Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Választ szeretnék kapni a ......


Vándor

Recommended Posts

Én csak a 3.ra reagálnék, mert a többit TAO elmondta. Mivel az illúzióit ő ismeri akire varázsolná az meg aligha ezért a láthatatlanságvarázs manapocsékolás lenne. Mert szegéy tudatlan kilógna a képből. (Mert teszem azt nincs tisztában azzal hogy csak levegőt vehet, persze erről a bárd informálhatja, de a berögzült mozgsáoknak nehéz ellenállni)

Link a hozzászóláshoz

Üdv! Szerintetek,hogy lehet egy kis hatalomitalát semlegesíteni hogy az illető boszorkánymester ne vegye észre.Mert most egy olyan kalandban vagyok ahol furcsa társaim vannak egy 3.szintű varázsló. egy 2.szintű boszorkánymester, egy 3.szintű kráni fejvadázs, egy 1. szintű kráni tolvaj, egy 1.szintű ork gladiátor és én egy 3.szintű Uwel-paplovag.Kérem válaszoljatok kérdésemre.

kössz!!

Link a hozzászóláshoz

Nem.

Ha elolvasod az ETK 697. oldalát, ott tisztán le van írva, hogy az Uwel papok nem viccelődhetneka boszorkánymesterekkel.

Csak a Darton papok és a hegyi kereskedők viccelődhetnek, de a kéz-vízbetétel számukra is tiltott tréfa.

UI: ha valaki komolyan veszi, meg is érdemli :)

Link a hozzászóláshoz

Teljesen egyetértek Andoronnal.

Byron! Tudom, hogy ez a kérdések helye, és igazán érdekes valamint tanulságos kérdéseket tettél fel, de inkább jrd őket egy hozzászólásba.

Azért röviden reagálnék, csak hogy az itteni emberek barátságosságát és segítőkészségét, valamint türelmét szemléltessem.

1. A csatabárd problémája. Roppant kényes téma ez, ami nap mint nap felvetődik a MAGUS-t játszók között, pláne, ha Uwel-paplovaggal indulnak. Feltételezem, hogy a kétoldalú csatabárd alatt a kétélű, néha kétfejűnek is nevezett csatabárdot érted. Ez a csatabárdtípus - vanír nevén Ragon - Yneven elsősorban a törpe harcosok között elterjedt, bár nem mindenki használhatja. Ugyan törvény nincs rá, de a szokásjog csak a legderekabb törpe harcosok kezében látja szívesen a kétélű csatabárdot, mivel az Tooma isten hagyományos fegyvere. (az esetleges kérdések elkerülése végett itt megjegyzem, hogy Tooma isten kétélű csatabárdját nem lehet megszerezni, és ha netán sikerülne is, akkor sem használhatja azt egy Uwel-paplovag, még akkor sem, ha boszorkánymester a barátja).

Ezzel szeben az egyélű csatabárd, amely kialakulása a szekercéből (értsd nagy balta) eredeztethető, nagy átütőereje, brutalitása miatt vált a nehézgyalogosok, vértesek, később a lovagok egyik kedvelt kiegészítő fegyverévé.

Uwel - a Pyarroni istencsaládban a Bosszú istene - hagyományos fegyvere az egyélű, kétkezes csatabárd, amit előszeretettel választanak hívei, különösen az Uwel paplovagok is. Ezért, a fenti okok miatt én az egyélű csatabárd használatát javaslom a karakterednek. Egyébként a csatabárdok egy illetve kétélűségének nincsen játéktechnikai vonatkozása, harcértékeik nem mutatnak semmilyen különbséget, ezért - mivel a varázslatokra vonatkozó kérdésedből arra következtetek, hogy kérdésed a legbrutálisabb csatabárd kiválasztására irányult - teljesen mindegy.

2. A nyelv. A kalandozók fontos képzettségei közé tartozik az élő nyelv képzettség, amit ugye nem árt beszélniük, ha kommunikálni akarnak, bár léteznek bizonyos egyezményes jelek, amit Yneven mindenhol megértenek, különösen, ha azt egy vértbe burkolózott, egy vagy kétélű csatabárdot szorongató Uwel-paplovag használja. Az élő nyelveket ennek ellenére nem úgy választjuk ki, hogy melyiket érdemes tanulni. Egy karakter az iskolájának lehetőségei, kultúrkörével szomszédos kultúrkörök nyelvei, illetve előtörtének utazásai, esetleg az őt ott ért idegen hatások következtében tanul meg bizonyos nyelveket. Tehát nem úgy választunk nyelvet egy karakternek, hogy például a KM kiszivárogtatja, hogy bizony Toronban játszunk, és akkor nyilván érdemesebb toronit tanulni, mint dzsadot.

Ezért, mivel az Uwel-paplovagok nagy többsége - bár nem kizárólagosan - Pyarroni, illetve a Pyarroni Államközösség, illetve annak érdekeltségi területeiről származik, ezért anyanyelviként mindenképpen a pyarronit javaslom. Emellett a közeli kultúrkörök nyelveinek megtanulása az általános, azaz a shadoni, nomád, és dzsad nyelv (bár ez utóbbi nehéz), illetve a kultúrális kapcsolatok miatt az erv. Jeveslom, a karakter előtörténete alapján válassz.

3. Feltételezem, hogy Uwel fohász alatt a papi mágia fejezetének Litániáit és rituáléit érted. Az nem világos, hogy az Uwel-paplovagok számára alkalmazható összas szféra (É,H, kis arkánum) varázslataira, vagy csak Uwel egyedi mágiájának varázslataira gondolsz, de ez nem is igen számít. Mindenesetre elszomorít, amikor valaki a legbrutálisabb, meg a legerősebb varázslatokat keresi, pláne egy "jó oldalhoz" tartozó papnál, még akkor is, ha az paplovag. Meggyőződésem ugyanis, hogy a papi varázslatoknak, meg egyáltalán a szerepjátéknak sem az a lényege, hogy melyik varázslat a legbrutálisabb.

Nekem személy szerint több kedvencem is van a papi mágiából, főként olyanok, amelyek érdekesek és lehetőséget adnak a szerepjátékra, a színes játékra, a pap karakter papi mivoltának hangsúlyozására. Bár többek szerint ezek fölöslegesek, mivel semmi plusz támadó értéket, se plusz sebzést nem adnak...

4. A hatalom italának semlegesítése. Először is a hatalom itala mágikus "tárgy", tehát elég nehéz befolyásolni, semlegesíteni pedig nem lehet, főleg nem egy Uwel paplovag számára elérhető eszközökkel. Emellett a hatalom itala nem csak hogy a boszorkánymester egyik legalapvetőbb felszerelése, "jelképe", legféltettebb kincse is, tehát elég nehéz úgy hozzájutni, hogy azt ne vegye észre, mivel mindíg magánál tartja. Mivel Ynev legtöbb országában a boszorkánymestereket nemcsak hogy megvetik, de üldözik is, ezért általában el is rejtik az italt, nehogy árulójuk legyen, ami ugye tovább nehezíti azt, hogy hozzájuss.

Emellett pedig megjegyezném, hogy nem tudom, hanyadik tapasztalati szintű a karaktered, de ne keverd össze az ő és a te tudásodat. Ha te kiolvastad már az 1TK-t, attól még a karakterednek - tehát jelen esetben az Uwel paplovagnak - sok mindenről nem lesz tudomása, amit te, mint játékos bizony tudsz. Gondolok itt arra, hogy egy átlagos Uwel-paplovagnak (de ha jobban végiggondolom, akkor egy nem átlagosnak is) fogalma sincsen a boszorkánymesteri mágia alapjairól, nem tudja, hogy milyen fontos nekik a hatalom itala, mint ahogy a hatalom italának fogalmával sincsen tisztában. Arról nem is beszélve, hogy hacsak a körülmények nem segítik, fel sem ismeri, ha netán lát egyet. Ahhoz, hogy ismerje a hatalom italát, legalább egy első fokú Vulgármágia - boszorkánymesteri képzettséggel kell rendelkeznie (UT szerint). A fentiek fényében tehát rossz ötletnek tartom, ha az Uwel-paplovagod ellenszenvét így akarod a játékban kifejezni a boszorkánymester iránt.

5. Viccelődés. Természetesen mindenki viccelődhet, bár nem árt elgodolkodni Andoron hozzászólásán sem! :) Mindazonáltal az Uwel-paplovagok nem jellemzően viccelődős emberek, bár nem tiltja semmi, mégis közelebb állnak a szótlen, komor ember típusához. Persze az sosem árt, ha egy karakter egyedi és érdekes. (Még mindíg jobb, mintha attól lenne egyedi, hogy "mindíg a sikerre és a kíméletlen hatékonyságra törekszik", mint ahogy a tápolós játékosok egyes számú, mindent megindokló jelmondata hangzik) Mindazonáltal a pyarroni istencsalád szolgái közül inkább Darton híveire jellemző a tréfálkozás, rájuk viszont nagyon.

Mivel leírtad, hogy a boszorkánymester, aki a tréfa célpontjául szemeltetett ki, a csapattársad, ezért azt is ideírom, hogy bár nem tilos a karaktereknek egymással viccelődniük, szerintem nem szerencsés, pláne, olyan durva vicceket csinálni, mint a hatalomitala-semlegesítés. Ez szokta általában azt szülni, hogy a JK-k egymás karaktereit célozgatják, először csak apró kavicsokkal, aztán előkerül az íj is, meg a mágia... Mindenképpen kerülendő szerepjátékos viselkedés. Nem ez a cél, nem ez a lényeg. Persze, ha egy csapatnak az okoz élményt, hogy a karakterek egymást viccelgetik, akkor miért ne, elvégre a szórakozás a lényeg, bár ehhez nem kell KM, hogy lecelebrálja. (ide nem találtam megfelelő emotikont, de elég megvető arcot vágok)

Ugyanakkor ha a viccelődés mellett maradunk, akkor gondold meg, milyen vicceket hajtassz végre egy boszorkánymester ellen, mert ő nem biztos, hogy hashajtót tesz majd az italodba, arról nem is beszélve, hogy ő is remek vicceket tud, pláne, ha teljes vértben vagy. :)

A kéz vízbetételhez nemigen tudok mit szólni, nem sok értelmét látom, de ta tudod. Mindenesetre ha sivatagos környéken játszotok, akkor legyél óvetos, mert egy dzsad sem nézi jó szemmel az értékes víz ilyen jellegő elpocsékolását...

Remélem, kedves Byron, kielégítőnek találtad a válasznak nem csak a tényét, hanem a tartalmát is. Remélem továbbá, hogy sikerült legalább részben kielégítő választ adni a kérdéseidre, és más nem is lehetne nagyobb öröm, mintha az eredmény a jó szerpjték lenne. Ezt kívánom hát neked.

Link a hozzászóláshoz

Attól függ, hogy milyen mágikus fémre gondolsz...

Eleve az Uwel paplovagoknak ha jól tudom, egy idő után eleve mágikus lesz a csatabárdja,fegyvere, mivel felszentelik. Egyébként pedig abbit biztos lehet.

De szerintem ne ebben éljük ki tápolási hajlamaink :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt szeretném kérdezni tőletek,hogy lehet harcolni a neten?

Üdv!

Egy elöző kérdésemre vissza térve esetleg egy Uwelitának mitrill csatabárd szerintem nem lehet.Nem de?

Üdv!

Megint én vagyok.Ezuttal azt szeretném kérdezni, hogy egy Uwelitának a páncélja lehet e pl.:hold lunírból? Mert elvileg az számukra csak a mágikus fegyverek a tiltottak.

Helló Andoron!

Azt szeretném kérdezni tőled,hogy melyik a te kedvenc kasztod és miért?

Helló4

Ezuttal azt szeretném kérni, hogy az email címemre küldjetek Uwel paplovagokról képeket.

Moderator ps.: Legközelebb gondold végig, mielőtt írsz. Öt hozzászólást írni egy helyett nem jó móka ;)

Link a hozzászóláshoz

Kedves Byron!

Nincs olyan, hogy mithrill csatabárd ez nem gyűrűk ura, hanem magus, Uwelitának meg főleg nincs. Van neki csatabárd vagy ilyesmi maximum, sima fémből.

Uwelita páncélja nem lehet holdlunírból. Csak rendes fémből ami etk-ban van benne.

Semmi ilyen mágikus meg ilyen csoda nincs neki. Van páncélja meg kardja, a legfontosabb az esze illetve a hite.

Rendben?

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Na volt erőm végig olvasni Gergely fejtegetéseit, és a viccekhez annyit reagálva, hogy én mint KM attól borulok ki a legjobban :roll: , de még ha a Dartoniták csinálják akkor is, mert volt egy kaland ahol két Darton pap, egymással "viccelődött" na a vége az lett hogy mind a két játékos besértődött.

Amúgy szerintem ha vicceknél tartunk, meséltem egyszer egy kalandot amiben az egyik karakter asszem a legelőn feküdt, vagy nemtom már hogy volt, a lényeg az hogy leszarta valami négylábú, és igen jó poén volt, de ez a kis tréfa olyan "lavinát" indított el, hogy dobhattam ki a karaktert, mert valaki beszólt a rúhájára a városba, ő meg idegesíthető karaktervolt, és kinyírta az illetőt, igazából nem akarta kinyírni csak nagyot dobott. Aztán elüldözték a városőrök, és közbe neki a városba kellet volna maradnia, persze ez nyilván egy extrém eset, de van ilyen szal tönkre ment a kaland egy ilyen miatt.

Ja és válaszolok a kérdésedre, mi pár haverral időnként játszunk MSN-en, amúgy az osztályunk honlapját én írom, és van egy vendégkönyv amit csináltam abba magusozunk, ha gondolod nézz be! www.rakoczinulladik.atw.hu

Link a hozzászóláshoz
Hell oh!

Con Salamander, én mi vagyok?

Azontúl ez nem a játékkal kapcsolatos, de előfordúlt már veletek hogy valaki sorozatosan lemondta az utsó pillanatban a játékot... mert nem igazán tudom hogy ilyenkor mi a teendő...

Ja és 3. kérdésem, minek a rövidítése a M.A.G.U.S, mert mindíg ilyenekkel zaklatnak...

Hail to you!

Sir Vágtató: A Feenhhar-ok sólyomfejű, embertestű, sárga tollú lények. Szárnyuk nincs, repülni mégis tudnak (veleszületett mágikus képesség). Kolóniáik megtalálhatók majdnem magasabb ynevi hegységben. Híresen jű kovácsok, a kadjuk táp. Bővebb leírását a Bestiáriumban találod.

A M.A.G.U.S. szó jelentése Miracle Adeptia Guns Urrus Sorrate kyr nyelven annyi, mint A kalandorok krónikái (egy ismerősöm latinból következtetett fordítása alapján valahogy úgy hangzana, hogy "Csodás történetei a nem mindennapi kardforgatónak"). Egyébként a Shanice bércei közt meghúzódó, titkos szerzetes rend kolostorának neve, ahol a legendák szerint Ynev kalandozóinak midnen tettét feljegyzik. (lásd pl. WMC: Geofrámia)

Gambit

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...