Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ultimate Frizbi Játék - Hogy ne tunyuljunk el a sok ülésbe


Recommended Posts

Kalandozótársak!

Az az ötlet pattant ki a fejemből, hogy a Nyári Táborban pár kalandos kedvű kalandozó társammal kipróbálhatnánk az Ultimate Frizbit.

Nem tudom ki mit hallott róla: Ez egy kétszer, minimum 5, max 7 fős csapatban játszott no contact játék, ahol egy frizbiz kell a célzónába juttatni pár egyszerű szabály alapján. Fontos hogy ez egy no contact sport, ami annyit jelent, hogy nem lehet érinteni a másik játékost. Tehát nem agresszív játék.

Sportpálya ideális terep lenne. Kell még egy frizbi és 2x5 fő kalandor (kasztra, nemre, korra való tekintet nélkül). Lehetünk többen is, mert minden pontszerzés után lehet csere.

Nem erőltetem, csak ha kedvünk van hozzá valamikor késő délután az asztali játék után. Nem lesz kupa, meg ilyenek, csak a szórakozás végett. Szerintem isten jót lehet vele ökörködni! :D

Ide várom az érdeklődők jelentkezését, kérdéseit. Jelezem én is tök láma vagyok benne, szóval móka és kacagás garantált. :D

Kedvcsináló: http://youtu.be/8xOR5nQUwOU

Link a hozzászóláshoz

Óóóó milyen fantasztikus! Egy csapat már meg is van! :) Ez az!!!

A szabálykönyvek kedvelőinek itt bőséges infó áll rendelkezésre.

http://www.frisbee.hu/index.php/letoelthet-anyagok

A Ultimate Frizbi 47 oldalas leírása senkit ne rémisszen meg. A fele csak "bírói" segédlet (amúgy nincs bíró ebben a sportban), a másik felének a fele meg kivételes esetek (hibák, szabálytalanságok) leírása.

De mivel úgy gondolom mindannyian először találkozunk a sporttal inkább a fairplay-t és szórakozást fogjuk előtérbe helyezni. ;)

Jelezem előre, hogy nekem se minden tiszta a szabálykönyvben. Húgomat nyaggatom, mert ő sportszerűen tolja. :) Igyekszek mindent kiszedni belőle! :D

A (szakszerű nevén) dobókorong beszerzését én vállalom. :)

Link a hozzászóláshoz

Gyertek! Gyertek! Van mindenkinek hely! :D 2x5fős csapat már úgy látom megvan. 2X7-be is lehet játszani, de ha még többen leszünk, akkor lehet cserélni is. Szóval megoldjuk! Olyan nem lesz, hogy valaki nem játszik! :)

A játék időpontját előre le fogjuk fixálni. Én úgy kb. 2 órát szánnék rá, hiszen rengeteg más program is lesz a táborban. Valószínű valamikor a köztes három napban egy délutáni versenymesélési ciklus után. Még se tűző napon vesszünk oda a mezőn! :D

Antaillal majd egyeztetek ez ügyben (idő és nap). Aki érdeklődik az firkantson be ide továbbra is, majd írok egy listát, hogy megtaláljunk minden érdeklődőt a játék előtt. ;)

A játékra feltétlenül hozza el mindenki a jókedvét! :D

Link a hozzászóláshoz
Szeretném megjegyezni, hogy az Utlimate Frizbi nem csak abban meglepő sport, hogy nincs benne bíró, hanem abban is, hogy koedukált játék! ;)

Nagy örömest várjuk tehát LÁNYOK jelentkezését is! ;)

:pajti:

Egye fene, jelentkezem. ;)

De csak abban az esetben, ha fájóstérdűek is nyugodtan játszhatják...

A fair play jegyében csak a srácok térdét rúgdosom össze :tuzes:

Link a hozzászóláshoz
Szeretném megjegyezni, hogy az Utlimate Frizbi nem csak abban meglepő sport, hogy nincs benne bíró, hanem abban is, hogy koedukált játék! ;)

Nagy örömest várjuk tehát LÁNYOK jelentkezését is! ;)

:pajti:

Hihihi. :) Már van egy jelentkező.

Én jelentkezem lelkes szurkolásra. :) Kézilabdáztam, vagyis a labdától nem, de a frizbitől nagyon félek. :D

Link a hozzászóláshoz
De csak abban az esetben, ha fájóstérdűek is nyugodtan játszhatják...

Nyugodtan. Nem vérontás a cél, hanem a móka és a kacagás! :D

Persze létezik az ynevi ork fizbi is. Ott a játékosok tüskékkel kivert páncélban "játszanak", és a frizbi helyett fűrész korongot használnak. :D (vagy Xéna korongot! :D)

Link a hozzászóláshoz

Nyugodtan. Nem vérontás a cél, hanem a móka és a kacagás! :D

Persze létezik az ynevi ork fizbi is. Ott a játékosok tüskékkel kivert páncélban "játszanak", és a frizbi helyett fűrész korongot használnak. :D (vagy Xéna korongot! :D)

Reméltem. Igazából csak a mozgásmennyiség és térdterhelési faktor a lényeges, a brutalitás egészen mellékes, attól nem félek. :) Különben is fentebb láttam, hogy lovagias férfiakkal leszek körülvéve. :D

Link a hozzászóláshoz
×
×
  • Új...