Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések, kérések az oldallal kapcsolatban - Mi micsoda? Hibajelentések!


Recommended Posts

Üdv!

Csak megjegyzem: személyesen valaki megkérdezte, hogy miért mesél nálunk olyan arc, aki minden alkalmat megragad, hogy fikázza a MAGUS-t, meg az oldal cikkit. Nem írom ide, kit nevezett meg, de sejthetitek.

Az oldal cikkei egyelőre CSAK EGY gyűjtemény, erről egy külön cikk is van.

Kísérleti stádiumban van - már több, két éve - egy olyan szűrés, ami egyrészt minőségileg megválogatja - bár ezt majd Tetra dönti el, vagy ki? - másrészt úgy teszi mindezt, hogy annak haszna is legyen: legyen használható a Kalandozók rendezvények játékain. Tudod, miért nincs még megvalósítva? Többek között a munkára képtelen, de szavazatot akaró kicsit vagy nagyon kötekedők miatt. Ez bizony a saját (magamat is az oldal szerkesztői közé tartom) impotenciánk.

Te majd levezényled a válogatást? Mert én még el vagyok foglalva kb. 1600 cikk megszerkesztésével.

Illetve ide kívánkozik még, hogy minden olvasó értékelheti a cikkeket, a csillagok adagolásával. Egy menülegördítésbe és egy kattintásba kerül. Erre kb. egy érdeklődő olvasó sem (tisztelet a kivételnek) veszi a fáradtságot, de még tőlünk sem sokan. Nemigen van olyan cikk, amire 4-nél többen kattintottak be értékelést. Pedig lehetne keresni a "12-en is 5 csillagot adtak rá" cikkeket is... Nyilván igény van rá, ha senki nem használja. Vagy ezt is én csináljam meg helyettük? Hamisítsunk értékelést? TE MAGAD is végigértékelheted, ha gondolod, nagy segítség lenne, nőne az értékelések száma ;)

Szerkesztve ekkor: , MagyarGergely által
Link a hozzászóláshoz
Csak megjegyzem: személyesen valaki megkérdezte, hogy miért mesél nálunk olyan arc, aki minden alkalmat megragad, hogy fikázza a MAGUS-t, meg az oldal cikkit. Nem írom ide, kit nevezett meg, de sejthetitek.

Ez jól hangzik :mrgreen:

Illetve ide kívánkozik még, hogy minden olvasó értékelheti a cikkeket, a csillagok adagolásával. Egy menülegördítésbe és egy kattintásba kerül.

Na, ezt például nem tudtam. Akkor viszont nem értem a javaslatot, amit megfogalmaztak, akkor a rendszer készenáll a használatra, csak senki nem használja (így).

Én nem vagyok nagy kiegészítős, táboron kívül nem nagyon játszom MAGUS-t (csak néha nosztalgiából), de aki elolvas valamit az igazán bebökhetne egy csillagot. Mi az értékelés / olvasás arány?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem a regisztráció nem baj. Ha valaki bele akar szólni, legalább ennek tegyen eleget. Így is jók vagyunk, hogy mindenki számára biztosított az elérés, nem kell hozzá tagság, vagy esetleg valami rang ahhoz, hogy valaki megnézhesse, sőt, letölthesse a cikkeket. Ha még rendszerezést is akarnak, minőségi szűrés alapján - amit gondolom, ha pl. én megcsinálok, nem jó, mert az az én szájízem szerint van, ha Tetra, az sem, mert az az övé szerint, stb., akkor teljesen jogos elvárás a részünkről, hogy legalább lépjen be, és ne minden jött-ment értékelgesse a cikkeket.

Erre lehet azt mondani, hogy nincs értékelés, mert valóban nincs, de nem azért, mert nem lehet, hanem mert a regisztrált felhasználóink, (ami szintén ingyenes, és örökös reklámajánlatokkal sem zaklatjuk őket) b.sznak két kattintással értékelni a cikkeket.

Ez egyébként azt jelenti, hogy vagy csak annak a pár embernek fontos, aki fikázta az oldalunkat a fészen, de valószínűleg nekik sem, mert akkor lenne mindenhol 4-5 szavazat, másnak pedig nyilván nem számít, hiszen nem tették meg. (megint leírom, hogy tisztelet a kivételnek, mert pl. van, aki egy csomót végignézett.) (bár a "kötelező" értékeléssel sem érünk semmit, ha nem olvassák el végig alaposan, netán nem is értenek hozzá eléggé, akkor majd a szerző arca alapján, vagy kedvük szerint, vagy nem tudom, találomra kap egy csillagot a cikk... tényleg az kell, hogy ilyen értékelés legyen? Ja, és az egy oldalasak jobbak lesznek, mint az 50, mert zt kevesen olvassák el. Ez van.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Alapvetően két csoportra oszthatók az itt megtalálható cikkek és szerzőik: azokra, akik célzottan itteni publikálásra írták a cikket, illetve a jóváhagyásukkal került fel a szövegük ide; illetve azokra, akik azt korábban írták, nem feltétlenül szánták ide, s a személyük esetleg már ki sem deríthető. Most az előbbi csoport az érdekes.

Úgy gondolom, hogy mindenki, aki publikál vagy megnyilvánul egy efféle felületen, vállalja, hogy - jobb esetben csak - a munkáját különféle kritikák fogják érni. Nem lehet elvárni az értékelő olvasótól a megfontoltságot, a téma alaposabb ismeretét, az objektivitást és az udvarias hangnemet. Legfeljebb remélni lehet ezeket. Ahány ember, annyiféle. S ha regisztrált, joga van értékelni, akár elolvasta a cikket, akár csak a téma címéig vagy szerzőjéig jutott el vele...

A szerző pedig mindenképp valami visszajelzést kap, s rajta múlik, hogy a helyén tudja-e kezelni.

A csillagozásos értékelés igazából akkor tud hatékony - és az objektívhez közelítő - lenni, ha sokan használják. (Akit viszont igazán érdekel a téma, jobb ha maga győződik meg az adott szöveg minőségéről.)

Elnézést; így visszaolvasva lehet, hogy kicsit OFF lett ez a hozzászólás.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem OFF, csak más oldalról közelít. Én nem kérdőjeleztem meg az értékelők jogát ahhoz, hogy akár csak találomra értékeljenek. Azon tűnődtem el - egyébként teljesen feleslegesen - hogy a közönség fészes hangadói most felvetették, hogy legyen válogatás (és Tetra most átterjesztette ide a felvetést). Nyilván azért akarják ezt, hogy legyen valami minőségi válogatás, tehát eredményt várnak tőle. De az nem lesz szerintem, nemcsak azért, mert nem csinálják, tételezzük fel, hogy egy-két hír, kiemelés és beindul a dolog, ám ha marad a feltételezett találomra, azért akit szeretek, a rövidet "elv", akkor ez nem egy minőségi válogatást fog eredményezni. Jön az előbbi hangadó csoport, hogy van válogatás - értékelés - csak továbbra sem tetszik... ezt akartam kifejteni. De igazából ezzel nem tudunk mit kezdeni.

És persze az sem biztos, hogy a közönség felelőtlenül értékel! Bízzunk benne, hogy olvas!

Link a hozzászóláshoz

A MAGUS resz megjelenito motorjat ujra fogom irni, mar elkezdtem kiserletezgetni es nezegetni, hogy lenne jo. Az uj verzioban szeretnem kiemelni a csillagozast, de gyokeres valtozast nem varhatunk tole, hisz sose volt jellemzo az ertekeles az emberek reszerol. Egy kenyelmesebb modern kattintos dolog biztos javit majd a dolgon, de nem lesz tokeletes a lefedes.

A keresesi funciokat is javitani fogom, ami sokat fog segiteni. :)

Jelenleg vannak olyan funkciok, mint a kedvencek, tehat elvileg mindenki osszeallithatna a sajat kedvenc cikktarat, hogy miket akar latni, de ezeket kb senki nem hasznalja.

Link a hozzászóláshoz
  • téma Antail által lezárva
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...