Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések, kérések az oldallal kapcsolatban - Mi micsoda? Hibajelentések!


Recommended Posts

Üdv!

Van profilkép, meg avatar is. A profilképet viszont nem tudom beállítani, sehol nem találtam ilyesmit.

Létkódexed beállításainál létkódex kép szerkesztése néven szerepel. Ez lehet nagyobb méretű, mint az avatarod.

Plusz a blogbejegyzéses dolgot sem értem.

Lehet jogot adni blogokat vezetni. Ennek ott lesz szerepe, ha valamelyik csapat online szeretné vezetni a partinaplózását, vagy valamelyik tábornak akarunk egy blogszerű hírfolyamot biztosítani. A blog rész még ork nyelven szerepel ezért csak pár helyen látható. :)

Link a hozzászóláshoz

pm_new.pngOlvasatlan üzenet

pm_old.pngOlvasott üzenet

Én néztem be a dolgot. De ...

Fura nekem, hogy a zárt boríték jelöli a levél elolvasottságát,

míg a nyitott boríték az üzenet olvasatlanságát. :S

Csak nekem furcsa ez???

(Ráadásul minden üzi a pm_new.png = Olvasatlan üzenet jelet kapta az átállás után, ellenben a Hírhozó nem írta ki, hogy olvasatlanok az üzik!)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A fórum-javítgatás miatt sokaknál megjelenhet ez a hiba (az olvasatlan pszi-üzenet szindróma :)) , az üzeneteknél jobb fent van egy jelölőnégyzet, amivel az aktuális oldalon lévőket kijelölheted. Ez a kijelölés megmarad akkor is, ha utána a következő oldalra lépsz, és ott is megteszed. Ha ezt eljátszod minden oldalon (228 üzenet esetén ez 5 oldal lesz), és utána a műveleteknél kiválasztod az összes olvasottnak jelölését, a probléma megoldódik. Nekem is végig kellett ezt csinálni, ez még félig-meddig tesztüzem, szóval néhány ilyen apróság előfordulhat, de kérdezzetek bátran!

Link a hozzászóláshoz

Azért váltak olvasatlanná a pszi üzenetek, mert TAO jelezte, hogy nem jelzi a fórum, hogy elolvasták. (Pontosabban jelezte volna, csak később. Ez nagyobb fórumoknál, ahol milliósak a lekérések jelent nagy erőforrást.) Aztán átállítottam, ha minden témát elolvasol, akkor rögtön jelezze olvasottnak a fórumcsoportot. Nos ez a rendszer kapcsolódik a pszi-üzenetekhez, ezért olvasottá tette. :)

Link a hozzászóláshoz
pm_new.pngOlvasatlan üzenet

pm_old.pngOlvasott üzenet

Én néztem be a dolgot. De ...

Fura nekem, hogy a zárt boríték jelöli a levél elolvasottságát,

míg a nyitott boríték az üzenet olvasatlanságát. :S

Csak nekem furcsa ez???

(Ráadásul minden üzi a pm_new.png = Olvasatlan üzenet jelet kapta az átállás után, ellenben a Hírhozó nem írta ki, hogy olvasatlanok az üzik!)

Hehe, jogos a felvetés. Az igazság az, hogy ezt ki fogjuk cserélni szerepjátékosabbra. Pl. nyitott és csukott tekercs, szóval az zavar el fog tűnni. De valóban jogos a dolog.

:sry:

Link a hozzászóláshoz

Pár kérdésem meg észrevételem lenne:

1.) Ha jól vettem észre, akkor a fórum egy idő után magától ledob, ha azt hiszi nem csinálok semmit. (Azért írom, hogy "azt hiszi", mert pl. hozzászólás írása közben, ugye, nem tudhatja, hogy csinálok valamit...) Arnulf azt mondja, szerinte ez régen is volt, de én még nem vettem észre :D Ki lehet ezt kapcsolni valahol, és ha nem, hol? (Nem találtam ilyesmit a beállítások között, de persze lehet, hogy én vagyok vak - jellemző lenne :) )

2.) A fórumban, ha a megjelenítésre kattintok a harmadik lehetőség a "Szál alapú megjelenítés". Kivéve, ha éppen azt használom, mert ekkor "Threaded Mode"-nak hívja :D

3.) "Jelenleg 4 kalandozó olvassa ezt a témát. (4 tag és 0 vendég)

Desdichado, Arnulf con Jamerre, Hulla"

Én tudom, hogy nem tudok számolni, de ez akkor sem stimmel :)

Desdichado

Link a hozzászóláshoz
Szal alapunal mindig 1 uzenetet mutat, akar egy levelezokliens, hibridnel pedig az adott szalba tartozo tobb uzenetet mutat egyszerre. 8)

Igen, ezt értem, csak nem értem, hogy mire jó. Véletlen sem kötekedni akarok, csak szeretném ha valaki megvilágosítaná elmémet, látja-e ennek értelmét :D (Tudniillik, hogy egy hozzászólást nézzek, amikor láthatok többet is, és mind ugyanahhoz a témához tartozik.)

Link a hozzászóláshoz
Ja, és ha már kérdezted: tulajdonképpen mi értelme a szál alapú megjelenítésnek a hibrid mellett? Õszintén szólva nem látom egyetlen előnyét sem a hibriddel szemben...

3 okból is létezik.

1. Így egy letöltött oldal kisebb méretű. Ha szakadozó mobilnetről nézed akkor ez talán jobb.

2. Kompatibilitási okok is léteznek, hiszen ez volt előbb, a hibrid csak utána jött.

3. Ha kilinkelsz egy hozzászólást máshova abban a módban, akkor csak az adott hozzászólás látszik :)

Link a hozzászóláshoz
Elnézést, sietségemben rosszul fogalmaztam. Nem a cikkeket, hanem a felső menüsorban M.A.G.U.S. menüpont alatt található kiegészítőket szerettem volna megnézni, de nem sikerült - amint egy-egy konkrét írásba szerettem volna belenézni, minden alakalommal a fenti hiba jelentkezett.

Ellenőrizd, hogy elég új-e a böngésződ, és van-e a gépedre telepítve Acrobat Reader. A böngésződ pedig tudja-e pluginként használni azt.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...