Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések, kérések az oldallal kapcsolatban - Mi micsoda? Hibajelentések!


Recommended Posts

Ez is igaz, csak ebből nem sokat lát az átlag user. Sőt! Én sem tudtam, hogy ekkora pörgés van a háttérben. :)

Nos igen, ugye amikor frissül a böngésző, akkor kiszokták emelni a kritikus hibákat a böngészőmotorból, meg a gomb átrakásokat a böngészőből, ezért ez nem látszik. A lényeg, hogy érdemes relatíve frissen tartani, mivel már a frissítés se okoz annyi bonyodalmat, mint mondjuk régen. :gepes:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Vélhetően hibát fedeztem fel a kiegészítők részlegében. A Bestiárium részben található "Mentálsík és lényei" c. kiegészítő-cikkhez (http://kalandozok.hu/dynamics/showentry.php?e=4&epostid=10#post10) írtam választ az oldal alján található egyorsszerkesztőből, és elküldésével együtt bejelöltem a cikkfigyelést a szerkesztődoboz alatt található jelölőnégyzetben.

Ezután eszembe jutott, hogy jobb lenne az oldal tetején található "Cikk műveletek" menüből aktiválni, hogy beállíthassam az e-mail küldés gyakoriságát. Itt először feltűnt, hogy a leiratkozásra szolgáló link (amely értelemszerűen megjeletn a feliratkozás helyett) még félig ork-angol dialektusban tűnik fel (Unsubscribe from this Cikk). Ezután leiratkoztam, megjelent a feliratkozás linkje, azonban nem működik: visszadob a kiegészítők főoldalára. Megpróbáltam az eredeti hozzászólás szerkesztésvel is előállítani az eredményt, azonban a megjelenő részletes szerkesztőablakban nincs ilyen funkció sehol.

Végül kénytelen voltam egy új hozzászólást odabiggyeszteni (mellesleg most látom, a cikkekhez írt kommentek a fórumhozzászólásoktól eltérően nem linkelhetők önállóan); ezt nyugodtan töröljétek - én is megpróbáltam, de itt ez a funkció sem elérhető, meglehet persze, hogy szándékosan.

Utolsóként: nem tudom, a fórum programozhatósága megengedi-e, de a "Cikk műveletek" kifejezés nyelvileg helyesebb volna egybeírva.

Link a hozzászóláshoz

Segítség! A Sütifaló orkok fellázadtak, és beszivárogtak a fórum levelezőrendszerébe. Orkangol nyelvű születésnapi üzenettel támadtak rám! :D

[TABLE=class: tabla]

[TR]

[TD=class: adatok_o1]Tárgy:[/TD]

[TD]Happy Birthday from Kalandozok.hu Fórum[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Hello Arnulf con Jamerre,

We at Kalandozok.hu Fórum would like to wish you a happy birthday today!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom másnál is él-e a jelenség, vagy csak nálam. Két külön gépen is kipróbáltam már chrome alatt.

Minden alkalommal amikor bekapcsolom a gépet és felkeresem a kal.hu-t, kb 15-20 másodpercre "lefagy" a böngésző... nem lehet lapot váltani, látszólag nem történik semmi. Ezt eddig csak ennél a site-nál tapasztaltam. Persze később, ha a gépet addig még nem kapcsoltam ki, akkor már problémamentesen visszatérhetek.

Hmm?

Link a hozzászóláshoz

Hiba leírásakor sokat tudtok segíteni, ha megírjátok hozzá ezeket is:

- Használt böngésző típusa, verziószám

- Böngészőben használt bővítmények neve

- Oprendszer típusa, verziószáma

- Gép procija, memóriája

De amúgy se IE8, se Chrome22, se Firefox16 alatt nincs nálam a probléma.

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A windows7, pláne a 64 bites azért nem kevés memóriát eszik, tippem szerint üresjáraton is kb 800 MB-ot. A Chrome sajátossága, hogy teljesítménycentrikusan dolgozik, azaz a lehető legtöbb memóriát foglalja, sokan kritizálják is ezért, mondván, a FFX hasonló teljesítményt hoz, sokkal kevesebb memóriával. Szerintem itt lehet a kutya elásva, kevés szabad memóriával rendelkező gépeken nem szoktam ajánlani a chrome használatát.

Link a hozzászóláshoz

Nem ismerem a Kalandozok.hu kódját, de gyanítom, hogy több JavaScript modul csatlakozik hozzá. Elképzelhető, hogy az oldal első lekérésekor a böngészőnek ezen JavaScriptek értelmezése (lefordítása és továbbítása a memóriába) teljesítmény problémák miatt eltarthat 10-15 másodpercig (pl. kevés memória). Ezek után persze már pikk-pakk megy az oldal, mert a böngésző észreveszi, hogy ugyan azok a JS kódok jönnek, és azokat már nem fordítja újra addig amíg a munkamenet tart (kivéve ha frissítést kérsz).

Én erre gyanakszom. Ez esetben viszont elég csúnya lenne azt kérni Zolitól, hogy optimalizálja a vBulletin JS modulokat a Kalandozok.hu igényeihez. :twisted:

De ez csak egy kósza feltételezés...

Link a hozzászóláshoz

ez ok. igy stimmel.

csak gondoltam ugy müködik az ora hogy egy napot osztanak vissza 20 orára igy ha normálban 12 van akkor az ora 10-et mutat ynevi szerint. de nem, hanem az orát mint egységet vették alapul mindkét világra, igy jön ki hogy elöbb vége van egy napnak, s már 2. hó 3. napja van.

hát ennek igy mi értelme van???? azon kivül h szép???

:-)

Link a hozzászóláshoz

Már vártam ezt az észrevételt. :D

Nem, az óra nem hibás. :) Teljesen jól működik. Az ynevi óra 60 perc és egy ynevi perc 60 másodperc, és egy ynevi másodperc ugyan olyan hosszú mint egy földi másodperc. Eddig megegyezik a földi időszámolással. De egy ynevi nap 20 óra szemben a 24 órás földi nappal. Ennek következménye az, hogy Yeneven nem biztos, hogy ugyan annyi óra van, mint a Földön azonos időpillanatban.

További érdekesség, hogy 6 naponként 20 órára konstellációba került az ynevi és a földi óraállás. Ilyen utoljára most vasárnap volt.

:konyves:

Mi értelme van? :) Érdekesség, és segít megérteni Ynev napszakváltozásait, időmúlását.

És annak mi értelme, hogy egy óra, ami az ynevi időt hivatott mutatni, a földi időt mutatja? :shock:

Link a hozzászóláshoz

Nekem tetszik, jópofa dolog. Kár, hogy nem működik (bár lehet, hogy csak azért, mert mhelyi gépen nézem...).

Meg most már értem, miért volt érdekes, hogy mikor jelent meg a 93-as szabálykönyv. :)

Az hagyján, hogy nem ugyanannyi óra van Yneven, mint itt, hanem mivel a napok száma is más egy évben, Yneven még csak ~14,8 év telt el, ha jól számolom, míg nálunk 21. (93jan1 óta eltelt ~184ezer óra, ami megegyezik a mi óraszámításunkkal a fenti komment alapján. Ha ezt osztom vissza 20-al és 620-al, akkor kapok kb 14,8 évet.) De persze itt tévedhetek, fáradok. :)

Na ezt tartsátok fejben. :)

Tehát szerintem fun egy ilyen vekker. :laza:

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...