Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések, kérések az oldallal kapcsolatban - Mi micsoda? Hibajelentések!


Recommended Posts

Üdv!

Megpróbáltam egy képet beilleszteni, méghozzá egy olyan PNG-t, amely átlátszó részleteket is tartalmazott (ide: Istenek, Papok, Paplovagok és a Vallás #726 ), azonban ezek az átlátszó részek - a vörös körvonalon kívül eső területről van szó - fehérrel kitöltve jelentek meg a hozzászólásban. Nem tudom, támogatja-e egyáltalán a motor a dolgot, de gondoltam jelzem az anomáliát.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Megpróbáltam egy képet beilleszteni, méghozzá egy olyan PNG-t, amely átlátszó részleteket is tartalmazott (ide: Istenek, Papok, Paplovagok és a Vallás #726 ), azonban ezek az átlátszó részek - a vörös körvonalon kívül eső területről van szó - fehérrel kitöltve jelentek meg a hozzászólásban. Nem tudom, támogatja-e egyáltalán a motor a dolgot, de gondoltam jelzem az anomáliát.

Hmm... Érdekes kérdés. A fórum csinál magának egy kisméretű képet, hogy nagyobb képek esetén ne húzza szét az oldalt, mint régen, amikor feltettünk nagy képeket. Nos az átméretezett kiskép már nem átlátszó. Ha rákattintasz a képre, akkor megjelenik az eredeti, ami ugyan átlátszó, de ott meg fehér neki a háttér.

Utánanézek, hogy megoldható-e a kiskép átlátszósága!

Z

Link a hozzászóláshoz

Érdekes hibába botlottam bele: bejelentkezésnél ugye van két mező, amibe szürkével bele van írva, hogy "kalandozónév" illetve "jelszó". Még nem töltött be az oldal rendesen, de belekattintottam a "kalandozónév" mezőbe, és begépeltem a nevemet, majd tab és a jelszó, végül enter. Ennek következménye képpen a "kalandozónév" mezőben az szerepelt, hogy kalandozóDesdichadonév (vagy esetleg kalandozóDesdichado - ugye rövid a mező, nem tudom, hogy hol volt a vége :) ), mindez szürkén, a jelszónál meg megfelelő számú (gondolom megfelelő számú) pötty, feketén. (És ez után persze nem engedett be a rendszer.) Gyanítom, inkább a böngésző hibája (Firefox, mittudoménhányas verzió), de gondoltam szólók, hátha mégse :D

Link a hozzászóláshoz
Érdekes hibába botlottam bele: bejelentkezésnél ugye van két mező, amibe szürkével bele van írva, hogy "kalandozónév" illetve "jelszó". Még nem töltött be az oldal rendesen, de belekattintottam a "kalandozónév" mezőbe, és begépeltem a nevemet, majd tab és a jelszó, végül enter. Ennek következménye képpen a "kalandozónév" mezőben az szerepelt, hogy kalandozóDesdichadonév (vagy esetleg kalandozóDesdichado - ugye rövid a mező, nem tudom, hogy hol volt a vége :) ), mindez szürkén, a jelszónál meg megfelelő számú (gondolom megfelelő számú) pötty, feketén. (És ez után persze nem engedett be a rendszer.) Gyanítom, inkább a böngésző hibája (Firefox, mittudoménhányas verzió), de gondoltam szólók, hátha mégse :D

Ez egyértelműen a böngésződ sara. A kattintás eseményt még nem kötötte hozzá, hogy eltüntesse ami benne van, de elkezdtél beleírni ezért megmaradt. Rakd fel legújabbat, vagy használ Chromeot. :)

Z

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ide írom a dolgot, mert eddig is ide kerültek a hasonlók, de megkockáztatom, hogy érdemes lenne létrehozni egy "Bugreport" v. hasonló topicot, esetleg közzétenni valahol, hogy milyen jellegű hibákkal kit keressünk, mert ha jól sejtem, e témának eredetileg nem ez a célja.

Szóval a lényeg az, hogy az oldal nem engedi beállítani az időzónát (ha átállítod, nem menti el ezt a változtatást), illetve nem kezeli a téli-nyári időszámítást, ha azt automatikusra állítod. Ennek következtében a fórum órája két teljes órát késik.

Link a hozzászóláshoz
Öööö... És ha mindenki csinálna egy másik account-ot, és azzal is aktív lenne? :lol:

Akkor megfeleződnének a belépések, mivel a fórumrendnek ellentmond az engedély nélküli duplareg, és tiltással jár. :tanitas:

Szabad témanyitás van, szóval csak jó témákat kell felhoznunk, hogy kicsit felkeltsük az elfáradt szerepjátékosokat is. :)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ide írom a dolgot, mert eddig is ide kerültek a hasonlók, de megkockáztatom, hogy érdemes lenne létrehozni egy "Bugreport" v. hasonló topicot, esetleg közzétenni valahol, hogy milyen jellegű hibákkal kit keressünk, mert ha jól sejtem, e témának eredetileg nem ez a célja.

Szóval a lényeg az, hogy az oldal nem engedi beállítani az időzónát (ha átállítod, nem menti el ezt a változtatást), illetve nem kezeli a téli-nyári időszámítást, ha azt automatikusra állítod. Ennek következtében a fórum órája két teljes órát késik.

Átneveztem az első fórumcsoportot és átraktam ide a témákat.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Máris írok egyet: ki lehetne-e módolni, hogy ha az eleve dőlt betűvel kiírt idézetek szövegén belül egy részletet a szerkesztés során dőltre állítok, akkor azt a megjelenő szövegben egyenes betűkkel írja ki - ami, ha jól tudom, a "dőltben dőlt" szöveg szokásos szedési módja?

Köszönöm, érdekes hiba, utánanézek.

A gyors szerkesztőben nem működik, a részletes szerkesztőben viszont igen!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszönöm a visszajelzést, majd részletesen kipróbálok minden variációt, mert lehet, hogy nem mindegy, hogy a szerkesztődoboz gombját vagy az -taget használod.

Úgy láttam, még nem említette senki, bár lehet hogy csak az én böngészőm hibája: a fórum főoldalán a bal oldali oldalsáv tetején egy "csupasz" kódrészlet látható a "Cikkek" c. doboz felett. Tartalma (2012. aug. 25. 11:23 lekéréskor):

'); loadVbCss(yuipath + '/treeview/assets/skins/sam/treeview.css'); //-->
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Con Salamander, a legutóbb említett, főoldalon megjelenő hibáról beszélsz? Megnéztem egy friss verziójú Operával, ott nem jelentkezik. A Firefox-om bizonyos megfontolások miatt egy régi, 3.16-os verzió, lehet, hogy ez okoz nekem olyan anomáliákat, amik másoknál nem jelentkeznek. Ezután ellenőrizni fogom a megtalált hibákat más böngészőkkel, és csak akkor írom be, ha biztos vagyok a dolgomban.

Antail, az idézeteken belül beállított dőlt betűket a Játszótéren minden lehetséges kombinációban kipróbáltam, sehogy nem működik. Az idézet-boxban megjelenített szöveg a szerkesztődobozban, írás közben egyenes, ha dőltre állítom, akkor dőlt. A post elküldése után a fórumban megjelenő szöveg minden esetben egyöntetűen dőlt. Ellenőrizni fogom a már beírt postok megjelenését, valamint az összes kombinációt friss verziójú Operában és IE-ben, addig, hacsak nem úgy találtad azóta, hogy valóban hiba van a szerveroldalon, nem biztos hogy érdemes a keresésére időt pazarolni.

Köszönettel

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Con Salamander, a legutóbb említett, főoldalon megjelenő hibáról beszélsz? Megnéztem egy friss verziójú Operával, ott nem jelentkezik. A Firefox-om bizonyos megfontolások miatt egy régi, 3.16-os verzió, lehet, hogy ez okoz nekem olyan anomáliákat, amik másoknál nem jelentkeznek. Ezután ellenőrizni fogom a megtalált hibákat más böngészőkkel, és csak akkor írom be, ha biztos vagyok a dolgomban.

Mint élvonalbeli :mrgreen: böngészőmotorfejlesztő, nem láttam még olyan meggyőző megfontolást ami alapján érdemesebb lenne, egy régi böngészőt használni. Persze lehet nem a motor miatt döntesz így, hanem a böngésző felülete miatt. Elárulod?

Antail, az idézeteken belül beállított dőlt betűket a Játszótéren minden lehetséges kombinációban kipróbáltam, sehogy nem működik. Az idézet-boxban megjelenített szöveg a szerkesztődobozban, írás közben egyenes, ha dőltre állítom, akkor dőlt. A post elküldése után a fórumban megjelenő szöveg minden esetben egyöntetűen dőlt. Ellenőrizni fogom a már beírt postok megjelenését, valamint az összes kombinációt friss verziójú Operában és IE-ben, addig, hacsak nem úgy találtad azóta, hogy valóban hiba van a szerveroldalon, nem biztos hogy érdemes a keresésére időt pazarolni.

Köszönettel

Oké, ne is próbálkozz, az idézetek alapból dőltre vannak állítva amit nem tudsz módosítani.

Kérdés mi legyen, kitudom szedni az alapból dőltre állítást, ekkor működni fognak a formázások azon belül is, a másik, hogy marad így. Melyik lenne a célszerűbb?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A régebbi böngésző használatának az az oka, hogy sokszor töltök le viszonylag nagy file-okat böngészőn keresztül, a család rendelkezésére álló sávszélesség viszont korlátozott. Van a Firefox-hoz egy kis eszköz, amivel lehet korlátozni a böngésző sávszélesség-felhasználást (Firefox Throttle), ezt azonban nem fejlesztik tovább, a 3.16-os verzió a legfrissebb, amivel kompatibilis. Magához Firefox-hoz azért ragaszkodom, mert már megszoktam a felületet. Egyébként mostanában próbálom majd meg frissíteni, mert kiderült, hogy a DownThemAll kiegészítő legalább a letöltések sávszélességét képes kordában tartani, és ez újabb verziókhoz is elérhető.

Szerintem célszerű lenne kivenni ezt a funkciót, mivel alkalmanként hozzászólásokból is idézünk eredetileg kiemelt szövegrészeket.

Link a hozzászóláshoz
Úgy láttam, még nem említette senki, bár lehet hogy csak az én böngészőm hibája: a fórum főoldalán a bal oldali oldalsáv tetején egy "csupasz" kódrészlet látható a "Cikkek" c. doboz felett. Tartalma (2012. aug. 25. 11:23 lekéréskor):

Igen. Az oldal forrásában van egy olyan javascript, ami dinamikusan generál egy javascript állomány elérést. Az elavult böngésző motorja tévesen egy korábbi </script> taget tekint lezáró tagnek, holott az még a documnet.write első paraméterének az értéke.

Ez későbbi verziókban javították.

Én tiszteletben tartom szokásaidat, de talán nem árt tudnod, hogy pl a FireFoxból jelenleg a 14 verzió az aktuális. Tehát a 3.x kissé elavult. Értem a ragaszkodásodat a felhasználói felülethez, de a kb 10 percig tart megszokni az új elrendezést. A 10. perc végére magad is rá fogsz jönni, hogy az új lehetőségek mennyivel könnyebbé/átláthatóbbá teszik a böngészést.

Ám a fő probléma az, hogy a webes technológiák örült ütemben fejlődnek, és ezt a böngészők motorjainak követi kell. Az új technológiák új támadási lehetőségeket is jelentenek a rosszindulatú kódolóknak. Az elvult böngésző által nyújtott súlyos biztonsági rések (melynek jelentős többségét az friss verziókban befoltozzák) potenciális célponttá teszik a gépedet.

Tehát nem a trend miatt és nem a könnyebb használhatóság, és az újabb technológiák támogatása szempontjából kell megfontolni a frissítést, hanem biztonsági okokból is.

Elmondom, én se vagyok híve a folytonos frissíttetésnek, és nem vagyok verziószám hajhász, de operációs rendszerben (biztonsági frissítések) és böngészőben ez alap.

Remélem tudtam segíteni. ;)

Link a hozzászóláshoz

Daru, abban a 14-es verzióban (Tényleg, már itt tartunk? Utána kell néznem, én hol tartok :D ) Azért az is benne van, hogy mióta megjelent a Chrome, divattá vált minden apróságért új verziónak keresztelni a böngészőt... (A Firefox 3.6.28 még nincs másfél éves. Tudom, ez manapság öregnek számít, de azért sokkal jobban hangzik, mintha azt mondod, hogy már a 14-esnél tartanak :D )

Link a hozzászóláshoz

Igen. :) Ezt el kell ismerni, hogy a 6 hetes verziószám léptetéses hajszának sok értelme nem volt.

Azért verziószámot növelni, mert kezdőlap ikon balról jobbra került... :D No comment.

Szóval igen, attól hogy még 14 nem überhiperszuper. Talán reálisabb lenne egy 5.x-es verziószám.

De ettől függetlenül érdemes/javasolt frissíteni.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...