Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ynev országai


Necromancer

Hol szoktatok kalandozni elsősorban?  

117 szavazat

  1. 1. Hol szoktatok kalandozni elsősorban?

    • Észak-Yneven
    • Dél-Yneven
    • Máshol /pl.:Berequiel, Enoszuke, Calowyn..etc.../


Recommended Posts

Hm. Köszi a felvilágosítást @huszár. Innentől elkezdve másképp nézek majd Quironeia bejáratára. Eddig aztat hittem, hogy az ork és a barbár kalózok megnehezítik a környék kereskedelmét, ám rá kell jönnöm, hogy az ő dolguk sokkal nehezebb. :wink:

Kiváncsi volnék, hol találtad ezt az írást (ha nem te találtad ki, mert ha igen akkor minden elismerésem.) mert én semejik Ynev tájegységeivel foglalkozó könyvben nem bukkantam rá még.

Ennek ellenér ahogyan te is írtad Toroné a legnagyobb tangeri hatalom. Úgyképzelem a Sinemosi liga és a toroni flotta közötti viszony ellenséges, hiszen a liga a mondhatni a legg jövedelmezőbb környéket foglalta el. (Feltételezem üzleti viszonyban áll a birodalom és a szigetcsoport, de Toron kémei már minden bizonnyal beszivároghattak közéjük és csak a megfelelő alkalommra várnak...)

Akárhogy is legyen ez toronnak több szemszögből is jó lenne.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

Ki mit tud a barbárok vidékéről? Itt elsősorban a keleti barbárokra gondolok, mert ami a HBG-ben és a PP2-ben le van írva az nem sok. Pl olyanokra lennék kíváncsi, hogy milyen viszonyban állnak a többi országgal, néppel, kiket szeretnek és kiket nem, kit tűrnek meg és kiről nem tudnak semmit? Arról sincs sok infó hogy a barbárok hogy viszonyulnak a többi fajhoz.

Azért szeretnék többet megtudni erről a népről mert a következő csapatban lesz egy korg és egy sámánpap.

Woodman

Link a hozzászóláshoz

hát szerintem az elfeket tuti megvetik.

1. mert irigyek hosszú életükre

2. mert olyan gyengék és satnyák

3. mert célzófegyvereket használnak és messziröl végeznek ellenfeleikkel, és ez a barbároknál gyávaság...

Egyébként meg annyit, hogy van ott egy ún. Fekete hadúr titulust kapott személy... :wink: érted? :) ez sokat elárul a többi országhoz való viszonyukról...

Link a hozzászóláshoz

A barbár földekről nem sokat tudok, de valóban egy fekete hadúr, egy barbár fejedelem fogja össze az ottani tőrzseket.

Amit tudok, az annyi, hogy a part menti népek elsősorban halászatból élnek meg, de gyakran kalózkodnak is a környező vizeken,---> A civilizáltabb néppekkel való pozitív kapcsolat fölvételét ez is gátolja.

A barbárok nem kereskednek (gyüjtögető, :wink: önnfentartó életmódott fojtatnak) eggyáltalán nem keresik a kapcsolatot a civilizációval, mint az Amazonok, ők is elzárkóznak.

(Ez amúgy szerény véleményem mert sehol sem láttam érvényesűlni a korgokat a zászlóháborúkon kívűl!)

Link a hozzászóláshoz

A barbárok földjéröl néhány izgalmas adat:

Domborzat

Történelem

Társadalom

Vallás és kultúra

Gazdaság

Tudnivalók

Kiegészítve térképekkel, miegymás...

Ja, mellesleg a M.A.G.U.S. magasan a legigényesebb, és legszínvonalasabb írási itt, a Szürkecsuklyás Testvériség oldálán találhatók meg. Akinek van rá 3-4 napja, hogy futólag átböngéssze, annak melegen ajánlom!

www.szurkecsuklyas.hu

Illetve a Geoframia:

www.szurkecsuklyas.hu/eszaktartalom.htm

Link a hozzászóláshoz

igen-igen.

én is most fedeztem fel, hogy milyen jó dolgok is vannak fenn. leírták az Ynevek egyikét, meg kell hagyni, részletesen, szépen és elég reálisan is. Erion lakossága 6 millió fö az elövárosokkal és falvakkal együtt. a városé pedig 1,8 millió. mondjuk a területe 98000 négyzetmérföld, mikor szép kis országunké 93000.... :) no nem baj. délröl is klasszak a leírások. ja a térképek a legfrankóbbak. meg fenn van a dúlás TELJES leírása térképekkel. Nagyon szinvonalas.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek

Köszönöm mindenkinek az információt.

Gangler

Az általuk készített térképeket már sikerült beszereznem, de az oldalukat még nem láttam. Majd megnézzük mi van ott.

Leviathan

A homoki elfekről csak annyit tudok amennyi a bestiariumban van.

A dúlás után ottmaradt, a sivatagi körülményekhez alkalmazkodott, elkorcsosult elfek. Mindenkit gyűlölnek és elüldöznek a területükről, ha nem megy el akkor elintézik.

Röviden tömören ennyi, remélem lesz valaki aki többet tud segíteni nálam.

Woodman

Link a hozzászóláshoz

gangler:ja persze!!!hát hogyne!! 50%os árkulcssal mi???hát természetesen!!van értékbecslésed, számtanod, pénzügyed min AF.en???

nincs???télleg??hát az biza... :twisted: most komolyna gondolod magad ynevre, h TE egy kalmrá pénz váltó vagy, aki tartozik is, meg neki is tartoznak pénzzel és ott próbálsz meg pénzt csinálni, ahol csak tucc, abból az ártatlanból szeded ki az utolsó garasát is, hiába hal éhen a családja. az már nem a te gondod.

igen ez baromi nagy túlzás, ellenben én a pénzt se mérem szők markúan...a tetű toolvajnak mindog i dobálom, és 40 aranyat is össze tud szedni, de azt akár pillanatok alatt ki szedem belőle...volt olyan szitu, h akkor most viszont továbbállunk, mer nincs pénzük, és még tartozunk is... :wink:

Link a hozzászóláshoz

@huszár: :lol: Mért érzem azt, hogy nem értesz velem egyett? Láásuk csak, elszabadul egy büdös vadork Gro-Ugon gyepüiröl, ahol köztudottan egészen más értelem van a magántulajdonnak, és elsö erszény aranyával bellít egy kereskedöhöz... átnyújt egy aranypénzt, az árus rámereszti a szemét, gyorsan mérlegel, majd széles vigyorral a képén átnyújt két mandarint és viszlát... (mindez egy megtörtént eset alapján)

Nyílván ha a képed minimális intelligenciát tükröz, akkor kevésbé próbálnak majd átvágni, de ha nem tudsz számolni (számtan 1. fok), nem ismered az áruk értékét (értékbecslés 1. fok), vagy legalább emberismered, akkor igenis überkeményen meg fog vágni minden második árus! (Itt persze ne arra gondolj, hogy miután egy harcos a 4. hosszúkardját veszi, nem tud elszámolni 2-ig, és 50 aranyat fizet érte... :roll: )

De jó, beismerem, hogy az 50% egy kicsit túlzás, de megnézném azt a dwoon pénzváltó fejét, akihez beállítasz 50 gorviki coquát-tal... vagy a Tharr templom tövében rogyadozó fogadót, ahol ordani aranyakkal próbálsz fizetni... és hasonló szívéjesen látják Shadonban a fáradt toroni utazókat is... Ha pedig más nem, hát dzsad felebarátaink aztán szivesen, mesélik be a közönséges acélpengéröl, hogy dzsenn-szablya, vagy sóznak soktíz aranyak fejében a gyanútlan kalandorra darált kalmopirinnel töltött szelencét (ha érted mire gondonok :twisted: ).

Pénz dolgában nálam a játékosok bizony rosszul járnak! Ha jól teljesítik a feladatot, akkor persze jár a jutalom, amit minö könnyen tudnak elverni (he-he :twisted: ) ... az én értékrendem szerint (szigoróan szvsz) 1 arany = kb2ooo.ooo jó magyar forinttal (persze ez nem mindíg jó viszonyítási alap, de azért megjárja), induláskor pedig szinte sosem kapnak 12 aranynál többet, amiböl persze teljes induló felszerelésüket (fegyvereket, ruhát, váltásruhát!, mindent) ... ja, és kedvencem, a szigorú fogadós, aki városörökkel fenyegetözik, ha nem térítik meg a kárt... :twisted: És ha a partyban van rend jellemü, akkor rászorítom, hogy játsza ki a jellemét... :wink:

Link a hozzászóláshoz

egy arany 2 milla? hmmm...

egy ló szerintem nem két milla. egy utazó.

és egy masszív harci ló pedig nem 20.

és nem kérnek milliókat egy csónakért sem.

és 1a = 1000 réz.

szóval azt mondod, 10000 forint egy ebéd vagy egy vacsora?

és hogy 2000 két kiló kenyér?

hát szerintem, még ha fogadó árakat nézel is, nem lehet több 300000-nél.

Ja és erionban 10szeres árak? hmmm.

vegyük Las Vegast, ami nem arról híres, hogy olcsó lenne.

de nagyságrendileg ott sem 100000 forint egy sima vacsora. És az alapból drágább, mert amerika általánosan jobb "anyagi helyzetben" van, mint országunk. LV meg rá tesz egy lapáttal. de azért ennyire szerintem nincs nagy arcuk az erioniaknak. Szóval szerintem árak tekintetében el vagy tévedve.

No meg a fegyverek...

egy hósszúkard 3 millió fornit lenne?

egy sodronying meg 24?

ehh.... nem hinném. Mert azt még el lehet hinni, hogy egy profi munkáért elkérnek 150-200 ezer forintot, egy olyan kardért, ami nagyon masszív, kézére csinálják és harcolni is kiválóan lehet vele... de hogy 3 millát?

nem akarok belemenni túlzottan az árfolyamokba, igaz, van ami Yneven nehezebben fellelhetö és elkészíthetö. De szerintem akkor is eltévedtél a mértékeddel egy kicsit. SZVSZ...

Link a hozzászóláshoz

Hát ez elég durva lenne. :shock: Mondjuk nehezen lehetne összehasonlítani az Ynevi és a földi árviszonyokat. A középkorhoz képest itt minden nagyon drága lenne, egy középkori földtúró paraszt nem tudna megvenni egy kiló kenyeret... :? Fegyvereket meg pláne nem.

CS: Három milláért már tudsz venni egy igazi japán fegyverkovács mester álltal készített katanát! Lehet hogy kettőt is! 8) Szóval kezdjél gyüjteni...

Link a hozzászóláshoz

Krán és Ranagol a legerősebb. Sátánnak, gonosznak tartják, pedig csak más, és ami más és nem értjük meg, attól félünk és hajlamosak vagyunk bizonyos életbevágó dolgokról megfeledkezni. Ranagol az állandóságra törekszik, minden nép egyedeit szeretné (ha nem is mindet) a befolyása alatt tudni, ami eddig egyre csak halad neki. Keveset tudnak róla valójában. Pedig nem kell félni tőle, mert Ranagolt NAGYON nehéz feldühíteni, de ha megtörténik...

Felszokták említeni terjeszkedés gondolatát, hogy miért nem hódítja meg Ynevet valamely nagyobb hatalom, pl:Krán, Õssárkányok(?), titkos mágusszekták...stb. De ugye az első az álltalában Krán.

Krán nem akar terjeszkedni, tökéletes példa a Dúlás. Ha figyelembe vesszük, hogy Ynev területe hatalmas, és Krán mire ezt végigverné, megfogyatkozna a lélekszám, meg egy ekkora területet benépesíteni meglehetősen nehéz lenne. Oh be kell fejeznem majd jelentkezem..

Link a hozzászóláshoz

Krán sokkal erősebb mint a többi állam, szintén jó példa a dúlás. Krán meglegyintette Pyarront és az elpusztult. Ezek után lehet hangosztatni a szép eszméket!

Ranagol gonozságáról csak annyit, hogy a saját erőből való előrejutást, és erre alkalmazza acél szentesíti az eszközt elvet.

Az ETK tehet Kerán negatív megítéléséről, tessék csak megnézni a leeíráást!

Link a hozzászóláshoz

És nemcsak neked hanem mindenkinek aki szereti a fejvadászokat és tisztában van Krán vezéreszméivel.:

:arrow: "A világban szakadatlan harc dúl, mindenki harca mindenkivel. Aki gyenge veszít bűntetáse halál, aki erős győz jutalma, hogy újraharcolhat. A harcosnak szigorú tőrvényei vannak, amelyeket mindig az erős határoz meg."

:arrow: "Mindenki ellenség, vagy eggyik pillanatról a másikra azzá válhat. Ne bíz hát senkiben, mert a vesztedet okozhatja. Az érzelmek: a szeretet, a féltés, a ragaszkodás a gyengék sajátja alsóbrendű dolog mejet kerűlni kell!"

:arrow: "Ha a tigris ugráselőt figyelmeztetné áldozatát éhenpusztúlna. Mondod-e a tigrisre, hogy becstelen!? A becsület hatalom kérdése és nem az erkölcsöké!"

:arrow: "A tőrvényel léte a tény, a világon rend uralkodik. A harcok léte a tény, a harc maga a káosz. A rend tehát a káoszson alapszik, dinamkus struktúra. A harcok nélküli rend statikus struktúra és soha sem tartós. A legfontosabb tőrvény az örök változás tőrvénye mej kimondja, hogy minden tőrvény változik!"

És gondoljunk bele Ynev világán a kráni emberek 5000 éve élnek eszerint a "minden képmutatástól mentes", tőrvények szerint.

Link a hozzászóláshoz

elákozott:ez nagyon jó!!ez télleg jó érv krán ellen, csak arra volnék kiváncsi, h -télleg ne hari, h beléd kötök -, h a negyed kor óta 5000 év telt el a heted korig???nane.az ETKban irva vagyon, h krán már a negyed kor óta létezik, akkor küldé Ranagol a fattyait, h alapitsanak néki országot a törvényeivel, eszméivel, stb-ivel.tudtommal.

Link a hozzászóláshoz

Krán tőlem nagyon távol áll, pedig szeretem a fejvadászokat és a precíz harcosokat akiknek vannak eszméi. De Krán eszméi mindennek mondhatók, csak emberinek nem. Ott van elsőnek a ne bízz senkiben majd a Ne legyenek érzelmeid, mert az gyengévé tesz! Tulajdonképpen egy nagy versenybe is torkolhatna az egész ország léte. De nem mert ott vannak páran fent akik a rendet fenntartják. Másrészt ne veszekedjetek, ha valamiben nem értetek egyet nézzétek át a könyveket, az kicsit békésebb!

Én Erent kedvelem még a fél-elf fejvadászom is ott tanult, no meg ők olyanok mint magyarország, kicsit átalakítva, ők a pajzs északon.

Még valami mi a mágusos körünkben úgy határoztuk meg, hogy 1 réz 100 Ft így 1 arany 10,000Ft Ez szerintem egy elfogadható ár, nem?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...