Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Választ szeretnék kapni a ......


Vándor

Recommended Posts

Helló Andoron!

Azt szeretném kérdezni tőled,hogy melyik a te kedvenc kasztod és miért?

Erre a megfelelő témában olvashatsz választ. Egyébként töb kedvenc is van.

Helló4

Ezuttal azt szeretném kérni, hogy az email címemre küldjetek Uwel paplovagokról képeket.

Én is sok mindent szeretnék... pl egy hetes BMW-t. Küldenétek az e-mail címemre egyet? :)

Egyébként ne légy lusta, Byron, mert az ilyen kérdéseknek senki sem fog eleget tenni, és nem azért mert olyan szemetek vagyunk, hanem mert a kérésed egy kissé követelőző és felesleges is. Ha kellenek képek, akkor interneten keress rá, ahogy mindenki más is tette...

Ajánlom neked a google képkeresőjét.

Üdv!

Ezuttal azt szeretném kérdezni tőletek hogy,hogy lehet megölni egy vámpirt?

Nem tudom, melyik játékra gondolsz, ha a Vampire-re, akkor napfénnyel, többnyire.

Ha a Blade-re, akkor ezüstgolyó+napfény a hatásos.

Ha MAGUS-ra, ott szerintem nem túl gyakori az ilyesmi, bár nem tudom az ölési módokat, gondolom a Bestiáriumban benne van.

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Kösz a feenhart és a M.A.G.U.S-t

A vámpírokat, asszem ezüst, és szentelt víz.

De a lényeg hogy rohadt gyorsan gyógyulnak, és hatékonyan csak túlütéssel lehet sebezni, és akkkor is meg kell semmísíteni a hullájukat:

Két féle módszer van erre:

1 elégeted

2 levágod a fejét fokhagymát teszel a nyaka és a feje közé, és egy ezüst pénzt teszel a szájába.

javaslom az 1. variációt kevésbé költséges, mondjuk az égő penetráns hullaszag, se lehet túl jó :):D

Amúgy most ezt nem azért mondom, de mi lenne Byron ha megköszönnéd a válaszokat, mielőtt feltennél egy újjabb kérdést, mert nemtom, de ez olyan furcsán néz ki (de lehet hogy csak nekem), hogy te felteszel egy 2 soros kérdést, egy sor az üdv, Magyar G. ír egy oldalt, és jön a következő, üdv a következő kérdésem... most nem azért hogy kioktassalak, mert az bunkóság, meg nem igazán az én tisztem, de szerintem jól esett volna M. Gergelynek egy kössz.

Na de nem szólok bele, nem vagyok moderrátor

Kérdésem, mi az a lord_kocka amit mindenki emleget, és Con Salamander gépén fut, és ő irta, és a kalandozok.hu-ért van

Link a hozzászóláshoz
Kérdésem, mi az a lord_kocka amit mindenki emleget, és Con Salamander gépén fut, és ő irta, és a kalandozok.hu-ért van

Chat-moderátor script. Vagyis jópofán köszönget az érkezőknek, tud random módban kockadobást, sört kérhetsz tőle, tehát a kocsmáros szerepét is ellátja, valamint wordkick-kel moderál.

De ha jól tudom, elég sok dolog van beleírva, amit le lehet tőle kérdezni, erről bővebben majd CS szól :)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ezuttal azt szeretném kérdezni tőletek hogy,hogy lehet megölni egy vámpirt?

A MAGUS vámpírjairól a Bestiárium élőholtjainál, illetve egy külön róluk szóló Rúnacikkben olvashatsz.

Egyébként szerintem nem azért mesélte be a KM, hogy itt elárulják neked, mit kell tenned ellen, hanem hogy a karaktered (te) magától jöjjön rá a megoldásra, legalábbis a Tp akkor jár!

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges az hogy egy hozzászólásomat, amelyet a TT2005, egyéb programok topicban tettem meg. Egy bizonyos Fars-díjjal kapcsolatban, az öt egész perc alatt törlésre került? Csak mert még láttam is a hozzászólásomat abban a témában, tehát lehetetlennek tartom az emberi múlasztásból elkövetett végzetes hibámat hogy esetleg nem küldtem volna el. Vagy valmi gubanc van a fórummal... Nade ha ki lett törölve, alázatosan megkérem ennek elkövetőjét, hogy mondja meg annak okát, hogy később ezt a hibát ne követhessem el.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Lenn egy olyan kérdésem, kérésem ,hogy valaki elmagyarázná nekem a morális szabályt töviről hegyire mert nálunk a csapatban mindenki máshogy értelmezi!

Igaz ugy van hogy ha max-on van egy kari (ép,fp) akkor egyetzlen csapásból nem lehet megőlni. Vagy tévednék? Előre is köf

Tha thassa, armudar!

A Mirális szabály lényege töviről hegyire: Ha KM vagyok nem ölöm meg a barátom karakterét csak azért, mert a kocka rosszul fordult (főleg mert fordított esetben valószínűleg ő is így tenne). Vagy lehet, hogy csak én vagyok ilyen kis naív, de szvsz nem véletlenül az a szabály neve, ami.

Szerintem ez egy olyan hallgatólagos "megegyezés" szerepjátékosok között, amit nem is kéne feltétlenül szabályba önteni. Tudnátok olyan emberekkel együttjátszani, ahol vitatkozni kell a KMmel, hogy Morálisz Szabály így meg úgy... :roll: (De játéktechnikailag úgy néz ki, egyetlen játékos karaktert sem lehet egyetlen csapással 0 Ép alá sebezni...)

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Morális szabály játéktechnikai jelentése:

Egy JK-t sem lehet egyetlen csapással megölni, azaz 0 Ép alá sebezni. Ha lenne ilyen (pl egy karakternek van 2 Ép-je, és bekap egy 5 Ép-s sebet), akkor 0 Ép-re kerül, azaz szinte már meghal, de még él! (meg persze nagyon nem is ugrálhat :twisted: ) Ez az állapot 10 körig marad fenn, azután meghal.

Ennyi ideje van a csodának, hogy bekövetkezzen, meg a többi játékos karakternek, hogy segítsen a csapattársán. (pl. beletöltse a csapat utolsó megmaradt gyógyitalált... :wink: ) És persze nem árt megvédeni sem...

Ezen állapotban minden támadás ellene - mivel képtelen védekezni, ezért ezek még támadó dobást sem igénylenek - halálos.

Az már a KM-i íratlan etika része, hogy nem illik úgy megölni a játékos karakterét, hogy ne adnánk neki legalább egy esélyt arra, hogy kijavítsa azt a hibát, ami a halálát okozná. Pl. ha a karakter 1 TSz-en találkozik Shackallorral, és megtámadja, akkor azért illik neki adni néhány szegmenst, amikor el tudja olvasni a névtábláját, aztán amíg ő nevet, hanyatt-homlok elmenekülni. Persze ha nem használja ki, és üt, akkot isten vele... (ez egy nagyon erőltetett, él elég valótlan példa, de szerintem jól szemlélteti, mit is akartam mondani)

Persze vannak esetek, amikor nincs szükség ilyenre. Pl. ha a karakter akkora egyértelmű hülyeséget csinál, mint pl. akarattal beleugrik egy szakadékba. Ha ilyet csinál, viselje következményeit, és kezdjen új karaktert kidobni...

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Azt szeretném kérdezni hogy az valami hátrányos megkülönböztetésből fakadó dolog, hogy nekem csak 80×120as kép lehet az avatarom másnak meg pl most még csak Targo Slayer.ét láttam ilyen 8milló×200milliárdos ultramegagagiga wallpaper avatárja van? :evil: Na ez most hogy a mákonyba van? Én itt szerencsétlenkedtem egy órát hogy kedves kis képemet méretre szabjam oszt erre jön egy ember és bevágja a portréját?! :) :? Vagy ez valami kiváltságos jog?

Link a hozzászóláshoz

Hát elviekben a dinoszaurusz-félék népes családjába tartozik.

A rendes latin nevét nem tudom, de ez a legnagyobb szárnyas ősgyík neve, amely valaha élt a földön. Tömege becslések szerint nem volt több 20 kg-nál (a fizika jelenlegi állása szerint 20 kilónál nehezebb élőlény önerőből képtelen a repülésre), de szárnyainak fesztávolsága 8-10 méter is lehetett. A tengerpartok körüli légáramlatokat meglovagolva emelkedhetett a magasba, és halakat ehetett. A fantasy-be mindenféle agyament dínós-szörnyes kiegészítők útján került.

Azt ne kérdezd, hogy a rangoknál miért szerepel, ezt csak Antail tudja szerintem. :P

Emlékeim szerint a Jurassic Park 3. részében egész sokat szerepelnek a szokásosan tömény Trex, és raptoráradatot nem számítva.

Ha rosszul mondom, akkor előre is elnézést.

Link a hozzászóláshoz

Ave!

Nem 'tom, hogy jó helyen rakom fel a következő kérdésemet,...de a topic címéből arra következtetek, hogy itt kérdéseket lehet föltenn. (?)

Na szóval:

Kezdő dartonita paplovag kep a rendtől valamilyen teljesvértezetet?

Mer én úgy hallotam, hogy megkapja a "dartonita teljesvértet", aminek elég szép értékei vannak: SFÉ-7

MGT-3

De ezekben nem vagyok teljesen biztos.

Remélem tud vki válaszolni.

Előre is köszi!

Link a hozzászóláshoz
Hát elviekben a dinoszaurusz-félék népes családjába tartozik.

A rendes latin nevét nem tudom, de ez a legnagyobb szárnyas ősgyík neve, amely valaha élt a földön. Tömege becslések szerint nem volt több 20 kg-nál (a fizika jelenlegi állása szerint 20 kilónál nehezebb élőlény önerőből képtelen a repülésre), de szárnyainak fesztávolsága 8-10 méter is lehetett. A tengerpartok körüli légáramlatokat meglovagolva emelkedhetett a magasba, és halakat ehetett. A fantasy-be mindenféle agyament dínós-szörnyes kiegészítők útján került.

Azt ne kérdezd, hogy a rangoknál miért szerepel, ezt csak Antail tudja szerintem. :P

Emlékeim szerint a Jurassic Park 3. részében egész sokat szerepelnek a szokásosan tömény Trex, és raptoráradatot nem számítva.

Ha rosszul mondom, akkor előre is elnézést.

Te nem a pterodactilus-ra gondolsz? :D A pteropta annak a koppintása.

De a legnagyobb "madár" a Quetzaloquatl volt, aminek 11 méter volt a fesztávja. A pteropta/pterodactilus sokkal kisebb volt. Természetesen Hollywood minden tényt elferdít. (A velociraptor pl pulyka nagyságú lény volt)

Ave!

Nem 'tom, hogy jó helyen rakom fel a következő kérdésemet,...de a topic címéből arra következtetek, hogy itt kérdéseket lehet föltenn. (?)

Na szóval:

Kezdő dartonita paplovag kep a rendtől valamilyen teljesvértezetet?

Mer én úgy hallotam, hogy megkapja a "dartonita teljesvértet", aminek elég szép értékei vannak: SFÉ-7

MGT-3

De ezekben nem vagyok teljesen biztos.

Remélem tud vki válaszolni.

Előre is köszi!

Ha belegondolunk hogy egy kezdő paplovag kalandozó épphogy túlesett a "kiképzésen" és nemrég kenték fel, eléggé nehezen képzelhető hogy hozzávágnak egy teljesvértet. Láncinget azt talán, de egy alap full vért 200 arany. Ha még tápolva van, akkor az plusz lóvé. Jól megy a dartonitáknak az igaz, de ennyire sztem azért nem. :)

Egyébként meg totál KM függő a dolog.

Link a hozzászóláshoz

Hi!

egy rövid kérdés:

honnan a búbánatból került elő ilyen értékekkel rendelkező vértezet (SFÉ: 7 MGT: 3)?????

nem kötözködés, sértegetés, de háátt na!... a mithrill félvértnek vannak ugyanilyen értékei, csak azt tenném hozzá, h az 12000 arany, de gyakorlatilag beszerezhetetlen, hiszen hát na! :D

(remélem érthető voltam :) )

és ezt egy éppen felkent paplovaghoz vágnák hozzá...eeeee

üdvözlettel,

@huszár

Link a hozzászóláshoz

Arathorn, ehhez tudni kellene azt is, hogy te honnan hallottad ezt az érdekes információt...

mert valóban érdekes, és igen egyetértek az előttem szólókkal, hogy egy kezdő paplovagnak egy alap teljesvért is sok, nemhogy egy ilyen különleges darab.

De más szempontból nézve a dolgot: ha a kari már első szinten kap egy ilyen értékellek bíró páncélt, akkor nem lesz érdekes a játék. Egyrészt azért, mert egy ilyen komoly páncél a harcokban olyan védelmet nyújt, hogy az egyszerűbb haramiáknak esélyük sincs ellene, az íjak sebzésén felül véd és egy olyan km, aki nem tesz be az elején komolyabb sebzéssel rendelkező ellenfelenek, igencsak vakarhatja a fejét, hogy most mi is legyen ezzel...

És akkor ott a másik probléma, hogy a teljesvért nem hányódik minden bokorban és akinek olyan van, az nagyon fontos/gazdagember. Elvégre akkor elég hosszadlmas volt egy olyan páncélnak az elkészítése. Aztán meg egy olyan alacsony szintű karakter nem is igazán tudja megvédeni azt a páncélt, és akkor ha valaki ellopja, jönnek a bajok.

És később már nehezen lehet ennél jobb páncélt adni a karakternek, ami ismét nem jó, mert vagy táphoz, vagy irreális visszaeséshez vezethet a védelem terén.

Remélem érthetően fejtetem ki, hogy miért nem való egy alacsony szintű karakternek egy ilyen páncél.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy kicsit erősnek tartom azt a teljesvértet!

Véleményem szerint a szakadár dartoniták (mert itt (is) gondolom, róluk van szó, teljesvértjei a közönséges teljesvértekkel egyeznek meg. A harcmodoruk az különleges, igen, és ezzel a vért-dologgal ellentétben AZ hivatalos (Rúna) helyen is megjelent, a neve varjúvecsernye.

Személyes véleményem, hogy egy kezdő paplovag nem feltétlenül kell, hogy megkapja ajándékba a teljes vértet, de azért én az esetek többségében megadnám neki, hiszen paplovag, meg minden, és ugye legyen a rendnek valami előnye. (Az más kérdés, hogy utána megszenvedné azt a dartonita-rendet! :twisted: )

Link a hozzászóláshoz

Sárkány...

Korcssárkány...

javíts ki, ha tévedek, de azok szerintem csak utolsó esetben kezdenek harapdálni... Hatalomszavaik vannak, meg hasonló...

Szóval elég brutál, hogy ti már az elején ilyenekkel dobálóztok. Mi lesz később?

Nekünk a legdurvább vadhajtás az egy sárkány volt, akit egy valami4.tsz bm kiszedett, de akkor nem én meséltem...

Részemről egy vámpír volt meg egy aquir, de csapatot mindkettő legyőzte... azóta nem igen vannak efféle szörnyek.

Szerintem ha a km meg akarja nehezíteni a csapat dolgát, próbálja meg az alacsony szintű tolvajt... az egy roppant jó ellenfél, főleg távolról, túlerőben és célzófegyverrel... az elején én sem értettem, de mostmár fel tudom mérni az erejét.

És én valóban túlságosan is a fokozatosság híve vagyok, emiatt a mostani csapatom cuccból igen meg van fogva, de szerintem így az igazi, mert akkor a karakter mindent megtanul értékelni, amikor megkapja, nem csak arra gondol, hogy hogyan tud táposabb cuccot összeszedni...

Ha a bőrvérthez sem fér hozzá, akkor hú de fogja értkelni a sodronyinget... ha értitek mire gondolok

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...