Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Választ szeretnék kapni a ......

Vándor

Recommended Posts

Kedves Vicó,

Arra szerettem volna utalni hogy nem kell korcssárkány, aquir vagy hasonló, elég jó ellenfeleket lehet kapni azzal is, ha a bestiben figyelmbe vesszük azt a rublikát, hogy intelligencia és azon esetleg növelünk egy fokot.

Nekem otthon roppant táp csapatom volt, és aquirral meg vámpírral lenyomattam őket. De aztán a másik km lenyomatta 4 db. kettes tsz tolvajjal. Csak ezt akartam volna mondani...

És ha valaki vak, meg béna, esetleg magatehetetlen, meg van kötözve, vagy egyszerűen nem tud bánni a célzófegyverrel, annak hiába adottak a fent említett körülmények... :)

Pl veszel egy zebrát, jó messze a csapattól, megkötözöd és leteszel mellé egyszámszeríjat, fogadjunk nem jó ellenfél :))

Link a hozzászóláshoz

Hali!

csakhogy pontosítsak:

NEm az elején kaptuk azt a korcscárkány ellenfelet, már a 6.TSZ fölött voltunk...

NEm volt túl egyszerű az eset, mivel agy 300főnyi "kis" csapattal indultunk ellene, ahol volt 3 csatamágus is, mint NJK.

Nem kell ecsetelnem, hogy kb. 25-en élték túl az összecsapást...

Voltak ott "rúnabombák", meg shadoni páncéltörők etc.

Szerintem ez így reális volt nagyjából...nem volt egy leányálom.

Üdvözlet!

Link a hozzászóláshoz

Szerintem egy sárkányhoz még az is kevés...

De ha a km célja az, hogy le kell verődjön, akkor le lesz verve...

És egyáltalán miért kellett a sárkányhoz menni?????

És azért 300, na...

mindegy, nem haragunnék meg, hogyha ezt a sárkánynyesést kicsit kifejtenéd, hogy volt...

És na Vico, akkor ok, legyen 10 zebra... de ez az utolsó ajánlatom :))

Vagy lehet hogy nem lesz egy sem... mert egyesek nem szeretik a zebrákat... csak sajnálni tudom őket... a kommunimuz eszméjét kellene kicsit ízlelgetni: ez a fórum nem egyvalakié, ez közös... és mindenki akkora hülyeséget ír be, amit nem szégyell...

remélem jól írtam le az utolsó szót

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudom bizarr dolog ilyen dolgot, ilyen illúzióromboló dolgot kérdezni de:

Van e lőfegyver(puskaporral működő) leírás a mágushoz akármilyen kiadványban akárhogyan megoldva valakinek? Vagy ha itt ki tudnátok fejteni, hogy hogyan műxene stb akkor aztat megköszönném vala! Gondolom a sok alkimista éls mágus már csak csak feltalálták a robbanó, szürke, port... :)

A fentikekre ha tudnátok vmi cikket cvagy akármilyen infot adni az jó lenne, mert neten minden helyet ismerek ami magus ill magyar vagy köze van ehhez, de nem leltem, talán vhol egy rúnában, vagy háziszabályban.... :) Köszi előre is!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Tudom bizarr dolog ilyen dolgot, ilyen illúzióromboló dolgot kérdezni de:

Van e lőfegyver(puskaporral működő) leírás a mágushoz akármilyen kiadványban akárhogyan megoldva valakinek? Vagy ha itt ki tudnátok fejteni, hogy hogyan műxene stb akkor aztat megköszönném vala! Gondolom a sok alkimista éls mágus már csak csak feltalálták a robbanó, szürke, port... :)

A fentikekre ha tudnátok vmi cikket cvagy akármilyen infot adni az jó lenne, mert neten minden helyet ismerek ami magus ill magyar vagy köze van ehhez, de nem leltem, talán vhol egy rúnában, vagy háziszabályban.... :) Köszi előre is!

Létezik csak irtó ritka és megfizethetetlen. Gorduin mászkál egyel, de nagyon ritkán használja, és írja is a regény hogy szinte ez az egyetlen darab ami normálisan működik. A kahrei szerkezetek azok mind egyediek és ezért nagyon drágák. A kénkövet meg ugyebár kránkőnek nevezik. Sok szerencsét a beszerzéséhez. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az ynevi lőfegyverekről a legrészletesebb leírást - az sem túl bő, de ez nem is baj, olyan ritkák - az Új Tekercsek fegyvereinek leírásánál találod.

Annakis Cé-je van, de ha jól emlékszem, mindig Ép-t sebeznek.

A működésük bonyolult, és nehézkes, nem mindegy, hogy mennyire vagy képzett benne (karakter) erre szolgál a Tűzfegyver nevű képzettség (öt fokban, mert a csodás kétfokú rendszer erre sem ad választ...)

A nem játéktechnikai működésük kapcsán szerintem a kezdetleges földi lőfegyvereket kell alapul venni, pl. a keréklakatos, meg a kovás puskákat. Ilyesmiket képzelnék el Yneven is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mortel,

igen, ez valóban igaz, de az az általános mechanikára vonatkozik, nem a tűzfegyverekre. A mechanikának nem a tűzfegyverek előállítása a fő célja, bár az kell hozzá a leginkább.

A lőpor előállítása pedig egyáltalán nem a mechanika függvénye.

"Kahre és környéke manapság a tűzfegyverek előállításának egyik központja Yneven. A másik - ahonnan egyébként sokkal kevesebb ilyen alattomosság kerül ki a külvilágba - a rejtélyes Niare." ÚT,80/2/2

"Felbukkanásukra még a nagyvárosokban is kevés az esély, hiszen csak azokat a titkos módszereket ismerő Gilron-papok a ritkábbak náluk, akik valamilyen okból a fejükbe veszik az elkészítésüket." ÚT,333/1

Ez egyik sem Gorvikra vonatkozik. Szerintem - és úgy nézem, hogy a könyvek szerint is - az ottani mechanikusok bizony NEM a tűzfegyverek előállításában jeleskednek.

Link a hozzászóláshoz

Ok! Igazadvan Kalandozó!

Én csak úgy gondoltam, hogy ott is felbukanhat /miért ne/!

Igen Niare mindannyian láttuk a Keleti szél c. epizódot!

Én nem nagyon támogatom az ílyen eszközöket, egyszer volt a kaldomban /10 év alatt/, egy nagy fejvadászklánban 3db. /abasziszban/!

Tisztelettel!!

Link a hozzászóláshoz

Én a tűzfegyverek földi vonulatához szólnék hozzá, mégpedig azt, hogy a kováslakatos fegyver már nagyon komoly, megbízható szerkezet. Megjelenését az 1700-as évek közepére teszik, elterjedése egy picivel később történt. Ezeknek elődje a keréklakatos fegyver, aminek az elsütőszerkezete nagyon kényes és bonyolult volt. Emiatt is szorult ki. De szerintem ez is az 1600-és évek tájékán jelent meg, vagy kesőbb.

Az első ostrom, ahol meg nagykaliberű ágyukat használnak, az Konstantinápoly, 1453. De a száz éves háborúból is vannak feljegyzések ágyukról, míg az 1410-es tannenbergi csatában a német lovagrend kő meg fémlöbedékeket tüzelő ágyukat alkalmaz. Mondjuk sok kárt nem tettek a lengyelekben.

Ellenben az első kézi lőfegyverek valahol ez a kát határ között helyezkednek el. És a kanócos puska már egy "komoly" dolog, mert annak kezdetleges elsütőszerkezete és ravasza van.

Úgyhogy szerintem az Ynevi lőfegyvereknek megfelenek a kézi ágyú, szakállas puska, meg ezek a kezdetleges, vascsőből vagy jobb esetben fa alapra szerelt vascsőből álltak.

De a témát jobban em ismerem, utána fogok nézni és majd akkor kijavítom eme hozzászólásom hibáit, ugyanis emlékezetből írtam. De nagyvonalakban megfelel a valóságnak. :D

Link a hozzászóláshoz

Megint én!

Szerintetek mitöl mortel a mortel??

Én most megkaptam a magamét a kijátszása miatt, nem vagyok észnilküli gyilkos.. és gondolkodok is!! Amit nem kéne mi!!??

Szerintem jó példa a már említet Renegát c. k.-ben lévö csaj!!

Válaszoljatok, mert este játszanom kell vele??

Mivel tudnénk javítani...? Kösz!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Úgyhogy szerintem az Ynevi lőfegyvereknek megfelenek a kézi ágyú, szakállas puska, meg ezek a kezdetleges, vascsőből vagy jobb esetben fa alapra szerelt vascsőből álltak.

Nem kötözködésképpen, de azért ennél bonyolultabb szerkezetekről lehet szó, mivel a fa alapra szerelt vascső-höz "csak" a puskaport kellene ismerni részletesen. De az ynevi lőfegyvereknél le is van írva, hogy a készítéséhez kimagasló mechanikai ismeretek kellenek, használatuk magasabb fokához is kell némi mechanika. Ebből én azt látom, hogy csak van abban - nem is egyszerű - mechanikus szerkezet. Az pedig csak az elsütőszerkezetben lehet.

Tehát változatlanul azt gondolom, hogy a keréklakatos puskák szolgálnak jó alapul.

persze ott vannak a szakállas puskák is (szó szerint így is hívják) meg a "fa és cső" puskák is.

(A földi történelmi közbevetések elég pontosak, bát tudomásom szerint az ágyú első alkalmazásáról már 1323-ból is vannak feljegyzések, amikor a mórok ágyúkkal lőtték a spanyol várakat.)

Link a hozzászóláshoz

Igen, lehetséges, mondjuk a komolyabb mechanikai ismeretek szokgálhatnak a fegyver biztonságosabbá tételére is...

Mert ne beszéljünk arról, hogy akkor mennyire voltak bizntonságosak a lőfegyerek. És emiatt nem venné szívesen kézbe a karakterem. Egy jó íj szerintem még túltesz annak a kornak a fegyverein :)

És az 1323-as feljegyzáseket nem ismerem, de tudsz esetleg mondani egy könyvcímet, ahol megkapom? Mert éérdekel ez a téma is és most a gő témámhoz -Hunaydihoz- is köze van.

Mellesleg valóban azt kell tegyem, hogy elolvasom az UT ből, és akkor érdemben hozzá fogok tudni szólni. De az UT-m Kolozsváron van... :(

Mellesleg, MagyarGergely, nem tudod véletlenül, hogy Yneven egy kardot mennyi idő alatt kovácsolnak ki?

És nem tervezel esetleg erről írni? Mert az nem igaz, hogy csak normál és mestermunka fegyverek vannak, sokkal nagyobb a skála...

Link a hozzászóláshoz

Dehogy érvényesül SFÉ. Semmi védelem nincs ellene, nagyon csítes fegyver. Gorduin pl. úgy pofáncsergeti a stukkerrel a Yam-Haikan-t hogy az aquirfajzat azt sem tudja mondani hogy fapapucs. A boszorkányúrnő fejét is szétküldi csak úgy, szó nélkül.

Ha KM lennék tuti nem engedném hogy a JK-k kezébe kerüljön egy ilyen. Max olyan 10. szint felett esetleg talán egy olyan aminek van százalékos esélye arra hogy visszafelé sül el, vagy felrobban.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csaba,

Szerintem a fegyver biztonságosabbá tételére nem a mechanika kell - bár talán az elsütő szerkezetek biztonságoabb, de inkább megbízhatóbbá tételére igen - hanem az öntés tehnikája. Ugyanis a kezdeti földi lőfegyvereknél - és szerintem az írások alapján az ynevieknél is - a legfőbb veszélyességet, - tehát azt az okot, amit biztonságoabbá kell tenni - a fém cső öntésének hibái okozták, ami a lőpor elégésének hatására szétrepedt, robbant stb.

Az ynevi lőfegyverek sem biztosnágosak, csak 5. fokú tűzfegyver ismerettel lehet teljesen biztos benne a kalandozó, hogy nem robban esetleg a fegyver a képébe.

És az 1323-as feljegyzáseket nem ismerem, de tudsz esetleg mondani egy könyvcímet, ahol megkapom?

Hát, én sem ismerem, csak olvastam róla... :) Kováts Zoltán Nyílpuska, puska, géppuska című könyve. Zrínyi kiadó. Elég régi könyv, de elég részletes, mégis elég rövid a témáról. De szerintem az újabb lőfegyverekkel foglalkozó könyvekben is benne van. Na és ahogy egy haverom mondta: "A netről mindent le lehet tölteni."

A kardhoz szerintem tökéletesen lehet alapul venni a földi kardkovácsokat. És igazad van szerintem, nem csak egy fajta van, léteznie kell gyorsan összehozott tucatkardoknak,meg hónapokig készülő mestermunkáknak is.

Pont erről nem írok kieget, de a fegyverek kiegészítőmben lesz róla bővenszó... De mikor? Adj még egy évet... :P

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
  • Új...