Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ynev országai


Necromancer

Hol szoktatok kalandozni elsősorban?  

117 szavazat

  1. 1. Hol szoktatok kalandozni elsősorban?

    • Észak-Yneven
    • Dél-Yneven
    • Máshol /pl.:Berequiel, Enoszuke, Calowyn..etc.../


Recommended Posts

Ha jól sejtem az ominózus gladiátor törpe.. Tehát az obszorok között is a legutolsó. És az ilyennek nem igazán kötik az orrára toron apró cseprő dolgait. Viadorai szemében neki nincs más dolga mint látványosan meghalni...

A Kyrek miután kiiktatták a cranataiakat befolyásuk egész Északyneven eltarjedt... Még Beriquelre is elhajókáztak.. egyedűl a Sinrenari elfeket hagyták békén és nem azért mert olyan jó viszonyban voltak hanem mert nem bírtak velük. Északynevet több külön tartományra bontották és kultúrályuk virágzásnak indult...

Link a hozzászóláshoz
egyedűl a Sinrenari elfeket hagyták békén és nem azért mert olyan jó viszonyban voltak hanem mert nem bírtak velük.

Sok tévedésben vagy. Az első dolog az elfeket illeti, gondolj a Haonwelli elfek kyr romokhoz fűződő viszuonyára. Azért vigyáznak rá mert számukra is értékes, az elfek jó viszonyban voltak a Kyrekke (az elfek mai helyzete is érdekes, meg lehet vele sokmindent tölteni). A kasztrendszer modern toroni találmány ebben a formájában.

Kyria nem csak hadseregével hanem kultúrájával is hódított, gondolj arra hogy Igere és Weila voltak az élen és nem Tharr. Cranta elég sötét birodalom volt ott nem lehetett elkerülni a háborút. stb. messze vezetne a dolog itt, de érdemes kicsit többet gondolkodni.

Link a hozzászóláshoz

TheElf: Nem tom lehet, hogy igazad van majd átnézem az ehez tartozó részleteket. De nekem az rémlik, hogy amikor a Kyrek partra száltak a mai Riegoyi öbölnél hódítani akartak. A Kyrek néhány 100 év hódítás után (függetlenűl attól, hogy ezt hogyan tették) biztosan fölfigyeltek az Elfek gazdag erdőségeire... Én arra emlékszem, hogy ebből akarva akaratlanúl is nézeteltérés született. Hogy ez elmondásod szerint nem tartott sokáig lehet, de azt ne mond nekem, hogy a kezdetektől békében léteztek egymás mellet mert az nemigazán tűnik hitelesnek, pláne hogy eléggé gyakran lelőtték az Elfek az erdeikhez túl közel merészkdőket mert azok nem voltak tisztában a törvényeikkel...

A másik, hogy cranta gonosz birodalom volt, nem tom csupán csak a Nekromanciához konyított nagyon és kultúrájukban szinte mindenhol feltűnt...- Bár igaz ez a tevékenység, sok nép szemében a lehető legsötétebb praktikákhoz tartozik, mindenesetre az ő kultúrájuk virágzásához vezetett. Es ha jól emlékszem az sem gonoszság, hogy végignézi két faj háborúskodását, majd a győztes ám legyengűlt félre ráerőlteti akaratát (Elf-Ork háborúk ha joltom az orkok 13 törzse vett részt benne és ezt nevezték koponyaszövetségnek)- Az orkok behódoltak crantanak és a Kyrek ellen is válvetve harcoltak velük...

Hogy gonosz birodalom volt. Nekem nem az mert sötét praktikákat használtak fel igaz de az ő szemszögükből nézve a saját jó ügyükért- Hogy létezhessenek... :wink: :wink:

Link a hozzászóláshoz

A másik, hogy cranta gonosz birodalom volt, nem tom csupán csak a Nekromanciához konyított nagyon és kultúrájukban szinte mindenhol feltűnt...- Bár igaz ez a tevékenység, sok nép szemében a lehető legsötétebb praktikákhoz tartozik, mindenesetre az ő kultúrájuk virágzásához vezetett. Es ha jól emlékszem az sem gonoszság, hogy végignézi két faj háborúskodását, majd a győztes ám legyengűlt félre ráerőlteti akaratát (Elf-Ork háborúk ha joltom az orkok 13 törzse vett részt benne és ezt nevezték koponyaszövetségnek)- Az orkok behódoltak crantanak és a Kyrek ellen is válvetve harcoltak velük...

Hogy gonosz birodalom volt. Nekem nem az mert sötét praktikákat használtak fel igaz de az ő szemszögükből nézve a saját jó ügyükért- Hogy létezhessenek... :wink: :wink:

Itt 3 dolog is van amit em,lítesz: Elf ork háborúk után az orkokkal való szövettség, nekromancia és feketemágia használata gátlástalan terjeszkedéshez. Ha szabadna megjegyeznem, ebben a pillanatban a Kyr-elf viszonyt ERÕSEN meghatározta a közös ellenség ez pedig Cranta volt.

Ha a saját jó ügyem az hogy gazdagodjak terjeszkedjek szórakozzak ezért ott ártok másnak ahol tudok, a legsötétebb praktikáklhoz folyamodom, az szerintem elég messze van a jóságtól. Cranta nem a tútlélésért, hanem a terjeszkedélséért és a saját kényelméért használta a feketemágiát.

Link a hozzászóláshoz

Bálint: Megnéztem néhány mágussal is foglalkozó honlapot és sajnos nem találtam olyat, ahol megfelelő részleteséggel taglalnák az Elfek birodalmait ill kultúráját, ugyanez a Kyrekre is igaz. Szerintem a Summariumon kívűl ilyen részletességel sehol nem találid meg a birodalmak ill fajok tőrténelmét. Hacsak nincs egykét elhanyagolható infó róluk valamej Runa magazinban.

Link a hozzászóláshoz

Légyszi valaki pontosítson nekem....Hol van az amazonok hazája? nagyon szeretném tudni, mert bár elolvastam a könyvet, de még soha nem kutakodtam utánuk és érdekelne, ugyhogyamit tudtok írjatok már le róla....

Én kedvencem Erigow. Szerintem nagyon hangulatos, zajhos művész város és szépnek képzelem el. Engem vonzanak az ilyen dolgok. Nektek mi róla a véleményetek?

Link a hozzászóláshoz

Szerintem az hogy gonosz birodalom igencsak befolyásolja melyik oldalon áll az ember hiszen ha belegondulunk a kyrek is gonoszok voltak hiszen mi a francnak indultak utnak Calowynről? A crantaiak szemében ők igencsak gonosz birodalom lehetett hiszen eddigi virágzo kulturájukat (attol függetlenül milyen isteneket és szokásokat vezettek be saját birodalmukba) romba döntötték alig pár év leforgása alatt.Én ugy érzem Yneven egyetlen birodalmat sem lehet "gonosz" kategoriába sorolni hiszen Kránban sem csupa vérengző vadállat szaladgál egy hegyekkel körbevett karámban hanem (bár kivülről más látszik igencsak szervezett és jol kézbentartott birodalom) pl Dulás ott sem arra mentek hogy mindenkit elpusztitsanak hanem hogy megmuntassák ki az ur délen és miután felszámolták Ó-Pyarront mint államot vagy birodalmat szépen visszamentek a hegyek közé.Vagy emlithetném Shadont is, ott sem valami finom eszközökkel lépnek fel a másképp gondolkodokkal szemben és igencsak jol szervezett formában: Inkvizicio ami ha csak fele annyit téved mint a földi középkori akkor is elég ártatlan embert küldhetnek a halálba csak mert másképp gondolkodik.

Link a hozzászóláshoz

Venes: konkrétan nem sejtem, hol van az amazonok hazája, de én az északi senkifőldján tudnám elkébzelni valahol a Sherál hegység erdőségeiben, hiszen ott vannak biztos távolságban a tobbi emberi civilizációtol. (Persze ez egyáltalán nem biztos, de énsem emlékszem, hogy levan-e írva valahól kérdésedre a válasz. Bár én nem jáccotam velük előfordúlt, hogy meséltem nekik, ezért én is kiváncsi volnék a pontos válaszra : Hol is van az Amazonok hazája :?: )

Link a hozzászóláshoz
Szerintem az hogy gonosz birodalom igencsak befolyásolja melyik oldalon áll az ember hiszen ha belegondulunk a kyrek is gonoszok voltak hiszen mi a francnak indultak utnak Calowynről? A crantaiak szemében ők igencsak gonosz birodalom lehetett hiszen eddigi virágzo kulturájukat (attol függetlenül milyen isteneket és szokásokat vezettek be saját birodalmukba) romba döntötték alig pár év leforgása alatt.

A Kyrek érkezése alapvetően az Anvaria-val kötött béke következményye, és alapvetően azért jöttek ide, hogy ne az Anvariaii érdekeltségek legyenek az első érkezők, legyen egy olyan bázisus ami a béke feltételei szerint távol tartja Anvaira "követeit" ezen kívül felfedezni jöttek, a kultúrájukat a hitüket terjeszteni, és a nem túl sűrűn lakott kontinensen lévő üresebb területek is érdeketék őket, hiszen az Anvariara küldött Kyreknek új otthon kellett immár Yneven. Ugye Cranta lte az ami lehetetlenné is tette a békés megoldást.

Link a hozzászóláshoz
Ezekről gondolom a Summariumban írnak, nem? Hol lehet ezekről többet megtudni? Olyan rossz, hogy nem tudok hozzászólni az aktuális témához. :(

Õszintén szólva a helyzet ennél egy kicsit összetettebb, és NAGYON sok múlik azon, hogy ki és mikor ír le valamit, hogyan képzeli el a dolgokat. Gondolj bele hogy született meg Ynev, hogy született meg a MAGUS. Csanádék ebben az időszakban a Petőfi Csarnokba jártak le játszani, ott akadt pár jobb és jópár rosszabb mesélő is. A jobbak között említik mondjuk Gyu-t (Dragon György), a rosszabbakról legendék szólnak. Ebben a környezetben születtek karakterek.

A Pecsa hagyományait ismerjük, de nem árt tudnunk, akkor még nem sok világ volt elérhető leírva, az emberek saját fejlesztésű általános világban játszottak többnyire az első és a második kiadású AD&D között elhelyezkedő valami torz keveréket egy Rubin Kódex nevű kalózferdítés (mert fordításnak nem nevezném) alapján.

Majd megérett az alkotóócsapat, kinek mihez volt tehetsége, Nyul volt az aki rendszerhez, játszható világhoz egyaránt értett, Csanádék karaktereiről legendák születtek, amik népszerűek voltak, s Csanád pénzember is volt, az ottani játékosok is sok apróságot hozzátettek, mindenki kidolgozta a maga faluját, kedvenc városát, megszületett rengeteg személyiség. Ekkor született sok szörny, varázslat, eleganda, s kaszt is.

Elkészült Ynev első verziója, ezt viszont az alkotók távlati tervei is átszőtték, s nem biztos hogy egységes képet alkotott róla mindenki, sőt szinte bizonyos hogy nem. Nem is gondolhatta ugyanazt a játékos és a KM hiszen a KMnek más tervei voltak a jövővel, és számos titkot megtartott magának. Nyul volt ez a tervező.

Megjelent a könyv, megjelent sok rúna, lett élő magisztérium, bestiárium, pár kiegészítés, majd jött a nagy összeveszés és Nyul a CODEXxel folytatta a dolgot tovább, ami nem is titkoltan Kránról szól csak kicsit más szemszögből.

Eltűnt a KM és kellett új vzető fejlesztő, kérdés volt, hogy felkapják a szállakat vagy se. Újat fejleszteni sem sokkal lassabb mint minden régi szállat megtalálni, mondta Csanád, és megkapta Kornya Magiszter úr a vezető fejlesztői posztot, akit a Heroikus Fantasy nem vonzott annyira annál inkább a Cthulhu mítoszhoz kapcsolódó irodalom.

Új alapokra helyezte Ynevet, és a rendszert, nagyon sokminden változott az alapfelvetések az alapvető törvények szintjén is több változott mint ami maradt. Ez lett a SUMMARIUM. Akik szerették a régi Ynevet elutasították az új rendszer és elsősorban az új világkép megbukott. A SUMMARIUM ezért, és számos belső logikátlansága miatt nem mérvadó a legtbb esetben.

Ellenben sok olyan semlegesnek mondott téma van (hogy működik toron belülről, stb.) ahol a Summarium nem elsősorban átírt hanem űrt töltött be, s ugye a földön is elfér a Cthulhu, a Cyberpunk, a Western, vagy éppen a középkori irodalom egymás mellett, hogy a régi hősregékről, stb. ne is beszéljünk, Ynven sem feltétlenül egyféle mdon látható, és nem feltétlenül egyféle módon játszható.

Sok emberrel kell beszélni a régiek közül rá kell jönni mi mire épül, felvenni a szállat és végigkövetni odáig ahova az vezet, és felépül egy világ, az űröket ki kelll tölteni, részben a SUmmariumból, részben a meglévő minták alapján, stb. nem könnyű.

Link a hozzászóláshoz
És még egy kérdés általánosságban:

kinek mi a kedvenc országa?

Nekem speciel Eren mert

- harcos nemzet

- nekem tetszö kultura és kulturkör

- nem "gonosz" nemzet (bár ez nem mindíg hátrány)

- jó az ott élö emberek mentalitása

NO, én viszont Erent ki nem állhatom, több oknál fogva is így van ez. Nem gonosz? Hogy nevezed azt aki a szövetségeseit sértetségből orvul hátbatámadja, megfosztja őpket olyamitől amit a szövetség tagjai közösen kaptak? Mentalitásról detto ez a vélemény. Harcosokat keress Tiadlanban, Yllinorban, Ilanorban, ... az ereni nem egy igazi harcos nemzet.

Ha kedvenc országot kellene találnom, akkor sokmindent mondanék, elsősorban talán Kránt említeném mert hálás jó téma, sokat lehet róla beszélni, és érdekes. De ott lenne Tiadlan, Haonwel, Yllinor is a kedvencek között. Talán Gorvik és Toron. De Eren biztosan nem.

Link a hozzászóláshoz

Ide is bepofátlankodom...

Első kérdésre adok választ, mi a kedvenc ország és miért.

Szerintem nem meglepetés, hogy Krán és azért szeretem, mert egy eldugott birodalom ahol könyörtelenül próbálják megtartani a rendet, itt van Ynev legjobb fejvadásziskolája. Itt élnek az Ófán kívül a legnagyobb számban az aquirok. Rettegett és félt ország, igyekeznek megtartani ezt a "jó" hírüket és szinte semmit sem tudni róluk, minden erejükkel óvják azt, hogy bármi is kiszivárogjon róluk a hegyeken túlra...

Link a hozzászóláshoz

Én beérem Predokkal is. Hisz nem gonosz, nem jó, de mindennel kapcsoltba lehet hozni. A története se rossz igaz Pyaron fanatikus, de ez nem zavar, hisz mindekinek van egy ideálja. Ettől eltérően még Shadont is kedvelem, olyan tipikus fantassy birodalom, a jó megtestesítője hejjel-közzel. Elég éles ellentéte ezeknek Krán, hisz Yneven a gonoszt jelenti. Ez engem nem zavar, nagyon jó ötleteket ad egy olyan party számára készülő kalandhoz amiben mindenki mithrill cuccokkal indul. :twisted:

Link a hozzászóláshoz
Én beérem Predokkal is. Hisz nem gonosz, nem jó, de mindennel kapcsoltba lehet hozni. A története se rossz igaz Pyaron fanatikus, de ez nem zavar, hisz mindekinek van egy ideálja. Ettől eltérően még Shadont is kedvelem, olyan tipikus fantassy birodalom, a jó megtestesítője hejjel-közzel. Elég éles ellentéte ezeknek Krán, hisz Yneven a gonoszt jelenti. Ez engem nem zavar, nagyon jó ötleteket ad egy olyan party számára készülő kalandhoz amiben mindenki mithrill cuccokkal indul. :twisted:

Egy jó tanbács, gondolkodj mielőtt leírsz valamit:

1. tipikus fantasy birodalom ahol a mágiát üldözik egyistenhit van.

2. jó megtestístője ahol a másként gondolkodókat szó nélkül kínozzák és kivégzik, elküket a saját istenükhöz irányítják bárkibe bármibe higyjen is eredetileg az illető.

Kránon nem vitázok mert magas lenne neked, mindenestere megjegyzem, hogy a Mithrill MAGUSban is, miként középfüldén is, elsősorban a törpék körében népszerű, krán más fémekkel dolgozik (shadon is, stb). A legtöbb mágikus fémnek megvan az eredete, mitológia és földrajzi kötődése Yneven is, ami mellett egyszerűen elmész.

Link a hozzászóláshoz

TheElf:

NE oktass ki mindenkit, azért, mert te máshogy GONDOLOD.

Hogy eren így meg úgy sz@r ,csak mondod, hogy keressek harcost

ilanorban meg tiadlanban. aztán leírod, hogy yllinor meg tiadlan a kedvenceid közé tartozik. Szal azért, mert én (és még sokan mások is) másképp látják a dolgot mint te, NE GONDOLD, HOGY CSAK A TE SZEMLÉLETED A JÓ. Osztod itt az észt, és piszkálsz embereket, mert te nem úgy gondolod mint ök. Ez nem szép dolog...

Link a hozzászóláshoz

TheElf: A Mithrill nem csak a törpék, hanem a kalandozók körében is elég népszerű. Jójó, nem sok kalandozó mászkál mithrill cuccokkal, de ha belegondolunk inkább az tűnik beszerezhetőnek, mint mondjuk a feketeacél.

És hát ugye erionban sokminden kapható, de hogy az ottaniak hogyan szerzik be ezeket a ritkaságokat, az már más kérdés...

Link a hozzászóláshoz

Alkyone: jelenlegi tudományom szerint a mithrill nagyonnagyon ritka, de jó, mondjuk krán feketeacélja talán túltesz a beszerezhetetlenségén.

Jaja, gorombának goromba volt, de azért kétségtelenül magas nekünk az a szint (legalábbis nekem) amit Elf bír.

Kránt pedig utálom, mert 13mak, aquirok, meg minden, ott a hatalom és hát sok ember Kránt az egekig magasztalja, mert sokuk nincs tisztában az eredeti hatalmával. Az egyik ismerősöm olyan nagyra volt Kránnal, amikor mesélte nekem, pár hónap alatt egész godont veszteség nélkül lerohanták, hogy az már fájt nekem! A minap kicsit utánaolvastam a dolognak a Geoframiában és a Godon-Krán háború naaagyon hosszú ideig tartott, nem egy csatából állt, nem egy évszázadon kersztül zajlott (ha jól emlékszem), és bizony a hatalmas kráni légiókat, seregeket, fejvadászokat, mindet felmorzsolták!!!! De Godon bukta a háborút az aquirok miatt (nem tudni, hogy Krán mit fizetett ezért a szívességért), akik átjutottak Godon határán és az országban mágikus köveket szórtak szét, amik valamiféle rosszat ébresztettek a godoniakban, aztán nyugati és keleti? kapukat kreáltak Godonra. Amikor lészen voltak ezekkel, csak utána tudták legyőzni a Godoni seregeket és mágusokat!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...