Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések és válaszok a karakterlakotással kapcsolatban


Recommended Posts

Tudtommal sehol sincs leírva a nomád sámán érzékelésének a dobáskódja. Ha mégis el van rejtve valahol, akkor megér nekem 2000 tp-t, hogy ne kelljen tovább keresnem. Ha rám bízod a dobáskód kitalálását, akkor 2k6+6 lesz.

Úgy tippelem, hogy az Új Tekercsekben szerepel a dobáskód. Ha igen, akkor onnan kell kinézni, ugyanis ez szerepel a karakteralkotásban a használandó szabálykönyvek között, lásd: "Ezenkívül alkalmazzuk az Új Tekercsek szabálykönyvéből az Érzékelés képességet." Ha vársz estig, megnézem. :)

Amennyiben nem szerepel ott, akkor nem tartom elérhetőnek az információt a megjelölt szabálykönyvek között. Nem hiszem, hogy bármelyik Rúna-magazinban kijött volna, vagy ha mégis, akkor elég durva feltételezés, hogy minden JK-nak megvan az összes Rúna magazin (ugyanígy a KM-ekről is).

Egy kerülő megoldás: az érzékelést beválasztod azon képességek közé, amiket te adsz meg, így nem kell kidobni, ergo nem kell a dobáskód. :)

Mivel nem a KM-ek válaszoltak, ez nem kerül Tp-be. :otlet:

Link a hozzászóláshoz

Kösz TAO, rendes tőled, hogy felajánlottad, de nem kell megnézned. Az Új Tekercsekben már én is néztem, és az érzékelés-dobáskódok táblázatában nem szerepel a nomád sámán és a szerzetes. A Rúnák begépelt változatában a 'sámán'-ra rákeresve nem találtam érzékelés-dobáskódot.

UI: Nem szeretném az érzékelést választani osztott képességnek, mert más képességekre fontosabb osztanom. Vagy azért mert nagyon rossz a dobáskódjuk, vagy mert fontosak a sámánnak.

Link a hozzászóláshoz

Hmm. Ha viszont nem szerepel az információ a használható szabálykönyvek között, akkor

- nem kéne Tp-be kerülnie a válasznak?

- nem lehet sámánnal jönni? :P

- már dolgoznak az új MAGUS kiegészítőn a modulírók? :P

- mégis szerepel, csak nem találjuk?

Kaphatunk annyi segítséget a KM-ektől, hogy melyik a helyes feltételezés? :)

Link a hozzászóláshoz

nem kéne Tp-be kerülnie a válasznak?

Nem lenne tisztességes 2000TP kérni érte, mert mi kértük, hogy az UT táblázatát használják a játékosok, ám az UT rendszere nem ismer két olyan kasztot, amit az MTK leír. Ez egy játéktechnikai gond, úgy mond rendszerhiba. :)

SYS_ERR_872: shaman detection is not defined :shock:

Kaphatunk annyi segítséget a KM-ektől, hogy melyik a helyes feltételezés? :smile:

Ezt -2000TP-ért megválaszolom neked. :D

Link a hozzászóláshoz

Helló

Végeztem jó néhány javítást a váltott kasztot illetően. Első sorban a harcérték és HM vonatkozásában, valamint az elosztható százalékok tekintetében.

És még néhány apróbb javítás is történt. Ajánlom az új verzió letöltését.

Üdv, Silver

UPDATE: Egy-egy apró frissítés történt a bahrada és nerton kasztoknál, hogy tényleg gladiátorként kezelje a táblázat őket. Lecseréltem a karakterlapot a legújabb 1.21 -es verzióra.

Karakterlap-számolós-v1.21.zip

Szerkesztve ekkor: , Silver által
karakterlap apró javítás
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A karakteralkotásban a

Válassz ízlés szerint egy fajt és egy kasztot! De csak olyan kombináció lehetséges melyet

a könyvek megengednek, külön kalandmesteri egyeztetés nélkül (azaz nem „I*”) .

kitétel azt jelenti, hogy kiválasztod a fajt és hozzá 1, azaz egy darab (játszható) kasztot. Tehát a váltott kaszt és az ikerkaszt nem megengedett (kivéve kötelező esetekben, mint a Doldzsah pap), mivel felmerült lehetőségként. Jól értelmezem?

Link a hozzászóláshoz

Ha jól gondolom, akkor itt az Esszencia készítéséhez szükséges drágakő előállítására gondolsz, mert annak mind a Könyvek, mind a Karakteralkotás szerint meghatározható az ára. Jól gondolom (azért az Igen/Nem, remélem nem keülr 2.000 Tp-be) :D, vagy már ez is 2.000 Tp-s kérdés?

Az Esszenciának viszont közvetlenül nem, mivel egy átlényegített dárgakővel szerintem több Esszencia is készíthető. Igazából korlátnak azt állítanám, hogy azért ezeket a bájitalokat nem mindenkinek adják el (és nem tömegtermelik), tehát a birtoklásukhoz KM-ként nagyon jó előtörténetet várnék el. :)

2000TP-ért tudunk válaszolni, mivel a könyvek, és a karakteralkotás is tartalmazza ennek szabályát. ;)
Link a hozzászóláshoz

Elnézést a kései reagálásért!

Igen. A drágakő ára kiszámítható a könyvek alapján. Az ETK-ban található árak egy Rúna cikkben közöltek alapján 20 karátos drágakőre érvényes!

Bár határeset, de nem leszek szőrösszívű... Ez nem került TP-be.

Eszenciás kérdésedre egy mondatos válaszom van. Ez viszont -2000TP-be fog kerülni. Szeretnéd hallani? Vagy újra gondolod, és egy túrórúdiért cserébe te írod meg a helyes megfejtést...

:tuzes:

Link a hozzászóláshoz

Az Esszenciába foglalt "varázslat" ára, ami alapján esetleg be tudom árazni (mint Varázstárgy). Jó a megoldás? :-P És tudod mit, ha még sem jó a válasz, akkor 2k TP-ért meghallgatnám helyest. :)

A Rúna cikket meg nem ismerem... bár elvileg az összes Rúna megvan elektronikusan, de nem olvastam az összeset, így köszönöm a választ. :)

Eszenciás kérdésedre egy mondatos válaszom van. Ez viszont -2000TP-be fog kerülni. Szeretnéd hallani? Vagy újra gondolod, és egy túrórúdiért cserébe te írod meg a helyes megfejtést...

:tuzes:

Link a hozzászóláshoz
Helló

Végeztem jó néhány javítást a váltott kasztot illetően. Első sorban a harcérték és HM vonatkozásában, valamint az elosztható százalékok tekintetében.

És még néhány apróbb javítás is történt. Ajánlom az új verzió letöltését.

Üdv, Silver

UPDATE: Egy-egy apró frissítés történt a bahrada és nerton kasztoknál, hogy tényleg gladiátorként kezelje a táblázat őket. Lecseréltem a karakterlapot a legújabb 1.21 -es verzióra.

Csak mostanában jutok el oda, hogy karaktert is készítsek, úgyhogy most jutott eszembe, de jobb későn, mint soha: köszi, Silver! :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...