Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Beszélgessünk a mágiáról


TheElf

Recommended Posts

Sziasztok

mivel nem találtam jobb topicot a kérdésem, kérésem feltevésére így ide írom.

Mi már régóta játszogatunk Nekromantával, de sose lett igazán kidolgozva, régen még az akkori csapatomban nagyobb volt az alkotási lendület, de már szétszóródtunk, viszont a mostani csapatom is kezd felnőni a magas mágiához és egyre többen próbálgatják ki a varázstudó kasztokat, így megint nagy lett az igény a nekróra még félkészen is játszható, csak hát félkész...

az lenne a kérésem, hogy van e valakinek komolyabb kidolgozása ezzel a kaszttal kapcsolatban. régen mi a hiúz-Ranagol60 féle nekromanciát kezdtük használni, ha valaki ismerné esetleg. Akkor még az rpg.hu-n ment a fórumozás is róla. Minden házi kiegészítő vagy hivatalos írás érdekelne, ha tudtok esetleg használható forrásokat, vagy saját leírást. link vagy emailes anyag is érdekelne emailem: elf@pr.hu

a meglévő anyagot is szívesen vita alá vetném csak elég nagy anyag ahhoz hogy csak úgy bemásoljam_:D

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Szerintem a vitás részeket nyugodtan idézd be, egy jó kis mágiaelméleti vita mindig bearanyozza az estéket! :)

Egyébként anyagok terén itt van néhány találat, bár a kiegészítők gyakori 1*-os értékelése jelzi, hogy ebben a témakörben tényleg nem születtek eddig túl komolyan vehető kiegészítők

http://kalandozok.hu/dynamics/browsecategory.php?do=searchresults&searchid=1414

Bevallom, én például igen régen foglalkoztam nekromanciával, de a kérdéskör rendkívül érdekel.

Egyébként van egy talán kicsit alkalmasabb téma erre (bár ez is teljesen megfelelő, vannak átfedések):

http://kalandozok.hu/showthread.php/852-A-Var%C3%A1zsl%C3%B3-minden-vele-kapcsolatban

Szép estét

Link a hozzászóláshoz

Nah átfutottam a linket van pár használható rész, de egyben egyik se tűnik jónak, úgy látom kénytelen leszek nekiállni kidolgozni házilag. Alapjaiban mi is az ott leírt egyik fájlt használjuk amit Bertók Attila írt, de már azért jóval kibővítettem az évek során, de még rengeteg dolog hiányzik:S

Rögtön kérdeznék is 2 valamit amit nem tudtunk sose eldönteni 100%-ban:

1. az emlékeket a szellem(lélek) őrzi meg vagy az életében birtokolt teste? Illetve mennyire 100%-os az emlékezete?

Tehát ha működésre bírunk egy testet akkor annak lehetnek-e emlékei? vagy minden tudás-emlék a lélek része?

2. ha idézek élőholtat, annak a teste honnan teremtődik? ha a Titkok könyvében írt szellemsíkot elfogadom. akkor ott nem sok fizikai testtel rendelkező élőholt található. Szellemszigetről pedig csak úgy nem fogok tudni szólítani élőholtat. Azt én nem támogatom, hogy az idézés során Ynevről teleportálódjon oda egy élőholt. Az én nézeteim szerint az idézés az külső síkokról való átszólításra szolgál.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Sephinroth;

az első kérdésedhez talán hozzá tudok szólni érdemben: a test nem őriz emlékeket, csupán a fizikai héjat adja, melyen keresztül a lélek hatni tud az Elsődleges Anyagi Síkon (persze ennek vannak más módozatai is). Az emlékeket a lélek őrzi; hogy milyen mértékben, az nagyban függ az elhalálozás körülményeitől, idejétől, a lélek halál utáni sorsától... szóval a kiegyensúlyozottságától. (Asszem, erre mondható, hogy a KM hatáskörébe esik a döntés... :))

A második pont... nos, ez érdekes. Ha lelket idézünk meg, akkor a kérdés nem annyira bonyolult: a Kárpit túloldalának rendjét kell megzavarni - nem véletlenül olyan költséges a formula. A többi esetben - tűnjék bármilyen furcsának - én mégiscsak valamiféle speciális teleportációra (visszautasíthatatlan meghívó) gyanakszom; hiszen az élőholtak evilágon (igaz, valahol annak peremén, de mindenképp a Kárpiton innen) rekedt lelkek. Belátható példa: aligha valószínű, hogy - teszem azt - egy vámpír ne az élők közelében, hanem valamelyik "külső síkon" tanyázna... Szóval szerintem érdemes azért megfontolni ezt a teleportációs dolgot. A tudattalan élőholtak (izar, zaurak) is Yneven keletkeznek, szóval megintcsak hasonló a helyzet. Szólítás vagy idézés...

A denebola más kategória; az valóban a démoni (külső) síkokról való. Hangsúlyozom; a második ponttal kapcsolatban csak véleményem van, melyet próbáltam valamelyest megalapozni.

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Az első pontnál abban egyetértek bűvdudással, hogy semmiképpen sem a test őrzi az emlékeket. Viszont úgy vélem, hogy a léleknél ezt pontosabban kell-lehet meghatározni: A mentáltest felelős az emlékek őrzéséért. És amiatt, hogy számos élőholt mentálisan csak árnyéka önmagának (beszélhetnénk akár mentál-csíráról is), az emlékek mennyiségét és milyenségét szerintem az ilyen irányú kapacitása határozza meg. Ha én mesélnék ilyesmit, egy zombi például nemigen emlékezne semmire az életéből, lévén "tudattalan" élőholt. Olyat tudok elképzelni, hogy ha olyan emberrel találkozik mondjuk szembe, akivel egész életét élte, akkor van benne valami kis emlékcsíra, de ha parancsba kapja, hogy pusztítsa el, szerintem meg fogja tenni.

A második pontról próbálok a nap folyamán írni, mert szerintem necrografiai besorolástól is függ.

Link a hozzászóláshoz

Biztos, hogy csak a mentál test őrzi az emlékeket? Szerintem pont, hogy együtt a kettő, a mentál a részleteket, tényeket, az asztrál a benyomásokat, érzéseket. A mentál megmondja, hogy fahéjszag volt, az asztrál elmondja, hogy milyen kötései vannak a fahéjszagnak az adott személynél. Ilyen értelmezésben a mentál egyfajta visszajátszható műérzetfelvétel (bocsánat a világidegen megfogalmazásért), az asztrál pedig az emlékek tényleges egymáshoz kapcsolódását alkotja (ettől lesz az embernek érzete).

Link a hozzászóláshoz
A mentáltest felelős az emlékek őrzéséért. És amiatt, hogy számos élőholt mentálisan csak árnyéka önmagának (beszélhetnénk akár mentál-csíráról is), az emlékek mennyiségét és milyenségét szerintem az ilyen irányú kapacitása határozza meg.

Ennyire nem cizelláltam, de CS-nek igaza van. A lélekkel egyetemben természetesen a mentáltest épségét (így az emlékezetet) is nagyban befolyásolják a halál körülményei és az azt követő történések - hiszen végsősoron ezek döntik el, miféle élőholttal van (vagy lesz) dolgunk. A lelket (mint az asztrál- és mentáltest sajátos együttesét) mindenképp megváltoztatja a halál, de hogy mennyire és milyen módon... szerintem ezt tükrözik a necrografiai osztályok is.

Link a hozzászóláshoz

1. pont alapvetően én is úgy gondolom, hogy a lélek őrzi az emlékeket illetve a lélekhez tartozó mentál-asztráltest, ami viszont az én meglátásom szerint folyamatosan kopik még végül a lélek letisztul. viszont ami miatt felmerült ez a kérdés, hogy van pár varázslat ami lélek nélkül is képes emlékeket felidézni a testről. pl Darton papi varázslat Holtak útja mely 30napnál nem régebbi testnél az utolsó 5perc emlékét képes átélni. ill van kieges varik közt is pár ami a test alapján képes azonosítani viszakeresni az életéből adatokat, ezeket nem akarom használni én se mert a lélek emlékezés párti vagyok:D

2. -szellemlény idézése no problem nincs anyagi test,

-vagy biztosítunk egy testet a megidézett szellemnek.

- idézés során térmágikus varázslatot mellékelünk ami képes odateleportálni az idézni kívánt élőholtat ekkor jöhet az elsődleges síkról is.

- viszont ha nincs térmágikus hatás akkor továbbra se támogatom, hogy csak úgy megjelenjen érezheti a hívást, stb de nem tud hirtelen odateleportálni.

3. kérdés: hogyan látnak az élőholtak?

a, ha még épek az érzékszerveik(szem) akkor az életében használt módon.

b, ha nincs már szeme akkor sehogy...

c, nyilván létezik egy élőholtakra jellemző látás amivel az életerőt látják, maradjunk a vitális síknál tehát érzékelik az életerőt, viszont ez a képesség mikor alakul ki egy élőholtban? tehát ha 1 órán belül visszahozom a lelket ami még lehet el se hagyta a testét, viszont a test állaga nem engedi meg a szemek használatát, akkor gondolom sehogy se lát. vagy ez a vitális látás a lélek sajátossága így mikor megszűnik a kapcsolata az anyagi világgal, akkor automatikus feléled benne?

d, ha elfogadjuk a vitális látást, akkor tud e az élőholt más módon látni? pl egy jó állapotú elf hulla a példa kedvéért csak vitálisan lát vagy ha akarja válthat infrára és sima látásra is?

van még kérdés ne aggódjatok:D

Link a hozzászóláshoz

Sephinroth írta:

3. kérdés: hogyan látnak az élőholtak?

Biztos, hogy nem köznapi módon. Ha tippelnem kéne, valamiféle eltorzult... vagy inkább sajátos asztrál- illetve mentál-látásra tesz szert a lélek, ahogy kiszabadul a hús "börtönéből", illetve távozik abból az Élet princípiuma. Idézek az Észak Lángjából (Gorduin párbaja az élőholt Kobzossal):

"Bocsásson a grófra fényt, sötétséget? Hasztalan. Bármit lát is az élőhalott, biztosan nem a szemeivel látja."

Amúgy gondolkodtam a Holtak útja papvarázslaton, s egyfajta módon el tudom képzelni a működését: HA feltételezzünk, hogy mielőtt a lélek (IX. necrografiai osztályú értelemben) távozik a Kárpit túloldalára, bizonyos időt (mondjuk 30 napot) egyfajta köztes létben, a peremvidéken - ha tetszik, a Bardóban :) - tölt. Így elképzelhető, hogy a testhez való kötődése okán azon keresztül információk szerezhetők róla ezidő alatt. Másképp tényleg nehéz lenne megmagyarázni... :)

Link a hozzászóláshoz

2. kérdésre: igen, mi is a test-biztosítósdit csináltuk sokszor, tehát ha volt egy holttest előttünk, abból lehetett pl. zombit csinálni. Lelketlen élőholt, nem kell neki zombi. Tehát ez lényegében nem is idézés, hanem "megelevenítés". Szóval az ilyen osztályoknál kell a test. Vannak olyan osztályok, ahol egy másik síkon van a test (talán Nec IV?), és azt idézed át. Ez egyfajta térmágia, de más síkról rántod át, szóval szerintem jó, démonidézésnél is ez történik. És van, amikor csak lelket idézel, ilyenkor meg nincs test. Van olyan élőholt-osztály, ami egyik besorolásba sem illik bele?

Tetra kérdésére reagálva: kicsit kitekerted a mondandómat, nem mondtam olyat, hogy az asztráltest ne árnyalhatná az emléket. De pusztán egy érzet/érzés önmagában nem emlék. Ha a mentáltest nem őriz semmit az emlékből, tényekből, akkor az asztráltest bármit őrizhet, azt nincs mihez kötni. Másként, szintén kicsit csúnyán, idegen hangzásúan: a mentáltest emlékeit nem kell mihez kötni, azok tények. Az asztráltest emlékhez köthető érzelmei önmagukban nem állnak meg, csak az emlékkel együtt.

A megölős példánál maradva: ha maradt asztrálcsírája/teste is az élőholtnak, akkor már lehet, hogy pl. azt a személyt, akit egész múltbéli életében szeretett, halála után sem fogja bántani. De pl. a zombinak lelke sincs, szóval ott az ilyesmi tárgytalan.

Valójában ugyanazt is mondjuk, és mégsem: az "emlék" definíciójának kérdése az egész.

EDIT:

egy érdekes definíciót találtam rá most hirtelejében:

"- Régebbi észleléseink felidézése az eredeti ingerek szükségszerű jelenléte nélkül." (ez egy eduline-os, pszichológiához köthető definíció)

Ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy az asztráltest nem szükséges minden esetben az emlékekhez, hiszen az észlelés önmagában elég, az ingerek nem kellenek.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az egyetlen MAGUS irodalmi alap a Világ közepe kötetben a Megtörhetetlen című novella, ahol a főhős macskákkal (mint életerő forrás) veri át, rejtőzik el, olvad közéjük az élőholtak ellen.

Az viszont érdekes kérdés, hogy valahogy az élettelen berendezést is látni kellene nekik, különben egész kicselezhetőek lennének, pl. fennakadnának mondjuk az asztalban... ami nevetséges lenne.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

és ha valamiféle hőlátásuk van? a macskásdi úgy is átveri őket. Aztán ha mondjuk egy nemrég felkelt fickó lenyomata még ott van az ágyban, vagy ha a csatornából gőz tör ki, az plusz egy megtévesztés az élőholtnak. De ez csak találgatás részemről is, a Gergely által említett példán kívül nem is tudok ilyet. Másik ötlet/gondolat: hétköznapi módon látnak is, de van egyfajta plusz érzékelésük, amivel az életerőt érzékelik. Így például elbújni előlük a sötétben nem lehet, de amíg odabotorkálnak bizony beleütköznek majd az asztalokba/székekbe a sötétben, akárcsak bárki más.

Én az ilyen eggyéválás, meg holtak útja, és társai varázslatokat mindig úgy használtam/meséltem, hogy a testen marad egy lenyomat, amellyel úgymond megkereshető a lélek, és a lelket "kérdezi meg" a dolgokról a mágia használója. Ezért is tart annyi ideig.

Link a hozzászóláshoz

Még egy kis kiegészítés:

Az anyagi testtel rendelkező magasabb rendű élőhalottak (II., IV. kat.) jellemzően a saját egykori testükben kísértenek, mely maga el sem hagyta Ynev elsődleges Anyagi síkját. Így megidézésük nem egy másik síkról, hanem valahonnét Ynevről/Satralisról történik - logikusnak tűnik, hogy a legközelebbi "épp ráérőt" teleportálja/hívja a mágia az adott helyre. Mit keresne egy crantai kóborló valamely más síkon? És egy múmia? Egy vámpír? Egy őrző? Egy bosszúálló? Mindegyiket ide köti a dolga vagy a teste. Egyébként már volt itt egy vita nemrég arról, hogy voltaképp mi is történik idézéskor... nagyon izgalmas kérdéskör. :)

Még mindig csak a denebola jut eszembe, mint másik síkról "iderángatandó" élőholt - de azt is csak azért kell másik síkról hívnunk, ha olyat akarunk, mert elkerült innét a démoni síkok valamelyikére. A legritkább esetben önszántából.

Erről jut eszembe: mit gondoltok? Ha egy bosszúállónak (beid) megsemmisül az anyagi teste, elképzelhető, hogy hekatorként folytatja azt, amit éji rémként kezdett el?

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Üdv,

bűvdudás, sajnos nincs igazad több dologban sem,

most megnéztem a más síkról jövést, és a vérivó élőholtak (akikről azt írod nem hagyták el a síkot, valamint a szellemek és a kísértetek is másik síkról jönnek (azzal szemben, hogy azt mondod, más síkról csak a denebola jön). az ETK 317. oldala azt írja

"(...)A vérivó élőholtak olyan lények, akiket áldozatként öltek meg valamely gonosz Isten oltárán. Lelküket a sötét szertartás kiszakította a reinkarnáció folyamatából, és az Isten Külső Síkjára ragadta el. Ott új testtel ruháztattak fel, mely már annak anyagából való,(...)"

"(...)A lidércek és szellemek intelligens félhalottak, akik haláluk után valamely ártó szándékú átok következtében nem születhettek újjá új testben, hanem valamely gonosz Isten Külső Síkjára száműzettek, ahol örök bolyongásra kárhoztattak.(...)"

Így tehát egy felsorolás, necrográfiai osztály szerint:

I. tudattalan élőholt - nincs is lelke, csak egy holttest kell

II. éji rém - van lelke, és az elsődleges anyagi síkon ragadt, tehát itt szóba jöhet ez a teleportálás... Én azt mondanám, a test mindent megtesz, hogy a lehető legközelebb kerüljön - ergo odasétál a legközelebbi ilyen.

III. kóborló dög - ez csak lélek, és testet bitorol el - tehát holttest kell

IV. - V. - VI. - Isteni külső síkról jön a testük és a lelkük is

VII. - életerővel táplálkozó szellem - akárcsak az éji rém, itt is kérdéses még a dolog

A többi kategória itt most nem fontos, mert nem élőhalott/lélek/kísértet. (Jó, az elhunytak lelke az, de az azért ebben a kérdéskörben tisztázott...)

Tehát a II. és a VII. kategória a kérdéses ilyen szempontból.

Link a hozzászóláshoz

Tetra:

Sajnos ezt a hozzászólásodat nem tudom értelmezni. Szeirntem én vesztettem el a fonalat, de hogy jön ide az idegrendszer, meg a lenyomatok?

Vagy úgy gondolod, az asztráltest reprezentálja az idegrendszert (is)? És mit jelent az a kifejezés, hogy "ha tudjuk, hogy..." ezt honnan tudjuk?

Bocsi, tényleg nem értem.

Bűvdudás:

A hekatoros dologhoz nem tudok épkézláb választ adni, ennyire sajnos nem vagyok járatos az élőholt-kérdésben. Mi szól ellene, és mi mellette?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Bűvdudás:

A hekatoros dologhoz nem tudok épkézláb választ adni, ennyire sajnos nem vagyok járatos az élőholt-kérdésben. Mi szól ellene, és mi mellette?

Máris írom!

MELLETTE

I. Bizonyos esetekben ugyanazok a késztetések. Mire is gondolok? Ha - teszem azt - aljas módon és különös kegyetlenséggel megölik Jakab szívszerelmét. Jakab bosszút esküszik, ám annak beteljesítése közben őt is rútul kivégzik. Ilyenkor előfordulhat, hogy a lelke evilágon reked és:

1. - a harmadik napon visszatér a testébe (feltéve, gondolom, hogy az valamennyire még használható állapotban van), s nekiáll felkutatni a gyilkost, hogy bosszút álljon rajta. Ez esetben beszélünk beidről.

2. - valamiért nem tér vissza a testébe (nem tud; mert az nincs olyan állapotban/neaggyisten az időközben foglalt lett), hanem puszta lélekként folytatja "őrült" bosszúhadjáratát - másokat megszállva. Ilyenkor már hekatorról van szó.

Példánknál maradva Jakab beidként kezdi benyújtani a számlát. Ám a teste megsemmisül/használhatatlanná válik "bosszulászás" közben... eltorzult lelke azonban megússza sértetlenül/pár karcolással. És itt kezdene érdekessé válni: ez esetben a felvetésem szerint mint hekator próbálkozhatna később újra, míg csak célt nem ér vagy - pl lélekcsapda varázsjel, megfelelő papmágia segítségével - nem semlegesítik.

Fontos azonban, hogy amikor meghal, már őrült bosszúszomjat tápláljon a célszemély irányában, enélkül nem teljesülnek a "hekatorság" feltételei (ez szerintem menni fog neki). ÉS emellett gyilkosa ugyanaz a személy vagy csoport legyen, aki iránt bosszút esküdött (ha megtámadja őket, és rajtaveszt, erre is jó esélye van). Ez a "beidség" létrejöttéhez szükséges; a beid a SAJÁT gyilkosán akar bosszút állni.

II. Mindkettő használhat pszit, ha életében képes volt rá. Kicsi kapocs, de mégiscsak közös vonás.

ELLENE:

I. Nem tudjuk, hogy egy élőhalott képes-e kategóriát váltani.

II. Ha szigorúak vagyunk, jogosan vetődhet fel, hogy miért nem lesz mindjárt hekator? Hiszen annak a feltételei teljesülnek először (a kedves szörnyű halála). Mindazonáltal, amikor őt is csúnyán megölik, erre rárakódik egy második réteg, mely a "beidség" felé predesztinálja...

Valójában csak egy ötlet, ami piszkálja a fantáziámat, de kíváncsi vagyok, hogy működhetne-e ez így - vagy egyáltalán valahogyan - szerintetek. Jó kis történet, illetve modul is kerekedhetne belőle... :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Hoppsz, még az is közös, hogy mindkettő evilágon rekedt (leírás szerint), de amint beteljesíti bosszúját (vagy a célszemély más úton el nem halálozik), azonnal visszatérnek az örök körforgásba. Tehát élőholt mivoltuk csak időleges (mely idő persze lehet hosszú is). Ebben mindkettő eléggé kivételes.

Hogy más kategóriában vannak, annak lehet az is a magyarázata, hogy Sahred markánsabbnak vélte a szembeötlő "fizikai" különbségeket: a beid testben kísért (mint az éji rémek), míg a hekator puszta lélek (kóborló dög), mely képes, illetve kénytelen megszállni másokat, hogy fizikailag is cselekedhessen (pszit, ha ismeri, anélkül is használhat). Ennek ellenére bizony lehet, hogy igenis "rendesen van közük egymáshoz".

Link a hozzászóláshoz

4. kérdés: élőholtak Ép-je, elpusztíthatóságuk.

Ami érdekelne, hogy alapból egy élőholt rendelkezzen bármennyi Ép-vel is, hogyan pusztítható el, iktatható ki.

A jelenlegi rendszer szerint a fegyverek által okozott Sp képes kiiktatni egy élőholtat, ha annak Ép-i 0-ra esnek. viszont logikailag nézve mégis milyen sérülést okoz pl egy nyílvessző amivel mellkason lövök egy zombit 4Ép-re ha a zombinak a nekroval ép csak 1Ép-t adtam akkor elvileg meg kellene semmisülnie, vagy hasonló eset amikor egy csontvázharcos kap egy 2-3ép-s vágást testén, ettől mégis miért kellene elpusztulnia?

Tiszta sor ha kettévágom, vagy lefejezem elválasztva a testét a különböző jelektől, vagy nagyobb pusztító mágiával a teste nagy részét szétrombolom.

mi nem így használjuk az élőholtak Ép-jét, de kíváncsi lennék mások teknikájára is.

Bűvtudás kérdésére válaszolva: én teljesen elfogadhatónak tartom, hogy átalakuljon hekatorrá. Végülis egy ittragadt lélekről van szó, aki még bír tudattal, célokkal így miért ne tudna tovább változni.

Link a hozzászóláshoz

Lehet én tévedtem el már megint, akkor elnézést, nem ez lenne az első.

Arra gondoltam, hogy a holttestből emléket kinyerni (most nincs előttem ETK, de valami olyasmit tud az a bizonyos papi varázslat, hogy az utolsó valamennyi idejét megismerni a halottnak, nem?) nem lehetetlen a lélek bármiféle bevonása nélkül sem.

Link a hozzászóláshoz

Beidézem most, szerintem a Búcsúpillantásról van szó, ami a PPL-ben van:

"E mágia alkalmazásához megfelelő, jó állapotban lévő holttest szükségeltetik, melyet a papnak a litánia végeztével meg kell érintenie. Ekkor a pap azt fogja látni, amit a halott látott közvetlenül a halála előtt - azt, ami mintegy beleégett a retinájába. A pap úgy látja az utolsó pillanatot, ahogy azt a halott tette, kivéve, ha erre a pap szeme valamiért alkalmatlan (pl. a halottnak hőlátása volt) - ez esetben a pap rosszabb képet fog látni. Bizonyos esetekben ez a bizonyos utolsó kép olyan szörnyűséges is lehet, hoyg a a pap elméjét is próba elé állíthatja, ilyen esetekben a Km nyugodtan dobathat a játékossal Asztrál-próbát..."

Végülis igen, úgy is értelmezhető, ahogy te mondod, hiszen azt írja, holttest szükségeltetik, a lélekről nem ír sehol. És a retinába égés is furcsa kérdéseket vethet fel... Én még sosem gondoltam erre a varázslatra úgy, hogy lélek nélkül is menne, de ez is egy aspektus, igazad van.

Link a hozzászóláshoz

Sephinroth:

Én ezt úgy képzeltem el, hogy azzal, hogy hány ÉP-t ad a teremtő az élőholtnak, annak milyenségét is meghatározza. Egy 2 Ép-s zombi bizony gyenge lesz, foszladozó.

Ha egy makk egészséges, nemrég mondjuk mérgezésben elhunyt harcosból csinál egy 2-3 ÉP-s élőholtat a nekromanta, akkor ugye azon kívülről nem látszik semmi, és nem kéne, hogy az eredetileg 18 ÉP-s testet egy "kisebb" vágás is tönkretegye. Ilyenkor meg jöhet a KM szava, például ha mérgezésben hunyt el, valami kipukkan benne belül, amitől összecsuklik... De csak simán is össze tudnak szerintem csuklani, ha az őket összetartó és mozgató mágia megszűnik, ehhez is köthető a sérülés...

Ti hogy használjátok az élőholtak Ép-jét?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...