első számában megjelent összes diszciplinával? alkalmazhatóak?

Egyellőre ennyi :D

Link a hozzászóláshoz
Szó volt ezelőtt a Rúnában megjelent varázslatokról, diszciplinákról.

Mi a helyzet az 1. évfolyam 4. számában megjelent Boszorkánymesterek és a gyógyításal illetve a 4. évfolyam 4. számában megjelent Boszorkánymesteri tetoválásokal? Ha a tetoválást előre meg kell vásárolni, akkor úgy kezelendőek mint a varázstárgyak? Az egyik gyógyító mágia az életerő raktározása, amihez egy rózsakvarc kell. Nem írja hogy kell hozzá drágakőmágia, de nekem nem egyértelmű, hogy amúgy alapesetben kell-e vagy sem.

És mi a helyzet a 3. évfolyam első számában megjelent összes diszciplinával? alkalmazhatóak?

Egyellőre ennyi :D

A varázslatok, diszciplínák nem tartoznak szorosan a karakteralkotáshoz. Ettől függetlenül általános irányelv az, hogy az ilyen és ehhez hasonló KAJSZK-ben szereplő dolgokat lehessen használni a játék során. Természetesen fenntartjuk a jogot, hogy egységesen kivételeket határozzunk meg. Erről legkésőbb a játék kezdetén a KM-ektől kaptok részletes felvilágosítást!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A Szürkecsuklyások honlapján megjelent egy írás, a címe a Dúlásról és közvetlen előzményeiről. Ez utóbbi cikk szerepelt később a Hadak árja című novelláskötet függelékében is.

Üdv,

engem az érdekelne, hogy ez a fent említett cikk hol található pontosan?

Köszönöm!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A Szürkecsuklyások honlapján megjelent egy írás, a címe a Dúlásról és közvetlen előzményeiről. Ez utóbbi cikk szerepelt később a Hadak árja című novelláskötet függelékében is.

Üdv,

engem az érdekelne, hogy ez a fent említett cikk hol található pontosan?

Köszönöm!

Remélem segitek:

users.atw.hu/atlantisz/magus/terkep/A_dulas.doc

Ha ez AZ, akkor köszönöm! :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sajnos a szürkecsuklyások oldalát felszámolták - a pletykák szerint nem kevés pénzt ért meg pénzt valakinek - bár lehet, hogy vannak még kósza anyagok.

Ha esetleg bármelyik hivatkozott dokumentumhoz nem tudott hozzáférni, szívesen segítek, és elküldöm neki. (mailcímet és a szükséges anyagok címét kérem hozzá, meg türelmet. :D)

Link a hozzászóláshoz

Lassan alig van több hátra a táborig, mint egy hónap.. ezért szeretném megtudakolni azt az állásfoglalást, amit azzal kapcsolatban ígértek nekem, hogy lesz-e legjobb szerepjátékos csapat cím, és ezzel egyidőben kötelezettségem ezeknek a díjaknak az elkészítésére. Jó lenne mihamarabb tudni, mert némi időbe azért betelik ezeknek a dolgoknak a legyártása..

Köszönöm!

Link a hozzászóláshoz
×
×
  • Új...