Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések és válaszok a karakterlakotással kapcsolatban


Recommended Posts

Ööö... csak én érzek zavart az erőben, vagy a Karakteralkotásban leírt 5 képesség az legfeljebbb 5-t jelent?

Nem, nem erre ment ki, 4db 18as érték mellett nem tudtam mit kezdeni 3 maradék ponttal. Utólag jutott eszembe, hogy esetleg újra lehetne hasznosítani...de ha nem, nem :D
Kapsz 75 képesség pontot. Ezt szétoszthatod a számodra (na meg persze a

karaktered számára) legfontosabb öt képesség között, beleértve azt az esetet is, ha

különleges felkészítésre is szánnál. Ne feled: az Észlelés is a képességek között van!

Ha úgy vélekedsz, hogy bizonyos számodra fontos értékeknél a dobással jobb eredményt

érnél el, akkor azt ne válaszd az öt pontosztással kialakított érték közé.

valamint

Amennyiben a dobás esetleg „életképtelen” karaktert hozna létre – azaz valamely értéke 6

alatt van, úgy a 75 elosztott pontodból kell átcsoportosítanod mindaddig, míg a 6-os

értéket el nem érte!

Link a hozzászóláshoz

Szerintem egyértelmű mi az eset :D Mivel csak a dobott értékeknek kell a 6-ot elérnie, ezért azok a képességek, amire osztunk az lehet 6 alatt is, és MateBilic úgy érezte, hogy neki a 0-s érték is jó valamiből. Amúgy ez nagyon táp, mert pl. 0-s egészséggel 3 másodperc alatt összeszedi az összes létező betegséget, aztán a csapattársak bekatapultálhatják az ellenség táborába.

Link a hozzászóláshoz

Érthetőség kedvéért:

1) Van a karaktered és van a 10 képesség.

2) Kiválasztasz 5 képességet tetszés szerint (ötöt és nem kevesebbet!).

3) Ezen öt képesség között szétosztod a 75 pontot (átlag 15 lesz) (nem lehet egyik sem kevesebb 6-nál).

4) Marad még 5 képesség. Annak értékeit meg kidobod a kasztnál meghatározott kockakódok alapján itt a fórumon.

4a) Ha kidobott képességek között van olyan ami kevesebb mint 6, akkor azt a fel kell pótolni 6-ra úgy, hogy azokból a képességekből amire pontokat osztottál szét (2, 3 pont) átcsoportosítasz a 6-nál alacsonyabb értékű képességre (amíg az 6 nem lesz). De vélhetően erre a 4a pontra nem lesz szükség.

Link a hozzászóláshoz

Daru: én így értelmeztem, ahogyan leírtad... :) ezért nem értettem az azt megelőző párbeszédet... :) 4 Képesség, meg maradék 3 pont... :D mondjuk a leosztott Képességre vonatkozó 6-os korlát közvetetten levezethető (ezek tekintetében is életképesnek kell lennie :D)

Tyrion: szerintem meg nem jut el idáig a karakter... :-P egyrészt 0 nem lehet (legrosszabb dobáskóddal - 3k6 - is minimum 3), másrészt ezeket már születéskor összeszedi... és aztán jön a természetes szelekció... :D és lásd előző bekezdés... :-P

Link a hozzászóláshoz
Érthetőség kedvéért:

1) Van a karaktered és van a 10 képesség.

2) Kiválasztasz 5 képességet tetszés szerint (ötöt és nem kevesebbet!).

3) Ezen öt képesség között szétosztod a 75 pontot (átlag 15 lesz) (nem lehet egyik sem kevesebb 6-nál).

4) Marad még 5 képesség. Annak értékeit meg kidobod a kasztnál meghatározott kockakódok alapján itt a fórumon.

4a) Ha kidobott képességek között van olyan ami kevesebb mint 6, akkor azt a fel kell pótolni 6-ra úgy, hogy azokból a képességekből amire pontokat osztottál szét (2, 3 pont) átcsoportosítasz a 6-nál alacsonyabb értékű képességre (amíg az 6 nem lesz). De vélhetően erre a 4a pontra nem lesz szükség.

Daru: A szétoszthatod és az oszd szét között azért van egy kis különbség. Nem volt kikötés, hogy kötelező 5 képességet választani. Bár ki tudja? Nekem nem magyar az anyanyelvem, így keverhetem a feltételes módot...

Ha mégis nekem lenne igaza, vonj le magadtól 2000 TP-t, én meg felhasználom a maradék 3 pontot az újraosztásnál. :)

Link a hozzászóláshoz

// lényegtelen elméleti rész következik, ugord át nyugodtan//

Catsmile:

A karik semmilyen értéke nem lehet 1 alatt, még ETK szerint se. Azonban a karakteralkotási szabályokat szó szerinti értelmezve tegnap még lehetett volna 3-as érték alatti karit csinálni, csak nagyon vérpistikés lett volna, meg bizonyára visszadobták volna a szervezők. (A minimális osztott képességérték eddig nem volt korlátozva [szó szerinti értelmezés esetén].) Amúgy meg 1-es egésszéggel is életben lehet maradni olyan mágiá segítségével, amit akár a mostani JK-k is képesek létrehozni. De szerintem folytassuk máshol, psziben vagy sehogy :D

Link a hozzászóláshoz

Na még egy kérdés, hogy borzoljam az idegeket: váltott kasztú karakterek az azonos képzettségek helyett kap(hat)nak mást?

(KP, azonos értékű más képzettség, két nagy pofon...)

Pl. mindkét kaszt megkapná az írás/olvasást, vagy az egyik már rendelkezik Erdőjárás Mf képzettséggel, a másik kaszttal megkapná ugyanezt Af szinten.

Link a hozzászóláshoz
váltott kasztú karakterek az azonos képzettségek helyett kap(hat)nak mást?

:) Nem.

Helyesbítek... végül is elvileg lehetséges... MTK nem rendelkezik erről...

De ha gondolod a KM-ek elé visszük a kérdést. Természetesen ez eredménytől függetlenül -2000Tp.

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

Hanyag mód nem dolgoztátok ki, és még én fizessek? :)

Nem fontos, túlélem valahogy. (meg nincs is 2000 felesleges TP-m, bár nagyon-nagyon kevés hiányzik :P )

Egyébként ilyen hiányzó szabály még az is, hogy ha az adott képzettség megvan Alapfokon, akkor a különbözetet kell kifizetni Mesterfokra, vagy azt az értéket, ami az ETK-ban le van írva?

Képességpróbáknál aki 11, vagy az alatti képességgel rendelkezik, ne is dobjon? (11-nél endless loop)

Szerkesztve ekkor: , Syrand Caldern által
Link a hozzászóláshoz
Hanyag mód nem dolgoztátok ki, és még én fizessek? :)

M.A.G.U.S. szerzőit tessék szidni. :)

Egyébként ilyen hiányzó szabály még az is, hogy ha az adott képzettség megvan Alapfokon, akkor a különbözetet kell kifizetni Mesterfokra, vagy azt az értéket, ami az ETK-ban le van írva?

ETK 3. kiadás, 81. oldal, bal hasáb, "Képzettség-pont fejezet", 4-5 bekezdés. Úúú bazzz, mintha a bibliára hivatkoznék! :D

És mondá az Úr: Csak a különbözetet fizetessétek meg vala! S lőn vala világosság. S lőn örvedezé vala az JK-k, mert ez nekik kedves lészen. S fürödék azok KP pontokban vala, s radirozá az rosszul kitöltött karakterlapjaikat vala.

Képességpróbáknál aki 11, vagy az alatti képességgel rendelkezik, ne is dobjon? (11-nél endless loop)

Így van. 1) Aki gyík, az ne emelgessen sziklákat. 2) KM adhat módosítót. 10-hez mondjuk +3-at. Máris lehet dobni. Illetve amennyiben rendelkezik AF Pszi-vel használhatja a képesség javítást amivel akár +6-al is megnövelheti egy adott képességét 6 körig. Érdekes, hogy ezt - tapasztalatom szerint - kevés játékos alkalmazza, szemben a már már végletekig sablonos pszi rohammal. :D

Link a hozzászóláshoz
ETK 3. kiadás, 81. oldal, bal hasáb, "Képzettség-pont fejezet", 4-5 bekezdés. Úúú bazzz, mintha a bibliára hivatkoznék! :D

És mondá az Úr: Csak a különbözetet fizetessétek meg vala! S lőn vala világosság. S lőn örvedezé vala az JK-k, mert ez nekik kedves lészen. S fürödék azok KP pontokban vala, s radirozá az rosszul kitöltött karakterlapjaikat vala.

Midőn látám azt vala, miszerint az Darvas szent minő bölcsességel eltelve leledz, fellapozám az én ETK-m.

"Módosított, bővített alapszabálykönyv" - szóla így az ETK.

"ELSÕ KIADÁS" - mondá tovább

"Készült 1997-ben, Kaposvárott" - tépém szét eme hazug irományt.

Megvan esetleg bölcselmednek pdf-ben az igaz Könyv?

Link a hozzászóláshoz

Ó bammeg, tökön szúrom magam. Az extended ETK 97. oldalán van ugyan ez a szöveg... DE!

Ott már azt írják, hogy MF-ra annyit kell költeni, mint ami MF-hoz van írva. Szóval a régi ETK ellenkezője.

Merthogy a régi ETK azt mondja:

Ezek után a karakternek még annyi Kp-t szükséges elhasználnia, amennyi a Mesterfokot az Alapfoktól elválasztja.

Mire az új:

Ezek után a karakternek még annyi Kp-t szükséges elhasználnia, amennyi a táblázat Mesterfok oszlopában szerepel.

:ndo:

De legyen a differencia! Mert az nektek kedves lészen.

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

Hogy egy kicsit kavarjak még: Rúna I. évfolyam 6. szám, Magisztérium 2:

"Először is újra a Képzettségekről. A 3-mas Rúnában úgy nyilatkoztam, hogy egy Képzettség mesterfokának elsajátításához alapfokú jártasság esetén már csak annyi Képzettség-pont szükséges, amennyi a mesterfokot

az alapfoktól elválasztja. Holott a M.A.G.U.S.-ban az áll, hogy még annyi, amennyi a mesterfoknál fel van tűntetve. Megkérdeztem a többieket is, és mind úgy gondoljuk, hogy az általam leírt változat a helyes. Nem tudom hogyan került be a M.A.G.U.S.-ba tévesen, de ezentúl játszátok úgy, ahogyan a RÚNÁ-ban szerepelt. Gondolom ennek minden játékos örül!"

Véleményem szerint a különbözettel kell számolni... legalábbis eddig mindig az volt a bevett gyakorlat. Ezen túlmenően szerintem jó pár képzettség Mesterfokát indokolatlanul megdrágítaná. :(

Ó bammeg, tökön szúrom magam. Az extended ETK 97. oldalán van ugyan ez a szöveg... DE!

Ott már azt írják, hogy MF-ra annyit kell költeni, mint ami MF-hoz van írva. Szóval a régi ETK ellenkezője.

Mivel az új az új, ezért legyen az újabb szerint. Szóval nem a különbséget.

Link a hozzászóláshoz
Az elkészült karaktereket és a hozzájuk tartozó előtörténeteket most már nem e-mailben, hanem a Kalandozok.hu új fórumrendszerén keresztül kell eljuttatni a csapat saját

kalandmesteréhez.

Bővebb információk majd a fórumon.

Én azért rákérdeznék, kockáztatva 2000 Tp-t: hol kell leadni a karaktereket? A Csapatok témákban nem lehet csatolni fájlt... (legalábbis nem találtam meg, hol lehet)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban nincs engedélyezve ott a fájl csatolás egyelőre, ha sikerül engedélyezni, mindenképp írni fogok. Amíg ez nincs így, a beadási mód kötetlenebb: elküldhető a consalamander@kalandozok.hu címre, a KM-etek e-mailcímére (amennyiben tudjátok), vagy valamilyen felhő szolgáltatás (pl. google drive, dropbox) tárhelyére feltöltve, a linket a játékos csapatotokban megosztva. Aki a legegyszerűbb utat választaná, az küldje nekem, én majd továbbítom a kalandmesterének.

ui.: Elnézést mindenkitől, hogy már nem első alkalommal nem úgy működnek a csapatok, ahogy szeretnénk, valójában ez a teszt-fázis, amiben minden ilyen és ehhez hasonló hibára fényt akarunk deríteni, hogy később majd jól működjön ez is!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...