Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések, kérések az oldallal kapcsolatban - Mi micsoda? Hibajelentések!


Recommended Posts

na jol van. ok szép és mutatja hogy a magus megjelenése ota hol járunk milyen évet irunk. elfogadva

egy ötlet, ha már van ilyen oránk, mi lenne ha a forumban amikor beirsz valamit nem a foldi idöt irná be a bejegyzés idöpontjához hanem ezt az ynevit???

ha igy lenne akkor szép lassan/gyorsan átállna mindenki fejben is... :-)

Link a hozzászóláshoz

A rúnáimat átrajzoltam úgy, hogy Ordani (Firefox) és Kráni (IE10) rúnatekercs felolvasóval is működjenek.

Scylla: Nem rossz az ötlet. Érdeles lenne... én annyival egészíteném ki, hogy ott lenne a földi és az ynevi dátum is.

Külön érdekesség, hogy az ynevi dátumot kicsit máshogyan kell ábrázolni, mivel a hónapok egységének két szintje van (nagy hónap, kis hónap). Ezért így néz ki egy pyarroni dátum számokkal: 3695.3/2.12. :) Azaz 3695. Uwell terce - Csontok havának, 12 napja.

Érdekes beszélgetés zajlott a témában itt is: http://kalandozok.hu/dynamics/showentry.php?e=571&epostid=213#post213

Link a hozzászóláshoz
A Chrome-nak mi a kódneve? Daumyri? :D

:D ... na jah. Neeeem. A Chrome böngésző egyértelműen Erioni rúnafelolvasó néven futhat csak, mivel legalább egy Kalandozó fejleszti a motorját, tehát kicsit a miénk is. :)

Ez most az új-pyarroni időzóna szerinti idő, vagy erioni, esetleg ifini?

Jó kérdés! :) Az óra írása közben volt idő ezeken gondolkodni, és bizony az időzónák is eszembe jutottak. Csak eljátszottam a gondolattal:

Tehát a könyvből ismert adatok szerint az Yenet hordozó planéta átmérője alig valamivel nagyobb a földinél (vagy 400 mérfölddel nagyobb a sugara csak). Azaz kb. vehető egy méretűnek.

A Földön 15 hosszúsági fokonként 1 órát csúszik az idő számítása. Mivel az ynevi planéta gyorsabban forog ott 18 hosszúsági fokonként tolódna egyel az idő számolása.

Az eltolódás megállapítására ki kell jelölni egy hosszúsági fokot. Ez a kitüntet hosszúsági (fél)kör a kezdőmeridián, azaz a 0. hosszúsági (fél)kör. Ez szeli át a Földön Greenwich-et (ami Londonban van), ebből jön a GMT (Greenwich Mean Time). Ehhez számítjuk az időeltolódásokat. Innen keleti irányba pluszba, nyugati irányba mínuszba.

(gondolom, ez eddig mindenkinek meg van. :D)

Na most, vetítsük le ezt Ynevre. Szerintem úgy logikus (meg ugye Kyria örök!), hogy az yenvi főmeridián Enravellen, akarom mondani Erigowon keresztül húzódjon. Persze ez most önkényesen hangzik, de így lesz praktikus minden szempontból, főképpen, mert kb. középen van... és mert Kyria örök (ja ez már volt!)

18 fok az egyenlítő mentén kb. 1400 mérföld lehet. Tehát ennyi mérföldenként csúszik az időszámolás 1 órát.

Ynev kontinense a térképek alapján kb 8000 mérföld széles. Ez kb 6. időzónát jelentene, de mint a Földön, itt is nyilván gazdasági és politikai okokból a szomszédős országok összevonják az időzónáikat.

Így én 3 időzónát tudnék elképzelni: Lenne a Nyugat Ynevi időzóna benne Elfender, Yllanor, Krán, Sirenar, mindez -1 óra. Lenne a Kelet Ynevi időzóna benne Niare, Gro-Ugon, Enoszuke, Tiadlan, északi Városállamok, Gorvik, Shandon, mindez +1 óra. A Közép időzónába meg nyilván a maradék. Ott nem lenne időeltolás.

Persze lehetne neki hangulatos neveket adni. Pl. Ébredés Öve, Ragyogás Öve, Nyugvás Öve (hirtelen ez jutott eszembe).

És rédekes lenne kiszínezni, hogy az egyes országok ezt mennyire viszik komolyan. Pl. Enoszuke, ahol tök máshogy van az idő, vagy Niare, amiről nem tudni semmit. Esetleg Gro-Ugron, ahol biztos nem ez a legnagyobb gond. Vagy a törpék, akik barlangjaik mélyén éppen tesznek rá, hogy hol tart a nap az égen. Vagy a napistent imádó Dwíll Unió, aki végtelenül őrül, hogy középen van.

(nem, nincs szökő éve, és nincs téli nyári időszámítás! :D )

A válasz: Közép idő.

Link a hozzászóláshoz

Ha a reszletes szerkesztore nyomsz, akkor se engedi?

Nem. Gyorsban és részletesben is azt csinálja, hogy megjelenik a fehér sáv, amibe ugye írnék. Belekattintok, felvillan a billentyűzet, de azonnal vissza is húzza. Lehet, hogy valami beállítási hiba, csak akkor légyszi homályosítsatok fel mit tehetek, mert nagyon bosszant :) Köszi :)

Link a hozzászóláshoz

Helló

Volt régebben egy olyan menüpont, hogy Démontekercs. Annak az volt az előnye, hogy szép hosszan végig lehetett futni, hogy mely fórum témába írtak az emberek. Most sajnos csak a nyitó oldalon van 3 hozzászólás erejéig ilyen kiírás.

Szerintem az a Démontekercs nagyon hasznos volt. Volt valami konkrét oka, hogy eltűnt, vagy csak így alakult? Vissza lehetne tenni, vagy valamilyen más hasonló megoldást csinálni?

Köszi, Silver

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszönöm az észrevételt!

Sajnos a szószedet word-ből excelbe konvertálása több hibát is generált, mégis felbecsülhetetlen értékű a több, mint 8000 kifejezés átírása kezelhető excel táblába.(hála Antailnak!) Ez a tábla az alapja a oldalon lévő szószedetnek A hibák javítás - ahogy a kategorizálás is, folyamatban van. Minden egyes szócikknél nem kerül frissítésre az egész, így néhány hiba benne marad még egy darabig...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Éppen ma regisztráltam és lenne pár kérdésem mivel még nem vagyok tapasztalt ebben a szerepjáték dologban.

Vagyok én, meg 2-3 haverom és szeretnénk elkezdeni szerepjátékozni de nem nagyon értünk hozzá és hogy van-e ilyen topik/oldal amit tudtok ajánlani kezdőknek (lehetőleg magyar). Nagyon megköszönném és bocsi ha van már ilyen topik de én nem találtam...

Köszi!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

pofisropi159, az oldal jellegéből is adódóan én a magyar MAGUS szerepjátékot ajánlom nektek.

Témáját tekintve fantasy, mint sok szerepjáték - bár ebből nem készítettem statisztikát.

Mindamellett azt gondolom, szinte mindegy, melyikhez kezdtek hozzá. Ami a fő:

mindenkit érdekeljen valamilyen szinten,

a mesélőtök ismerje és értse a játékot,

érdemes olyat választani, amihez később is találtok támogatást, társakat, esetleg rendezvényeket is.

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Éppen ma regisztráltam és lenne pár kérdésem mivel még nem vagyok tapasztalt ebben a szerepjáték dologban.

Vagyok én, meg 2-3 haverom és szeretnénk elkezdeni szerepjátékozni de nem nagyon értünk hozzá és hogy van-e ilyen topik/oldal amit tudtok ajánlani kezdőknek (lehetőleg magyar). Nagyon megköszönném és bocsi ha van már ilyen topik de én nem találtam...

Köszi!

Szia!

Írtam egy mailt neked a témában. Ha valamiben segíthetek, írj rám bátran. ;)

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Éppen ma regisztráltam és lenne pár kérdésem mivel még nem vagyok tapasztalt ebben a szerepjáték dologban.

Vagyok én, meg 2-3 haverom és szeretnénk elkezdeni szerepjátékozni de nem nagyon értünk hozzá és hogy van-e ilyen topik/oldal amit tudtok ajánlani kezdőknek (lehetőleg magyar). Nagyon megköszönném és bocsi ha van már ilyen topik de én nem találtam...

Köszi!

szia, a mai magyar rpg-s közeget legjobban a lfg.hu fogja össze. itt találtok jópár irás, cikket, szinte minden témakörben, különbözö rpg-s rendszerekben. a forumukat is érdemes bujni.

scylla

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Játszottam az Ynev kvízel és egy két dolog nem működött jól. A kard ami az időt korlátot jelzi a kérdés megválaszolása után nem állt vissza alaphelyzetbe sőt amíg a rendszer várt a helyes kérdés megmutatására akkor is tovább ment. A kérdés listából volt még hátra hét darab megválaszolatlan mégis kiírta a program, hogy nyertem. A ranglistán kétszer is szereplek ugyanazzal az eredménnyel. Ha a hiba nálam van vagy valamit félreértettem akkor bocsi de ha nem akkor valaki hozzáértő ránézhetne ha van ideje.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

A kvíz Daru asztala, úgyhogy általánosságban ő fog tudni nyilatkozni a jelzett hibákról.

A ranglistás kérdésre viszont tudok válaszolni: Az első öt szerepel az első öt oszlopban, és te magad a hatodikban. Ha van átfedés, akkor bizony kétszer jelensz meg. Talán valamiféle választóvonallal, vagy más színnel érdemes ezt kiemelni, de ettől függetlenül ez csak megjelenítési probléma, nem funkcionális.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...