Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ynev országai


Necromancer

Hol szoktatok kalandozni elsősorban?  

117 szavazat

  1. 1. Hol szoktatok kalandozni elsősorban?

    • Észak-Yneven
    • Dél-Yneven
    • Máshol /pl.:Berequiel, Enoszuke, Calowyn..etc.../


Recommended Posts

Csak megközelítés kérdése! Bocsi, tényleg tévedtem! De ciki! :oops: Na mindegy de amit a hozzászólás alján írtam az még mindig érvényes! :twisted: De azért látod, hogy honnan néztem a dolgokat, na de már tök mindegy! Túl késő van, nem figyeltem. Na de ez már tényleg égő volt... ááá de gáz. De 100,000Ft is megfelelő ár... Felejtsük el!

Link a hozzászóláshoz

@huszár: idéznám mondatom: A kráni EMBEREK élnek 5000 éve eszerint a tőrvények szerint. Krán 16000 éves, de az emberi faj előszőr a Démonikus Óbirodalom bukása után bukkant fell Kránban, 5000 éve. (Én csak az emberekkel kapcsolatban mondtam a mondatot, szerintem félreértetted amit mondtam.)

-Elnázést kérek a többiektől, hogy megszakítottam az Ynevi arany árfolyamtémának témályát.

Link a hozzászóláshoz

Amikor mi ynevi árfolyamokat alkottunk, akkor az olyan mindennapi dolgokat vettük alapul, mint a kenyér, sör, hús, tej, sajt... mert ma például egészen más ára van egz pallosnak mint 500 évvel ezelött, mig az alapvetö élelmiszerek értéke (nem az ára! hanem a reál értéke) megközelitöleg azonos, tehát 1r kb. 125-175 magzar forinttal egzenlö... ez durva 150es átlag, szal a arany = 150 ezer, ami szvsz reális is... pl. harcos 3k6 azaz 450e - 2 millió 700 e forinttal indul, egz király éves jövedelme 750 millióról indul...

Link a hozzászóláshoz

oksa.igy már érthetú...amugy meg már több helyen is olvastam, h már elöbb is dűltak ottan jobbnál-jobb faji háboruk.:)aquiok vs elfek:D

hát igen kissé fura, h ranagol káoszfattyai "uralkodnak" az embereken.az odáig ok.de vannak páran, akik biza nem tartoznak az uralmuk alá, és ezt még a fattyak sem vitatják...na ők a húzósak.szvsz.

no meg a káoszon alapuló dinamikus rend

Link a hozzászóláshoz

Ezt én is így gondolom. Nekem mindenesetre amiket olvastam Kránról a Sumiban elnyerte tetszésemet. De a regyények leírásaiban még többet meg lehet tudni a filozófiájáról.

Azon fajzatokkal akikkel még a tizenhármak sem mernek találkozni vagy ockodnak a velük való kapcsolatfelvételtől, azoktól én is igen csak távoltartom magam. Az eddigi JK-k ha közel is kerűltek kránhoz, a külsőtartomány határain beljebb sose mentek.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Van a Summáriumban kölrülbelűl 2 bekezdésnyi leírás Anuriáról. Arra volnék kiváncsi tud e valaki valamivel többet annál, hogy itt élnek az anuriai Sárkánylovasok akik eddig kétszer megsegítették Eszak-Ynevet és a legenda szerint már csak egyszer tehetik ezt... És hogy a fensík jobbára megközelíthetetlen.

Lehet valamit tudni az ottani létformáról? Esetleg valamelyik MAGUS író kitalálta esetleg megfogalmazta ezt valamelyik művében?? :?:

Link a hozzászóláshoz

köszönöm!

Most olvastam el a "fogadalom" címü regényt, és a déli sztyeppékröl és a határ-hegységröl egész sokat találtam benne. Szerintem lehetne ez most a téma. Gem Kapocs biztos sokat hozzá tud füzni. De egészen érdekelni kezdett Ynev ezen része...

Eddig úgy gondoltam, hogy nem nagyon fér meg ez a többinél kevésbé civilizált népcsoport, a nomádok ynev földjén, de szerintem nagyon jól eltalálták a regényben, felkeltette az érdeklödésemet.

Link a hozzászóláshoz

Con Salamander: Én is olvastam a Fogadalom c. regényt, és meg kell hogy mondjam bennem is hasonló érzéseket keltett mint benned. A határhegységről eddig semmit sem hallottam, azon kívül, hogy a környékén terülhetett el a Démonikus Óbirodalom, a műnek köszönhetően kibővült az ismeretem... A regény sztorija, és a végén lévő kiegészítő leírások, szinte minden magára valamit is adó, sámánnal játszani kívánó játékosnak ajánlott.

Link a hozzászóláshoz
Lehet hogy az információim tévesek de miért van az hogy Shadonban a nemesek hobbit űznek abból hogy elfekre vadásznak. Ez engem egy "kicsit" hátba vágott.

Én úgy emléxem, hogy Erenben szoktak elfekre vadászni, mert ott nagyon utálják őket.

Ezt furcsálltam is, mert az Északi szöv.ben elég toleránsak a másfajúakkal szemben, a szomszédos hercegségekben meg fullos elftelepek vannak, mint pl. Haonwellben. Nem értem, hogy mért pont Erenben fajult idáig a rasszizmus.

Link a hozzászóláshoz

Én még nem hallottam olyasmiről, hogy Shadonban a nemesek elfekre vadásznának... ez nem jelenti azt, hogy nem így van (Shadonnal kapcsolatban elég hiányosak az ismereteim), de számomra kicsit furcsa lenne a dolod. Szerintem nem így van (de ezt senki se vegye készpénznek :D).

Madovick : Erenben nem véletlenül jelent meg a rasszizmus egy gyengébb fajtája az elfekkel (és félelfekkel) szemben. Ha megvizsgálod a háttértörténetét, rájössz miért van ez így. De asszem bővebb információért kérdezzük meg TheElf barátunkat, végülis ő az elf. ;)

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Szerintem érdekes téma lehetne a kalandozók városa, : Erion.

Szerintem ez az a hely, ahol a legtöbb kaland kezdödik, és általában ide kerülnek a karakterek a kalandok végeztével is, ez egész Ynev központja, ez kétségtelen. De mi a véleményetek a méreteiröl? Szerintem az a 18 millió lakos, amit az ETK-ban írtak, az kicsit sok, de én láttam már 12 milliósat is, ami már reálisabb, és a legjobb, amit eddig láttam a (szürkecsuklyásoknál volt) 6 millió lakos szám, ráadásul külvárosokkal együtt, a város "tiszta" lakossága "csupán" 1,8 millió fö. Ez még egészen reális is.

A másik a méretei... Elvileg, ha hiszünk a térképeken jelölt távolságoknak, akkor körülbelül 250*300 mérföld... Hmm... ez akkora, mint fél magyarország. :lol: és utazólóval is 3 és fél nap állandó lovaglással lehet eljutni egyik feléböl a másikba. ez is :lol: . Szerintem kb 4* akkora lehet, mint budapest, mivel a lakosságszám nagyjából egyezik, de pesten ugye sok az emeletes ház. Igaz erionban is vannak emeletes házak, gondoljunk csak torozon tavernájára. de egyébként szerintem itt is vann 2-3 vagy esetleg 4 emeletes házak is a városban is. Lehet, hogy van több is, nem tudom, de ez a magasság még könnyen megvalósítható...

Link a hozzászóláshoz

De mi a véleményetek a méreteiröl? Szerintem az a 18 millió lakos, amit az ETK-ban írtak, az kicsit sok, de én láttam már 12 milliósat is, ami már reálisabb, és a legjobb, amit eddig láttam a (szürkecsuklyásoknál volt) 6 millió lakos szám, ráadásul külvárosokkal együtt, a város "tiszta" lakossága "csupán" 1,8 millió fö. Ez még egészen reális is.

A másik a méretei... Elvileg, ha hiszünk a térképeken jelölt távolságoknak, akkor körülbelül 250*300 mérföld... Hmm... ez akkora, mint fél magyarország. :lol: és utazólóval is 3 és fél nap állandó lovaglással lehet eljutni egyik feléböl a másikba. ez is :lol: . Szerintem kb 4* akkora lehet, mint budapest, mivel a lakosságszám nagyjából egyezik, de pesten ugye sok az emeletes ház. Igaz erionban is vannak emeletes házak, gondoljunk csak torozon tavernájára. de egyébként szerintem itt is vann 2-3 vagy esetleg 4 emeletes házak is a városban is. Lehet, hogy van több is, nem tudom, de ez a magasság még könnyen megvalósítható...

No, akkor kezdjük a dolog első felét: Azt mondod, hogy egy város körül folymatosan elővárosok vannak, amikben több mint 2* annyian éllnek mint a sűrűn lakott városban, és a városfalon (és a városon) kívül ekkora ritkán lakott területet ellátnak, hogy ott még 4.2 millió ember elférjen elővárosi környezetben? No erre azt kell mondanom, hogy nagyságrendileg rosszabb megoldás mint akár a 18 milliós Erion, mint nagyváros.

Pesten is vannak ám földszintes épületek, és a 3-4 emeletnél magasabb épületből it is kevesebb van mint földszintesből (és Erionban is vannak magasabb épületek), Erion területe nagyobb is, és sűrűbben lakott. Miért? Mert egy ugyanakora lakásban többen élnek (nagyobb családok) több a szolga, az embertelen körülmények között összezsúfolódott szegényebb rétegek iss növelik a népsűrűséget.

A 18 millió és a 12 milló ráadásul párban is állhat: 18 millió a város átlagos lakossága, ebben a rabszolgapiaci árú, a fogadóbéli vendég, minden benne van. 12 millió állandó lakos (ez mérhető Budapest lakosságához) ami mintegy 6* lenne több, de ez ebben az esetben is érthető. Igen, a cselédek, szolgák, rabszolgák, a nagyobb családok, stb. sokat dobnak rajta.

Nem tudom, volt-e méreatarány a várostérképen, DE ne feledd, hogy Erion mint hercegség, amiben a környező mezőgazdasági területek, erődök, stb. is benne van, vagy mint város más-más méret, és Ynev térképen a hercegség van jelölve.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...