Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Beszélgessünk a mágiáról


TheElf

Recommended Posts

Szerintetek egy hosszú ideig működő, szimpatikus mágián (pl. a boszorkány "Személy keresése" varázslata) keresztül vissza lehet hatni az azt varázsoló személyre?

Mondjuk a varázslat létrehozásakor észreveszik azt, mert membrán van a célszemély elméje körül, akkor az így kialakult "szimpatikus mágikus kapcsolat" (vagy hogy nevezzem) kihasználható mondjuk egy mozaikvarázsló által, hogy a személyt keresőre visszahasson szintén szimpatikus mágiával?

(Pl. visszadobhat a személyt keresőre egy tűzkitörést, hogy elvegye a kedvét a kereséstől?)

Csak azért kérdezem, mert a partinkban lévő mozaikvarázsló szerint simán kivitelezhető, viszont az ETK-s mozaikmágia/szimpatikus mágiát böngészve csak érintés, tárgy-tárgy, tárgy-személy, társszimpátia (személy-személy között), valamint vérszimpátiát találtam.

Ezek közül talán a társszimpátia jöhet ez esetben szóba, mert annál kerek perec leírják:

"Társszimpátiában áll egymással az a két személy ill. lény, akiket mentál-fonál köt össze, addig, amíg a fonál létezik."

Ez a mentál-fonál csak és kizárólag a mozaikvarázsló és célpontja között jön létre és csak a mentálmágia fejezetben a mentálfonál bekezdésben leírt módon, tehát az "Írás, vagy olvasás típusú Mentáloperáció során"? Más varázshasználók mentális hatásainál nincs ilyen fonál?

Ugyanúgy ahogy létezhet mentál-fonál, úgy nincs olyan hogy asztrál fonál? (A varázslói asztrálmágia fejezetben nem találtam)

Ha van, akkor létrejön ez az asztrál fonál egy asztrál mágikus hatás célszemélye és a varázslatot létrehozó között?

Szerintetek szándékosan van az idézett társszimpátia leírásából kihagyva az asztrál-fonál és csak a mentál-fonálon keresztül lehet visszahatni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

érdekes és kényes kérdéseket feszegetsz, szabálykönyvi megerősítést/cáfolatot én ezekkel kapcsolatban nem találok az emlékeim közt.

Asztrálfonal bizonyára létezik, valahol talán olvastam is, hogy pl. a boszorkány által "megjelölt" férfiak és a boszorkány közt is van ilyen (azaz meg lehet találni a boszorkányt az áldozaton keresztül)... De hogy hol, arra már sajnos nem emlékszem. (Remélem valaki felfrissíti az emlékezetem :P)

Szerintem ezen az analógián mentál-fonal is kiépül a nem varázsló kasztúak mentális operációinál, persze a varázslat ideje alatt. Az, hogy a személy keresése varázslat mentális operáció-e, jó kérdés; van ellene mágiaellenállás, de valójában a személyt ezek szerint a mentálsíkon keresi meg, és ahhoz köti az elsődleges anyagi síkon lévő porhüvelyét?

Én elsőre azt mondanám, ez KM-i hatáskör, és ha én mesélnék, működne visszafelé is a dolog, ahogy a mozaikvarázslótokat játszó játékos mondta.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Valóban érdekes kérdés, de - legalábbis a szimpátiás boszorkánypraktikákkal kapcsolatban - szerintem nem működik. Több okból gondolom így.

Először is; ezeknek a varázslatoknak feltétele az, hogy a boszorkánynál legyen egy, az áldozattal szimpatikus viszonyban álló tárgy (hajtincs, kabalababa, efféle). A boszorkány és a célszemély között - legalábbis alapesetben - nem áll fenn szimpatikus viszony, csupán a boszorkánynál lévő tárgy (amin át varázsol) és a célszemély között. Ez még magában nem lenne akadálya egy visszacsatolt tűzkitörésnek (hiszen a boszi valószínűleg ott tartózkodik, ahol a - mondjuk - hajtincs, így neki is jutna belőle rendesen), ha a tárgyszimpátiával foglalkozó bekezdés nem mondaná ki, hogy "Személy-tárgy szimpátia nem létezik!".

Viszont azt is kimondja, hogy "A Szimpatikus viszony meglétének vagy hiányának eldöntése minden esetben a KM feladata és jogköre." Úgyhogy pl. ami a szexuálmágia egyes fogásait illeti (mondjuk a maradandó boszorkánybélyeg), a dolog már egészen másként festhet - itt CS-vel értek egyet.

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Így van, működik, KM.-ként rendszeresen így vezénylem a dolgot:)

Logikus is, persze csak működő varázslatnál, így nem is szeretik a varázslók, vagy mágiahasználók hosszan elhúzni a varázslataikat, mert az idő alatt a mágiával, amit teremtettek, az megalkotójával szimpátiában áll:)

Rúna magazinokban, egy két régi modulban van is róla szó. Arról biztos, hogy a varázstárgyakat emiatt nem adják ki, meg talán ezt a témát is feszegetik, de annyi mindent át kéne bújni, hogy azt nem teszem meg.:)

Mágiahasználók, így óvatosan a hosszan tartó varázslatokkal:) Varázstárgyat meg ki ne adj a kezedből:)

Link a hozzászóláshoz

szerintem a boszorkány esetében ő úgy éri el szimpátia mágiával az alanyt, hogy nála van egy tárgy, majd varázsol. A varázslata kapcsolja össze, amíg a keresést fenntartja a másik személlyel a kapcsolatot. Így köztük létrejön, személy és személy között a fonál, így hathatnak rá szimpátiával. Természetesen nem létezik Személy-Tárgy, de haj esetében, levágunk a személy hajából, és tárgy-tárgy szimpátia már is létezik:) Mondjuk így a két hajtincs között. Szerintem ez is játszható út:) Igen, amúgy meg döntsön a KM:)

Link a hozzászóláshoz

Sytix;

ez így jól hangzik. Az a bibi, hogy két külön dologról van szó.

Ha a boszorkányt a varázslata összeköti annak alanyával (társszimpátia), akkor feltételezzük, hogy a varázslat mentálfonalat hoz létre köztük. Van erre valahol utalás? Mert ha ez nincs, bukik az egész.

Ha a tárgy-tárgy szimpátiájából indulunk ki (elmés megoldás ez a hajtincsekkel!), akkor nincs szükségünk erre a mentálfonálra, hanem tulajdonképpen "kiháromszögeljük" a boszorkány (pontosabban a nála lévő tárgy) helyzetét - nem is kell, hogy ott legyünk az áldozat közelében (Bocs a hülye hasonlatért!) Viszont a sikerességnek feltétele az, hogy tudjuk, miféle tárgyon keresztül hatnak védencünkre, nehogy beazonosított célpont híján az ellenvarázslatunk célt tévesszen.

Link a hozzászóláshoz

Így ahogyan mondod, csak röviden kellet írnom, de egyre gondoltunk:) Nem volt időm:)

A másik elmés dolgot, csak vészmegoldásnak gondoltam, de ha nem tudjuk, hogy köröm, haj, vagy vér van a boszinál, netalántán kivert fog:), kicsit kísérletezgetni kell.:) Sok energiát emészt fel, de megéri, jobb mintha 8 órán keresztül folyamatosan "figyelnének", lekövetnének.

Link a hozzászóláshoz

Na.

Nekem is van egy kérdése.

Ugye ha valaki megtanulja a mágiaismeret MF-át kap 10 MP-t, amit kiadós alvással szerzi vissza. ok.

Vegyünk egy BM-est, nincs hatalom itala, vagy tök mindegy milyen mágiahasználót. Kiadós alvással visszatöltődik a MP-je. Csapataimmal egyben tudtunk eddig megegyezni, a papnak csak ima alatt töltődik, mert istenétől nyeri az MP-t a kialakult csatornán:)

Én nem tudtam megindokolni, hogy miért ne töltődnének vissza "maxra", a többi mágiahasználó, bár lekorlátoztam nekik 2mp/óra alvásra, melynek mivel kiadósnak kell lennie, minimum 8 órának kell lennie. Maximum 12 óra egyben alvást engedélyeztem, azaz így 24 MP jöhet vissza.

Vélemény?

Link a hozzászóláshoz

Tyralre visszatérve, igen van asztrálfonál is, mentál fonál is:) szerintem, mi így játszunk:)

Asztrál és mentál szemmel ezek felfedhetőek, így látható, ha egy varázsló asztrál, vagy mentál bélyeget helyez el valakin, melyek visszavezethetők a varázslóra:) Csak bírják sokáig fenntartani a "harmadik" szemüket a kukkolók. u.i: a bélyeg is szimpátiában áll a varival, még azok töretlenek:)

Link a hozzászóláshoz

MEsterfoku magiahasznalat ilyen modon nincs kapcsoaltban a maigahasznalo sajat MP tudasaval.Ez varazsloi vonal amaz meg tuzvari,boszi stb modszer.

BM-nek az egeszsege toltodik vissze nem a manaja es a tok mindegy milyen magiahasznalonak se toltodik vissza a manaja kiados alvassal.A pap meg miert nem.Lefekves elott mond egy imat hogy reggelre kedves istenem had legyek max manas, mert a nevedbe ncselekedtem egesz nap/ Ennyi erovel azt mondanam ,hogy az en morgena es Noir papom meg almaban imadkozik. Igy alvas utan ide nekem a max manat izibe.

Olyan kaland legyen hogy ne tudjanak aludni es nem kerdes a kerdes. De haziszabalykent jo a ket mp/ora.

vagy szabalyozd le max 10 manapontra a mesterfoku magiahasznalayt szerint, a fole alvassal ne menjen ;).

Link a hozzászóláshoz

ez így jól hangzik. Az a bibi, hogy két külön dologról van szó.

Ha a boszorkányt a varázslata összeköti annak alanyával (társszimpátia), akkor feltételezzük, hogy a varázslat mentálfonalat hoz létre köztük. Van erre valahol utalás? Mert ha ez nincs, bukik az egész.

Hát jó kérdés. Mondjuk én azt mondanám, hogy (ha maradunk a boszi személy keresése varázslatánál) mivel asztrál ME van ellene, ezért inkább asztrál fonál alakul ki a boszi és a hajtincs tulajdonosa között, tehát a boszi inkább érzi, minthogy tudná merre van az illető.

Ha a tárgy-tárgy szimpátiájából indulunk ki (elmés megoldás ez a hajtincsekkel!), akkor nincs szükségünk erre a mentálfonálra, hanem tulajdonképpen "kiháromszögeljük" a boszorkány (pontosabban a nála lévő tárgy) helyzetét - nem is kell, hogy ott legyünk az áldozat közelében (Bocs a hülye hasonlatért!) Viszont a sikerességnek feltétele az, hogy tudjuk, miféle tárgyon keresztül hatnak védencünkre, nehogy beazonosított célpont híján az ellenvarázslatunk célt tévesszen.

Viszont ha abból indulunk ki, hogy a kereséshez használt hajtincs a célszemély többi hajával tárgyszimpátiában van, akkor több érdekes kérdés felmerül az ennek a szimpatikus kapcsolatnak a felhasználásával kapcsolatban:

- a tárgyszimpátia leírása szerint legalább egy évig együtt kellett lenniük, tehát ha nem hosszú hajú illetőről van szó, akkor bukta az egész, mert nincs már a fején olyan hajtincs, ami együtt volt a fején a kereséshez használt tinccsel legalább egy évig?

- ha leborotválják a célszemély összes haját, akkor jól gondolom, hogy nem szűnik meg a tárgyszimpátia a hajtincs és a leborotvált összes többi haj között, csak épp a keresés nem a személyhez, hanem a levágott hajkupachoz fog elvinni? Mi történik, ha a leborotvált hajkupacot már megsemmisítették? Akkor nem működik a hajtincs alapján a kereső mágia?

A varázslói tárgyszimpátia leírásánál van olyan, hogy tárgy-személy szimpátia. Esetünkben szerintem ez lehet a megoldás, mert értelem szerűen a keresők nem a többi haját akarják megkeresni a hajtincs egykori tulajdonosának, hanem őt magát. Kérdés, hogy az említett boszi "Személy keresése" varázslat automatikusan okosan működik és a tárgy-személy kapcsolat alapján keres, ha még él az illető és a tárgy-tárgy szimpátia alapján, ha már meghalt?

Link a hozzászóláshoz

Visszatérve kicsit a szimpatikus mágián keresztül visszalőtt tűzkitörés esetére:

Ha egy hajtincs, vagy köröm, vagy egyéb erre használható alkotóelem használatával szimpatikus mágia hat egy illetőre és ez a kapcsolaton keresztül visszalő neki egy varázsló egy kis tűzkitörést, akkor az akár el is pusztíthatja a mágiához használt hajtincset is?

(Hiszen a haj és a köröm is egy sok K6-os mágikus tűzben elég, a vércseppek, meg felforrnak és elpárolognak, ami marad utánuk az már használhatatlan.)

Még ha a működő szimp. mágia miatt mágia itatja is át a hajtincset, akkor is mágikus tűz sebzi a mágikus dolgokat is, szóval szerintetek ez hogy működik?

Csak, mert most jutott eszembe, hogy ezzel egész egyszerűen nem csak a kedvét lehet elvenni a kereső személyeknek a kereséstől, hanem a kereséshez használható egyetlen segédeszközüket is!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

én azt mondanám, hogy (ha maradunk a boszi személy keresése varázslatánál) mivel asztrál ME van ellene, ezért inkább asztrál fonál alakul ki a boszi és a hajtincs tulajdonosa között, tehát a boszi inkább érzi, minthogy tudná merre van az illető.

illetve

A varázslói tárgyszimpátia leírásánál van olyan, hogy tárgy-személy szimpátia. Esetünkben szerintem ez lehet a megoldás, mert értelem szerűen a keresők nem a többi haját akarják megkeresni a hajtincs egykori tulajdonosának, hanem őt magát.

Tyrael;

attól tartok, hogy félreértetted a hajtincses ötletet. Az NEM a boszorkány személy keresése varázslatához volt érdekes adalék (tehát nem azt a kérdéskört feszegettük), hanem ahhoz a varázslathoz, amivel (az áldozat levágott hajtincsén keresztül) a boszorkánynál lévő tárgyra (például egy másik hajtincsre) akarunk (vissza)hatni - például egy tűzkitöréssel. És ez válasz a

szimpatikus mágián keresztül visszalőtt tűzkitörés esetére:
:

Szerintem a varázslat simán elpusztíthatja ama sokat emlegetett hajtincset - s vele együtt a boszorkányt is megperzseli, ha az nem tett megfelelő óvintézkedéseket.

Ami a többi kérdést illeti, nagyon sok itt a változó, az esetleges dolog. Mi van, ha a boszorkány az áldozat (nevezzük most már így) hajtincsét több részre osztotta, és pár "adagot" különböző helyekre eltett tartalékba? Mi van, ha másnál is van az áldozat hajából? Melyikre fog hatni az ellenvarázs? Mi van, ha mi csak feltételezzük, hogy hajtincsen keresztül hatott rá, közben meg a régi kabaláját használja? És még lehetne folytatni...

Biztosnak csak akkor tűnik az "ellencsapás", ha magára a boszorkányra tudnánk az ő szimpátiás mágiáján keresztül visszavarázsolni. De az eddig előkerült leírások alapján erre nem igazán van lehetőség.

Link a hozzászóláshoz

Biztosnak csak akkor tűnik az "ellencsapás", ha magára a boszorkányra tudnánk az ő szimpátiás mágiáján keresztül visszavarázsolni. De az eddig előkerült leírások alapján erre nem igazán van lehetőség.

Erre a biztos megoldás az lenne, hogy egy varázsló odateleportál (oda tud teleportálni?) szimp. mágiával a boszi mellé valakit, vagy valamit (mondjuk egy nem túl feltűnő, de hajtincs levágására/kitépésére alkalmas kis állatot (skorpiót, vagy mondjuk egy madarat), amivel a varázsló lát és ő irányítja, kitép/levág egy picit a boszi hajából és visszateleportálja a hajjal együtt.

Így aztán már meg is van a boszihoz a szimp. mágiához szükséges kellék.

És ha mindezt éjszaka (alvás közben) "kapja" a boszi, akkor még lehet, hogy észre se veszi (a hajtincs levágásánál esélyes, de a kitépésnél minimum felébred) :)

Link a hozzászóláshoz

Na. sziasztok:)

Tyrael itt csak ötletelünk, de a hajhoz visszatérve, levágott haj, a gyökere még a fejbőrben van:)

Egy év nem kell, csak akkor ha azok a tárgyak nem egy helyre tartoztak, itt a köröm, haj egy helyről való. Itt nem egy aranyérméről van szó, ami most került a kincstárba, és soha nem volt a kupac része, na annak kell az 1 év, szerintem:)

Te meséd, majd eldöntöd mi fog hatni:)

A varázsló meg ötletel, hogy hogyan védje a védencét:) Hidd el, meg fogja védeni:)

Amúgy mágikus procedúrák lehetnek, melyek áthidalják a tilos dolgokat, a Rúnában pár ilyet soroltak fel csak, leírták, hogy sok elveszett, lehet egy, ilyen megalkotása megoldaná a problémádat. Arról nem is beszélve, hogy a mágiát Yneven nagyban befolyásolják a csillagok állásai: Lásd 3690 Sötét együttállás. Nem kell mindent logikusan neked levezeti, megmagyarázni, persze játékosaidnak igen, de neked elég ha azt mondod "Kicsiny halandó vagy te, nem láthatod át a nagy egészet, így van és kész!!!":)

Link a hozzászóláshoz

Ok Sytix1, az én mesém, de ha a hajtincses példától eltekintünk, akkor is érdekelne, hogy egy működő szimpatikus mágián keresztül lehet-e oly módon visszahatni az azt létrehozóra, hogy egy varázsló odateleportáljon valamit/valakit?

Ha ragaszkodunk a varázslói szimpatikus mágia fejezet szó szerinti értelmezéséhez, akkor nem, mert az azt írja, hogy a szimp. kapcsolatban álló személyre, vagy tárgyra lehet hatni, de amikor én teleportálok egy skorpiót, akkor a skorpióra hatok, a szimp. mágiát csak a célpont helyének megadásához szeretném használni.

Szóval szerintetek jól értelmezem, vagy mégis működne ez a kitalációm?

(Bocs a sok mágiaelméleti kérdésért, de mint korábban jeleztem, nem ismerem a varázslói mágiát, viszont most muszáj vagyok felkészülni rá és példákon keresztül jobban fel tudom fogni mit lehet és mit nem, mint, hogy csak simán átolvasom a varázslói mágiát. Azért próbálok sok mindenre felkészülni, mert elég gáz lenne, ha mesélőként a parti varázslója oktatna ki, hogy márpedig ez így működik. (Aztán a végén még mindig lehet, hogy ez lesz belőle:) )

Link a hozzászóláshoz

E következő mágiaelméleti kérdésemet azért írom külön bejegyzésben, hogy a választ adóknak könnyebb legyen hivatkozni rá.

Adott egy üvegcsében egy valamilyen nem mágikus, éghető anyag (mondjuk valami nagyon ritka növény őrlemény, csak, hogy ne megint az emberi hajtincs legyen a példa :) ) teljesen lezárva (dugóval, vagy viaszpecséttel, az mindegy), a lényeg, hogy külön lezárt légtér.

Szóval szerintetek ha egy mágikus tűz (vagy kellően erős elemi hő) úgy jön létre, hogy ez az üvegcse is beleesik, akkor az üvegcsében lévő légtérben is megjelenik a mágikus tűz, vagy csak körülötte? (Tehát mondjuk egy gyúlékony gáz egy lezárt üvegcsében berobban?)

Általánosítva a problémát: az egymástól elzárt légterek lekorlátozzák a létrehozott mágiák területét? (így elsőre azt mondanám, hogy nem)

A varázslói formázás hat iskolaformájánál szerintem ha a Szőnyeg, vagy a Fal formát nézzük, akkor mivel egyszerre jön létre az egész hatóterületen és azon belül az egész időtartam alatt egységes erősséggel jelen van, ezért azt gondolom, hogy az üvegcse belsejében is létrejön a tűz és elégeti, ami éghetőt ott talál.

A Kitörés forma az egy pontból robbanás szerűen terjedően hat. Ha ez az egy pont nem az üvegcse belsejében lett kijelölve, akkor is a belsejébe rakott dolog kigyullad? Ha a belsejébe lett kijelölve, akkor is "áthatol az üvegcsén" és az E-jének megfelelő teljes területen (tehát az üvegcsén kívül is) kifejti a hatását?

Az egyéb mágiaformák, mondjuk tűzvarázslói, BM, vagy Boszi tűzvarázslatai, vagy egy papi szent tűz esetén hogy működnek? (na azt már nem tudom)

Link a hozzászóláshoz

Nem jön létre a tűz az üvegcsében, de az a tárgy stp-jét "kikezdi", felolvadhat, a benne lévő anyag eléghet. Ha egy szék a létrehozott pl. szőnyegben van stp.vel áll ellen a tűznek.

A létrehozott szőnyeg a területen hat, az abban lévő dolgokat meggyújthatja, de alapból nem azokon belül jön létre, hanem körül öleli azokat:)

Link a hozzászóláshoz

Hm. nem zóna van a szimpátiában álló mellett. Így nem teleportálható mellé semmi, max távolba hatással, meg tudod te is hol van, talán, de ebben nem vagyok biztos. Õt magát már tudnád teleportálni. Egy dolgot felejtetek el a szimpátiával kapcsolatban.

egy egyszerű példa. Nálam van a fésűd, ami kapcsolatban áll veled. Én arra kell, hogy a tűzkitörést, netán nyilat varázsoljam, ami meg is történik, de a nyíl a tárgyad találja el!!!!!!!, de a hatás téged ér, a tárgy érintetlen.!!!!! A látvány itt marad, a sebzés kerül csak át a tárgyal szimpátiában állóra. Magyarán a varázslat mellyel összeköttetésben van annak megalkotója, az itt létrejött dologra varázsolok, ami itt jön létre, de a hatás az az ellenkező oldalon, magyarán mondva oda mást teleportálni nem lehet, bár lehet mégis, mert ha igen, az akkor a testen kívül jön létre, ha abba teleportálok, mert a személyes aura védelme miatt az kilökődik azon kívülre, de a lényt, csak akkor tudod visszahozni, ha azon van zóna varázsjel, de akkor meg minek visszahozni, azon keresztül el kell pusztítani a boszit........hú ez még több kérdést vet fel, meg még többet...meg még többet.....

Nem szeretek írni, inkább személyesen megbeszéljük:)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Csak úgy, a tüzekről, a teljesség igénye nélkül...

Bizonyos kérdésekben segíthet, ha elképzeled, miként viselkednek a természetes tüzek. Például annak eldöntésére, hogy ha nem az üvegcsében van a kitörés fókusza, a tartalma megéghet-e... (tűztípus, hő, időtartam és anyagmilyenség kérdése - ahogy arra Sneer és Sytix is utalt)

Másfelől a természetes tüzeknek szükségük van a "zoxigénre". Jó, ne menjünk bele; Yneven ez legyen egyszerűen a levegő. A mágikus tüzeket azonban a mana táplálja és tartja életben, s az Õstűz ynevi jelenlétét is az teszi lehetővé. Szóval ezek levegő hiányában is létrejöhetnek.

Más:

Tyrael írta:

Ha ragaszkodunk a varázslói szimpatikus mágia fejezet szó szerinti értelmezéséhez, akkor nem, mert az azt írja, hogy a szimp. kapcsolatban álló személyre, vagy tárgyra lehet hatni, de amikor én teleportálok egy skorpiót, akkor a skorpióra hatok, a szimp. mágiát csak a célpont helyének megadásához szeretném használni.

És itt van a bökkenő, Tyrael. Hogy mégis hogyan? A leírás szerint nem lehetséges... ha meg mégis lehetséges, akkor feleslegessé válik a teleport; anélkül is oda tudsz hatni - ha kitartunk az eredeti példánál. Nincs joker tanács; nem véletlenül írja a szabálykönyv a szimpátiánál sem a KM hatáskörét, mint végső érvet. Indulj ki a rendelkezésedre álló leírásokból - de a hézagok kitöltésére egyaránt használd a józan eszed és a fantáziád. Hisz' a mágiát csak önmagával lehetne igazán jól modellezni - arra pedig nincs módunk:)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Kissé lemaradtam, de most visszaolvastam. :)

Ha jól értem, vissza szeretnénk hatni a szimpatikus kapcson keresztül (jelen esetben) a boszorkányra.

Ehhez az kell ugye, hogy a boszorkány egy nem azonnali hatóidejű mentál, vagy asztrál varázslatot süssön el (hogy létrejöjjön a szimpatikus viszony a célponttal). Mivel személy-tárgy szimpátia nincs. Eztán végy egy mozaikvarázslót, aki társszimpátiával rá tud hatni a boszira. De csakis a boszira!

Azaz - és innen jön egy kicsit a személyes vélemény is - egy tűzkitörésnek pl csak a hőhatása és fénye fog egy villanásra megjelenni a boszin, mivel maga a tűzkitörés nem a szimpatikus alanyon (SZA) fog létrejönni, hanem pl közvetlen mellette (1mm-re). A tűzaura körbe fogja venni a boszit, de az SZA-n már nem.

Ha mellé szeretnél valamit teleportálni, akkor - megintcsak szerintem - egy lehetőséged van: mentálmágia érzékolvasás - szem, majd távolbahatás. Ehhez már csak a távolságot kell tudnod, amit ugye nehéz - ha nem lehetetlen - meghatározni.

A boszit teleportálni csak a beleegyezésével lehet, vagy lelkét elaltatva.

Kérdés: Ha én - Sytix fenti fésűs példáját veszem elő - egy 1E-s tűzfalba beleteszem a fésűt, ami szimpatikus viszonyban van ugye valakivel, akkor a célponton is 1E-vel fog hatni? Ugyebár a térfogatuk más. Márpedig a tűzfal pl a célpont térfogatától függően is sebez pluszba (álló embert duplán, ahogy a szőnyeg is a fekvő emberre, illetve - mint sokan elfelejtik - a tűzkitörés is ilyen).

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...